Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2435835

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2430 : 13 Marec 2007, 23:30:12
Advantix lahko daš kužku že zelo zgodaj, saj v navodilih piše, da ga ne smejo dobiti do starosti 7 tednov.
Jaz Advantixa ne bi dajala mladiču. Vsaj ne brez posveta z veterinarjem (pa ne mislim tukaj "nasveta" receptorja/receptorke, ki običajno prodaja te ampule na sprejemnem pultu).


Lp,
M


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2431 : 13 Marec 2007, 23:55:22
Jaz Advantixa ne bi dajala mladiču. Vsaj ne brez posveta z veterinarjem (pa ne mislim tukaj "nasveta" receptorja/receptorke, ki običajno prodaja te ampule na sprejemnem pultu).


Lp,
M
Advantix kot nobenih drugih ampul res po "nasvetu" same receptorke ne moreš dati mladičku. Veti mora ti jih predlagati in Advantix je primeren tudi za mladičke, vsaj Aski so ji ga vetiji priporočali, ko je imela komaj 12 tednov.

Lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2432 : 14 Marec 2007, 06:34:47
Res so vse te ampule agresivne, zato moramo paziti predvem na način nanosa in sicer, da psu ne damo ampulo le na eno mesto, namreč mu je razporedimo po celotnem hrbtnem grebenu in tako razporedimo "strup" na večjo površino.

lp, miša

Ja, in potem dobiš vnetje kože na vseh mestih nanosa ampule  :P Nočem bit nesramna, samo ATos Advantixa res ne prenaša in ni nič pomagalo, da sem nanesla na 4 mesta- se je koža pač vnela na 4 mestih  ::) :-\ Uporabljam Frontline, ki zaenkrat učinkuje proti klopom. Bomo videli letos.

Meni je bilo rečeno, da se Frontline lahko nanša mladiču, ki dopolni 10 tednov.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Odgovori #2433 : 14 Marec 2007, 09:45:36
Hm, bom se tukaj vprasala...a gre mogoce kdo od vas razstavljat v Reggio Emilio ta vikend? Je specialka za bernce... jaz bi namrec potrebovala prevoz nazaj v SLO v soboto. Lih tako ce gre mogoce kdo za en dan.... ;)
Lp

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #2434 : 14 Marec 2007, 17:51:06
Advantix-a za Norda še ne uporabljam, ker je premočan. Ga pa povsem brez težav prenaša King. Pri njem sem začela z Frontlinom pa je prvo leto deloval, kasneje ne več in smo menjali.
Nordu sem dala prvo kapsulo Frontlina pred tremi meseci starosti, pa ni bilo nič težav - važno je le, da ima kuša glede na izbiro ampule primerno kilažo - pač kupiš ampule do 10 kg in daš mlademu berniju brez problema - govorim za Frontline, da ne bo pomote. Mislim, da je teša edini resni pokazatelj, kaj in koliko dati psu - po moje če lahko čivava s svojo 'kilažo' prenaša ampule - seveda tiste za malo kilažo - potem tudi z 10 kilskim mladičem ne bi smelo biti težav. Mi smo skratka sprobali in smo zadovoljni - zaenkrat sem našla le na Kingu enega posušenega klopa, ki se še ni uspel napiti, pa je bil že popolnoma 'scuzan' od strupa in po noje že je tudi izpustil dušo, ker kakega miganja nog ni bilo opaziti. Advantix deluje! - dokler se ga klopi ne navadijo, tako kot je vedno, potem bodo morali pogruntat kaj novega - močnejšega - še bolj strupenega tudi za naše kužone.


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #2435 : 14 Marec 2007, 19:36:43
Ojla!
Jaz sem mamo poslala prejšni teden po ampule k veterinarju (ne k tistemu kakor hodiva z Ronom). Potem se je pogovarjala z receptorko in ji je ta rekla, da imajo oni doma tudi bernca in da sploh ne rabijo ampul (mogoče kakšen Frontline v najhujši sezoni), ker "imajo bernci tako gosto dlako, da klop sploh ne pride do kože".  Pa kaj še!
Drugače pa sva bila z Ronom danes drugič v šoli, ki mu je očitno pospešila apetit. Ko je prišel domov je takoj stekel k svoji posodi za hrano in začel jesti brikete  :) Sicer ni pojedel vsega, je pa že to napredek  :)
Pozdravček



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2436 : 14 Marec 2007, 19:48:42
Jaz sem mamo poslala prejšni teden po ampule k veterinarju (ne k tistemu kakor hodiva z Ronom). Potem se je pogovarjala z receptorko in ji je ta rekla, da imajo oni doma tudi bernca in da sploh ne rabijo ampul (mogoče kakšen Frontline v najhujši sezoni), ker "imajo bernci tako gosto dlako, da klop sploh ne pride do kože".  Pa kaj še!
:D Ja, ta je pa res huda! Zgleda, da s psom ne hodijo na sprehod ali pa da na tistem območju nimajo toliko klopov. Zgleda, da imajo srečo.

Midva z Bakom sva bila danes pri vetrinarju, ki so se mu res posvetili. Najprej mu je pregledal kri (seveda z mojim privolenjem), da je videl kakšen imunski sistem ima, saj je res občutljiv. Ko je videl, da ima vse v povprečju, ga je cepil in sicer proti pasji kugi. Naslednje cepljenje imava šele čez leto in pol, ne čez eno leto, kot sva imela do sedaj.

Bak je pa res velik in temu primerno tudi težak. Kljub temu, da meni ne deluje predbel, mora shujšati, saj ima že zaradi velike teže bolj obremenjene sklepe. Naj bi prišel na 50 kg, sedaj jih ima pa 56.

lp



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2437 : 14 Marec 2007, 19:50:39
Gaya - To je pa super slišati, da je Ron začel papcati! Super!  :)

Ampak tista receptorka me je pa spravila v smeh! :D Lepo te prosim, jaz sem letos pri Taju našla že 3 klope pa je skoz zaščiten z ampulami. ::)



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #2438 : 14 Marec 2007, 19:59:30
Zgleda, da s psom ne hodijo na sprehod ali pa da na tistem območju nimajo toliko klopov.
Po mojem tudi niso kaj dost zunaj.  Živijo enih 20 kilometrov stran od nas in kolikor vem so klopi tudi tam (razen če jih k nam preusmerjajo). Drugače pa hvala bogu, da nimajo težav s klopi. Ma tisto z dlako....



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2439 : 14 Marec 2007, 20:39:48
Midva s Tajem sva pa imela danes foto-dan... :D Saj je bil zunaj tako lep sonček, da je bil kot nalašč za nastajanje lepih fotk. 8) Dopoldne sva bila doma in sva se slikala v dnevni sobi, kjer sem za Taja postavila skoraj pravi foto-studio z ozadjem in vsem, slikala pa sem ga tudi na terasi. Kasneje sva se odpravila na sprehod na Blažev grič in se seveda pofotkala še tam. Naj povem, da je bil Taj danes čisto izmučen od današnjega toplega sonca, ki je izgleda za naše bernije že prevroč. Tako, da je, ko sva prišla domov malo zaspančkal, ko se je zbudil sva se pa spet še malo pofotkala.  ;)

Dopoldansko fotkanje na terasi... :)



Fotkanje v domačem foto-studiu... :D



Slikice s sprehoda... 8)


Popoldansko fotkanje na terasi... :)




Ostale slikice lahko vidite tukaj ->klik. ;)

Upam, da vam bodo slikice všeč, nama s Tajem so zelo. :)

Lp
Tina in Taj





Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #2440 : 15 Marec 2007, 10:40:14
Meni so fuuul všeč  :-*  :)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2441 : 15 Marec 2007, 10:49:56
Krasne slike Tina...Tajči je res cukr  :-*

Js mam spet eno vprašanje...Prejšnjo soboto (3.3.) je v oddaji "o živalih" Mojca Sajovic govorila o bernijih...Jaz sem ujela le zadnji del in me zato zanima, če ve kdo kje bi se lahko našlo kak posnetek...Sem gledala v arhiv oddaj in so vse notr, samo ta manjka.

Lp

:)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2442 : 15 Marec 2007, 15:58:17
Danes sva s Tino spet izkoristili lepo vreme. Peljali sva svoja kosmatinca na Ljubljanski grad. Na sprehodu se nama je pridržula Saša s svojo kokršpanelko, ki pa je Taja malo namedla, tako da ji je bil ves čas za petami (beri ritjo)  :D, Bak pa je španciral bolj ali manj po svoje. No, tudi on je malo pošibal z njima. Ko smo se vračali smo srečali bernija, ki ga je bilo še enkrat več skupaj kot Baka, pa prav na trdo je šel mimo Baka, tako da sem se prav bala, da bo skočil vanj . Ženska je tekla z njem ob 1h po soncu. Revež se mi je kar zasmilil.

Bil je res zelo lep sprehod. Na gradu pa so bili kužki tudi postreženi, z vodo namreč.

Nastale pa so tudi prav lepe fotke. Verjetno jih bo dala Tina gor (to delo prav z veseljem prepuščam njej  8)).


lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2443 : 15 Marec 2007, 17:31:21
Gaya - Lepo, da so ti slikice všeč! :)

Polonči - Lepo, da so slike všeč tudi tebi! :) In pa hvala za pohvale glede Taja! :-*

Nastale pa so tudi prav lepe fotke. Verjetno jih bo dala Tina gor (to delo prav z veseljem prepuščam njej  8)).
Miša - jaz jih pa z veseljem limam! ;D Kar ste najbrž že opazili! :-[  :D

Slikice bodo čez kakšno urico... ali pa še prej. Zdaj se ravno nalagajo na računalnik, potem jih moram naložiti še v moj album in prilimati v temo. ;)

Lp
Tina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2444 : 15 Marec 2007, 18:45:31
No, evo kot je že Miša povedala smo bili danes na Ljubljanskem Gradu. Res je čudovita lokacija za sprehod, fotografiranje in kavico. :) Kot je že Miša povedala smo bile zelo presenečene, ko smo šle na gradu na kavico in je natakar prinesel vodo v kovinski lični posodi vodo za naše kosmatince - zelo pohvalno. Tudi mi smo zelo uživale ob kavici in klepetu. Na koncu smo pa dobile povabilo naj še kaj pridemo s kužki. :) Res je bilo danes luštno, si nisem predstavljala, da je pot na Grad tako primerna za kužate, ves čas so lahko spuščeni in veselo tekajo naokoli - seveda, če greš po stranski potki gor. ;)

No, sedaj pa slikice... 8)







Več slikic lahko vidite v albumu. ;)

Lp
Tina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2445 : 15 Marec 2007, 19:12:48
Js mam spet eno vprašanje...Prejšnjo soboto (3.3.) je v oddaji "o živalih" Mojca Sajovic govorila o bernijih...Jaz sem ujela le zadnji del in me zato zanima, če ve kdo kje bi se lahko našlo kak posnetek...Sem gledala v arhiv oddaj in so vse notr, samo ta manjka.

Jaz sem tudi samo konec videla... in tudi iščem posnetek pa ga ne najdem. Kot praviš vsi posnetki so, samo tega ni. :-\
Pa tudi jaz bi ga ful rada videla.
Tako, da če ima kdo idejo kje ga videti, se tudi jaz priporočam za to informacijo. :)

Lp
Tina



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2446 : 16 Marec 2007, 18:05:18
Eno vprašanje mam za vas. Kakšne krtače za dlako imate za vaše bernije? Jaz imam eno krtačo s katero se ga ful ne da lepo počesat, pa še en glavniček, ki pa je že ful star in je že nalomljen, ampak se ga da kar lepo počesati. Samo bi kupila sedaj novega, pa me zanima kaj predlagate?  :) Hvala!

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2447 : 16 Marec 2007, 18:12:03
Jaz Astorja češem z dvema krtačama:
1. V bistvu je bolj glavnik (primer -> kLiK)s katerim ga dobro počešem, razčešem... Karkoli pač. Tega največ uporabljava.
2. Potem, ko smo končali z glavnikom, pa sledi krtača (takšna -> kLiK s katero ga še enkrat prečešem (ne sicer tako podrobno kot prej z glavnikom, ampak vseeno), da pobere "zadnje" ostanke dlak. Kao final touch.  ::)



Lp,
M


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2448 : 16 Marec 2007, 18:16:37
Jaz ga najbolje počešem s takšnim glavnikom, kot ga ima tudi scythe (glej točko 1).  ;)

lp, miša



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2449 : 16 Marec 2007, 18:23:06
Mi (Jaz & Bak ter Tina & taj) smo pa danes spet noreli po poteh okoli Ljubljanskega gradu.
Bilo je naravnost fantastično. :o Bak in Taj sta se sprehajala po svoje, medve pa sva jima malo nagajali, ker sva jih kar naprej slikali. :-[ :D
Hkrat pa sva s Tino "hvatali brown boju"!  8)

lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2450 : 16 Marec 2007, 18:30:47
Jaz Taja češem najprej z glavnikom, ki je podoben temu iz linka in ima vrteče-se konice glavnika, zaradi česa naj bi bilo česanje za psa bolj prijetno, saj ga ne cuka in tako kot Mojca ga potem za finiš tudi jaz sčešem z krtačo, ki zgleda nekako tako, kot tale z linka, da poberem preostale odmrle dlake. ;)

Lp
Tina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2451 : 16 Marec 2007, 19:52:53
Kot je že Miša povedala smo se danas spet podili po Ljubljanskem gradu in njegovi okolici. Ja res je bilo naravnost fantastično in Taj pa Bakec sta spet uživala sto na uro. Midve z Mišo sva se pa spet naklepetali in kot pravi Miša sproti "hvatali brown boju" :D. Res, kdo bi si mislil, da je toliko luštnih potk, ki vodijo na grad in so primerne za naše kužate - ful je dobr! :) Sva pa z Mišo Taja in Bakca spet veselo in naveliko pofotkali. :)







Več slikic lahko vidite tu -> klik. ;)

Lp
Tina



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2452 : 16 Marec 2007, 19:55:52
Punce, hvala za odgovore!  :)

Tina, kako lepe fotke!  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2453 : 16 Marec 2007, 19:58:54
Tina, kako lepe fotke!  :-*

Hvala Maja! Lepo, da so ti všeč! :) 
Za lepe fotkice sta pa zaslužna naša pozerja!  8) :D



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2454 : 16 Marec 2007, 20:02:34
Res sta prava šarmerja!

V taki pozi je bil pa danes tudi Medo, ko sem ga česala.  :D


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2455 : 16 Marec 2007, 20:06:45
Ja kaj češ - to je pa berni poza! :D :D 8)

Drugače se pa tudi naš Taj takole nastavlja za česanje, mu tako paše, da ga češem po trebuščku in nogicah. :)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2456 : 16 Marec 2007, 23:30:41
Tina, -kot vedno- luštne slikce.  :)

Sem se potrudila, da sem pomanjšala slike od preteklega vikenda in dala na net tiste, ki so se mi zdele najbolj primerne. Jih ne bom veliko lepila, da ne bo preveč.

Rina, Chaya in Kan - sprehodi,igranja,poležavanja...


Rina,Taj in Gaja,11.3.2007 - sprehod


Rina,Best,Chaya in Kan,11.3.2007-igranje  ;D


Rina in Best,11.3.2007-igranje in sprehod v Kranju


Rina in Taj,13.3.2007 - sprehod  :)


To bo vse!  :D

lp,
Nina

p.s. Za več slik kliknite na podčrtan del besedila!  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2457 : 16 Marec 2007, 23:37:04
Nina - ful hude fotke! :)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2458 : 17 Marec 2007, 19:07:13
Danes je bil Taj na obisku pri Boju (kuža od mojega fanta). Taj in Boj sta zelo uživala, saj sta skoraj ves čas prenašala naokoli veje in palice, materiala sta imela veliko, saj so pred dvema dnevoma pri fantu požagali ogromno drevo. Malo sta se igrala in malo tekala naokoli... seveda pa sta tudi pridno pozirala, saj sem jima skoz sledila s fotoaparatom. :)




Veliko več slikic od mojih dveh lepotcev lahko vidite v albumu oziroma na
direktni povezavi --> klik. ;)

Lp
Tina in Taj



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2459 : 18 Marec 2007, 15:40:43
No pa smo danes spet izkoristili sončne žarke in Taj in Boj sta se spet podila za palicami in se igrala. :)



Lp
Tina in Taj