Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2434692

uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2880 : 18 April 2007, 07:31:45

Kaj si mu pa ti rekla? :)


Enostavno sem mu nakup nerodovniškega psa odsvetovala. Ne vem, če je bil namen dosežen, ker mu ni bilo ravno jasno, zakaj bi dajal toliko in toliko več denarja za rodovniškega >:(.

Lp


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2881 : 18 April 2007, 12:25:45
Caw,
sem tako delovna, da samo preletim kaj "čvekate". Vidim, da ste se imeli prav fino na sprehodu. A za ta vikend se tudi dogovarjate? Sicer še nevem kako bom s časom, ampak vseeno bom poizkusila, če se boste kaj zmenili.

Mene je tudi kakšen teden nazaj ustavila ena gospa, ki na veliko išče mladička. Pa tudi ona ni imela razčiščenih pojmov, kakšna je razlika med rodovniškim in nerodovniškim psom, razen v ceni. Po polurnem pogovoru je sama rekla, da če je pa tako, potem pa res nima kaj za razmišljat in bo iskala naprej rodovniškega, ampak kaj ko je tako drag.

lp, miša



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2882 : 18 April 2007, 13:16:39
Glede mer: Atosa so izmerili na vzrejnem, ima 69 cm (waw, je Rina velka  :o :o), 74 cm je dolg, obseg prsnega koša pa je 80 cm.

Nerodovniških legel je pa ponavadi malo morje, na žalost  :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2883 : 18 April 2007, 20:48:40
Glede mer: Atosa so izmerili na vzrejnem, ima 69 cm (waw, je Rina velka  :o :o), 74 cm je dolg, obseg prsnega koša pa je 80 cm.
Ja, velika in baje predebela, tako da so mi svetovali, naj jo shujšam za vsaj 4kg. Zdaj jo vsak večer vzamem s sabo, ko grem rolat, obroka ji pa ne bom manjšala, ker že tako dobi manj kot je napisano na vreči. Čeprav meni se ne zdi predebela,dokler stoji, ko se pa usede je pa prava žogica.   ;D

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2884 : 19 April 2007, 07:12:46
Meni se pa zdi, da je 4kg za igubit full velik! Predstavljaj si, da bi ti skujšala za 4kg, to se full pozna. Za Baka je en veterinar rekel, da naj bi shujšal 8kg, medtem ko je veterinarka rekla, da niti ni potrebno hujšati, mogoče nebi bilo slabo če bi izgubil kakšen kg.  :-\



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2885 : 19 April 2007, 07:14:05
Če je Rina predebela, kaj je potem Doti? Pravi bajsek :-[. Jest ji dam bistveno manj kot piše na vreči. Je pa res, da ni nek športni tip, kaj šele hiperaktivc.

Smo se pa včeraj česali z novim glavnikom. Dlaka je letela in letela :o, še dobro, da je pihal veter in je sproti vse odpihnil. Lahko bi jo v nedogled česala, pa dlake ne bi zmanjkalo. Pa frajla je še presenetljivo uživala ;D, sploh ko sem z glavnikom vlekla po hrbtu. S prejšnjo krtačo ni bilo tako.

LP


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2886 : 19 April 2007, 07:16:25
Sva pisali istočasno...

Ja, s temi kilogrami je res hudič. En ti pravi tako drug drugače. Verjetno je res potrebno pazit, sploh če je pes nagnjen k debelosti. A niso najboljše merilo debelosti rebra, koliko se čutijo.

Lp


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2887 : 19 April 2007, 07:41:19
Potem sta Doti in Bak definitivno v sorodu  :D, tudi on ni noben hiperaktivc, ampak hodil bi pa v nedogled. Ko pa prideva iz spehoda dobi pa energijo in me iziva s palčko v gobcu, da bi ga lovila.
Rebra se mu pa čutijo in niso zalita. Že tako ali tako mu dajem manj za jest. Zdaj, ko je pa že bolj vroče, pa tudi polovico ne poje, pa mu kar v posodi pustim, včasih se potem na hrano spravi sredi noči. Jaz full sprašujem za mnenje gleda Bakovih kil druge, ker sem se ustrašla, da se mogoče samo meni ne zdi debel,..., no, pa do zdaj še nihče ni rekel, da bi bil debel.  ::)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2888 : 19 April 2007, 10:35:10
Meni se ne zdi niti Rina debela niti Bakec debel. ;) Ko se pa berni usede je pa vsak kot ena žogica, če ga pogledaš od zadaj. :D

Miša, saj pravim Bak je tako velik, da je za njega ta teža meni osebno čisto normalna, pa tudi tace ima velike, kar pomeni, da ima tudi okostje močno. Tako, da roko na srce Bakec sploh ni predebel, vsaj iz mojega laičnega vidika, veterinarji pa itak vedno strmijo k temu, da je pes lažji. Če pogledaš standarde od katere koli pasme, so tam kilogrami zelo nerealni, saj vedno piše veliko manj kilogramov kot jih ima pes določene pasme v realnosti. Recimo primer, ki ga lahko opišem, ker sem imela dva nemška ovčarja, ki sta bila že odrasla in lahko primerjam s standardom odraslega psa... v knjigi in tudi drugje piše v večini, da naj bi imel nemški ovčar od 35-40kg... ja itak  ::)... oba naša sta jih imela krepko čez pa sta bila kar malo različne konstrukcije, Rick je bil delavni tip in je imel težo, ki se je gibala med 55-60kg (odvisno od letnega časa) - bil je tudi zelo visok, North, ki je bil pa nekaj vmes med delavnim in razstavnim tipom ovčarja, pa je imel 50-54 kg ... kar pomeni, da sta grozno izstopala iz standarda in tudi za njiju bi vsak veterinar po mojem rekel da sta predebela, čeprav sta bila velika in konstrukcijsko zelo močna psa. :)

Tako, da jaz mislim, da res nista niti Bak niti Rina predebela... in če se jima čutijo rebra sploh ne! ;)

Sicer pa Miša, če bosta z Bakcem prišla v soboto na berni sprehod, lahko tam ocenijo ostali ali je predebel ali ni, ampak sigurno bodo vsi rekli, da ni - vsaj po mojem mnenju, saj je Bakec zelo zelo visok in velik berni. :)

Poleg vsega se mi zdi pa najbolje, da delaš po občutku, sam najbolje poznaš svojega psa in veš ali je predebel ali ni, ker res vsak reče drugače in na koncu si čisto zmeden in ne veš več kaj je prav in kaj ne.

Lp
Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2889 : 19 April 2007, 14:47:58
Mi smo pa ne vem kakšni fenomen.... Po zadnjih meritvah (pred pol leta skorajda) ima Astor 69,5cm plečne, 48 kg (ajde recimo 50) - briketov pa dobiva toliko kot naj bi jih 70kg pes in se ne zredi tudi grama in ostaja suh kot glista.  ::) :D :o


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2890 : 19 April 2007, 15:10:58
Jaz bi tud takšno prebavo kot jo ima Astor ;). Veliko bi jedla in se nič zredila ::).

Lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2891 : 19 April 2007, 16:04:20
Jaz bi tud takšno prebavo kot jo ima Astor ;). Veliko bi jedla in se nič zredila ::).
Oh ja.... Jaz se tudi ne bi česa takšnega branila.  :o :D ;) Tako, da tukaj ne drži "kakršen lastnik, tak pes".  :D ;D :D


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2892 : 19 April 2007, 21:45:36
Glede sobote, nevem kako bo. Me nočejo pelat, pa tudi Rondota merkamo, tako da bova verjetno ostali doma pa se vidimo naslednjič  ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2893 : 19 April 2007, 22:05:01
Kdo pride to soboto na berni srečanje? :) 8)



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2894 : 19 April 2007, 22:08:47
Jaz še ne morem nič reči, žal!  :-\



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2895 : 20 April 2007, 07:43:35
Naju z Doti ne bo :'(. Imamo tak kaos pri hiši, da enostavno ne bi bilo fer, da kar grem.

Lp


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2896 : 20 April 2007, 08:56:29
Tudi naju z Mondom ne bo  :( :'(. Imamo družinsko praznovanje, vi pa se lepo imejte saj bo vreme na vaši strani -  je obljubljen sonček  8)

Pa nadivjajte se še za naju malo, midva se vam pridruživa naslednjič.

Lp
Helena


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2897 : 20 April 2007, 09:56:05
Naju z Astorjem tudi po vsej verjetnosti ne bo, ker je od zadnjega srečanja nekaj narobe z Astorjem (še ne vem kaj) - takoj naslednji dan je ob svojem norenju ful velikokrat cvileče zalajal - sedaj to počne redkeje, ampak sliši se mi kakor da je to zaradi neke bolečine. Hkrati pa tudi ne skače več (prej je recimo, zjutraj, ko sem ga prišla iskat neumorno skakal po ograji pesjaka - sedaj se tudi dvigne ne na zadnje tace). Tako, da ga raje ne bi po nepotrebnem obremenjevala - lahko je samo kaj nategnjenega, pa bo ok... Ne vem. Malo ga bom še opazovala, tipala, razmigovala, potem pa bomo videli kako bo (ali bo treba k veterinarju ali ne).


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2898 : 20 April 2007, 10:11:02
Potem pa najbolje, da se tale berni sprehod prestavi do nadaljnega... lepih dni bo še veliko, priložnosti za berni sprehode pa tudi. ;)

Mojca upam, da se Astor pozdravi hitro oziroma, da ni nič hujšega!  :)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2899 : 21 April 2007, 13:35:32
Naš Runo pa ima danes že 6 mesesev :o
Joj kako hitro gre ta čas (saj vem, da to napišem vedno, ko ima kakšen mesec več ampak dejansko je tako ;D) in če pomislim da ga imamo že 4 meseca doma...
No vse naj naj (če lahko tako rečem, saj to ni rojstni dan) tudi Mondu :-* :-* :-* in ostalim trem bratcem :-* :-* :-*!

Lp,
Polona in že 6 mesečni Runo

:)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2900 : 21 April 2007, 13:49:25
Kot je že povedala Polona, najinedva pesjana danes praznujeta 6. mesecev :P :P

Zato tudi midva z Mondom želiva Runotu vse naj, naj.....

MOJCA - kako pa je kaj z Astorjem? Ali je že kaj boljše?

Lp
Helena


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2901 : 21 April 2007, 14:12:00
Tudi midva z Bakcem obema želiva vse naj naj in obema pošiljava lubčka!  :P (od Bakona)  :-* (pa od mene)

lp, Miša in Bakon



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2902 : 21 April 2007, 14:15:35
Miša in Baki - HVALA!!!!!

LP
Helena in Mond


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2903 : 21 April 2007, 15:04:08
Vse najnaj Mondu in Runotu tudi od nas treh!!  :-*

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2904 : 21 April 2007, 15:34:13
Miša, Baki in Nina, Rina- Hvala :-* :-*

Lp,
Polona

:)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2905 : 21 April 2007, 16:53:27
Runotu in Mondu vse naj naj :)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2906 : 21 April 2007, 21:58:40
Nina in Rina - HVALA  ;) ::)

Hvala pa tudi Aski  :) ;)

Lp
Helena in Mond


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2907 : 21 April 2007, 22:42:23
Mond in Runo - vse naj naj za 6. mesecev!  :-*

Tina in Taj



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2908 : 21 April 2007, 23:01:25
Bernski podmladek (Mond in Runo) - bodita tako luškana še naprej. ;)

Z Astorjem je že bolje - se vzpenja na zadnje tace, tudi nehal je "lajati".... Bom še malo počakala. Morebiti so bile samo malo nategnjene vezi, ker je pred berni sprehodom imel zelo malo aktivnosti (nič sprehodov zaradi olupljene blazinice).


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2909 : 21 April 2007, 23:55:31
No, naš Taj pa je danes veselo šibal naokoli s Thebo in labradorko Bello. Veselo so se igrali in natekli do onemoglosti. :)
Naredili pa smo tudi nekaj luštnih slikic. ;)




Več slik v albumu ---> Taj, Theba in Bella - 21.4.2007  ;)

Lp
Tina in Taj