alergija, bruhanja...

zvezdicazaspanka · 7601

zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
: 21 Februar 2008, 15:24:08
Prosila bi vas za nasvet, ker trenutno sem pa že res izgubljena.

Naš pesjan ima alergijo poleg tega pa je začel še občasno bruhati, najprej tisto rumeno sluz zdaj pa že dvakrat prežvečene brikete. Bil je že na RC Sensitivity Control, nekaj časa sem mu kuhala ajdovo kašo in konjsko meso, zdaj pa je na RC Hypoalergenic. Dobiva ranital, naredili so mu že ultrazvok, rentgen, pregledali kri, urin in je vse ok.
Danes sem govorila z vetom in naj bi probala še s kuhanjem krompirja in ribe.
Res bi rabila kakšen nasvet, ne vem kaj naj še, srbež se niti ne zmanjšuje...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 21 Februar 2008, 17:15:27
Koliko časa si kuhala, ali je kaj pomagalo?
Ponavadi tralaja lahko tudi par mesecev da se pozna razlika. Pa jaz bi obvezno ukinila vse kao kvazi dietne brikete, ker so še vedno polni svinjarij, na katere je pes lahko alergičen...

Pa mislim da je bila že podobna tema, pri alergijah...


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Februar 2008, 17:34:53
Ja sej vem in tud je že podobna tema, samo mene skrbi, ker tudi bruha občasno. Včasih 2xna teden...
In se ne upam, kar sama spopadati s tem, kaj pa če je res kej zelo narobe in to ne bo pomagalo?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 21 Februar 2008, 18:11:31
Če veterinar ni ugotovil nobenih težav, lahko greš do še kakšnega veterinarja in prosiš še za kakšno mnenje.

Vsekakor pa se ne pusti nategniti da ti prodajajo te dietne brikete, pa ne menjavati na mesec dni, ker po enem mesecu se itak ne vidi razlika...

Kako se pa alergija vidi, kje ima težave?
Ali samo bruha vsake toliko?


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 21 Februar 2008, 18:25:38
Moj je imel identične probleme....čohanje, izpadanje dlake in bruhanje žolča vsak dan, tudi večkrat. Menjala sem več veterinarjev, dokler nisem sama ugotovila, da je alergičen na piščanca...saj nekje sem že pisala o tem....se pa rezultat pozna šele po nekaj dneh za nianso izboljšanje (bruhanje je prenehalo takoj), šele po 1 mesecu se je popolnoma umirilo. Jaz bi tudi v tako hudem primeru takoj prešla na kuhano hrano, preklicala celo Slovenijo, pa še kaj tujine...upam, da nisi že ves čas pri istem veterinarju?

Držim pesti za čimhitrejše odkritje vzroka.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 21 Februar 2008, 19:22:52
Alergija se vidi tako, da se zelo veliko praska, imel je tudi že 1x vnete ušesa.
Ne vem tudi, ko sem mu kuhala je enkrat bruhal, čeprav je bilo to zelo kratko obdobje, ker smo potem spet prešaltali na briketi.
Bruha na vsake toliko časa, včeraj je pa danes. Pa prej 1x pred 14 dnevi.
Ja smo skoz pri istem vetu oziroma zdaj že pri dvema na isti kliniki, tako bi bilo res najbolje vprašati še kje drugje za mnenje.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 21 Februar 2008, 20:17:30
Ne vem no, ampak meni se zdi kot klasična alergija na hrano - moraš pa vseeno povedati koliko let ima pes, na kakšni hrani je bil ko so se simptomi pojavili in kako dolgo ste vztrajali na dietnih briketih?

Vsekakor kot si že sama rekla, niste kuhali dolgo-... res svetujem, ukiniti brikete,pa razne predelane priboljške, in probati vsaj 1 mesec, boljše še malo dlje kuhati - riba in ajdova kaša ali riž recimo- tako da se organizem spuca... potem pa temeljito premisliti kako ga boste hranili.

Jaz bi sicer najprej to probala, ne pa pričakovat rezultate v parih dneh, ker jih nebo, lahko traja več mesecev da se zadeve popravijo.


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 22 Februar 2008, 08:57:41
Res nisem dolgo kuhala, ker je bruhal enkrat in sem se ustrašila, da mu kaj ni vredu. In sem šla spet do veta, ker s samim praskanjem bi že, ampak bruhanje...
Star je 2 leti pa pol. Prej smo mu dajali Hills, pa še kaj bi se našlo. Praska se že sigurno kakšne pol leta, najprej smo bili na RC Sensitivity Control sigurno več kot 1mesec pa pol, potem smo tudi na teh (hypo)  že tam okoli 1 meseca, poleg tega, da so ti briketi obupni, smrdi mu iz gobca, da je joj.
Razmišljam, da bi se kam obrnila še za drugo mnenje in poskusila s kuhanjem. In pa za začetek ker spet jemlje ranital, ne vem tega ukinila po 14dnevnem kuhanju?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 22 Februar 2008, 09:54:38
Glede zdravil je najbolje res iti do kakšnega drugega veta in vprašati za mnenje.

Ker recimo moja je mela isto eno obdobje, da je bruhala na par dni ali pa skoraj vsak dan nekje 3 tedne...in pol v končni fazi sem ugotovila da je verjetno bilo povezano z psiho...sedaj pa je vse po starem :)

Ampak glede na to da ima tvoj alergijo, bi rekla da se bruhanje še en simptom...pa res v nobenem primeru jaz nebi uporabljala več Hills ali RC ali Evkanuba briketov pri občutljivem kužku, tudi če so dietni.

LAhko probaš recimo kuhan oslič in ajdova kaša, se mi zdi najbolj lahka hrana tudi za želodec da ga ne preobremenjuješ in tudi za alergijo...pravim kuža še vedno lahko da bo bruhal, ampak če bo drugače kakec ok, obnašanje ok, potem bi jaz vztrajala, res je potrebno več časa običajno kot mesec dni.


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 23 Februar 2008, 09:24:46
Ja danes smo šli po drugo mnenje. In sicer ranital lahko jemlje, ni nič narobe.Dobil je še Entero plus.
Glede diete pa je tako, da so oni predlagali hills, da mogoče je v RC kaj kar mu ne odgovarja. Omenila sem kuhanje, pa nekako jim ni bila ideja všeč, čeprav me tudi niso silili v nakup hillsa.
Tako, da še vedno razmišljam, vsekakor pa se nagibam h kuhanju.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 23 Februar 2008, 10:18:34
Ja itak da bodo takoj ponudili Hill's (vsaj za moje pojme je to še večja svinjarija kot RC...ampak to je samo moje mnenje :))

Se pravi da ti niso nič posebnega znali povedati?

No jaz bi vsaj za par mesecev dokler se kuža ne spuca dala kuhano, potem pa če se odločiš za brikete, izberi kakšne kvalitetne, tipa Canidae, Natures Variety...vsekakor pa je treba kužka opazovati, kako se bo obnašal oz kako se bo katera hrana obnesla


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 23 Februar 2008, 11:00:04
A laho uporabim tudi olivno olje, da file malo popečem?

Kaj se ti zdi bolje riž ali ajdova kaša?

Hvala Botticelli za vse tvoje nasvete!!!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 23 Februar 2008, 11:05:52
JA jaz bi dala malo olivnega olja, malo popečeš in malo podušiš...
Jaz bi probala z ajdovo kašo, skuhana  na vodi, sicer pa tudi če vzameš riž mislim da nebi smelo biti pretirane razlike...

Potem pa  čez čas vidiš kako bo odgovarjalo kužku, če bo recimo po 2 tednih ok, lahko probaš dati namesto riža ajdo ali pa obratno, kakor se boš pač odločila. Potem pa postopno lahko kakšen jogurt daš za prebavo, če ga vredu prenaša, skratka postopno eno po ena dati še kaj zraven, v malih količinah, mogoče kakšen kuhan korenček ali prepasiran grah ali kaj podobnega...

Drugače pa nobenih pasjih priboljškov, če se bo le dalo, ...če rabiš recimo za šolanje kakšne priboljške, raje nareži kakšen sir na koščke, ...toliko da se mu res ne daje nič umetnega, dokler se ne sčisti. Potem pa boš videla kako bo čes  2-3 mesece, v tem času bi se morala tudi alergija začeti popravljati.


aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 23 Februar 2008, 12:53:36
 Vaš kuža ima po mojem mnenju alergijo na hrano. Pošljite dr. Nabergoju v Moravske Toplice bris sline na vatirani palčki! Dokler ne boste ugotovili na kaj je alergičen, bodo problemi in veliko stran vrženega denarja. Naš je alergičen na govedino, svinjino, jajca, fižol in mleko. Zdaj ga hranimo s Canidae - riž in ovčetina in je SUPER!.. Pa lep dan vam in predvsem kužku!



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #14 : 23 Februar 2008, 13:01:39
Ce pes bruha in driska, je uporaba olja (kakrsnega koli) povsem neprimerna. Pa tudi, ce se odlocis za kuhanje in izlocevalno dieto (ce j sum na alergijo na hrano), pusti olja in ostale dodatke na zacetku (en mesec minimalno, lahko vec) pri miru. Izberi si en vir beljakovin, ki ga pes se ni jedel in en vir ogljikovih hidrtov za katerega velja enako. In nic drugega. Glede na to kaj je jedel, riz skoraj ne pride v postev (je potencialen alergen zanj, saj ej v vseh omenjenih hranah), poskusi z ajdovo kaso ali krompirjem, od mesa pa priporocam konja. Ribo, piscanca in govedino ste ze poskusili (v briketih). Lahko izbiras se med kuncjim mesom, divjacino, ... puran bi eventuelno prisel v postev (samo pazi na mascobo).
Ko se stanje popolnoma umiri in je nekaj casa popolnoma ok, lahko zacnes postopno dodajati nova zivila - eno po eno. Ta sistem velja za vsako zelenjavco, za vsako novo meso, za vsak jogurt, ... skratka - eno po eno, ce hoces najt vzrok. In ko uvedes novo zivilo, ga dajaj vsak dan, par dni zaporedoma. Sicer je tema o izlocevalni dieti oz. o alergijah ze odprta.

Kar se tice Ranitala in ostalih zdravil, ne ukinjaj nicesar na pamet, posvetuj se prej z veterinarjem. Cepa poves od kod si in kam psa vozis k veterinarju, pa bos verjetno dobila se kaksen uporaben nasvet (kam ga pelji).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 23 Februar 2008, 13:59:41
Slino smo že poslali dr. Nabergoju, alergičen naj bi bil na govedino, svinjino, jajca in mleko.

Pes samo bruha občasno, nima driske.
Smo pri dr. Stariha Pipan, danes pa smo bili v ambulanti za male živali, ki je na Cesti v mestni log. Koga pa mi bi svetovali da še obiščem?

Ne Ranitala ne bi ukinjala na pamet, ampak sem se pozanimala. Tako da bi lahko, če začnem s kuhanjem, ga ukinila po kakšen tednu. Sicer pa ga jemlje že kakšen mesec.



aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 23 Februar 2008, 17:02:50
 Torej vi že veste, česa vaš kuža ne sme, kljub temu pa so težave prisotne. Kako on je? Počasi , hitro ? Ali golta hrano? Tu je lahko težava, kajti če prehitro je in ima občutljiv želodec, bruha. Sicer se obnaša normalno , je razposajen, igriv in ima dober apetir? Če je tako, je zdrav! Jaz bi definitivno probala še z Rupurut tableto in bi jo dala skupaj s hrano, da jo poje. Sicer pa so vam verjetno povedali oz. veste, da psi  za malenkosti in z lahkoto bruhajo. Tudi naš labi  je zelo požrešno je, zato mu brikete namočim zvečer, da so zjutaj bolj sprijeti in ima več dela z njimi.Včasih vidim, da mu kar zvija želodec in ga sili na bruhanje, ko prehitro žre. Ali pa se od sile drgne z glavo po tleh. Hočem povedat, da je lahko tudi to problem, morda nevpadljiv, a resen. M



aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 23 Februar 2008, 17:09:42
 Pa še to! Skuhajte mu metin čaj in mu ga dajte namesto vode, tu in tam čez dan. Treba je res probat doma čim več, kajti iz težkih izkušenj vam povem, da sicer ogromno stane, učinek pa je majhen. Človek kupi vse, kar ti veti ponudijo, pa . Mpotem ni pomagalo. Seveda pa niti slučajno ne mislim, da brez njih lahko shajamo.Če kuža nima driske, zagotovo ni kaj groznega narobe



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 23 Februar 2008, 19:37:40
Naš Lump kar počasi je, oziroma brikete prežveči. Je pa zelo igriv oziroma energije ima veliko, apetit je super.

Ja jutri se začne kuhanje in sicer oslič in ajdova kaša, potem pa poročam. Lahko pa bi verjetno dobil tu pa tam še metin čajček.

Vseeno pa bi bila vesela, če bi mi priporočili še kakšnega veta.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #19 : 23 Februar 2008, 22:12:51
danes pa smo bili v ambulanti za male živali, ki je na Cesti v mestni log

Ne vem pri kom si bila in ali si bila na Veterinarski fakulteti (Klinika za kirurgijo in male zivali) ali na Veterinarski postaji Lj., ki je locirana cisto zraven fakultetne klinike. Jaz bi ti priporocila dr. Tino Kotnik, Ursko Ravnik ali dr. Nataso Tozon z VF.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 02 Marec 2008, 10:39:02
No mi se držimo diete s kuhanjem že natanko en teden. Edini problem je, ker še vedno nisem prepričana kolikšen obrok naj mu dam. Trenutno dobiva en file osliča na dan+ ajdova kaša. Se vam zdi en oslič na dan dovolj, premalo? Ima 16kg.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 02 Marec 2008, 12:05:43
:) Jaz dam en file osliča za mojo za en dan, pa ima 5 kil :) Jaz bi dala vsaj 2-3 fileja, odvisno res kako veliki in debeli so. Pa seveda koliko kaše daš zraven. Samo jaz bi povečala malo količino rib vseeno. Da je vsaj pol pol obojega.


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 02 Marec 2008, 12:29:27
Aha hvala, saj pravim sploh nimam občutka, ker se bojim, da se ne bi zredil. Ker smo ga komaj shujšali za 1kg, pa še malo bi moral zgubiti.
Če stehtam koliko imata 2-3 fileji, dam zraven še toliko kaše?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 02 Marec 2008, 13:25:21
Ja če je kuža malček predebeli, potem vsekakor daj raje malo manj kot pa preveč.
In boš videla, če začne hujšati, potem lahko mal povečaš obroke ali pa če je ful aktiven...
Jaz mislim da bi morala zraven tega zadostovati recimo ena šalca po 1dlc surove ajdove kaše - tega se kar nakuha, ...ampak pravim moraš pač mal probavati količine.


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 02 Marec 2008, 13:36:13
Hvala.



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 19 Marec 2008, 15:22:13
Mi se držimo diete že tri tedne, po enem tednu sem mu ukinila ranital, in tako naš peso že 2 tedna ni bruhal  :).
Praska se še, ampak manj, tako da bomo nekaj časa še vztrajali.



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 23 Julij 2008, 19:44:18
Se malo oglašam v tej temi. Mi se še vedno držimo diete, ker se še nismo odločili da bi šli delati teste. Medtem smo bili tudi pri dr. Kotnikovi. Uvedli smo le krompir in sicer je zdaj drugi teden ko mu dodajam le tega. Praskanja ni, bruhal mi je 3krat v zadnejm času in sicer pred uvedbo krompirja in pa še zdaj enkrat. Opazila sem da v zadnjem času spet rad muli travo in zaradi tega tudi potem bruha. Mu česa primanjkuje? Dodajamo mu le omega 3, po posvetu z vetom.