Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2400727

Lanyca

  • Gost
Ja sory sem res malo zašla. Žal mi je.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18

ful je prijazen pa je brez rodovnika.


to sem mislilla povedat ta je ful ful prijazen (vem da so  rodovniški in nerodovniški prijazni) pa da pač nima rodovnika k mama nima vzrejnega dovoljenja!

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 03 September 2005, 21:02:04
Rinchy, kako je bila na morju? mislim, kako se je kaj naša edina (saj je edina, a ne? če ni, se res opravičujem) predstavnica bernijev, lepotica Rina počutila na morju?

imam pa eno vprašanje za lastnike bernskih planšarčkov?
a je, torej, berniju nujno potreben vrt, če pravita, da ravno ne leče po njemu in ga ima bolj za "povaljati in nahrgoliti se" :), ali mu je bolj potreben širok življenjski prostor in zrak? kako bi, npr., shajal v kakšnem velikem stanovanju?

sprašujem pa, ker ima brat belega kanadskega ovčarja, Boltona, ki sicer rad pride v hišo in se pocarta, je ful prijazen, toda ves čas je na preži, če se slučajno kje kaj na vrtu dogaja, tako da ga kar hitro ucvre ven in vemo, da bi mu zaprtemu v hiši bilo hudo, stanovanje pa bi za njega bila mučilnica. pozimi se kot nor valja po snegu, pa v dravskem kanalu vsaki dan plava... pol pa pogledam mojega apbt-ja, ki že ob pogledu na snežinke zmrzne in najraje od vsega počiva na blazinah.

sorry vsem, da sem malo off-topic, mislila sem samo kot eno malo primerjavo med pasmami.

kako pa bernski lepotci najraje živijo? in kje? če nama lahko povesta najini forumašici, prosim. pa kaj najraje delajo?
u, madonca, si misliš, da poznaš pasmo, potem pa si ne znam odgovoriti niti na taka najbolj enostavna vprašanja...te stvari bi me zelo zanimali, če nama povesta.

so pa res zelo impozantni psi. se vedno trudim, da tako velikim psom takoj pokažem, da zelo cenim in spoštujem njihovo veličino in neverjetno pasjo lepoto. zato včasih celo razumem mojega očeta, ki je odraščal na vasi, ko mi reče, da je moj pitbull pravzaprav ena navadna sintetična barbika  ;D.

lp, dada



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #33 : 03 September 2005, 21:09:42
vsekakor je za vsakega psa najbolje če ima veliko prostora ...  :) naš sosed (tisti, ki ima šolo) ima tudi bernko, to je tako pridno bitje, da ni bolj pridnega ... nikamor ne gre ... pa čeprav nimajo ograje ...  ;D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #34 : 03 September 2005, 21:44:53
Živjo Dada!

Lepo,da si se oglasila v naši temi :)Na mojru je bilo super..bom kar prekopirala "članek" ki sem ga napisala v temo MORJE.

"Evo komplet poročilo z morja :)...

20.avgust..odhod od doma.Rina je celo pot spala  kot ubita.Po 5-6 urah vožnje smo prišli do trejekta,kjer niso delali nikakršnih zapletov in je bila lahkoRina z nami.Do aparmaja smo imeli še cca. 10 minut vožnje..tam smo razpakirali in vsak je padel v svojo posteljo-Rina pa na tla,kjer je bilo hladno..Popoldne smo odšli na plažo številka ena.Tam je bil poleg Rine še en terier star 12 let,kateri se ni hotel igrat z Rino...zato tudi sama ni rinila vanj in se je raje posvetila vodi.Kot lahko vidite na sliki,je šla gospodična samo do trebuščka...več: NI ŠANS ;).Malo je počila na plaži,nato pa smo odcepetali proti našemu "domku".Naslednji dan,smo se odločili,da obiščemo drugo plažo...torej plaža številka 2. Rina je spet norela po vodi,nato pa se je malo poigrala z mešančkom Bodotom.Ta plaža nam nekako ni ustrezala,ker je bila cesta preveč blizu.Sledil je tretji dan...šli smo na plažo številka 3...evo,pa smo jo našli.Ta  nam je ustrezala.Ni bilo avtomobilov,ljudi...nikogar,ki bi ga pes lahko motil.Lep dostop do vode,senčka,čista voda...kaj še hočmo :) Rina je uživala v vodi.Najraje je kopala po vodi,še raje pa ven vlekla kamenčke...no ja ...kamne.Uživala je tudi,ko je iz "globoke" vode(torej do trebuščka) prinesla palico...kakšno veselje je bilo takrat :D.Seveda,pa ni šlo brez poziranja tako na suhem,kot v vodi.Ko se je načofotala je legla na sonček po parih minutah,pa sem jo odpeljala v senčko,da se nebi "skuhala" na soncu. V naslednjih dneh nas je na plaži obiskoval 4-letni zlati prinašalec Lago.On jo je poskušal zvabiti,da bi zaplavala,a strah pred plavanjem jo je premagal :P. Zato,sta raje skupaj čofotala po vodi.Tisto oblačno dopoldne smo izkoristili za ogled mesta Preko.In si ogladali trajekte(v ozadju). Za konec pa še ena voda slikca: kLiK

Uglavnem,imeli smo se fino,Rina tudi..uživala je med samimi deci(namreč bila je edina psička v vasi ;D).

Več slikic pa TuKaJ

En lep pozdravček,

Nina& potaplačica Rina ;)"

Pa še odgovori na ostala vprašanja.
Citiraj
a je, torej, berniju nujno potreben vrt, če pravita, da ravno ne leče po njemu in ga ima bolj za "povaljati in nahrgoliti se" , ali mu je bolj potreben širok življenjski prostor in zrak? kako bi, npr., shajal v kakšnem velikem stanovanju?
Ni nujno,da berni živi zunaj in da ima vrt.Lahko je v (večjem) stanovanju,ni problema.Ta pasma je zeloo rada v človeški družbi.Glede šibanja po vrtu je pri nas tako..moram rečt,da je kar dobro,da je velik.Rini se včasih "utrga" in dela kroge(ponavadi,ko pridemo s sprehoda).Res pa je,da če je pes v stanovanju,ga moraš na vsake toliko časa peljat lulat,tisti pes,ki pa je zunaj lahko opravi potrebo kadar mu zapaše ;)
Citiraj
kako pa bernski lepotci najraje živijo? in kje? če nama lahko povesta najini forumašici, prosim. pa kaj najraje delajo?
Rina je najraje pri meni v sobi,na postelji...čeprav je ponoči zunaj..je kar dosti časa noter.Pozimi je večinoma ne vozimo v hiši,da ni potem zanjo prevelik šok "biti zunaj celo noč".Kaj Rina najraje dela...hm..zanimivo vprašanje ;D.Pomojem se najraje crklja tako,da obedve leživa na postelji..ona pa vse 4 od sebe,pa da jo po trebuščku čohljam :).Drugače pa zelo rada šiba za žogico...ali pa se igra z drugimi pesjani.

Če te pa še kaj zanima,ti pa z veseljem odgovorim :)

Lep pozdravček,

Nina in Rina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 05 September 2005, 12:24:40
Rinchy, hvala za zanimiv potopis. vidim, da je Rina uživala...tiste slikce, ko iz vode vleče kamne in palico, pa so ta boljše.

Rina je pa zelo zelo lepa pesika. včeraj sem jo malo šmajhlala, ja, ji res paše, da jo čohaš; tako nežno se je na mene naslonila, da sem bila čisto prevzeta. pravi cukerček! ne vem, katera od naju je bila bolj mehka (Rinina mehkoba sicer izvira iz njene dlake, moja pa bolj iz "podkožja", hihihi... :o), ampak obema je prav pasalo.

aha, še nekaj, a imajo berniji pozimi daljšo dlako? jih je treba kdaj šišat?
joj, ne mi zamerit tako splošna vprašanja, saj bi lahko šla brskat po netu, samo sem bolj ziher, ko zvem iz prve roke ;)

lp, dada



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #36 : 05 September 2005, 13:32:53
hoj Dada!

Vidim,da si res uživala v čohanju Rine ;D.Moram rečt, da je tudi Rina uživala(si ji prav vidi na obrazu,ko počasi mežika z učki :)).
Glede dlake je pozimi tako..dlaka se zgosti,mogoče kak milimeter zdaljša...ni treba strižt,razen tisti ki razstavljajo....tega pa mi ne počnemo.Jaz jo samo pridno češe,da gre čez jesen stara dlaka ven,in je prostor za zimsko ;)Spomladi pa isto..spravljamo ven zimsko da je prostoor za novo(poletno) ;).

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #37 : 24 September 2005, 11:47:23
Da malo osvezim temo s slikicami...kako se je Rina zredila čez zimo(2004/05) in postopoma zgubljala kilograme ;D ;)


Zima(januar)


Pomlad 2005(maj)


Poletje 2005(september)

Ja,se vidi,da je zgubila kar nekaj kilogramov...moram pa rečt da jih je v tem mesecu nekaj pridobila ,ker smo ji zvečali "merco".
Pa še ena slabše kvalitetna slika..(slikano s telefonom)

Takole počiva,ko pridem iz šole,ker je utrujena od ležanja... ;D ;)

Lp,
Nina in Rina




Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #38 : 24 September 2005, 12:43:28
No za razstavljanje berncev tudi ne strižemo,ker potem ni podobn svoji pasmi ane?Pol bi bil veliki švicar.Lahko pa kej popraviš-ne s preveliko mero-ali pa skoraj nič.
No pri nas Deep nima velik prostora ima pa prosti vstop v hišo-kjer ima na razpolago cel spodnji štuk-nadstropje.Na sprehode hodimo 3x na dan po eno urco pa pol.Sprehodi niso zahtevni,so pa zanimivi.
Tega psa pa je potrebno vsak dan temeljito skrtačiti,ko pa menja dlako pa večkrat na dan-razen če nočeš da dlaka ostane grda-umazana.
Prav tako je potrebno po vsaki zimi psa okopati.Jaz p'a Deepa umijem še pred vsako zimo-ker ga med zimo potem ne več-razen v hujših primerih.
Ne vem kaj nej še povem.Kar prašite če kej rabte?
Papa
]]http://www.freewebs.com/alottus/http:// -Deepova spletna stran



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #39 : 24 September 2005, 12:50:53
Nisem mislila tako,da bi jih postrigli na kratko :o. Vsak svojega psa malo sfrizira in kakšno odvečno dlako odstriže.(tako kot npr. pri goldijih postrižejo rep da je dlaka v loku).

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 26 Oktober 2005, 10:42:07
no pa vidim da je tale tema malo zamrla...
teli bernčki so res pravi cukrčki, vendar se mi je  rina (od rincy) nekako še posebej ''usedla'' v srce...ko pridem do nine(rincy) domov, pa jo zagledam kako lepo ''ajčka'' na hrbtu na postli se kar stopim in zletim k njej..je res zelooooooo prijazna in scrklana psička...na sprehodih pa je res prava ''piflarka'' ;D ;D saj uboga nino kot da bi bila robot ;) pri njej mi je tudi zelo všeč to, DA NE SKAČE NA LJUDI, saj to dela veliko psov..tudi fido in caja jo imata zeloooooooooo rada....
Lp,Ana



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #41 : 26 Oktober 2005, 10:57:36
ana...odlično napisano! :) :) :) :) :) :) :) :) :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #42 : 26 Oktober 2005, 19:31:57
Ana,hvala za pohvale moje "piflarke",ki ji sicer še malo manjka,da bo le to postala,ampak sva na (dobri ;)) poti k temu.

Še par današnjih fotk v priponki:

Lp,
NIna in Rina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 26 Oktober 2005, 20:52:20
Tale tazadna slika je zakon ..



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #44 : 19 November 2005, 21:12:38
Tale tema o berncih je pa res zamrla.Kje so vsi lastniki berncem. ???
HIHI,sej vem da nimate časa ;D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #45 : 19 November 2005, 21:26:22
Pridno vadimo za sobotni izpit.Glede na to,da sva samo dve lastnici bernijev,je to kar  logično,da je tema zamrla :( ;)

Je pa kar nekaj novih slik v albumu: http://bernirina.moj-album.com

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 19 November 2005, 21:59:44
ej lepe slike... waw 2 lastnici k mata bernce... kako se šele jaz počutim, ki pišem sam v temo Aljaškega malamuta ...lol


LP

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #47 : 21 November 2005, 15:18:20
Ja sej res ;D.Pač 2 ne morta nič narest.Upam da jih še kej več pride :D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #48 : 23 November 2005, 19:40:12
včeraj sem izvedela da je v moji bližini še en berni/ka (nevem katerega spola je)  k jo je njen lastnik peljal na sprehod...mislim da ima rodovnik..aja pa še nekaj od tega lstnika prejšno berniko so pa zbili :'( :'( :'( :'( tko da je čez neki mesecev dobiv novga....(da ima rodovnik sklepam tako da je ko so mu berniko zbili (staro 3 mesece) je čez neki časa dobil novga)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #49 : 23 November 2005, 19:51:27
No, tudi jaz poznam tri bernije. :) Eden je iz Straže in je bivši Tysonov prijatelj (sedaj kolikor mi je znano samcev ne mara več :-\). Je pa še vedno pravi lepotec. Star mora biti okoli štirih let.
Drugi je pa Ljubljančan Maj. Ime je dobil, ker je meseca Maja prišel k hiši. Sicer pa je tudi ta bil Tysonov in Pagotov prijatelj, pa zaradi napada psov, tudi on več (vsaj tako so mi povedali) ne mara samcev. :'( Drugače pa je tudi on lepotec. :)
Tretja pa je punčka. Sicer sem jo videla samo pri štirih mesecih (in sem trenutno čisto pozabila ime :-[), ampak ko bom šla na obisk prijateljici Evi, jo bom ponovno srečala saj se skupaj sprehajajo. Sicer pa sem slišala, da je psička pridna in ima rada pse. Pa še lepa je. ;D
Vam bom poskusila priskrbeti kakšne slikice, če bo uspelo.

Lp, Maša



Lanyca

  • Gost
Odgovori #50 : 23 November 2005, 19:52:43
Jaz pa bom v prihodnosti, čez par let mela Zlato prinašalko in Bernko. :D

P.S. To bo nekje čez 8 let. ;)



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #51 : 24 November 2005, 15:55:52
Uredu to ;D.



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #52 : 25 November 2005, 18:03:18
Jaz pa bom v prihodnosti, čez par let mela Zlato prinašalko in Bernko. :D

P.S. To bo nekje čez 8 let. ;)
;D ;D jaz sem tudi vedno pravla cez par let  ;D.. pa glej me zdaj ::)
predlagam ti da ne hodis gledat malih bernckov, ker bo drugace sel kar en z tabo ::) ;D ;D


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #53 : 25 November 2005, 19:41:31
kok so berniji popularni skor tko k nemški ovčar

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #54 : 25 November 2005, 20:20:40
nemski so večinoma popularni zrd filma Rex ... lol ;D :D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #55 : 25 November 2005, 20:47:48
ja k je biul t rex tok pupularn

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #56 : 25 November 2005, 20:49:16
hja ne morš pomagat, sicer je pa tole tema o berncih tko da naprej o berncihh!! ;D



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #57 : 13 December 2005, 21:04:55
Nekaj slikc od Deepa(sedaj ko je sneg)




In pa ena z rojstnega dne,ko je Deep praznoval 2 leti.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #58 : 25 December 2005, 08:44:27
Naj se še jaz pridružim temi o berncih.  Sama imam 7 mesečnega Atosa, ki prihaja iz Ivančne gorice (mama je Daiclaps Celina, oče pa Hamilton iz Italije).. Je največji srček, ki mi popestri še tako turoben dan. Ima veliko energije, njegova najboljša prijateljica pa je zagotovo Rina. Včeraj mi je skočil kar čez zadnje sedeže, ko jo je zagledal ;D, kako čaka, da se ji pridruži pri pasjih norijah :)

Ker slikc sploh ne znam pripenjat (čeprav mi je Nina že pokazala :-[ :-[), si lahko njegove slike ogledate tule:
http://atos.moj-album.com

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #59 : 25 December 2005, 12:17:30
Jaz se pa lahko pohvalim, da Rondek tudi pozna Atosa :)...jaz pa ŠE ne :-[.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras