Spet napadi

Urša in Balu · 5959

Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
: 23 Marec 2008, 15:18:56
Oi!

Predkratkim se je zgodil spet napad Pittbula.Ampak tokrat v Radencih(Radenčani in okolica pazite se).

Je šla ena gospa z čivakojom Ronijem(Prijatelj od Baluja).Mimo pa se je na kolesu peljal fant-Mamilaš,diller.Ta človek je imel na vrvici 2 pitbulla.No in potem je en od teh dveh pittbulov skočil v malega Ronija.Gospa je takoj ko je dobila psa v naročje klicala policijo in veterinarja.Med tem je fant z psimi pobegnil.
Roni je imel operacijo-skoraj ga je tisti pittbull raztrgal.In tisti fant se še zdaj vozi tako z psoma.

Mislim...da bi ga le dobili.

LP Urša

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 23 Marec 2008, 15:59:00
Po opisu sledeč bi lahko bil moj preljubi sosed. O neprijetnih srečanjih z njegovimi psi sploh ne bom govorila. Sicer ima enega bulla (nisem stoprocentna katerega, ker se ne spoznam toliko na te pasme) in enega irski volčji hrt mešanca. Zmeraj si samo govorim, še eno tako srečanje pa ....  >:( O tem da je za psa super poskrbljeno, da se večino dneva ukvarjajo z njima in da ju imajo super pod kontrolo, ko ravno nista na ketni ali zaprta v hiši :-X

Lp



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #2 : 23 Marec 2008, 16:06:26
Oi!

Ja enega ima baje čistokrvnega pittbulla,2 pa je mešanka z pittbullom.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 23 Marec 2008, 16:11:23
Joj kok je teh napado v zadne cajte  :'( Pa vbistvu niso psi krivi ampak lastniki  :-\ >:(

Em kakega mešanca z ircem pa to ma? (lahko mi po zs odgovoriš)

Je pa enkrat sosedov pitbull tut našega nemca napadel.Je moral jit na dve operaciji, lastnik se pa še opravičil ni  >:( :-X Pa veterinar je reku da če bi ga milimeter globlje ugriznil mi Kan poginil  :'( :'( >:(



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 23 Marec 2008, 16:30:00
Ti povem kar tukaj, Silver. Je manjši od irca kremno do svetlo-rjave barve, oči in dlaka sta čist "irski". Gobec in telo nasplošno sta pa močnejša, širša.

Lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #5 : 27 Marec 2008, 14:29:23
Westy_ka: če ni tvoj sosed je pa en mamilaš iz moje okolice. Ta ima 2 (ali 3?) pitbulle in jih velikokrat sprehaja na kolesu.

Urša: Kaj pa je potem policija rekla? A si napad dejansko videla? In kako približno pa je ta 'človek' zgledal?

Mislim, folk je nenormalen... :-\ >:(



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #6 : 27 Marec 2008, 17:41:33
Oi!
Nevem kaj je policija rekla,videla pa mislim da je moja babica-če pa ni videla pa ji je ona gospa povedala.

Mislim...potem pa tako nevarne pse vozi na kolesu ::)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 28 Marec 2008, 20:46:29
Psi niso nevarni. Nevaren je lastnik, ki ima take pse.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #8 : 28 Marec 2008, 20:50:48
Psi niso nevarni. Nevaren je lastnik, ki ima take pse.
Da te popravim: psi so nevarni, ker jih je take naredil lastnik. Je pa res da bi ta lastnik znal bit nevaren... :-\



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 28 Marec 2008, 20:55:57
Poslušaj, ABBY LABRADOR. Zame je pes nevaren, ko ogroža moje zdravje, ko se zapodi v mojega psa, ko greva mimo, ko začne renčat in lajat, ker je pač ves dan privezan in mu ni všeč, da greva s Torijem mimo njega (pa čeprav je to najmanj 10m vstran) ipd. Kaj ga je do tega pripeljalo (seveda lastnik, kdo pa drug >:() tukaj nima veze, pes je nevaren, konec.

Psi niso nevarni. Nevaren je lastnik, ki ima take pse.

Kake pse pa? Nevarne, ne? :P

Lp



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 28 Marec 2008, 21:01:02
Ja zakaj mu pa potem nihče nič ne reče? Jah zame so vsi psi po svoje prijazni. Tudi od moje sošolke rotvajlerka je bla na začetku do mene napadalna pa sva postale ful dobre prjatlce. Veš pa še velik je takih psov pri nas.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 28 Marec 2008, 21:33:32
Če je prijazen še zdaleč ne pomeni da ni nevaren. Tudi Tori je prijazen, super prijatelja sva, tolerira pse, pa je vseeno še zmeraj nevaren. 100% sem, da bi šavsnil kakega psa, ki bi bil preveč vsiljiv, najbrž tudi človeka. Kaj hočem povedat, psi so nepredvidljivi, nevzgojeni psi pa še bolj. Tudi moj maček je meni nevaren. Vidi se po mojih rokah, ki so dobesedno raztrgane po kakem česanju. Meni se sicer ne zdi kot kaj hudega, sošolce npr. pa kar boli ko vidijo take roke ::). Poleg tega mi je enkrat s kremlji, ko je hotel skočiti v moje "zanimive migajoče" lase, skoraj poškodoval oko. Moj maček je nevaren, pa naj bo še tako prijazen in čeprav ni zavestno tak, konec debate.

Lp



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #12 : 28 Marec 2008, 21:38:14
Ja zakaj mu pa potem nihče nič ne reče? 

Amm...ABBY LABRADOR...s bi ti govorila nekemu mamilašu kake pse ma?Mislim da ne... ;)
Še maš kake probleme,pride do tebe domov in....  :-\

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 28 Marec 2008, 21:43:21
Hm...Mamo mi tut neki takih sosedov s temi drogami...



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #14 : 28 Marec 2008, 21:46:11
ABBY LABRADOR: preden kaj napišeš malo razmisli in preberi prejšnje poste. Človeka in psov ne poznaš, in jih še nisi videla zato ne moreš rečti da niso nevarni. Že Westy_ka ti je vse lepo razložila in ti lahko z gotovostjo zatrdim, da če boš malo bolj silila v Chappija in mu ne boš všeč, zna biti tudi on nevaren, in bi prav lepo šavsnil. Pa tudi moj superduperlen Lino, zna uporabit kremplje. Čeprav to več ne spada v to temo...
Psi so ogledalo lastnika, in ker je ta lastnik nevaren in "nevzgojen" so takšni tudi psi. Žal...



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #15 : 28 Marec 2008, 21:57:39
Oi!
Se strinjam s tabo Alja.....pa sej Balu je tudi nevaren....se spomnim kako me je v nos šavsnil :D Ne alja? :P

sorry za malo off topica ;)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 28 Marec 2008, 22:08:15
Dobr sej za vas so lahko čisto usi hodobni. Samo je pri nas res velik primerkov tako imenovanih "nevarnih pasem".  Med njimi je tut Abby. Samo nekaterih se ljudje res ustrašijo. Hočem povedat smo to, da men so vsi psi, ki jih poznam in so "nevarne pasme" lahko zelo prijazni do mene in še do koga. Samo pač s psom se zbližaš in to je to. Vem pa, da so nekateri res hudi in je to težje samo s pravo vzgojo vse uspe.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 28 Marec 2008, 22:15:38
Dobr sej za vas so lahko čisto usi hodobni. Samo je pri nas res velik primerkov tako imenovanih "nevarnih pasem".  Med njimi je tut Abby. Samo nekaterih se ljudje res ustrašijo. Hočem povedat smo to, da men so vsi psi, ki jih poznam in so "nevarne pasme" lahko zelo prijazni do mene in še do koga. Samo pač s psom se zbližaš in to je to. Vem pa, da so nekateri res hudi in je to težje samo s pravo vzgojo vse uspe.

Tukaj nikjer nobeden ni niti omenil nevarnih pasem. Tudi nobeden ni rekel, da so vsi psi hudobni ???

Me pa res zanima, kako bi se ti zbližala s temi pitbulli. Mi je čisto vseeno, če veljajo za nevarne pasme ali ne, tukaj je govor o pitbullih, ker so v tem primeru ti psi pač "sodelovali".

Lp



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 29 Marec 2008, 14:03:56
Vsak pes je lahko potencialno nevaren, bilo katere pasme je. Psi so konec koncev se vedno ZIVALI, in previdnost ni nikoli odvec, se posebej pri nepoznanem psu.

Abby Labrador, res bi lahko malce pomisila preden kaj napises. Kako pa ves da je tip mamilas? Starejsi itak vsakega ki je malce drugacen po videzu oznacijo za narkomana, ponavadi brez razloga. Glede psov pa.. sama vem da so civave lahko zelo ''dosadne'', vidim po mojem Miskotu, ki se vtakne v vsakega vecjega psa. In ne bi bilo nic cudnega ce bi jih kdaj skasiral ker se sam usaja in zacenja tezit. Pes je odreagiral tako kot je, in to je to. Sicer pa, ce bi bili psi pod nadzorom (pripeti) se to ne bi moglo zgodit.



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #19 : 29 Marec 2008, 14:16:43
Ja ja tudi meni se je že čivava obesla na nogo in mi pustila pečat  :P :P Boge male čivavice  ::) ::)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #20 : 30 Marec 2008, 10:07:13
Seveda, po forumih opravljat je kul, v živo mu pa nihče nič ne reče. "mamilaš" gor ali dol  ::) (me res zanima koliko resnice je v teh narkomanih in dilerjih, in kako zelo človeka ljudje res poznajo  ::) ) . Radenci spet niso neko velemesto, govorice se znajo širiti prehitro.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 30 Marec 2008, 11:39:43
Zina, se strinjam s tabo, zato pa nikjer nisem niti omenila tega, da je/naj bi bil drogeraš, ker nimam dokazov in mi je konec vseeno za to. Dejstvo pa je, da psi ogrožajo vsakega mimoidočega, ravno pred kakima dvema tednoma je sosedov kuža skoraj napadel deklico. Res, tukaj nima veze pasma ali to, da je mogoče deklica za psa bila "nesimpatična". Meni se gre za to, da lastniki takih psov zaboga naj poskrbijo za to, da psi ostalih ljudi in živali ne bodo ogrožali. Tudi jaz Torija ne spuščam s povodca, ker vem kakšen je ter kake posledice bi moje dejanje lahko pustilo, in ne nameravam tvegati, čeprav bi bilo fino. Kaj bi pa bilo, če bi vsi lastniki, ki imamo kvazi problematične pse ravnali kar tako, bolimene za ostale, glavno, da je moj pes lep in kul in nevemkajševse?

Glede pogovora s to osebo, oprosti ampak kdo bo 12, 13, 14-letnico jemal resno? Moji starši pa so mi že rekli, da se v te zadeve ne bodo vtikali. Ja, ni mi treba rečti, da ko bo prepozno, bo prepozno. Bom pač morala enkrat mrtvega Torija pripeljati domov, da se bo kaj zmigalo.

Lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 30 Marec 2008, 20:38:08
Joj kam ste vi zašli v tej temi. Forum je javen!! Ni vse kar se vam dogaja doma za na splet, ali pač?? Včasih se je treba malo zadržat. Večina sporočil v tej temi bo izbrisanih, nadaljujte z napadi, drugo pa pustite izven tega foruma.

Lp nina



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #23 : 28 April 2008, 18:08:59
 :o  ninci, tam v vaših krajih imate pa hude pse  :o

http://24ur.com/novice/crna-kronika/morilski-pohod-ovcarjev.html

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 29 April 2008, 20:58:27
Da te popravim: psi so nevarni, ker jih je take naredil lastnik. Je pa res da bi ta lastnik znal bit nevaren... :-\
Poglej, da pes ni toleranten do drugih psov sploh ne rabi bit kriv lastnik, je pa njegova dolznost da take napade prepreci-bil to Pitbull ali Pudelj. Z dvema mocnima psoma pa na kolesu tako nimas kaj iskat, jaz si po pravici povedano se z eno ne upam-ko dobi zalet skoraj leti in v tem primeru zlahka poletim tudi jaz.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 29 April 2008, 21:05:00
Amm...ABBY LABRADOR...s bi ti govorila nekemu mamilašu kake pse ma?Mislim da ne... ;)
Še maš kake probleme,pride do tebe domov in....  :-\
Lahko pa lepo poklices policijo, izrazis zeljo bit anonimen in upas da bojo ukrepali ;) ABBYLABRADOR, a ni Abby Labradorec?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 30 April 2008, 21:41:03
Ja Abby je labradorec.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #27 : 30 April 2008, 21:52:09
:o  ninci, tam v vaših krajih imate pa hude pse  :o

http://24ur.com/novice/crna-kronika/morilski-pohod-ovcarjev.html


Ja z telima dvema psoma oz če se ne motim sta bili psici smo tudi mi imeli že neprijetno srečanje, zato smo se bližini njune parcele na daleč izogibali. Je bil pa problem, ker sta se sami sprehajali tudi ob jezeru kjer je predvsem med vikendom veliko sprehajalcev  :-\ Ograja kjer sta bili zagrajeni je bila sicer visoka a luknjasta in že "štukana" na večih mestih tako da... ::)

Lp, nina




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 01 Maj 2008, 12:26:25
Sem se že spraševala, ali so imeli lastniki tako hudo smolo, da sta jim psa enkrat slučajno ušla ali pa so izzivali nesrečo. Tisto, prvo se sicer zgodi, a res redko. ponavadi ga kar nekaj časa po malem sekljajo, dokler enkrat ornk ne poči. Kazen bo krepka, za pobite živali se ponavadi plača nekako dvojno tržno ceno...Za ta denar bi lahko naredili ograjo kakršno bi si zaželeli, pa še oba psa bi jim ostala.