Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2428518

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1080 : 23 November 2006, 20:11:40
Uroda, na tole žogo pa kar pazi. Pri nas jo je demoliral na prafaktorje potem smo imeli pa čisto rdeče kakce, ker je iz njega letetla sama plastika. Seveda smo ga hoteli zamotit, ko je bil sam doma, da mu ne bi bilo tako dolgčas ::) Bolj primeren je Kong, ker je veliko težje uničljiv ;)

Lp nina



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1081 : 23 November 2006, 20:13:02
Ninci, hvala za nasvet. Meni se je po pravici povedano zdela čisto nedolžna.

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1082 : 23 November 2006, 20:17:52
Ninci, hvala za nasvet. Meni se je po pravici povedano zdela čisto nedolžna.

Lp

Tudi meni, dokler se ni 4 mesečni mladič odločil, da je bila to odlična malica :o

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1083 : 24 November 2006, 16:30:25
Danes sva z Rino spoznali Tino in Taia. Tai je res faca;najprej se je Rina bal(kdo se je pa nebi,ker je tko grozna  >:D ) potem pa je ugotovil,da je Rina ena navadna psička,polna energije.Skupaj sta letala za palicami,katero je Tai brez ugovarjanja prepustil Rini  ;)

Za konec dodajam še eno fotko,ostale pa bom zvečer naložila v album!

Tina,lepo vaju je bila spoznat! Upam,da se kmalu spet vidimo!  :D


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #1084 : 24 November 2006, 18:54:51
Čav!

Urša dej če si na forumu se mi javi, da se zmenino za jutri - ne vem če imam pravi tvoj telefon - ne bi kr enga klicala  ;) Loh na ZS


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #1085 : 24 November 2006, 19:04:22
Živijo!
Ker se je ta podforum ful razživel, sem se odločila, da se pridružim še jaz  :) Sem lastnica 21 mesečnega bernija Rona. V bistvu je posvojenček, ki je k meni prišel v začetku maja. Takrat sva začela hoditi v pasjo šolo in odpravljati njegove razvade ???. Drugače pa se rad crklja, igra, hodi na sprehode in vozi v avtomobilu  ::)
Pozdravček vsem!  :-*



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1086 : 24 November 2006, 19:44:47
Gaya,dobrodošla na forumu! Daj nam pokaži kakšno sliko tvojega bernskega lepotca!  ;)

Icey,če rabiš št. od Urše(rožica),pa je še nimaš,ti jo lahko jaz dam.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1087 : 24 November 2006, 19:58:15
Ojla, Gaya!

Saj veš, se pridružujem želji Rincy. Lastnik bernijev si želimo predvsem slikic naših lepotcev.   ;D
Tvoj Ron je posvojenček. Mi lahko malo razložiš to situacijo? So se mu prvi lastniki odpovedali  :(? Kako se je navadil nate? Od kod pa prihaja?

Lp,
Darja


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1088 : 24 November 2006, 20:11:07
Dobrodošla Gaya in Ron!!! ;D

Tudi jaz bi rada videla slikice.... ;)

Lp, Tina



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #1089 : 24 November 2006, 20:56:12
Ojla!
Ronija so se prejšnji lastniki odločili oddati, ker so ugotovili, da nimajo zanj primernih pogojev (nič ograjenega okoli hiše), niti časa, da bi se z njim ukvarjali. Jaz sem ravno poizvedovala po leglih, ko mi je ena kolegica sporočila, da ve za enega bernija,  ki se oddaja. Sprva nisem vedela, kaj bi naredila, ker sem imlea v mislih mladička, potem pa se mi je Ron zasmilil in sem se odločila, da ga grem pogledat. Končalo se je tako, da je šel še isti dan z mano domov  :)
S privajanjem skoraj ni imel problemo, sem pa imela jaz ful težav, ker je imel en kup razvad (vlečenje, skakanje po ljudeh, grizljanje rok) in niti osnov šole. Zdaj veselo hodi v šolo in se uči trikcev. Večino razvad sva počasi odpravila  ::), na parih trdovratnih pa še delava.  ??? Ampak sem jaz še bolj trmasta kot on in upam, da nama bo uspelo.  :)
Lp



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1090 : 24 November 2006, 21:02:55
No, tukaj je pa nekaj slikic z današnjega sprehoda z Rino in Nino, še iz moje strani. ;D ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1091 : 24 November 2006, 21:03:53
In pa še dve.

Kolk sta lušna :o!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1092 : 24 November 2006, 21:10:10
Gaya: Prepričana sem da bo Roniju zelo lepo pri tebi in da bosta odpravila še tiste težavice, ki jih imata! ;)

Lp, Tina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1093 : 24 November 2006, 21:28:03
Na drugi sliki pa Taj drži Rino za tačko  :-* Moje slike so že v albumu  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1094 : 24 November 2006, 21:30:25
Takole pa je naša Doti fotogenična  ::):


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1095 : 24 November 2006, 21:38:17
Darja: Ful je lušna tale tvoja Doti  ;) - se mi zdi da je mal našmu Taju podobna :).



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1096 : 24 November 2006, 21:59:32
Hvala enako. In res je, ful sta si podobna. Vsaj kar se beline tiče.

lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1097 : 24 November 2006, 22:11:22
Ja sta skor čist enako pobarvana :). Komaj čakam da ju vidim skupaj na berni sprehodu! ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1098 : 24 November 2006, 22:25:23
Bom še par slikic nalepila v temo:

Rina se valja pred čisto vsakim samcem...mlada osvajalka  ;D


Bernski zajček  :P


Pošasti  >:D (nevem če se vidi,ampak na original sliki se lepo vidi vse zobke)


In naslednja slika je enaka;samo da je na sliki Taj


Tole pa je Abu,ki se je zadnjič čisto zaljubil v Rino  ;D
http://bernirina.moj-album.com/slike/77420/1WWYGvJawH8WHnnU.jpg

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1099 : 24 November 2006, 22:50:16
Nina, neverjetno, kako tebi uspejo slike. Vse pohvale!  :)

lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1100 : 24 November 2006, 22:56:27
Nina, neverjetno, kako tebi uspejo slike. Vse pohvale!  :)

lp
O,hvala!  :)
Ubistvu jih nastane polno,ker res ves čas slikam in potem tiste boljše dam na net.Ponavadi,če je sonček,je kar večina lepih(nič zmazane).Tako da če bo lepo vreme,ko bomo šli skupaj na sprehod bo sigurno polno (lepih) slik  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1101 : 25 November 2006, 14:10:03
Scythe:
Si si kaj ogledala lokacijo za berni sprehod? So tam kakšni športniki in sprehajalci? ::)

Lp, Tina




scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1102 : 25 November 2006, 14:28:36
Scythe:
Si si kaj ogledala lokacijo za berni sprehod? So tam kakšni športniki in sprehajalci? ::)

Na hitro sem, samo ne vem kako je kaj ta informacija uporabna, ker danes dežuje in ni nikogar.  ::) Vprašanje je kako je ob drugačnem vremenu...  :-\


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1103 : 25 November 2006, 14:38:08
Ja maš prav glede današnjega vremena in obiskovalcev... Samo sej bi se najbrž najdu kakšen kotiček za nas.   ;)

Aja... pa za zadnjič ko sem zate vprašala če prideš na berni sprehod, sem te zamenjala z Rožico, logično da boš pršla, če rihtaš lokacijo ::) - sej veš sem še nova pa se lovim, tako da oprosti! :-[

Lp, Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1104 : 25 November 2006, 14:57:42
Ja maš prav glede današnjega vremena in obiskovalcev... Samo sej bi se najbrž najdu kakšen kotiček za nas.   ;)
Ma jaz tudi tako mislim....  ::) Ker so širni barjanski travniki in placa ogromno.  :o

Citiraj
Aja... pa za zadnjič ko sem zate vprašala če prideš na berni sprehod, sem te zamenjala z Rožico, logično da boš pršla, če rihtaš lokacijo ::) - sej veš sem še nova pa se lovim, tako da oprosti! :-[
Eh, ni problema. ;)

Je pa tako s tem našim berni sprehodom - jaz lahko šele po 11uri (ker imam po novem z Astorjem šolo ob sobotah). Vam je to prepozno? Malo sem razmišljala in za urodo bi bilo po moje tudi bolje tako, da ji ne bi bilo treba že ne vem kdaj vstajati (ker ima kar nekaj vožnje do tukaj). (Seveda vse v primeru, da se bo obdržala ta lokacija).


Lp,
Mojca


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1105 : 25 November 2006, 15:00:39
Meni ni prepozno! Je ob 11ih čist ok.  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1106 : 25 November 2006, 15:03:38
Meni ni prepozno! Je ob 11ih čist ok.  ;)
Super.  :o Upam, da tudi ostalih ne bo motilo... Ker nočem zamuditi še enega berni sprehoda.  :'(

Aja, se moram pohvaliti...  ::)  :-[ Z Astorjem sva bila danes na tržnici (v človeški gužvi torej) in je bil priden kot mravljica.  :o Sem mislila, da bo hotel do vsakega in ne vem kaj... Očitno sem ga podcenjevala, ker se je lepo obnašal in ni rinil v ljudi.  8) Je bilo prav zabavno, ko so se vsi obračali in sem poslušala "Lejga kuža", "Glej tam je pa berni", "Ooo kako lep kuža"...itd.  8)  :-[ Potem pa ga je še ena punčka nagradila z obilico čohanja in je bil moj pesjanček prav zadovoljen.  :P Pa še nove "čeveljčke" je dobil Astor (beri: smo morali kupiti zaščitne čeveljčke za takrat, ko mu udari ven vnetje na tački. Nam je začelo zmanjkovati nogavic, pa tudi praktične niso za mokro vreme   :-\ ).


Lp,
Mojca


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1107 : 25 November 2006, 15:12:21
Ravnokar sem zmerla in stehtala Doti. Ima 32,5 kg in približno 58 cm plečne višine  ;D. Nekam visoka se mi zdi  ???.
Kaj pravite ostali? Stara je 6 mesecev in pol.

Lp,
Darja


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #1108 : 25 November 2006, 15:18:49
Aja, se moram pohvaliti...  ::)  :-[ Z Astorjem sva bila danes na tržnici (v človeški gužvi torej) in je bil priden kot mravljica.  :o Sem mislila, da bo hotel do vsakega in ne vem kaj... Očitno sem ga podcenjevala, ker se je lepo obnašal in ni rinil v ljudi.  8) Je bilo prav zabavno, ko so se vsi obračali in sem poslušala "Lejga kuža", "Glej tam je pa berni", "Ooo kako lep kuža"...itd.  8)  :-[ Potem pa ga je še ena punčka nagradila z obilico čohanja in je bil moj pesjanček prav zadovoljen.  :P Pa še nove "čeveljčke" je dobil Astor (beri: smo morali kupiti zaščitne čeveljčke za takrat, ko mu udari ven vnetje na tački. Nam je začelo zmanjkovati nogavic, pa tudi praktične niso za mokro vreme   :-\ ).

To zna biti včasih zavajajoče... Sicer moj pes ni ne vem kako vsiljiv do ljudi, jih pusti bolj ali manj pri miru (no, psi so že druga zgodba  ::) ), ampak so mu pa definitivno bolj interesantni tam, kjer jih je manj, kot pa v veliki gužvi. Tudi jaz sem se nekajkrat znašla z mojim psom sredi velike človeške gužve in sem seveda pričakovala, kako bo silil zdaj do tega zdaj do onega in povsod vtikal svoj nos in vsakega pozdravljal, pa sem bila na koncu zelo presenečena, saj ga tako pridnega še nisem videla. Brez skrbi bi ga lahko spustila z vrvice, ker bi definitivno hodil kot klop poleg mene. Ves čas se me je držal, niti enkrat potegnil, niti v enega se ni vtaknil, hodil poleg mene in slišala sem kar nekaj opazk vstlu "Poglej, kako lepo hodi zraven!" ali pa "Kako je ubogljiv!". Ja, sem si mislila, ko bi bil vedno takšen...  ::)  Ne vem, kaj je vzrok. Verjetno malce strahu dela svoje.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1109 : 25 November 2006, 15:24:25
Tudi jaz se strinjam za po 11h - ravno prav! ;)

Mojca: Kolk si bla pa kej ponosna na tržnici - ko so vaju vsi ogovarjali kako imaš lepega kužka, kaj? ;)

Darja: Zdelje se lihk ne spomnem kolk je imel Taj takrat, ampak mislim da ima za punčko kar lepo višino! :)

Aja.... Mojca kje se pa tile čeveljčki kupijo, ker ima od fanta kuža (nemška doga), tudi veliko problemov z vnetimi tačkami - naj bi bila alergija!