ARDEN GRANGE

Talija · 392816

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #60 : 09 Oktober 2005, 21:26:46
Dobili vzorčke ;D Smartu sem dala par briketov za probat in pravi da so zeeeelooo dobri, jutri pa dobi ostalo za zajtrk. Aja pa čeprav je Smarta na mizi čakal lep kup nojevega mesa je kljub temu kar rad jedel brikete, ker ponavadi gre do pulta in laja, dokler seveda ne dobi željenega ::)


Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #61 : 10 Oktober 2005, 13:05:00
Jaz sem pa že naročil eno vrečko lososa.  ;D ;D Je Gana rekla, da ne more počakati do plače.  ;)

Da vam bo malo v pomoč pri naročilu.  ;) ;)

Losos - Salmon & Rice
Piščanec - Chicken
Ovca - Lamb & RIce


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #62 : 10 Oktober 2005, 14:35:09
evo jaz sem dobila, Indi je zmazal tk da ni minla niti 1 minuta .. dobila sem Arden grange graduate in Arden grange puppy, upam, da nisem naredila narobe ker sem mu dala najprej graduate in potem puppy .. pojedel je oboje, sam se mi zdi da se je pri puppy bolj zagnal in da mu je tudi bilo bolj všeč, v glavnem super je (usaj meni se tako zdi) .. Indiju pa tudi verjetno ..

zdej pa sam še neki minutk pa pride mami, če bo vse po sreči bomo že danes naročali, če pa ne pa šele čez kakšen teden (najkasneje 15 oktobra - plača je takrat) ;D



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #63 : 14 Oktober 2005, 14:57:16
Je mogoče že kdo dobil to hrano? Meni se zdi neznansko majhna dnevna količina ??? Zara je prej pojedla skoraj še enkrat več briketov. :o 

Lp, Marusa


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #64 : 14 Oktober 2005, 16:56:04
Mary doziranje je odvisno od same hranilne vrednosti sestavin. Pač je hranilna vrednost v eni merici toliko višja, da lahko hrane poje manj, da zadovolji dnevne potrebe.  Kakšni pa so drugače odzivi zdaj ko hrano imate?

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #65 : 14 Oktober 2005, 17:13:55
Mi smo dobili testerčke pa Rini hrana ne paše.Res da jo zbaše vase,ampak nima trdnih kakcev,bolj na tekoče vse skupaj.. :-\.Tako da bo taenkrat še vedno tehni-cal

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lola

  • Gost
Odgovori #66 : 14 Oktober 2005, 17:16:50
No jaz pa sem zadovoljna s to hrano. Dajem Prestige in vse je vredu, jejo ga radi. Svoje mnenje sem pa že napisala v temi prehrana pod mačkončki  :-[



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #67 : 14 Oktober 2005, 18:02:14
Mi smo dobili testerčke pa Rini hrana ne paše.Res da jo zbaše vase,ampak nima trdnih kakcev,bolj na tekoče vse skupaj.. :-\.Tako da bo taenkrat še vedno tehni-cal

Lp,
Nina

Razlog lahko lezi tudi drugje. Naceloma je potrebno vsako novo hrano postopoma uvajat. Kolikor vem, so iz te hrane izlocene snovi, ki povzrocajo driskp (pogosto je to oves). Katere vzorcke si pa sprobala? Lp



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #68 : 14 Oktober 2005, 19:22:19
Razlog lahko lezi tudi drugje. Naceloma je potrebno vsako novo hrano postopoma uvajat. Kolikor vem, so iz te hrane izlocene snovi, ki povzrocajo driskp (pogosto je to oves). Katere vzorcke si pa sprobala? Lp
Sprobala sem junior in še eno...se ne spomnim zdaj,lahko pa preverim.Dala sem ji 1/5 merce teh in ostalo tehni-cal.In sem prav pazila,da ni jedla kaj drugega kot izključno brikete in piškotke za pohvalo(le te ima že dolgo,tako da od tega ni ;)).
Drugače Rina zelo dobro sprejme hrane,ta ji očitno ni všeč.Pa ne rečem,da hrana ni dobra/kvalitetna..nasprotno.Hrana je na istem nivoju kot npr tehni-cal,ampak očitno ji ne paše ;)

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #69 : 14 Oktober 2005, 20:27:35
Neonu sem iz Lendave vzorce prinesla poskusit, pa jih je pojedu. Sam on itak vse poje kar vidi. Pol ko ga pa na dolgi rok pripravlaš jest brikete adijo. Bi bla kriza ga navadit. Pri tej hrani so mi sestavine všeč. Nobenih onih odpadkov od mesa in rastlin.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #70 : 14 Oktober 2005, 20:55:33
Indi ma pa zdej Nutro Puppy CHOICE!!


Neyka zaka te ni na msn???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #71 : 16 Oktober 2005, 08:27:09
Ker ste pokazali kar veliko zanimanje za to hrano smo stopili v kontakt z podjetjem Avanturist, ki je uvoznik hrane za Slovenijo.
Ker se nam je hrana zdela kvalitetna in smo jo tudi sprobali smo pač želeli nakup omogočiti tudi marsikomu izmed vas, ki težje da iz žepa kakšen tolar več za dobro pasjo hrano (ali pa težko v to prepriča starše :P).

Tako vam mi z Avanturistom za začetek ponujamo na vse njihove hrane 10% popust. Popust uveljavljate tako, da hrano naročite preko zasebnih sporočil pri Puppi, z tem se pač tudi identificirate, da ste član foruma.
Če imate popust na to hrano še v kakšnem kinološkem društvu ali zvezi se ti popusti ne seštevajo!

Hrana bo predstavljena na naši spletni strani, tako da si boste lahko tudi tu prebrali in ugotovili katera hrana bi vašemu pesjanu ali mačkonu najbolj ustrezala. Puppa pa vam bo tud na voljo za vsa morebitna vprašanja in svetovanje, kaj bi vašemu psu najbolj ustrezalo.

Lp nina



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #72 : 16 Oktober 2005, 11:52:48
Kakšni pa so drugače odzivi zdaj ko hrano imate?

Zaenkrat je vredu, kaj več pa težko povem, saj je hrano jedla šele par dni. (sedaj ima dieto, ker je dobila en virus).
Mislim pa, da jih hrana kar odgovarja, saj jo ful rada je :)

Lp, Marusa


Lola

  • Gost
Odgovori #73 : 16 Oktober 2005, 12:09:54
Ja saj ravno ta piščanec se mi zdi da privablja pse da jedo to hrano. Poskusiti moram enkrat še tiste priboljške ki jih imajo. Jih je kdo probal?



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #74 : 16 Oktober 2005, 12:30:52
Mi smo probali tudi priboljške ;) Pa je Zara tako navdušena, da ko vidi, da imam ta priboljšek kar vse trikce, ki jih zna, pokaže, samo da bi čimprej dobila priboljšek ;D Jo je prav smešno gledat ;D

Lp, Marusa


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #75 : 16 Oktober 2005, 13:21:58
Mi smo probali tudi priboljške ;) Pa je Zara tako navdušena, da ko vidi, da imam ta priboljšek kar vse trikce, ki jih zna, pokaže, samo da bi čimprej dobila priboljšek ;D Jo je prav smešno gledat ;D
Kakšna pa je sestava priboljškov? A imajo izrazit vonj? So mehki (ala Frolic sistem) ali trdi kot kakšni piškoti? Mi imamo z priboljški namreč večne probleme. In Goodiese od Boscha mi Smart pljuva ven kot največji D***.

Lp nina



Lola

  • Gost
Odgovori #76 : 16 Oktober 2005, 14:49:07
he he to pa še nisem slišala da bi kdo priboljše pljuval ven. moji radi jedo od purine priboljške jih imaš veliko vrst od arden grange pa še nisem probala, pa me zanima tak da jih moram enkrat naročit.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #77 : 16 Oktober 2005, 17:45:02
Kakšna pa je sestava priboljškov? A imajo izrazit vonj? So mehki (ala Frolic sistem) ali trdi kot kakšni piškoti? Mi imamo z priboljški namreč večne probleme. In Goodiese od Boscha mi Smart pljuva ven kot največji D***.

Lp nina

Če govorimo o Arden grange priboljskih, to so Crunchy bites, so to hipoalergični pasji priboljški (okusni, hrustljavi in zdrav), izdelani z SVEŽIM PIŠČANCEM kot glavno sestavino.
Seveda kot vsa ostala Arden grange hrana so brez pšenice, ne vsebujejo govedine, soje ali mlečnih izdelkov in so tudi brez umetnih barvil, začimb ali konzervansov. Dobi se 250 g pakelčel ali 5 kg škatla za tiste, ki imajo več psov ali večje kosmatince.

SESTAVINE (povzeto po www.avanturist.si):
SVEŽI PIŠČANEC(22%), Piščančja moka, Riževa moka, Pesni rezanci, Pivski kvas, Koruzna moka, Piščančja maščoba (ohranjena z mešanico tokoferolov), Celo suho jajce, Ribja moka, Laneno seme, Lecitin, Ribje olje (ohranjeno z mešanico tokoferolov), Piščančja jetra, Minerali in Vitamini. 



Lola

  • Gost
Odgovori #78 : 16 Oktober 2005, 17:52:55
Po 5 kg je tudi? O tega pa nisem vedela, ful dobro, ker moja dva pa tega kar dosti dobita,mislim ko kaj vadim kakšne trike so seveda priboljški, ko vadim za razstavo so priboljški, na razstavah so priboljški, za pocrkljat so priboljški itd. he he he. Fajn ideja je tole. Morem res poskusiti. Ali Arden Grange proizvaja tudi kakšne druge piškotke ali samo te?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #79 : 16 Oktober 2005, 18:03:10
puppa hvala za odgovor ;) Saj sem vmes že prebrala v katalogu, ki smo ga dobili zraven vzorčkov pa sem pozabila povedat. Ko bomo naročili hrano pridejo zraven tudi priboljški pa sporočim Smartovo reakcijo.  ;D

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #80 : 16 Oktober 2005, 18:26:07
Po 5 kg je tudi? O tega pa nisem vedela, ful dobro, ker moja dva pa tega kar dosti dobita,mislim ko kaj vadim kakšne trike so seveda priboljški, ko vadim za razstavo so priboljški, na razstavah so priboljški, za pocrkljat so priboljški itd. he he he. Fajn ideja je tole. Morem res poskusiti. Ali Arden Grange proizvaja tudi kakšne druge piškotke ali samo te?

Zaenkrat samo te. Glede na to, da so tvoji kosmatinci na prestigu, bi jim moralo to iti v slast, ker je podobna sestava.



Lola

  • Gost
Odgovori #81 : 16 Oktober 2005, 18:38:16
Ah puppa mojim gre vse v slast. Norčka kradeta buče, jajčevce, kumare z vrta zdaj ko je sezone konec in seveda slive ter jabolka. Misliš da bi potem slastne ardenove priboljške zavračala  :P ;D



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #82 : 16 Oktober 2005, 19:06:06
Ah puppa mojim gre vse v slast. Norčka kradeta buče, jajčevce, kumare z vrta zdaj ko je sezone konec in seveda slive ter jabolka. Misliš da bi potem slastne ardenove priboljške zavračala  :P ;D

Hmmm...

Si ju kar predstavljam...



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #83 : 16 Oktober 2005, 19:10:29
Puppa!

Mene pa zanima, če se da brikete in priboljšek dobiti tudi v vaši trgovini v MB. Ker je Katya čez teden v mb ( študent ) in bi se lahko oglasila kr pri vam in kupila brikete za muce in priboljšek za Gano.

Pa seveda delovni čas oz. kdaj se lahko oglasi.  ;) ;)

Pozdravček, Marko


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #84 : 16 Oktober 2005, 19:15:19
Puppa!

Mene pa zanima, če se da brikete in priboljšek dobiti tudi v vaši trgovini v MB. Ker je Katya čez teden v mb ( študent ) in bi se lahko oglasila kr pri vam in kupila brikete za muce in priboljšek za Gano.

Pa seveda delovni čas oz. kdaj se lahko oglasi.  ;) ;)

Pozdravček, Marko

V Mariboru je samo sedež firme. Trgovina in skladišče pa je v Markovcih pri Ptuju. Če poveš točno kaj bi imel, kraj in uro, pa ni problema tudi v Mariboru.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #85 : 16 Oktober 2005, 19:17:32
V Mariboru je samo sedež firme. Trgovina in skladišče pa je v Markovcih pri Ptuju. Če poveš točno kaj bi imel, kraj in uro, pa ni problema tudi v Mariboru.

P.S.: Če si bo upala naprej, ker imamo napis na vratih "Attenti al gatto" (Pozor macka!")

To sem dobila enkrat od kolegice, ki je bila na dopustu v Italiji in ve, kako "strašna" je moja muca (samo poglej sliko) in kako jo razvajamo...



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #86 : 16 Oktober 2005, 19:46:16
Ok. Ni problema!! Bom pravočasno sporočil kej bi rabili, pa boš potem sporočila kam in kdaj se boste dobile s Katyo.  ;) ;) ;)

Muca pa je fulllll nevarna!!  ;D ;D ;D Tako da sigurno ne bom upal stopiti v trgovino.


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #87 : 16 Oktober 2005, 20:03:52
Ok. Ni problema!! Bom pravočasno sporočil kej bi rabili, pa boš potem sporočila kam in kdaj se boste dobile s Katyo.  ;) ;) ;)

Muca pa je fulllll nevarna!!  ;D ;D ;D Tako da sigurno ne bom upal stopiti v trgovino.

Vsekakor ne moreš reči, da nisi bil opozorjen!  ;)



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #88 : 17 Oktober 2005, 08:56:18
Glede crunchy-ev: naše mrcine so navdušene. Mislim, da jim je poleg okusa všeč tudi to, da tako lepo hrustljajo. Feld dobi kar pospešek zvečer, ko ga zapremo v pesjak in vidi oz. zavoha cruncy v mojih rokah. Še celo zbirčna Urphee, ki drugače poje samo miniaturni priboljšek, da se ne bi preveč matrala z grizenjem ;), se crunchy bites-a loti takoj in ga pohrusta. Odkar imam te priboljške, drugih sploh ne kupujem več.


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #89 : 17 Oktober 2005, 20:08:10
Glede crunchy-ev pa na internetni strani nisem nič zasledil. Ali sem pa spregledal!  ;) ;) ;)