Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2428681

PiSiZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1320 : 13 December 2006, 21:11:41
ajde moze, nisam ja zahtjevna  ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1321 : 13 December 2006, 21:25:39
Ja, za Pokljuko bi bila ura res malo pozna.  :-\ Žal jaz res ne morem prej zaradi izpitov, ki so tako nedefinirane ure (oz. kdaj prideš na vrsto).  >:( Po vsej verjetnosti bom prej fertik, samo ker pač nisem ziher.... raje vidim, da okoli 13ure.  :-[ Kako dolgo bo pa srečanje trajalo je čisto odvisno od naše/vaše volje, energije, premraženosti. Na barju se lahko sprehajamo pol ure, 1 uro ali pa cel dan.  :P Zaradi mene pa lahko predlagate tudi kakšno drugo lokacijo. Mogoče, da bi bil že tukaj pri nas na Krimu (1108m) sneg, samo spet nisem ziher.  :D Pismu, očitno nič ne vem.  ::)  ;D

Drugače pa  - upam, da vas pride čim več - saj veste "more the merrier".  :o ;D


Lp,
Mojca


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1322 : 13 December 2006, 21:32:10
Ma, strašni ste vsi začeli pisat, pa sem kar brez besed ostala  ;).
No, midve z Doti prideva v soboto.

jupiiiiii :o :o :o - neverjetno, kako Doti vedno ponori od veselja, ko sliši to besedo ;) :P.

Lp,
Darja


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1323 : 14 December 2006, 18:58:50
Jaz imam eno slabo novico...  :( Danes me je inštruktorica opozorila, da zelo malo verjetno, da bomo izpite končali do 13ih. Tako, da me zanima, če lahko prestavimo uro na 14? Če vam je prepozno, potem se vi kar dobite, pa se potem drugič vidimo. Res mi je žal....  :-[


Lp,
M


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1324 : 14 December 2006, 19:01:22
Meni je drugače tudi ob 14 v redu.  Samo, Mojca, kaj boste pa tolko časa počeli, če se začne že ob osmih  ??? Probaj se malo zrinit  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1325 : 14 December 2006, 19:05:31
Meni je drugače tudi ob 14 v redu.  Samo, Mojca, kaj boste pa tolko časa počeli, če se začne že ob osmih  ??? Probaj se malo zrinit  :)
Mah...sej se rinem, da bi bila prva...  :-\ Ampak je toliko bbh-jevcev!  :o Najprej pišemo, nato mora sodnik popravit izpite, it na vadbišče, kjer najprej delajo izpit A-jevci (9 jih je). Nato je na vrsti bbh (in cela četica vodnikov in psov). Ko opravimo na vadbišču, pa se je treba spet naložit in it v urbano okolje na zadnji del izpita. Zato mi čisto nič ne pomaga ali sem prva ali pa zadnja - v vsakem primeru moram počakat na urbano okolje.  :-\ Potem naj bi šli pa še kao "zalit" izpit.  ;D No ja, to bi definitivno preskočila, da bi čimprej bila doma.  ::)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1326 : 14 December 2006, 19:21:18
Lahko pa se dobimo ob 13-ih,vidva z Astorjem pa se nam pridružita ko končate. Samo ne vem,če bomo brez tebe našli kam moramo it!  ;D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1327 : 14 December 2006, 20:18:32
Mislim ,da ima Nina kar prav. Sicer bo prehitro tema.
Scythe, pa brez zamere!

Lp,
Darja


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1328 : 14 December 2006, 22:13:08
Meni je drugače tudi ob 14 v redu.  Samo, Mojca, kaj boste pa tolko časa počeli, če se začne že ob osmih  ??? Probaj se malo zrinit  :)
Pri tem pa žal ne odločas sam in ne moreš nič prehitevati ;)..Traja kar nekaj cajta, pa da na koncu sodnik še  razglasi vse skupaj vse rezultate tudi traja...lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1329 : 14 December 2006, 22:23:39
Uroda: ah nič zamere. ;) Saj sem že prej rekla, da je 16.12. zame ful tako/tako. Jaz upam, da bomo čimprej končali, samo žal očitno res ne morem nič obljubiti. Sem tudi sama mislila, da gre to hitreje, ampak očitno temu ni tako.  :( Zaradi mene lahko zamenjate lokacijo, če mislite, da do tukaj (kjer smo se do sedaj menili) ne bi znali priti. In potem se vam jaz pridružim, če mi uspe seveda.

Lahko se pa tudi zmenimo, da sem jaz na vezi z rožico (Urša - če dovoliš  :-[ ) in vam ona na forumu do 12ih sporoči kje sem jaz s svojim izpitom. Če sem skoraj fertik, ostane lokacija in ura ista, če ne... pa back up plan.

No ja, ker samo jaz mešam štrene - vam prepuščam besedo in bom pač potem videla kako in kaj. :)


Lp,
M


PiSiZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1330 : 14 December 2006, 23:12:49
evo i mene s losim vijestima  :(

zen je danas sjeo na neku grancicu i probio si rep  ??? ne znam kako mu je to uspjelo, ali probilo mu je oko 3 cm repa i poceo je uzasno krvariti, tako da smo zavrsili na veterini i sad je na antibioticima i mora imati povezan rep barem do subote i ne smije s njim mahati niti nista  :'(
samo se nadam da ce biti sve ok, jer je ovo danas izgledalo grozno!
to je toliko krvarilo da sam mislila da ce iskrvariti do veterinara  :'(
sutra idemo opet na antibiotike i na previjanje i onda cemo vidjeti kako ce biti...drzite nam fige  :(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1331 : 15 December 2006, 09:47:21
evo i mene s losim vijestima  :(

zen je danas sjeo na neku grancicu i probio si rep  ??? ne znam kako mu je to uspjelo, ali probilo mu je oko 3 cm repa i poceo je uzasno krvariti, tako da smo zavrsili na veterini i sad je na antibioticima i mora imati povezan rep barem do subote i ne smije s njim mahati niti nista  :'(
samo se nadam da ce biti sve ok, jer je ovo danas izgledalo grozno!
to je toliko krvarilo da sam mislila da ce iskrvariti do veterinara  :'(
sutra idemo opet na antibiotike i na previjanje i onda cemo vidjeti kako ce biti...drzite nam fige  :(

Držimo pesti, da bo vse ok.  :-* za Zena.

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1332 : 15 December 2006, 09:49:31
Ojej...   :'( Upam, da bo Zen kmalu čimbolje.  :-*


Lp,
M


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1333 : 15 December 2006, 09:55:39
ojla vsem!
sem polona iz primorske, pred kradkim mi je poginil moj bernček :'( zaradi raka na vranici.
sedaj se zanimamo za čelinino leglo, upam da bomo te male kepice kmalu tudi obiskali.
kar sem brala tu po forumu, ste res fajn, vsi mate radi svoje bernčke :)...le kdo jih nebi mel?!

uživajte, pa pozdravte svoje kosmatince :)

lp,
polona

:)


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1334 : 15 December 2006, 10:45:18
Zenu želim hitro okrevanje in mu pošiljam veliko puso  :-*!

Polonči, pozdravljena med oboževalci bernijev  :P. Javi nam, ko boš izbrala malo kepico. Bo fantek ali punčka?

Lp,
Darja


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1335 : 15 December 2006, 10:53:02
pozdravljena!

naša nova kepica bo fantek. kot se vidi na sliki smo prej imeli bernija z veliko beline, osebno so mi ti lepši, verjetno zato, ker smo imeli skoraj 8 let takega psa in se navadiš. sicer pa te pasme ne bi zamenjala za nič na svetu. so pravi srčki. karakterno, ter po zunanjosti. mislim da na našem dvorišču ne bo drugega psa kot bernija :), čeprav smo z prejšnjim imeli veliko problemov (nek veterinar ga je celo poimenoval zlati prinašalec za veterinarje). vendar nam ni žal za en tolar, ki smo ga dali da bi mu pomagali, saj je v naše srčke prinesel tisto, kar ti lahko prinese le berni: toplino, ljubezen, srečo... :)

lp, polona

:)


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1336 : 15 December 2006, 11:14:20
Doti je sicer moj prvi pes nasploh, ampak že sedaj mislim, da lahko z gotovostjo trdim, da jih bo še veliko :D. Bernijev. Meni so sicer bolj všeč, če imajo manj beline. Stvar okusa pač.
Me pa pri bernijih bistveno privlači njihov značaj, navezanost ::). Kar brez besed ostanem, ko opazujem mojo Doti v naši družbi. V stanovanju leži - seveda na tleh - in nas opazuje :D. Vsake toliko časa pride do mene in se me s smrčkom dotakne, češ pobožaj me malo. In gre nazaj na svoje mesto.
Zunaj na sprehodih pa čist znori :o. Sploh v kakšni visoki travi in lužah. In komaj čakamo prvi sneg.

Lp,
Darja


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1337 : 15 December 2006, 11:21:30
prejšnji vikend smo šli na obisk h eni družini, ki ma bernko, sestro od našega prejšnjega psa. zanimivo je blo gledat kako sta si po karakterju podobna. tiste značilne poze...res krasni psi.
naš prejšnji sicer ni bil ravno tko hiperaktiven kot pravte, sam ko ga je prjelo je pa norev ko zmešan.
in skozi je hodu skoz korak. to že od malega;) tko je vedno pozdravu ko je kdo pršu domov...

lp

:)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1338 : 15 December 2006, 16:39:35
Kaj zdaj jutri...Kje in kdaj  se dobimo?  ;)

Polonči dobrodošla na forumu! Zdaj te čakata dolga 2 meseca čakanja,da boš dočakala malo kepico,ampak se bo splačalo!  :)

Pisiz,držimo pesti za Zena da bo vse ok!  :-* :-*

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1339 : 15 December 2006, 16:49:26
Hvala Nina! Se splača čakat ja... :)

Maš ful simpatično bernko...kar sem po slikah gledala ti ni dolgčas z njo ;)

lp,
Polona

:)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1340 : 15 December 2006, 16:56:11
Hvala! Dolgčas nama pa res nikoli ni,se ves čas nekaj dogaja  :D Danes je že drugi dan,ko sem morala pelat še sosedovo bernko in je prav super imet dva bernija  8) Na travniku sta spuščeni,ob vodi pa na fleksiju,ker je zdaj voda premrzla,da bi hodili noter. Bom kasneje pokazala slike s sprehoda;danes je bil res lep sončen dan!  :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


PiSiZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1341 : 15 December 2006, 17:43:04
ja cu poluditi potpuno!!!
dakle, mislila sam sutra doci s pijom i sada vidim da nisam za nju izvadila potvrdu za prelazak granice  >:( ona koju sam imala je vrijedila do septembra  >:(
tako da s njom sigurno ne dolazim ili cu ju pokusati svercati preko granice  :-X nadam se da ovo nitko ne cita  ::)
a sa zenom je bolje i odmotali su mu repic, tako da teoretski postoji sansa da bi dosla s njim, samo nece smjeti bas puno divljati  :)
ali nista jos nije 100% sigurno  :-\



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1342 : 15 December 2006, 18:34:40
Prvo PiSiZ, hvala bogu da je z Zenom bolje :), na začetku, ko sem brala, me je šokiralo, ubogi Zen :(. Samo, da bo vse v redu... ;)


In pa dobrodošla Polonči... ;D


Kaj je zdaj za jutri?
Jaz sem za, da bi se dobili tam kjer je mislila Mojca in sicer ob 1h, potem pa se tam dobimo še z Mojco... Sej se bomo že znajdli nekako ;).... Ko se bomo pripeljali do tja, pač pustimo avtomobile nekje kjer bo prostor, pa se bomo že nekam dali, medtem smo pa z Mojco na vezi, kdaj pride in da ji povemo kje se točno nahajamo...
Ste za? :)
Kaj pa ti Mojca, ti je ok? :)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1343 : 15 December 2006, 18:45:37
Meni je ok :) Avte se pusti tam kjer je na zemljevidu križec.... ni parkirišča, ampak se nekje ob poti (na travniku) pusti -toliko da pač ne blokirajo poti. Pot za sprehajanje pa je v bistvu kolovoz, ki mu sledite (najprej vas vodi pod železniškim mostom, nato se nadaljuje naprej na barje).

Polonči dobrodošla - upam, da vas bo res čez 2 meseca razveseljeval en bernishinček.  :o


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1344 : 15 December 2006, 19:18:21
Kaj se zjutraj dobimo tukaj, da potrdimo udeležbo?  :)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1345 : 15 December 2006, 19:23:28
Aja.... po moje je potem najboljše - kar se tiče lokacije - da tisti, ki prvi pride na dogovorjeno mesto, parkira avto na primeren prostor ob poti in potem počaka še ostale, saj se bomo itak brez problema najdli, po mojem ne bo veliko avtomobilov tam - sploh pa ne z bernčki... :D



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1346 : 15 December 2006, 19:52:09
Midve z Doti se že zelo veseliva :D.
In zgleda, da nam bo tudi vreme služilo ;D.

Se vidimo,
Darja


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1347 : 15 December 2006, 20:14:28
Jaaaaaaaa...... sonček bo!!!! :o

Jupi!!!!!  -  a Doti že kaj skače?..... :D :D :D




polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1348 : 15 December 2006, 20:15:12
hvala vsem za lepe želje.
lp,
polona

:)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1349 : 15 December 2006, 20:23:07
Polonči.... Pokaži nam kakšno slikico od tvojega (žal preminulega :'() bernčka... Kako mu je bilo pa ime? :)

In pa želim ti, da ti ta dva meseca čakanja na malo bernsko kepico mineta čim hitreje :)... ko bosta pa minila boš pa skakala od veselja, ko boš šla iskat svojega kosmatinčka...  ;)