Maine coon

ABBY LABRADOR · 131801

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 26 Januar 2018, 18:46:37
Bazlika, zdravo, sem ful vesela tvojega nadvse prijaznega sporočila  :) Sploh, ker imam očitno samogovore v tej temi  :P

Jaz sem tudi imela notranje do sedaj. Ampak sem si rekla, da zakaj pa ne bi omogočila mucu malo svežega zraka-seveda pod pogojem, da je varno in pod nadzorom.
Moj mačkon je še mladič tako, da o tem koliko km zmore odrasel maine coon težko rečem, sploh, ker je moj prvi mačkon, ki ga vozim ven. Zanj sem kupila poseben nahrbtnik za manjše pse in mačke, vendar se bom morala spomnit kaj drugega ko ga bo prerasel. Tovrstne nahrbtnike lahko dobiš tukaj: http://www.zoohit.si/shop/psi/pasji_zaboji_in_potovanje/torbe_nosilci

Tukaj: https://abc-zoo.si/3028-nahrbtnik-za-pse-macke-in-zajce-30-x-33-x-26-cm.html in pa tukaj ( ter verjetno še marsikje) http://www.agrocenter.si/oprema-za-male-zivali/oprema-za-pse/transport-psa/vozicek-nahrbtnik-za-psa-trolley-vacation.html

Kot vidiš, jaz muca nesem na lokacijo v nahrbtniku ali greva z avtom. Je še mladič in ga zato postopoma navajam, nikoli nisva predolgo. Začela sva s 15 minut, pol ure, zdaj sva na dveh urah. Seveda je predpogoj, da ima muc opravljena vsa cepljenja, da je razglisten ( mojemu sem davala vsak dan, pet dni zapored Zantel, ki je tudi proti giardiji), imava pa še ampulo stronghold za bolhe in klope. Cepljenje proti kužnim boleznim 100% deluje komaj 14 dni po opravljenem drugem cepljenju. Zato sem do takrat muca doma navajala na oprsnico in povodec. Vzrediteljica jih ni navajala. Navajala sem ga pa tako, da sem se z eno roko igrala z njim s posebno palčko z miško, z drugo sem mu postopoma dajala gor oprsnico in sploh ni dojel, enako s česanjem. Zunaj ga pa vse tako zanima, da sploh ne opazi, da jo ima gor  :o

In ja, bom ga navadila na izlete in sprehode skupaj s psi  :)


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 17 Marec 2018, 13:01:00
Še nekaj novosti. Flynn je včeraj šel na svoj prvi sprehod v družbi še dveh psov, se je super obnesel. Pri svojih 6 mesecih ima 5kg. Karakterno je pravi mali vrag, povsod ga je polno, razbija, nori in pse pretepa in ustrahuje  :o Najraje se skrije za sedežno in prestraši ta malega psa od staršev.
Ker sem baje dober suženj mi izkazuje tudi brezpogojno ljubezen ;) Sledi mi iz prostora v prostor,  ko me sliši prihajati iz sprehoda s Sky, prede tako glasno in mjavka s takšnimi decibeli, da se ga sliši v druga nadstropja v bloku ( enkrat ko sem se vračala domov, sem mislila, da je nekdo spet zavrgel mačko, ker nisem prepoznala njegovega nenormalno močnega,visokega tona) Je izredno brihten, zna trike  in že ve ( sem včeraj ugotovila) kateri je naš blok in stanovanje, vrag se ni hotel nositi tako, da sem ga dala dol in je sam kar poletel v blok, v dvigalu je hotel sedet na tleh, on se že ne bo pustil razvajat  8) Ko smo s še dvema psoma prišli iz dvigala me je kar potegnil za seboj do stanovanja. Ko pa je ugotovil, da je konec sprehoda je postaval med vrati in ni bil pripričan če želi not  >:D

Najraje spi na tleh, zraven psov. Ko je spoznal fantovega lovskega psa ( nemški ptičar mix) je takoj skočil nanj in se z njim igral, čist tako po pasje z občasnimi zaušnicami in poskoki čez psa.
Pralni stroj, sušilec, pomivalni stroj in wc školjka so od njegovega prihoda tabu tema in vedno zaprti. Saj bi se znalo zgoditi, da bi se mačkon skopal v pralnem stroju, wc školjki ali posušil v sušilnem. 

Dobil je svoj čisto nov nahrtbnik na kolesa katerega obožuje. Tako ga sedaj na hrbtu nesem ali vlečem po tleh do željene lokacije. Na večernih sprehodih v družbi psov pa greva kar brez  :P

In tukaj še nekaj advanturističnih fotk mojega mačkona, po več kot mesecu dni pavziranja z zunanjimi izhodi zaradi snega.























Postaja velik mačkon.




Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 17 Marec 2018, 16:54:26
Ful je lep. Fotke pa tudi.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 19 Marec 2018, 23:14:34
Hvala, Tija  :-*

Danes smo bili jaz, Flynn in Sky povabljeni k Franciju in njegovi pasje-mačji familij na obisk  ;) Franci in Breda imata dva sibirska huskija in maine coončico, od enake vzrediteljice od katere prihaja Flynn.

Flynn je danes bil prvič na obisku, sploh pa v družbi tolikih psov in nove mačke.
Obnašal se je fenomenalno, igral se je z Arisom ( mlad husky) provociral maine coončico Keiro, požrl celo skledo konzerve in veselo, brezskrbno raziskoval po stanovanju  ;D

Nekaj sicer z telefonom narjenih fotk.














Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 03 April 2018, 13:00:15
Krasen parček in čudovite fotografije!! Hvala da jih deliš z nami!  :) Me učiš, kaj vse se da z mačkoni početi, neverjetno. Vedno sem pse doživljala kot spremljevalce, mačke pa bolj kot cimre, a ti odpiraš nove nore poti :). Super!



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 08 April 2018, 19:31:30
O Bazilika  :-* Ne veš kako me je ta tvoj komentar osrečil! Vidim, da je moje pisanje in objavljane tukaj gor, doseglo svoj namen!  :o

Jaz sem pa ravno s skupnega sprehoda s Sky in Flynnom.
Krasen parček sta.

Sky se ne gane od njega  ;D









Še ena od zadnjič, s fantovim psom Jarijem (nemški ptičar x border collie)






Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 13 Julij 2018, 21:24:21
Kako je živeti s pasmo maine coon  :)

Video posvečen Flynnu: https://www.youtube.com/watch?v=imXozaoEuYA&lc=z22xfx0qwtyczdxtmacdp435jk0k1rc3i33usaufap1w03c010c.1531438766730077

Nekje na polovici se vidi kako lepo je sprejel ovce, kunce in konje od kolegice  ;)