Praskanje

Alya · 3045

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 19 Februar 2008, 19:59:05
Chappi se je pred kakšnim mesecem začel praskati po desnem ušesu. Ne vsak dan. Nekako 1x na teden. Vmes si poliže tačko, in nato se spet praska.
Včeraj pa sem poleg ušesa opazila tudi kri. Ne veliko, ravno toliko da se vidi. Na ušesu ne vidimo nič nenavadnega, tudi boli ga ne, če ga počohaš. Ušes mu ne umivamo redno. Verjetno bo trebalo k vetu, vendar starši vstrajajo pri svojem... Ima kdo kako idejo kaj bi lahko bilo? :-\

lp



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #1 : 19 Februar 2008, 20:10:15
tudi Luc se zadnje čase čoha po ušesih  ::)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2 : 19 Februar 2008, 21:30:17
sama imam tudi probleme s praskanjem, saj se moja začne vedno praskati, če ima na primer ovratnico (ravno zaradi tega kupili oprsnico, ker je bilo praskanje neznosno-ustavljali na 10 korakov) oz jo počohaš za levim ušesom..pri veterinarju sem bila že večkrat, pa sem tam samo pustila denar, saj mi niso znali pomagati (v ušesih naj ne bi bilo nič narobe, dobivala je že kapljice, ki pa stanja niso spremenile))...sem pa ugotovila, da se v bistvu sploh ne praska po/pod/za ušesom ampak po levi strani vratu..tam ima tudi čip..je možno, da jo moti pritisk na čip?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 19 Februar 2008, 22:16:11
Lahko se praska iz navade, lahko je kuža fasal bolhe, lahko je fasal garje (mogoče ušesne če se praska po ušesih), tako da obisk veterinarja da vsaj pregleda ali so slučajno garje, res ni odveč.

LAhko pa je tudi zradi hrane, določeni kužki lahko alergijo na hrano pokažejo z vnetjem ušesa.

LAhko bi bila tudi izsušena koža, zaradi neprimernega šampona, prepogostega kopanja, ...

Dvomim pa da čip pritiska kamorkoli, ker čip je vstavljen v podkožje in je res tako mala zadeva da psa ne moti. Kvečjemu je treba preveriti ali ni kake okužbe na tistem mestu, pregledati kožo,...


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #4 : 19 Februar 2008, 23:17:33
umm praska se že dooolgo..(leto in več)..v mladosti (do enega leta) je bilo vse lepo in prav..
smo šli na preglede zaradi morebitnih bolh, garij pa so rekli, da ima ušesa čista in da ni moč zaslediti zajedalcev..
hrano sem na začetku menjala, ker je bila zbirčna, pa se je praskala ne glede na vrsto..
tuširava se vsak dan, ker je nemogoče, da bi šla brez kopanja na kavč..vendar za taka kopanja ne uporabljava šampona..(če bi bilo zaradi šampona(uporabiva ga samo takrat, ko se vidi, da je res potrebno)--> zakaj se potem praska samo na določenem mestu?)