Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2439485

Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2190 : 16 Februar 2007, 19:44:34
Ko smo se 14 dni nazaj sprehajali po gozdu, je od prijateljice zlata prinašalka dobila dva klopa, kljub Frontlinu.
Tako, da zgleda, da jih bo letos noro veliko!  :'(



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2191 : 16 Februar 2007, 19:46:57
Gaya, pri vas je pa pravo pusto razpoloženje!  :o
Mene je včeraj prodajalka v trovini vprašala, če bom kakšen krof, pa moram povedati, da mi sploh ni takoj potegnilo zakaj me zdaj to sprašuje! Sem čisto pozabila, da je že pust! Saj ni čudno, ker tudi zime ni bilo!  :D



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #2192 : 16 Februar 2007, 20:16:28
Rožica verjetno že spi  :P :P :P pa jo lohk mal opravljam... Ona se mi zdi taka ta prava gospodinja, k bo spekla krofke za vse pesjanarje, ki bomo pol pršli jutri opoldan k njej in nas bo pogostila, kot se spodobi!!!  :o :o :o
Zdele si po moje misli o meni kakšen  >:D da sem...

 ;D :D :o


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2193 : 16 Februar 2007, 21:59:25
Ojla!

Midva s Tajem, sva imela danes kar pestro. Najprej sva šla opoldne do dedka in babice in skupaj smo šli na sprehod. Sprehod je bil poln veselja, saj se dedek in Taj enostavno obožujeta... sta zelo dobra prijatelja in se imata zelo rada!  :)
No, po obisku in sprehodu pri dedku in babici, sva se odpravila do doma, nato pa hitro do Nine (Rinchy) in danes je bila Nina najina inštruktorica pri šolanju. Rinca je ostala doma, da sva lažje delali s Tajem, ker drugače Taj vidi samo Rino, saj jo tako obožuje. :D
Delali smo veliko na odpoklicu, pri katerem je bil Taj za moje pojme naravnost odličen - bolj verodostojno oceno po podala najina inštruktorica Nina.  ;) Malo smo hodili ob nogi, vadili vajo čakat in še kaj bi se našlo. 8)
Ker pa je bil čudovit sonček, ali bolje rečeno sončni zahod... si Nina ni mogla pomagati, kot da je vzela moj fotoaparat in poslikala Taja in prečudovito okolico ter naravo na Mengeškem polju. Nastalo je veliko zelo lepih slik. Ja ni kaj - Nina obvlada fotografiranje.
Tako, da sva danes s Tajem preživela en čudovit dan in sva zelo uživala. Jutri se bova pa po vsej verjetnosti zopet odpravila kam na kakšen travnik, če bo le lepo vreme. :)

Sedaj pa fotke...

Naš mali pujsek... :D




 Več slik najdete v ALBUM-u ... ;)

Lp
Tina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2194 : 16 Februar 2007, 22:49:50

No, po obisku in sprehodu pri dedku in babici, sva se odpravila do doma, nato pa hitro do Nine (Rinchy) in danes je bila Nina najina inštruktorica pri šolanju. Rinca je ostala doma, da sva lažje delali s Tajem, ker drugače Taj vidi samo Rino, saj jo tako obožuje. :D
Delali smo veliko na odpoklicu, pri katerem je bil Taj za moje pojme naravnost odličen - bolj verodostojno oceno po podala najina inštruktorica Nina.  ;) Malo smo hodili ob nogi, vadili vajo čakat in še kaj bi se našlo. 8)
Ker pa je bil čudovit sonček, ali bolje rečeno sončni zahod... si Nina ni mogla pomagati, kot da je vzela moj fotoaparat in poslikala Taja in prečudovito okolico ter naravo na Mengeškem polju. Nastalo je veliko zelo lepih slik. Ja ni kaj - Nina obvlada fotografiranje.
Tako, da sva danes s Tajem preživela en čudovit dan in sva zelo uživala. Jutri se bova pa po vsej verjetnosti zopet odpravila kam na kakšen travnik, če bo le lepo vreme. :)
Do inštruktorice mi še manjka veliiiiko vaje, ampak rada pomagam, če kdo rabi pomoč pri učenju  ;) Glede slikanja pa...ja, bi se lahko reklo, da sem kar obsedena s tem. Če ne slikam z mojim, pa najdem kakšnega drugega  :-[
Taj je danes pokazal, da zna bit priden, če hoče. Tako da, vidva samo delajta, pa bo  :)

Jutri bo spet veliko novih slik(takih iiiii  :D :D ), kdo bo tukaj, kaj bomo delali, vam bom povedala jutr.i  ;)


lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2195 : 17 Februar 2007, 11:53:28
Danes imamo v varstvu  Atosa in Besta. Zjutraj smo šli vsi do bližnjega parkirišča, kjer so opravili svoje potrebe, Atos in Rina pa sta se tudi igrala(seveda brez tega pri njiju  ne gre)  ;) Besta sem imela raje zraven sebe, da ga psa nebi pohodila med divjanjem. Dopoldne pa smo šli na dolg sprehod, brez Besta seveda. Moram pohvalit oba, ker sta bila res full pridna. Hodila sta ves čas eden zraven drugega, ob moji levi nogi. Ko smo prišli do potke,sem ju spustila, da sta lahko po svoje letala okrog. Sprehajalci so ju občudovali in dodajali raznorazne komplimente. Srečali smo tudi skupino ljudi(okrog 15 jih je bilo) in vsi so ju gledali in klicali  :D Ko smo prišli domov sta oba takoj letela do vrat in pozdravila Besta.
Trenutno Rina in Atos spita zunaj na sončku, Best pa spi pod stopnicam na brisački. Prej je imel boje sam s sabo  ::) ;D Gledal se je v ogledalo in tacal tisto grozno zver, ki jo je videl  ;)

Toliko za enkrat od nas!

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2196 : 17 Februar 2007, 12:03:00
Danes imamo v varstvu  Atosa in Besta. Zjutraj smo šli vsi do bližnjega parkirišča, kjer so opravili svoje potrebe, Atos in Rina pa sta se tudi igrala(seveda brez tega pri njiju  ne gre)  ;) Besta sem imela raje zraven sebe, da ga psa nebi pohodila med divjanjem. Dopoldne pa smo šli na dolg sprehod, brez Besta seveda. Moram pohvalit oba, ker sta bila res full pridna. Hodila sta ves čas eden zraven drugega, ob moji levi nogi. Ko smo prišli do potke,sem ju spustila, da sta lahko po svoje letala okrog. Sprehajalci so ju občudovali in dodajali raznorazne komplimente. Srečali smo tudi skupino ljudi(okrog 15 jih je bilo) in vsi so ju gledali in klicali  :D Ko smo prišli domov sta oba takoj letela do vrat in pozdravila Besta.
Trenutno Rina in Atos spita zunaj na sončku, Best pa spi pod stopnicam na brisački. Prej je imel boje sam s sabo  ::) ;D Gledal se je v ogledalo in tacal tisto grozno zver, ki jo je videl  ;)

Toliko za enkrat od nas!

lp,
Nina

Nina, kar malo ti zavidam tvojo čudovito  pasjo družbo, pa seveda sonček tudi ;). Pri nas je tako pusto in sivo vreme :(.

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2197 : 17 Februar 2007, 12:12:55
Joj so dobri na slikici v priponki! :o :-*

Ja res Nina blagor tebi, saj imaš kar tri prekrasne bernije ob sebi! :)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2198 : 17 Februar 2007, 12:29:00
Ja, Atos in Rina sta prava pozerja, navajena fotografiranja, pri Bestu se pa vidi, da nima še kilometrine ;).

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2199 : 17 Februar 2007, 13:16:49
Evo naj vas še malo založim s slikicami, ki so od četrka, ko sva imela s Tajem spet, pravtako kot v sredo, foto-dan! :D ;)





PS: Glede foto-kilometrine od Besta pa, če se bo večkrat takole čuval pri Nini jo bo zelo hitro nabral. ;) :D 8)

Lp
Tina in Taj



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2200 : 17 Februar 2007, 17:19:34
Spet jaz  ;) Sosedi me sprašujejo, kako to, da smo kupili kar dva psa. Okej, to še nekako gre, ampak enega velikega, enega pa majhnega. To jim ne gre v glavo. Pa sem jih potolažila, da zaenkrat pri nas ostaja samo Rina in da sta Atos in Best le v varstvu.
Mali je tak cuker  :-* Z Rino sta že pošutidrala način igranja, ki jima ustreza. Rina leži na hrbtu, Best pa skače po njej  :D Zelo rad se stiska k Atosu ali pa k Rini, tam kjer je prostor. Atos je še vedno pravi pozer. Se je usedel sredi trave,na sonce in poziral  ;)

Zvečer bom dodala še nove slike.Jih je ubistvu zelo veliko  :-[

lp,
Nina

p.s.
V priponki je slika Atosa in Besta.Komentarja ni :-*

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2201 : 17 Februar 2007, 17:34:14
Saj komentar res sploh ni potreben. Vse pohvale pa seveda fotografinji. Ni tako enostavno ujeti pravi trenutek.

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2202 : 17 Februar 2007, 18:09:46
Danes smo zopet izkoristili sončne žarke in sva se s Tajem odpravila na izletek v Šmarje, kjer je čudovit travnik in lahko kuža teka po njem do onemoglosti. Taj je kot ponavadi užival in se dodobra natekel za palicami, seveda pa sva se tudi pofotkala, saj je bila narava zares lepa. Tudi zvončki že cvetijo in pa zeleni teloh. Res je bilo lepo.


Taj pozira...


Taj v akciji...


Narava...


Več slik v ALBUM-u  :)

PS: Nina, komaj čakamo slikice... saj nas že cel dan malo po malo dražiš z njimi. :D :P

Lp
Tina in Taj



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2203 : 17 Februar 2007, 18:17:14
Tina, super fotke. :o Samo škoda da jih ful zmanjšaš, škoda da niso vsaj 800 x 600, bi se takoj lepše videle...  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2204 : 17 Februar 2007, 19:41:21
Majchy - lepo da so ti všeč! :) Hvala.

Pomanjšam jih zato, da lahko dam tudi slikico brez posredne povezave v kakšno temo na forumu,
saj je max. velikost za dodajanje slik na forum 500x500.  ;)

Lp
Tina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2205 : 18 Februar 2007, 06:26:09
Nina, še enkrat hvala za varstvo. Sta očitno užiivala, Atos me je prišel pozdravit, pa je hotel kar nazaj k Rini  ::) ::)  Jedel pa vseeno ni, je verjetno čutil, da je nekaj drugače  ;) Komaj čakam slikce.

Icey, sem pa daleč od ta prave gospodinje  ::) ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2206 : 18 Februar 2007, 09:03:03
Bakonu sem pa danes na boku našla klopa.  :'(

Čez zimo je na Strongholdu, ker uradno ni klopov. Jutri grem tkoj po Advantix!

lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2207 : 18 Februar 2007, 10:39:18
Miša - upam, da bo vse v redu. Zgleda, da bo to pomlad ogromno klopov... saj jih izgleda "zima", če se ji lahko sploh tako reče, ni pokončala. :-\ Mi smo tudi včeraj enega klopa našli na fantovem kužatu Boju. :( Tako, da upam, da bo tudi z njem vse ok. Ne vem pa ali so doge tudi tako občutljive glede klopov, kot bernci. Joj, mene je res zelo strah teh klopov.

Aja... a mi lahko svetujete, katere ampule so boljše po vaših izkušnjah Frontline ali Advantix? Mislim, da bo to pomlad potrebno uporabljati tiste, ki so močnejše, saj imam občutek, da se tile klopi počasi že navajajo na sredstva proti njim. Grozno.

Nina - nestrpno čakamo slikice! :o



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2208 : 18 Februar 2007, 10:59:48
Po naših izkušnjah se Advanix neprimerno (100%) bolje obnese kot Frontline. Po slednjem je še vedno dobil nekaj kolopov.

lp



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2209 : 18 Februar 2007, 11:23:04
JAz imam čist dobre izkušnje s Frontline. Klopov nisem našla, je pa res, da sploh nisem probala kaj drugega.

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2210 : 18 Februar 2007, 11:25:20
Več o tem kaj uporabit proti klopom imate tudi Tule, sicer je res malo več za prebrat, pa se lotite vsaj zadnjih nekaj strani če ne drugega ;)

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2211 : 18 Februar 2007, 11:29:16
Miša, Darja, Ninci - hvala za odgovore, si bom še prebrala temo o zaščiti pred klopi.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2212 : 18 Februar 2007, 11:50:38
Kot sem preprala do zdaj v temi zaščita pred klopi, bi res mogoče poizkusila z eteričnimi olji! ;)
Ninci - hvala za link! Je bil v pomoč! :)

Lp
Tina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2213 : 18 Februar 2007, 12:02:49
No, in sedaj berem naprej in ugotovim, da nekaterim eterična olja niso pomagala! :-\
Nič, po mojem bo treba narediti eno mešanico vsega po malem! ;)



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2214 : 18 Februar 2007, 12:37:40
Tina, nisem brala, ker se mi trenutno ni dalo. A to so tista eterična olja, ki jih nakapaš po koži, po celem telesu? To smo sprobali pri fantovih kužkih in je ful zamudno, ker traja res nekaj časa, pa kolikor se spomnim ni bil tak učinek, kot je prodajalka v trgovini trdila. Pa še ful po limoni imaj potem vonj, ki je res močan. Pomojem jih mora to motiti.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2215 : 18 Februar 2007, 12:43:23
Miša, ja to so ta eterična olja, ali pa daš par kapljic na roke in greš skozi dlako psa, ali pa narediš mešanico in pošpricah po dalki.Vendar, potem, ko sem brala naprej sem opazila, da so nekateri napisali, da kljub eteričnim oljem, so njihovi kužki dobili, kar veliko število klopov. Tako, da očitno res ni nič 100% in je mogoče najboljša mešanica ampule in eteričnega olja.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2216 : 18 Februar 2007, 13:36:05
Evo,mi je uspel naložit slike. Sem jih hotela še včeraj, pa mi java ni delala.

Trije mušketirčki  ;)
 

Preostanek slik pa lahko vidite v albumu .

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2217 : 18 Februar 2007, 13:51:31
Nina - ful dobre slike! :o Kako so luškani! :o :-*

Tale mi je tako lušna... :)




BIG BOSS

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2218 : 18 Februar 2007, 13:53:02
Živjo  s " primorskega"  konca! Pošiljava slikico boss-a ,ki je sicer bestov bratec. Sicer pa še eno vprašanje- Kolk so težki bernci pri desetih tednih. Boss ima malenkost več kot 11.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2219 : 18 Februar 2007, 14:07:09
Big boss - Dobrodošel na forumu. Boss je pravi cuker  :-*... se vidi, da je Bestov bratec!  ;D

Malo nam opiši Boss-a, kaj ima rad, vam kaj nagaja... itd ;)