Frisbee seminar & Frisbee 4 fun

cacy · 29621

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #60 : 05 April 2008, 20:48:26
Ste me pa tako sprovocirali s temle frizbijem, da sem danes popokala vse štiri kar jih imamo in Luma zvlekla na travnik, pa sva malo vadila. Zdaj samo upam, da ne bo posledic  :-[, sicer pa je bil čisto navdušen in se mu je kar mešalo  :o



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #61 : 05 April 2008, 20:55:36
Danes je bilo res FANTASTIČNO!

Res super organizacijoa, Čehi so pa sploh face. ;)
Ful dober je bilo spoznati nove ljudi, skleniti prijateljstva (tudi med Čehi ;D).
Jaz in Wi sva se imeli res fino. Tudi ko je bilo treba ležat na tleh in poskušat tisti fribee zadet. ::) Zdaj imam res kar nekaj novih idej in smernic, kaj moram izboljšat, kje sem kaj malo narobe delala itd. Res zelo dober seminar, zelo poučen in zelo zabaven in sproščen.

Upam da še kdaj. ;)



Ps.: Tile Češki psi so pa mene čisto navdušili. :o

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #62 : 06 April 2008, 13:21:33
Majchy a si ti avtorca teh fotk??

Ja.  ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


maja72

  • Gost
Odgovori #63 : 06 April 2008, 18:17:08
Ful dober je bilo spoznati nove ljudi, skleniti prijateljstva (tudi med Čehi ;D).
Ja, to je bil vsekakor najprijetnejši del seminarja  :o. Toliko enkratnih ljudi in skuliranih, super psov na kupu še nisem videla. Čehi imajo tako preprost odnos do vsega, da so tudi mene čisto prevzeli. In z Azu že skorajda načrtujeva obisk tam, a ne, Azu ;). Azu je bila marljiva in je pokazala številne stvari, jaz sem izkoristila priložnost za spraševanje o njihovem plesu s psom in res sva veliko izvedeli o njihovi kinologiji. Prijateljstvo z Veroniko je bilo pa prav neverjetno in prepričana sem, da se še kdaj vidimo. Nekateri Čehi niso znali angleško, a prav s temi sem se največ zmenila  8). Njihova potrpežljivost z mano, ki sem definitivno med težavnejšimi frizbi učenci, je bila vsega občudovanja vredna ;).

Punce, bilo je ENKRATNO in se priporočam še za kaj takega. Ajdovščina je bližje, kot sem sprva mislila, poligon imate pa 1A!



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #64 : 06 April 2008, 18:26:02
Najprej en utrujen pozdrav od mene ;D "šefice" :D

Danes bom bolj kratka, ker sm res utrujena totalno, sem v ta vikend vložila vse kar je v meni in trenutno vidim le še tuš in pojstlo :-[

Vseeno pa morm tole najprej napisat (popolno poročilo bo vrjetno jutri) ;D

NAJLEPŠA HVALA ŠKD AJDOVŠČINA!!!! Zelo ste nam pomagali, res nimam besed za vas, tako sem vam hvaležna za vso pomoč! :-*

Hvala seveda tudi vsem, ki ste kakorkoli pomagali (majchy, Jean, petrca, 5rca, Tincy, Cerae, Culto, Atrichoka&Mare, *sara* in vsi ostali ki ste mi vrjetno v tem trenutku užli iz glave!). Tudi brez vas nam ne bi uspelo.  :-*

Jst mislim da smo se imeli res fino. Malo nam je veter nagajal, ampak kot sem že parkrat rekla, boljše malo burje, kokr dež ;D

Upam, da ste bili vsi zadovoljni (obiskovalci seminarja, tekmovalci in gledalci) ;D Trudili smo se po najboljših močeh, vrjamem da bo naslednič še boljše :o

Zaenkrat je pa tole od mene vse, sem preutrujena da bi tipkala in razmišlala še zravn :-[

Hvala še enkrat vsem! :-*



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #65 : 06 April 2008, 19:44:53
Manca, ti si bila res the best. Jaz na tvojem mestu bi kar znorela.

Ce koga zanima, bo tekma na Madzarskem (malo naprej od Budimpesta) 4.5 (rok prijav 20.4), v freestyle-u in minidistance-u (Skyhoundz pravila, eden od sodnikov bo Jakub Stybr):

http://pannonia.dogheart.hu/index-eng.htm

http://pannonia.dogheart.hu/frisbee-eng.htm

in se ena v Nymburku, CZ, 24-25.5 (DogDartbee, Minidistance, Time Trial, Quadruped):

http://www.discdog.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=191&Itemid=39

Ta sta najbolj blizu nas, dokler ne bo se kaksna na slovenskih tleh  ;).



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #66 : 06 April 2008, 20:20:40
Kakšna je bila tekma? Bo sledilo kakšno poročilo?  :o  :-[

Petrca, komaj čakamo filmčke. :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 06 April 2008, 20:22:52



culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 06 April 2008, 21:43:09
Še en utrujeni pozdrav :)

V glavnem, oba s Caspotom sva coma :) Še zdaleč nimam zbranih vseh vtisov teh treh dni. Bo treba vso stvar pošteno prespati ;)

 Lahko rečem samo to, da je bilo fantastično. ;D   cacy, Jean in vsi organizatorji, pa seveda tudi Čehi, BRAVO ;D

Imam nekaj fotkic, ki pa se mi jih ta trenutek res ne da gor limat, lahko  pa jih vidite tule  KLIK

  Prav ponosen sem na mojega Casperja 8)..., sedaj pa spat  ;)




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #69 : 06 April 2008, 23:14:45
Hude fotke! Posebej ta prva  ;D.

culto, si lahko upraviceno ponosen tudi na sebe, in ne samo na Casperja. Skupap en odlicen team!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #70 : 06 April 2008, 23:19:35
culto super fotke :o


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 07 April 2008, 03:17:49
Mi smo bili sicer udelezeni samo kot gledalci in navijaci, se pa vsi trije strinjamo, da ste zadevo super organizirali. Bilo je res lustno, si nisem predstavljala, kako izgleda frisbee, zdaj mi je pa veliko bolj jasno. Kuzki so bili zelo pridni, ceprav so morali biti po dvodnevnem seminarju posteno utrujeni. V glavnem, z veseljem bomo prisli pogledat tudi, ko boste naslednjic pripravili kaj podobnega - zal si ne predstavljam, da bi Xsara vec kot 2x zapored stekla za frisbeejem (taksne stvari je, zal, ne zanimajo prevec), bova pa z Gasom z veseljem nadaljevala kariero navijacev in, ce boste kdaj rabili, lahko tudi kako drugace pomagava. Se enkrat hvala, res je bilo lepo videti toliko "nasmejanih" kuzkov, ki se jim vidi, da v frisbeeju ful uzivajo :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #72 : 07 April 2008, 07:08:59
Jaz sem včeraj samo padla v posteljo in spala celih 11 ur pa še bi, če ne bi bilo treba delat.  :D :D 

Razen vetra, ki je motil seminar v petek, je bilo vse super.  :o :o Čehi so res zakon. Vedno pripravljeni pokazati različne mete in pomagati pri težavah. ;D Res je vse potekalo tako kot je bilo treba. Rezultat pri nas je en velik musklfibr (me bolijo roke, noge, rit pa celo glava - Veni se je pri eni vaji zaletela vame in imam buško  ::) ) in ogromno novega znanja in idej, kaj morava delati, da bo vse skupaj izgledalo dobro.  :D

cacy, tebi še enkrat hvala za vse!!! Brez tebe bi bilo vse skupaj res bolj klavrno.  :-\ :)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #73 : 07 April 2008, 07:49:21
Rezultat pri nas je en velik musklfibr

Me veseli, da nisem edina starka, ki ima musklfibr.  :D :D :D

A se kdo spomni, ce je imela Alena nastop s Keysi?  ??? Se ne spomnim, da bi ju gledala, ampak cudno se mi zdi, da ne bi nastopala, saj ima freestyle najraje od vsega.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #74 : 07 April 2008, 07:56:05
Me veseli, da nisem edina starka, ki ima musklfibr.  :D :D :D

Če bi bila jaz starka, bi bil musklfibr upravičen :D :D (čeprav ti še zdaleč nisi starka...).

Je pa res, da smo cel vikend delali. Na stotine različnih metov frizbija in dirkanje za netočnimi meti podajalca... Ni bil dopust tale naš vikend.  :D

A se kdo spomni, ce je imela Alena nastop s Keysi?  ??? Se ne spomnim, da bi ju gledala, ampak cudno se mi zdi, da ne bi nastopala, saj ima freestyle najraje od vsega.

Jaz nimam pojma, katera je Alena.  :-[ :-[ Tista z borderko? Nje se ne spomnim.  :-\


maja72

  • Gost
Odgovori #75 : 07 April 2008, 08:03:22
Jaz nimam pojma, katera je Alena.  :-[ :-[ Tista z borderko?
Če sem si jaz prav imena zapomnila, je tole "naša" Alena: http://www.youtube.com/watch?v=m6_LxgHNZ-I in tole: http://www.youtube.com/watch?v=1TLNc_IXUaA
5rca, bi morala več na ta drugo stran poligona priti, kjer smo imeli prave debatne krožke o vsem mogočem ;). Začetniki smo prej utrujeni, a veš, pa smo imeli več odmorov za to in ono  :P.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #76 : 07 April 2008, 08:06:37
Mi smo bili tudi gledalci :)
Moram vas res vse zeloooo pohvalit! Super ste bili in super vse izpeljali!  :D

Jean pa še posebne pohvale za izjemno natančne mete!
 
Škoda samo, da je veter vsem ponagajal s sunki in je marsikateri frizbi malo odneslo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #77 : 07 April 2008, 08:08:15
Če sem si jaz prav imena zapomnila, je tole "naša" Alena: http://www.youtube.com/watch?v=m6_LxgHNZ-I

No, potem sem si pravo zapomnila.  :D

5rca, bi morala več na ta drugo stran poligona priti, kjer smo imeli prave debatne krožke o vsem mogočem ;). Začetniki smo prej utrujeni, a veš, pa smo imeli več odmorov za to in ono  :P.

 :D :D :D


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 07 April 2008, 13:19:02
Gasper je posnel samo Bode-ja freestyle:
http://www.youtube.com/watch?v=RfjhEo-kxBU

Je bil cisto fasciniran nad okolico, tako da imam na stotine slik rusevin in Vipave, pa samo ene 10 psov   ::)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #79 : 07 April 2008, 13:36:30
Jaooo zakaj ni nekdo povedal Gašperju da naj naju ne smena ::) :-\
Midva sva šla to delat, le zato ker je veliko čehov odpovedalo svoj nastop in smo imeli še veliko časa.
Nisva trenirala nič, tudi programa nisem vedela na pamet, tako da je bil res bolj freestyle ::)

Od Jakuba nastop je bil super, a žal je preveč pihal veter in je bilo izredno malo uspešno ujetih frizbijev :-[
Vsekakor pa so/smo se vsi potrudili tudi pri freestyle programih. Hvala še enkrat vsem, ki se jih pokazali!!!

Jst sm se po dobrih 13urah spanja malo odpočila ;D

Hvala vsem, ki ste bili prisotni in ki ste kakorkoli pomagali (in to ste bili vsi, ki ste bili na seminarju) ;D Res smo se imeli lepo in to tudi zaradi vas!

Ogromno sem hvaležna družini Colja iz Nove Gorice (drugače člani ŠKD Ajdovščina), ker so mi res pomagali pri vsem! Brez njih ne bi bilo pol stvari, ki smo jih drugače imeli!
Res je ŠKD Ajdovščina eno super kinološko društvo, ki so nas sprejeli za svoje in nam pomagali kot da smo njihovi člani! Tega ne bom nikoli pozabila in upam, da bom lahko kdaj vrnila tako uslugo! Res HVALA še 1x!

Kdaj bo naslednji seminar, me ne spraševat, ker zaenkrat nimam v planu nič takega organizirat ;D Imam en kup drugih zadev trenutno.
Vsekakor bomo sigurno organizirali še kako tekmovanje, mogoče začeli malo bolj resno sodelovati tudi s kinološko zvezo in tako probali prirediti tudi kakšne bolj uradne tekme pri nas.
Ta šport je res zabaven in upam, da se bo "prijel" tudi pri nas.
Trenutno bi bila najbolj vesela, če bi kakšno družtvo v Ljubljani organiziral tečaj oz. posodil poligon za treniranje, da bi lahko se vsi skupaj dobili in trenirali. Tako da bomo probali tudi v tej smeri kaj urediti. (ideje dobrodošle).

Sedaj pa mislim da sem se vsem zahvalila za vse! upam da nism koga pozabila.  ;D

Ajaaaa, sm pozabila nekoga :D Hvala vremenarjem, da ste se zmotili z vremensko napovedjo in da mi nismo imeli dežja :D (hvala vsem ki ste držali pesti za lepo vreme!)

Slikce bodo še, more jih Cerae malo uredit ;D
Posneto je tudi ogromno stvari (za vse, ki so se udeležili seminarja, bomo vrjetno pripravili posebno izdajo DVDja).

Lepo se mejte s frizbiji vsi, uživajte in pazite na svoje kužke! Uporabite znanje, ki smo ga dobili!

lp



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #80 : 07 April 2008, 13:48:06
Freestyle nastopov imam jaz nekaj posnetih. Pa prvi dve rundi DogDartbee. Žal je zelo težko vse posnet, saj ti roka odpade  :-[.
Jaz moram doma najprej do konca usposobit računalnik, preden bom lahko vse filmčke dala na internet. Na DVD jih pa brez problema zapečem  ;).

Najin freestyle je bil šele improvizacija  :-[. Buffy se je odločila, da ima dost lovljenja in skakanja in frizbijev ni hotela več spuščat. Potem se je pa moj program v glavi sesul in nisem več vedla, kje sem ostala in kako naprej  :-\. Tako da sva več kot pol stvari izpustile. Imam pa najin programček spisan na listku  ;D.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #81 : 07 April 2008, 13:50:11
Sem pozabila še na rezultate Frisbee 4 Fun... imeli smo dvojno podelitev, skupno za vsako disciplino in še za slovenske tekmovalce za vsako disciplino ;D

Minidistance (vsi skupaj):
1. Lucka in Dixi (Češka) - border collie
2. Tina Šolar in Mak (Slo) - border collie
3. Lucka in Darri (Češka) - Chodsky pes

Minidistance (SLO teams):
1. Tina Šolar in Mak (border collie)
2. Tomaž Šubic in Casper (parson russell terier)
3. Manca Mikec in Bode (border collie)

Dogdartbee (vsi skupaj):
1. Jabub in Hupi (Češka) - Belgijski ovčar Tervueren
2. Tina Šolar in Ice (Slo) - border collie
3. Lucka in Darri (Češka) - Chodsky pes

Dogdartbee (SLO teams):
1. Tina Šolar in Ice (border collie)
2. Jean McCollister in Lyra (border collie
3. Tina Šolar in Mi (border collie)

ČESTITKE VSEM!!!



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #82 : 07 April 2008, 13:54:09
Jaz sem bila tako zmedena med freestylom, da sem izumila en čisto nov met.  :-\ ::) :D :D Itak je bila zadeva čisto druga kot sem si jo predstavljala na začetku, ampak vseeno sem bila vesela, da sva probali. Ko ne bom več tako toga pri vsem tem in se bova z Veni naučili vse kar smo videli na seminarju (torej čez kako leto  :D), bo vse skupaj precej lepše zgledalo.  :D :D :D



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 07 April 2008, 14:17:20
Jaooo zakaj ni nekdo povedal Gašperju da naj naju ne smena ::) :-\
Midva sva šla to delat, le zato ker je veliko čehov odpovedalo svoj nastop in smo imeli še veliko časa.
Nisva trenirala nič, tudi programa nisem vedela na pamet, tako da je bil res bolj freestyle ::)

A zdaj naj mu pa recem, da ne bi smel snemat niti tistih par psov? Bom mela naslednjic res samo rozice in kamencke, pa nobenega teka  :o

Meni se je zdel vajin freestyle super - res da nimam pojma od frisbeeja, ampak saj smo vsi razumeli, da so kuzki ze utrujeni. Za videt je bil pa Bodejev nastop prav lusten, tako kot vedno  ;D



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #84 : 07 April 2008, 14:25:09
Še nekaj sem pozabila... zahvala donatorjem...

Najlepša hvala podjetju Iris d.o.o. za donacijo hrane Satisfaction, ki so jo prejeli najboljši na tekmovanju! Hvala!

Hvala tudi Gorjanc Vladimirju in Danielu Špacapanu (oba iz Šempasa) za donacijo odličnih domačih vin za naše zmagovalce in obiskovalce iz Češke!

Hvala tudi podjetju Pecivo Nova Gorica za vse kar so prispevali!


Upam, da nisem še koga pozabila :)



Freya

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 07 April 2008, 16:15:07
Pozdravček tudi od mene in Freye!

Čeprav sva včeraj samo navijali, sva tudi medve še vedno utrujeni. No, vsaj jaz sem, Freya pa že veselo vleče frizbije iz nahrbtnika.

V glavnem, imeli sva se super fino fajn! Hvala vsem za prekrasen vikend!Čehi so super!Hvala organizatorjem in vsem, ki ste se tako zelo potrudili! Še posebej hvala Amadeini mami, ker je tako lepo skrbela za nas! Pa čestitke vsem za pogum in dobre nastope na včerajšnji tekmi! Le tako naprej!

Če ste za, se lahko poskusim zmeniti za kak trening na vadbišču ŠKK Vrhnika.

Zdaj pa greva vaditi, da vas dohitiva v znanju!

Čau, bau!




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #86 : 07 April 2008, 23:33:50
Ekola slikce iz podelitve nagrad:
Minidistance


Minidistance (SLO teams)


Dogdartbee


Dogdartbee (SLO teams)


Prijatelji Čehi


foto: Cerae (Andraž Cerar) - hvala!



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #87 : 08 April 2008, 00:06:51
Cerae, zakaj sem samo jaz na vseh slikicah?  :P :P


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #88 : 08 April 2008, 00:10:17
Cerae, zakaj sem samo jaz na vseh slikicah?  :P :P

Bom jst odgovorila :P
Ker si bla najboljša :D
Očitno si se najboljš naučila metat na seminarju :o ti bi mogla dvojno ceno plačat :P



cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #89 : 08 April 2008, 00:11:43
Me je cacy prehitela - res si razturala Tina, sem bil kar ponosen, česa sta z mojim Iceom sposobna  :-|~