Nasi mackoni!

irenchy · 49207

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #60 : 07 April 2006, 21:20:37
Luštne muce :)

Jaz pa sem (končno) ustvarila svoj album, slikice od muce pa dodam čez kaka dva dni, ko bo več časa (trenutno mam cel vikend zaseden  ::) )

Papa, pa pozdravite mačkone!

Suns.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #61 : 08 April 2006, 09:17:33
Eto, sem dodala dve slikici :) Poglejte jih na http://bellchy.moj-album.com/ pod albumom Mucka :) Dodala sem slikice, kjer je bil še majhen, pa sedaj, slikano pred kakim mesecem :)

Lp,

Suns.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #62 : 16 April 2006, 16:37:01
Joj, pravi mix barv  :D ...Lep mačkon, ni kaj!  ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #63 : 26 April 2006, 20:03:24
Oj!
Ravno sedaj dodajam nekaj novih slikc v album...

ena za pokušino:

Več  na http://katie.moj-album.com

lp
               Katie

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #64 : 27 April 2006, 15:24:36
evo še nekaj naših...

Majlo..




Mika..






 :D



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #65 : 27 April 2006, 20:10:35
Hehe, Majlo ima pa podobne barve zvonček kot Tom  ;D
Kako se vam pa zdi (keri imate zvončke na ovratnici), ko cingljajo vaši mačkoni ? Meni je tako fajn, ker vedno vem, kje se Tom potika  ;D

Ps. Ful so lepi vsi  :-*

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #66 : 27 April 2006, 20:34:04
majlo ne zna mjavkat tako da se je navadil cingljati z zvončkom ko bi rad nekaj od nas  ::) cinglja pa tako da začne opletati z glavo  :D hehe... aja pa tisti zvonček iz zgornje slikce je že izgubil skupaj z ovratnico  ::) zdaj ima novega - zlate barve.



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #67 : 07 Maj 2006, 21:24:56
Joj, pravi mix barv  :D ...Lep mačkon, ni kaj!  ;)

Hvala v njenem imenu, če je tole namenjeno njej  :) Sicer pa ja, je 4 barv- rdečkasta rjava, bela, svetlo rjava in črna  :P

lp


Lanyca

  • Gost
Odgovori #68 : 26 Julij 2006, 17:55:45
No jaz tudi sem prilepim nekaj slik od naših mačkonov-Denija, Kitty in loti.


Na tej sliki je kitty na moji mizi, kjer ponavadi spi. >:D


Loti se mi najraje potegne v omaro in potem je nevidim in zaprem, pa me sredi noči bodi in hoče vn. >:(


Na tej sliki je naš Deni, njega večinoma ni doma zato imam tudi njegovih slik malo.


Tukaj se Loti in Kitty igrata na dvorišču.


Tukaj se spet igrata ::)


Loti med igro skoči na Kitty. :D


Kitty je velikokrat tudi na sobnem kolesu, včasih pa se s tačkami prime za volan in izgleda, kot da vozi.


Loti rada spi tudi na ceveh ali kaj so tu jih mamo zaradi tega, ker nam bodo gor naredili pult. :)


Še ena slika Kitty, ki spi v babicini posodi, kjer ima vse za vrt notr.


Tako zdaj sem dala gor veliko slik, ko bom mela nove pa jih spet prilepim. ;)


lp



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #69 : 26 Julij 2006, 23:33:15
Če "limam" slikice svoje pesjanke, lahko pa še našo Mandi predstavim ;). Janija je pa težko ujeti za slikanje, ko vidi aparat takoj "odbrzi" (se bo treba potrudit)... :(



Tipično zanjo je namreč, da se skoraj vedno nahaja na najmanj pričakovanem mestu...
lp
T.

8)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #70 : 26 Julij 2006, 23:43:08
Tečka ti imaš pa krasen pmovalni stroj, vidim je tudi okolju prijazen! :o ;) :D Kje si pa najdla tole fino stvarco, bi jaz tudi enega takega nabavla, namreč moji dve sta stroja za proizvajanje lenoritisa, še posebaj v teh vročih dnevih :o ;) 8)
Tule je pa slikica mojega kosmatega žakeljčka oz. ljubkovalno rakunčka Lily
http://micililylars.moj-album.com/album/2613301/?os=4128391
Mitzy pa se fotkotu raje skriva jo bomo pa poskusili čimpreje prepričat da ne bo tako sramežljiva, da vam predstavim še to malo mojo nežno podivjanko.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #71 : 26 Julij 2006, 23:46:59
Bo treba kar v Horjul po pomivalni stroj  ;). In ne skrbi, imam tudi dva proizvajalca lenoritisa  :D. Naš Jani je pa Mitzy-jine sorte. Pa ima že 15 (skoraj 16) let
lp
T.

8)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #72 : 26 Julij 2006, 23:56:48
Tecka ta tretjega sploh ne štejem, namreč po njegovem smo mi na svetu za to da njemu pomagamo lajšat tegobe kako čimbolj leno preživeti dan.  :o ;) :D Mala je res cuker in že prava mačja dama :-* :-* :-* Jaz pa imam namesto dame princeso, ki ne porajta nikogar kot samo mene - Mitzy, razen ko je Andreja na dopustu, takrat so tudi ostali dobri ampak morajo prej preteči trije dnevi, ob mojem prihodu domov oni zanjo ne obstajajo več, zato pa ima potem Andreja še mesec dni muskelfiber od crklanja naše princese ::) 8) ;) :o in potem imam še pravo mačjo pošast, ki se še ne more odločiti ali je pes ali mačka, za to na momente mena osebnosti - Lily :o :D ;D Medtem ko je Mitzy bolj fina, pridna in mirna, Lily to nadoknadi še zanjo ;) :o :D ;D >:D


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #73 : 27 Julij 2006, 00:15:57
Tko nekako kot pri nas  :D. Jani kot da ga ni, Mandi pa petarda ;). Sicer sem hotela petardico, zgagico,... je tako bolj zabavno  8). Je pa res že velika dama. Kmalu jo čaka sterilizacija, ki se jo ubistvu malenkost bojim. Predvsem zaradi narkoze, vedno je manjše tveganje... Eh bo že, saj je samo enkrat.
lp
T.

8)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #74 : 27 Julij 2006, 00:28:44
Vem kako ti je sem bila tudi sama na tvojem mestu, ampak se je vse lepo izteklo, naredili so jima čisto majhen rez mislim da ni bil daljši od 2 cm in jima če sem veterinarko prav zastopila prevezali jajčnike. Tudi Mitzy je šla skozi enak postopek kljub temu da je že 1x imela mladičke, v bistvu se je muca k nam zatekla že breja :'( Sta bile pa tako vesele ko sem prišla ponju da sta se mi obe naenkrat zgužvali v naročje in se stiskali k meni :) Pa mogli so ju po tistem ko sta se zbudili dati v isto kletko ker sta tulili ko sta bili ločeni, šele na ta način so ju lahko utišali ::) :) pa se ravno takrat nista najbolje razumeli, mata tak zanimiv love hate razmerje ::) 8)
Jih je bilo pa zanimivo opazovati med okrevanjem, Lily bi že naslednji dan plezala o drevju in divjala naokoli, medtem ko se je Mitzy pustila razvajati in po pravici povedano se ja kar malo smilila sama sebi :o ::) 8)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #75 : 27 Julij 2006, 07:59:49
Joj na to pa do tega trenutka niti nisem pomislila... Glede na to, da bo morala bolj počivat, kako naj v to petardo "prisilim"  :-\  ??? Nekako bo treba, čeprav mi ni jasno kako  :-X
lp
T.

8)


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #76 : 27 Julij 2006, 09:59:48
Tom se tud ne pusti slikat, samo jaz vztrajam  :P čeprav potem na večini slik gleda stran  :(
A vaši mački, če vas ugriznejo, pazijo ?? Al ugriznejo (skor) kolikor morejo  ;D Ker mene Tom še nikol ni tako zares, da bi me zelo bolelo...sosedovi mački so me pa še vsi do zdaj tako ugriznili, da se mi je še dolgo poznalo. Pa ne zato, ker sem tuja, ker domače tud tako močno.

Pa še malo slik :

    Plen pri desni sprednji tački  :-\
 

Kk sem leeep    Baby  :-*

Sterilizacije se pa nč bat  ;) Naši sosedje imajo tri (tj. vse) mačke sterilizirane in je vse ok. Ni bilo nobenih zapletov pa nič...(samo Tom jim takoo teži)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #77 : 27 Julij 2006, 10:42:19
Tecka ko sem bila doma sem imela Lily nonstop na očeh, velikokrat tudi v naročju (ampak v tem primeru sem morala imeti obe ::) ;) ker drugače je bil jok in stok z druge strani; še dobro da je Mitzy manjša in lažja, ker če bi mela 2 taka rakuna v naročju kot je Lily, bi mogla jest pol za teden dni na bolniško zaradi bolečih rok :o :D ;D ;)), ko me ni bilo doma ali pa sem se hotela samo malo odpočiti pa v boks, pa je bil mir. Sicer pa Lily je Lily in moramo ob kakih takih žalostnih dogodkih ful jo gledat ker ona bi že kar letela :o ;) >:( >:D, ji je kasneje ko je imela operacijo zadnje tačke uspelo da me pretenta pa sem jo morala z jablane dol snet k se je gor spravla >:( >:D ::), še dobro da je jablana nizka.

Butterflay, Mitzy je tako nežna amazonka, da ne bi nihče ko jo prvič vidi pomislil da je bila to še nekaj let nazaj mala zahirana podivjanka, je pa drugače zelo sramežljiva in zelo navezana name, pa tudi tujcev ne prenaša najbolje, še ostalih članov družine ne šmirgla če sem jaz v bližini in bohnedaj da je pri bratovi punci v naročju in potem zagleda mene, začne tako milo cmirglat in se vlečt ven iz naročja in k meni. Pa ne pomaga niti to da se ji takoj umaknem z vidnega polja, ona dol z naročja pa zamano in jo potem seveda moram vzet v naročje in pol se tak meni stiska, ko da me že celo stoletje ni vidla ;D 8). Še huje je ko grem na dopust in ko pridem z njega, prvo majo 3 dni probleme da jo sploh nafutrajo, ob moji vrnitvi pa se cel mesec ne premakne stran od mene, velikokrat imam takrat z njo tud probleme ker enostavno noče ven ne na malo ne na veliko potrebo ::) Lily ta pa je taprav hudiček, in ja če jo kaj preveč razjeziš te useka k sam hudič, ampak še vedno ne tako hudo da bi kaj preluknjala, edino praska pa res ne ;D, tudi v igri ne stegne krempljčkov tudi ko se igra z Larsom, pa jo ta včasih malo iz ljubezni potlači pa ga oklofuta, tako da vsake toliko ugrizne opraska pa ne :o Ampak Lily je itak nekaj posebnega s to svojo dvojno osebnostjo :o, sklepam da ugrickne prav zaradi tega ker se vsake tolko v njej prebudi kuža, še mjavkat ne zna tako kot se zagre, je bolj zadeva podobna lajomjavku :o :D ;D, se prav režimo ob takih momentih ;) Glede lovskega plena, naša Lily nam vedno vsa ponosna prinese vsak ulov pokazat in ga v 99% pusti za nas >:( ::), češ vidite kak skrbim za vas da navste lačni ::) :o :D In bohnedaj da ga odstranimo pa da ona vidi to našo nehvaležnost še naslednje 14 dni držimo mulo ::) :o :D ;)


Lanyca

  • Gost
Odgovori #78 : 27 Julij 2006, 12:16:36
Kak lepe slikce. :-*
Butterfly Toma si zelo dobro ujela na tisti sliki, kjer skače za plenom.
Mene moji mački nikoli ne ugriznejo preveč, razen če so zares jezni bolj praskajo. >:(
Še nekaj mojih slikic moja sestra je za 7. rojstni dan dobila dva mala šotora pa med njima je tunel. In to zdaj redno uporabljata Kitty in Loti(Še Lana se jima pridruži)in se skrivata po šotorih, lovita po tunelu...

Loti je dobra za agility ;)


Kitty uživa v šotoru  8)


Kitty še enkrat v šotoru ::)


Lana pa si ne upam dati sem, ker so tu mački zato bom njene slike dala v mojo temo pri nas kombiniramo zlato s črno in belo.

lp



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #79 : 29 Julij 2006, 16:11:55
Celi dve slikici mi je uspelo narest. Našega Janija namreč ;)

Velik gospod v majhni škatli:

Na tej se pa pod mrkim "nehimeslikat" pogledom dobro vidi njegova pokvarjena zenica :( :


lp
T.

8)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #80 : 29 Julij 2006, 22:59:21
Tecka lušne slikice in čestitam za uspeh, moja Mitzy pa je odkrila prav nagravžno dober prostor za skrivanje >:( ::) pod cisterno za nafto >:( >:D :-X ::)  in potem se iz teme ven bolščijo samo njene rumem okice, pa včasih se mi zdi da slišim uno privoščljivo prhanje zdaj me pa slikaj če moreš he, he ,he.... >:( >:D ::) 8) Ampak se še trudimo in nimamo namena obupat :o :D ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #81 : 30 Julij 2006, 17:13:29
Gledam nekatere slikice in vidim muce v škatlah...Torej so vaši tudi nori na njih...? Turk kakor zagleda kako novov ali staro škatlo - takoj v galop in skoči v škatlo, tam ali zaspi ali opazuje okolico...V glavnem notri preživi dOlgo in ga ne spraviš kar tako ven. Đizus.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #82 : 30 Julij 2006, 21:24:23
Ja Tosy tudi naš ne more brez škatel  ::) Čim je kje kakšna takoj vanjo, pa mjavkat, in obračat škatlo...  ;D

Tri nove slikice (samo malo je sonček nagajal):
http://www.moj-album.com/slike/1099511/RsL3LwUi4CdNO1lT.v.jpg
tu se vidi da je bil desni uček poškodovan (zenica mu ne deluje več)
http://www.moj-album.com/slike/1099511/3zpuiHEWeZ5XwVkp.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1099511/5z1Zf2NkcSg5Yk5s.v.jpg



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #83 : 30 Julij 2006, 22:40:35
Naš Jani ima pa desnega pokvarjenega. Sicer že od rojstva, je pa tudi neaktivna, navzgor pomaknjena zenica. Ima tudi hude težave z ledvički, eno samo jajčko in za nameček so mu v leglu še repek nalomili na dveh mestih. Zato sem ga takrat vzela. se mi je revež smilil in bala sem se, da drugje nebi imel lepega življenja... Pri nas ga imamo vsi zelo radi, čeprav bom počasi bankrotirala na veterini, ker se njegovo zdravstveno stanje slabša... Na vsake 3 tedne vneta ledvička: infuzije, antibiotiki... Eh ja, počasi gre po očetovih korakih, pa se ne morem sprijaznit  :'(... Dokler je po infuzijah in antibiotikih vredu, bova še zdržala...
lp
T.

8)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #84 : 23 Avgust 2006, 14:47:19
Kanchy, jap, poznamo to. ::)

Evo, sem se potrudila in pošklocala par Turkovih novih pozerskih... :-*












"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #85 : 23 Avgust 2006, 18:08:52
Danes ima Turk neki fotogenični dar. ::)


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #86 : 24 Avgust 2006, 15:14:12
Kako mate vi pridne mačone, moji dve gospodični pa sta si zadale da me zadnje dneve pred mojim oddihom do zadnjega ponucajo :o ;) >:( >:D, Lily nujno potrebuje kopanje, ki ga v življenju na njej še nismo izvajali, ja kmetje so letos začeli zgodaj s polivanjem gnojnice in moja Lily ki je pravi mačji in ženski firbec mora vse to skrbno si ogledati in nadzorovati, lahko si samo predstavljate kako lepo diši in ona bi se zdaj še zelo rada crklala :o ::) 8) >:( Tako da bova imele danes če se ni že kam skrila imeli večer spoznavanja kopalnih navad :o :D ;D ;) 8) >:D
Mitzy pa se odločila da so sicer sprehodi nujno potrebni za linijo ampak oprvljali bomo pa potrebo notri ker je zunaj preveč mrzlo in vlažno za našo ritko ::) :o, ja ampak gospodična ne bi na papir kje pa >:(, še zraven ne ampak se spravi za avto >:( :o ::) >:( >:D, seveda je potrebna potem cela kolobocija da se zadeva popuca >:( >:( >:( >:D, ona pa vse skupaj dobro skrita z najbolj nedolžnim in angelskim obrazom vse skupaj skpremlja in ocenjuje uspešnost svoje akcije ::) >:( >:D Poleg tega pa se še veselo zabavata ker mora Andreja poslušati mamino bero kozjih molitvic... >:( :o :D ;D ::) 8) >:D


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #87 : 08 September 2006, 10:47:33
Vidim, da moje zverine se nisem nic pokazala tukaj ... No, predstavljam Makisa, imanovanega tudi Sraka. Mackon je dudarcek, ki so mi ga "podtaknili" ::) in zraven drzali pesti, da bo ostal. Kar seveda ni bil moj namen, ampak so mi dvoji potencialni posvojitelji odpovedali, pa mackon se je tako postekal z mojimi zverinami, da sem se odlocila, da pac ostane. Poleg tega ima tocno tak karakter, kakrsnega bi si zelela, ce bi iskala macka. Pa se "nekaj" slikc...





-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #88 : 08 September 2006, 11:04:31
Hihi, ker cuker! :o :D :D A še ena tvoja žverca misli, da je dihurček? :P Slike so pa itak fenomenalne - a je tist Špelin žnabelj na prvih dveh? ;D ;D Noro!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #89 : 08 September 2006, 11:29:54
ja, ta tudi misli, da je dihur ... ::)

Na prvih fotkah je pa Spela, ja. Ga ima pod nadzorom ze od prvega dne, ko je pri meni. Super, se stekata, ta hip ji gre sicer malo na zivce, ker imata z "gostujocim" dihurckom prave prelete cez stanovanje in Spela nemalokrat sluzi kot odskocna deska.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --