Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2434173

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2730 : 07 April 2007, 12:40:11
Mali je res faca. Pomoje se ni nič ustrašil, saj je šel za tem takoj naprej k vodi. Prilagam sliko, ko je čofnil v vodo.. ;D

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2731 : 07 April 2007, 12:49:38
Je pa res faca. :o  8)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2732 : 07 April 2007, 14:14:36
Samo je res hud tale Besti! :D 8)
Komaj čakam, da ga spet vidim! :)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2733 : 07 April 2007, 16:14:26
Naš Tajček je pa danes užival pri svojem velikem prijatelju Boju, saj sva šla skupaj na obisk k mojemu fantu... :)
Nastalo je veliko lepih slikic, katere bom naložila v album proti večeru, za začetek pa ena za pokušino, na kateri smo vsi trije - Taj, Boj in jaz... sem se malo spustila na njun nivo! :D

Slikica je v priponki... ;)

Lp
Tina in Taj



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2734 : 07 April 2007, 20:32:37
Jaz kar ne morem verjet koliko je Best že zrastel, :o pa kako je luštkan (no kateri berni pa ni ;))
Drugače pa zelo lepe fotke!(kot vedno ;D)

Vsem pošiljava koš :-* :-* :-*

lp,
Polona in vedno večji Runo ;D

:)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2735 : 07 April 2007, 20:46:05
TINA -  super slika. Vsi trije ste prav krasni. ;)

Tudi pri nas smo vedno večji in vedno težji, se mi zdi da pa tudi vsak dan bolj ubogljivi. So res krasni teli naši bernčki.  ;D

Midva sva bila danes pridna cel dan. Dopoldan sva bila v vrtu in sva posadila  krompir in solato, popoldan pa sva se kar fino sprehajala in potem še oprala in očistila avto ( da vam povem, oba sva bila mokra, na koncu je bil avto še najbolj suh ).

Olja Polona, kje pa sta bila vidva cel teden?


LP
Helena in Mond


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2736 : 07 April 2007, 20:51:10
TINA -  super slika. Vsi trije ste prav krasni. ;)

Tudi pri nas smo vedno večji in vedno težji, se mi zdi da pa tudi vsak dan bolj ubogljivi. So res krasni teli naši bernčki.  ;D

Midva sva bila danes pridna cel dan. Dopoldan sva bila v vrtu in sva posadila  krompir in solato, popoldan pa sva se kar fino sprehajala in potem še oprala in očistila avto ( da vam povem, oba sva bila mokra, na koncu je bil avto še najbolj suh ).

Olja Polona, kje pa sta bila vidva cel teden?


LP
Helena in Mond

Le bežno smo prebrali temo, pisali pa nismo ker ni bilo časa (no ja kakšna minutka bi se že našla :P).

lp

:)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2737 : 07 April 2007, 23:12:23
Tina kaj ste lušni!  :D

Prilepila bom nekaj včerajšnjih slik, ostale pa lahko vidite v albumu.



Pa še današnje slike: KLIK  ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2738 : 08 April 2007, 14:39:14
Včeraj sva imela s Tajem kar pester dan... Dopoldne sva bila pri mojem fantu in pri njegovem kužatu Boju. Taj in Boj sta se na vrtu lepo igrala, midva sva ju pa slikala, saj sta prav srčkana skupaj. :) Potem popldne sva se pa s Tajem dobila z Nino in Rino in smo se odpravili malo trenirati šolske vaje na KD Krim, kjer smo se imeli prav luštno, saj smo malo trenirali, se malo igrali in se malo slikali, ter klepetali. Včeraj je nastalo veliko lepih slik, k čemur je pripomogel tudi čudovit sonček in posledično čudovit dan. 8)


Taj in Boj...




Več slik v albumu ---> Taj in Boj - 7.4.2007



Taj in Rina...




Več slik v albumu ---> Taj in Rina - 7.4.2007


Evo jaz sem vam spet naložila veliko slikic za pogledat in upam, da vam bodo všeč! :)

Lp
Tina



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #2739 : 08 April 2007, 17:26:55
Pozdravljeni!
Tina in Nina  :o Super slikice... ;) Nina, všeč mi je tista na kateri so Atos,Best in Urša skupaj  :-*

Že toliko časa nisem dodala nobene slikice od Lenny, da me je kar malo sram  :-[ Ampak bolje sedaj kot nikoli...  :P

Nekaj zimskih:


Pomlad:


Danes pa smo uživali v značilni bernski pozi :P:


Lp, Ema



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2740 : 08 April 2007, 17:36:20
Lenny: lepe slikce... najbolj pa mi je všeč 2. od pomladi...lepotička :-*!

lp

:)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2741 : 08 April 2007, 18:20:00
Lenny - luškane slikice, meni je pa dobra na teh današnjih, kako se dobro naštimala na klopco - se je sončila kaj? :) :D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2742 : 08 April 2007, 18:41:57
Pa še nekaj slikic na tematiko Velike noči! :)




Vsem bernijem in njihovim lastnikom s Tajem želiva lepe praznike! :)

Lp
Tina in Taj




MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2743 : 08 April 2007, 18:44:36
Vau, Tina koliko pirhov, ampak najlepši je pa Taj.

Tudi midva želiva vsem berncem in nihovim lastnikom lepe praznike.

LP
Helena in Mond


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2744 : 08 April 2007, 18:49:45
Helena hvala... :)

Sva z mami čist padle v barvanje pirhov, ker je oči našel bela jajca - seveda po najinem naročilu - in so tako lepe barve izpadle, da nisva mogli nehati barvati. Na sliki se ne vidi prav dobro, ampak so tako lepe nežne barvice nastale :o - svetlo roza, vanili rumena, marelična, svetlo modra, svetlo zelena in še in še... 8)  samo saj se število počasi že manjša, saj sem jih nekaj nesla k fantu, nekaj sta jih zdaj mami in oči nesla dedku in babici, ter ostali družini, tako da še malo pa jih ne bo več... :D


Aja imam eno vprašanje... a dam lahko Taju kakšen jajček za pojesti ali raje ne?

Lp
Tina



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2745 : 08 April 2007, 19:05:14
Tina, mislim, da kuhan jajček ne bi smel škodit. Pri surovem pa lahko je samo rumenjak.

Ja, res lepi pirhi, pa še lepši Taj :).

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2746 : 08 April 2007, 19:26:23
Darja hvala! :)

Saj zato sem se mu bala dati jajček, ker pri surovem lahko dobi samo rumenjak, nisem pa bila sigurna, kako je s kuhanim. :)

Taj pa svoji ljubici Doti pošilja koš  :-* :-* :-* in komaj čaka, da jo spet vidi! 8)

Lp
Tina in Taj




Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #2747 : 08 April 2007, 19:59:22
Ja sončila se je  :o Uživačka  :P :P

Lepe velikonočne slikce in Tajček  :-* :-*



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2748 : 08 April 2007, 20:43:46
Pravkar sem naložila program Visualizer Image Group, sedaj pa zopet rabim vašo pomoč. Kako naj sedaj spravim slike iz moj album sem gor.  ??? :'(

LP



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2749 : 08 April 2007, 21:02:01
Pravkar sem naložila program Visualizer Image Group, sedaj pa zopet rabim vašo pomoč. Kako naj sedaj spravim slike iz moj album sem gor.  ??? :'(

LP



Navodila za vstavljanje slik

Lp nina



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2750 : 08 April 2007, 21:51:35
NINCI - hvala!!!!

LP
Helena


twinssy

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • Bernke so zakon
Odgovori #2751 : 09 April 2007, 00:42:54
POzdravljeni

Že cel teden je kar smo se vrnili iz Francije.Danes sem šele uspela pripraviti slike za moj album, par jih pa bom pripela na forum. Za ostale slikce poglejte pod album http://twinssy.moj-album.com
Dopolniti moram poročilo iz Francije, ki ga je dala Urša. V razredu odprtih kjer sta bili prijavljeni Reisenshine - Šajni in Čelina je bila kar velika konkurenca. Skupaj je bilo prijavljenih kar 82 psic. In med vsemi temi jih je samo približno 20 dobilo odlično oceno. Naša Reisenshine jo je dobila in se potem uvrstila med prvih 10. V mojem albumu pa si lahko ogledate tudi prve štiri uvrščene psice tega razreda.
Pozdravljam vse, ki ste na forumu in uživajte še naprej 100 na uro s svojimi kosmatinci in kosmatinkami.

Twinssy in 4x4 tačke

Nism uspela pripeti slik, zato si jih poglejte kar v mojem albumu.




polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2752 : 09 April 2007, 13:52:28
Zdravo!
Danes je tako lep dan, da smo ga izkoristili za dopoldanski sprehod do "sosede" arkule. Tam smo se zbrali mi in naši kosmatinci (našteli smo jih kar 7  :o)
Švicarka Arkula, Dalmatinki Dolce ter mala Biba, zlata prinašalka Lili, ter naš trio Runo, Bal in Peska. Imeli smo se super, pasja banda se je razdivjala, tako da so na koncu obnemogli  :P mi pa smo se jim nasmejali.
Sem pa kar malo jezna nase, ker nisem vzela fotoaparata saj bi nastale same lepe slike...pa drugič.

Lep dan vsem!

Polona in Runo

:)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2753 : 09 April 2007, 20:42:31
Ja, danes je bil res lep dan, tako da smo se odločili da se gremo gužvat na Bled  ;D Gneča se je začela že na koncu avtoceste, ampak smo bili na srečo hitro čez. Sprehodili smo se okoli jezera, kjer je bilo -prav tako kot na cestah- polno ljudi(sprehajalci, kolesarji...). Rina se je obnašala tako kot se mora, edino na začetku jo je 'ščipalo v rito' ,preden je opravila potrebo  :P Moram reči, da so lastniki psov(te ki sem jih jaz videla) zelo vestni, saj so vsi pobrali kakce za njihovimi kužki. Srečali smo dve bernki in mi je ful zanimivo,kako se to opazijo med sabo. Rina (ponavadi) ne rine v druge pse,ampak če je berni.... ::) Po sprehodu smo šli še do babi, kjer je do konca izrabila svojo energijo s tem, ko je čuvala, da mačkon ni prišel dol s drevesa  >:D

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2754 : 09 April 2007, 22:59:47
Nina - ful lepa slikica! :)
Polonči - glej, da naslednjič ne pozabiš fotoaparata... ;)


No, mi smo pa tudi na veliko uživali... 8) S Tajem sva praktično cel podaljšan vikend preživela pri mojem fantu. Sobotne slikice ste že videli, imam pa še včerajšne in današnje. ;)
Danes je bil naš Taj tudi skopan in je tako lep in mehek, pravi medo. :) Je bil pa Taj danes skoraj cel dan z mano pri mojem fantu, najprej se je malo igral z Bojem, potem pa smo odšli na balkon, kjer sva midva s fantom igrala monopoli, Taj pa naju je opazoval in se izležaval na postelji.

Nedelja, 8.4.2007 - Taj in Boj...



Ponedeljek, 9.4.2007 - Taj in Boj...



Ponedeljek, 9.4.2007 - Taj...


In potem je nastala v sobi ena fantastična svetloba in nastle so te slikice, ki so mi zelo všeč...



Več slik lahko vidite v Tajevem albumu - http://tajtaj.moj-album.com (Taj in Boj - 8. in 9. april 2007 ter april 2007)

Lp
Tina in Taj



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2755 : 10 April 2007, 11:26:09
Da vas malo spomnim na Berni sprehod! 8)

Zanima me, kdo bi prišel tudi ta vikend se pravi v soboto 14. aprila? :)

In pa, če vam odgovarja, da bi se dobili popoldne - se pravi okoli 17h, saj takrat ne bo več tako vroče,
dan pa je že tako ali tako dovolj dolg?


Je pa napovedan za soboto sonček, sonček in še enkrat sonček! --->vremenska napoved


No, sedaj se pa pofočkajte tisti, ki bi želeli priti!  ;)

Lp
Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2756 : 10 April 2007, 11:36:05
Tina - če bo naša tačka ok, potem pridemo. Zaenkrat žal ne morem še nič zagotovega reči, definitivno pa trenutno Astor še ne sme divjati.
PS: Sta pa z mami naredile res lepe pirhe!   :o

Lenny
- vaša lepotička je prav huda na tisti klopci.  :o Čisto po bernsko se nespodobno razkazuje.  ;) :D :D

Vidim, da ste se vsi lepo imeli za te praznike oz. podaljšan vikend.  :) Pri nas smo bolj lenarili - no ja, Astor je lenaril, ker še ne sme divjati. Sama pa sem imela dela in zabav še pa još.  ::) ;D


Lp,
Mojca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2757 : 10 April 2007, 11:39:17
Tina - če bo naša tačka ok, potem pridemo. Zaenkrat žal ne morem še nič zagotovega reči, definitivno pa trenutno Astor še ne sme divjati.

Upam, da se Astorjeva tačka pozdravi in da prideta! :)


PS: Sta pa z mami naredile res lepe pirhe!   :o
Hvala - sva se trudili, Taj pa je zraven "pomagal"! :)


Lp
Tina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2758 : 10 April 2007, 12:44:48
Rinchy, mi smo bili pa v nedeljo na Bledu. Biloj e super, na koncu se je pokazal še sonček. Smo bili pa rava atrakcija, sploh Best  ;) Smo srečali dve bernki, eno 7 letno, ki že malo težje hodi, in eno 4 letno hiperaktivko  ;D Je tako šibala, da je Atos sploh ni mogel ujet  :)

Včeraj pa sem šla z Atosom na Šmarno, pa mislim da sem šla zadnjič med vikendom, ker je bilo noro ljudi gor  ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2759 : 10 April 2007, 13:35:44
Da vas malo spomnim na Berni sprehod! 8)

Zanima me, kdo bi prišel tudi ta vikend se pravi v soboto 14. aprila? :)

No, sedaj se pa pofočkajte tisti, ki bi želeli priti!  ;)

Lp
Tina

Tina, na naju z Doti lahko računaš. Trenutno nimam zadržkov :).

Zdaj pa gremo ven na sončka. Čeprav bo Doti verjetno kar prevroče.

Lp