Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2431315

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
No, triperesna bolezenska deteljica (Rina, Atos in Astor) je spet v akciji. Vsakega nekaj muči - običajno so podobni simptomi.
Upam, da bodo vsi trije kmalu zdravi. Trenutno je na najboljšem Atos - ki lahko vsaj nori naokoli, medtem, ko morata Rina in Astor počivata - kar pa je za takšna hiperaktivca izjemno težko.  :-\

Jaz sem Astorja ravnokar obula v štumfke, da si ne bi lizal tačk in spodbujal vnetja. Sedaj pa letim na fax in po zaščitne škorenjčke ter po možnosti se ovratnik - bomo videli glede na ceno  :-[


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Joj...ubožci...upam, da bo z Lenny vse ok, da ne bo potem štiriperesna deteljica... :-\
Midve pa že rolava....naprej poti ona vleče mene, nazaj poti pa jaz vlečem njo  ;D
Drživa pesti (tačke) za čim hitrejše okrevanje...pa pišite kako se kaj izboljšuje zdravstveno stanje vaših trobarvnih kep(ic)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Joj...ubožci...upam, da bo z Lenny vse ok, da ne bo potem štiriperesna deteljica... :-\
Joj, kljub temu, da naj bi bila to srečna rastlinica - Lenny ne privoščim nobenih težav in že trkam po lesu, da je zdrava!  :o
Drugače pa pridne, da že športata. Mami je mislila naslednji teden začet tečt z Astorjem, pa bo sedaj vse skupaj za nedoločen čas prestavljeno.  :-\ In tudi šola....  :'(


Lp,
M


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Midva sva tudi že pomalem začela tečt z Atosom. Malo sicer grize povodec, ampak kmalu odneha ;D, ker sem huda. Se je pa brat nekaj začel ukvarjati s tekom, tako da ga bom mogoče kar njemu predala. Ko bo pa malo bolj toplo (pa ne bo več snega), bova pa na rolerjih poskusila. ;) Upam samo, da ostanem živa ::)

Lp, Urša in Atos

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Joj, kljub temu, da naj bi bila to srečna rastlinica - Lenny ne privoščim nobenih težav in že trkam po lesu, da je zdrava! :o
Drugače pa pridne, da že športata.

Hvala, za prvi stavek, pa za drugega tudi  ;D

Midva sva tudi že pomalem začela tečt z Atosom. Malo sicer grize povodec, ampak kmalu odneha ;D, ker sem huda. Se je pa brat nekaj začel ukvarjati s tekom, tako da ga bom mogoče kar njemu predala. Ko bo pa malo bolj toplo (pa ne bo več snega), bova pa na rolerjih poskusila. ;) Upam samo, da ostanem živa ::)

Lp, Urša in Atos
Najprej ga odvadi grizenja povodca, in pa da hodi s tabo (vaja poleg), sicer je Lenny ne obvlada najbolj (sej Nina ve  ;) ) hodi malo bolj stran od moje noge in ne ob nogi :) Ampak pomembno je, da ne vleče oz. se na tvoj ukaz ustavi  :P sicer mi2 še nisva padli, ampak vseeno imam ščitnike na zapestju.
Lp ;)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Drugače ga ne grize (no sedaj ga malo puberteta trka), samo ko tečeva pa povodec plapola pa je takoo zanimiv ;D. Ponavadi tečeva za nazaj, ko greva s sprehoda. Takrat je že vsaj malo utrujen in lepo teče ;) Si bom pa tudi jaz ščitnike omislila.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Daj mu nekaj v gobec,kakšno staro cunjo,pa naredi vozle,če hoče met kaj v gobcu.Jaz če šprintam(hiter tek) moram dat Rini nekaj v gobec drugač bi ona našla kakšno stvar na meni in bi prijela in tekla naprej  ;D Ponavadi ji dam kar kakšno palico pa ona šiba še hitreje kot jaz. Mogoče bova rolanje poskusli,ko se pozdravi.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Danes smo odšli na sprehod z nemško ovčarko Eto (od Elle). Najprej sta se morala pesjana spoznat (no, glede na to, da sta bila sošolca v mali šoli, to najbrž ni bil tak velik problem). Najprej sta se našibala pri Eti doma, nato pa smo odšli na sprehod po PST-je. Tukaj je nekaj linkov do slikic, ker se mi zdi, da so prevelike za objavo :-\

http://atos.moj-album.com/slike/997515/LgEEn_E3WAcYB_MP.v.jpg
Takole sta se spoznavala

http://atos.moj-album.com/slike/997515/urolWTAoG0QoXyGQ.v.jpg
Takole igrala
http://atos.moj-album.com/slike/997515/i5Kxbs90bAxAlCpd.v.jpg

http://atos.moj-album.com/slike/997515/newP6_SVMetMR6kY.v.jpg
Lepotička Eta

http://atos.moj-album.com/slike/997515/_X9zKQj341raigfR.v.jpg
Pa še ena skupna


Ostale slike pa so v albumu.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Nooo,kje ste zdaj vsi? tema je zdrsnila že na drugo stran.  :-\
Ker je doba našega strogega počitka zaključena(že od torka) in ker je Rina zdrava,polna energije in vse nas je danes po več kot enem mesecu  :o obiskal Rinin predragi Atos  :) Veselje je bilo nepopisno,vsaj prvih nekaj minut,potem pa ju je vročina sonca čisto 'potolka' in sta šla vsak svojo pot.Ko se je sonček skril za oblake je prišel spet njun čas za norenje in igranje. Nekaj slikic več pa TUKAJ


Končnoo!!


Jupiii,spet lahko šibam!


Lepotec  :-*

Za konec pa še en akrobatski skok(by Rina)



lp,
Nina



Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Rinchy....Kot vedno lepe slikice  :o Lepo, da se je Rina zrihtala in lahko spet skače naokoli :P



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Upam, da vsi uživate v pomladi, čeprav jo nam vreme včasih zagode.  :o

Nam se je prejšnji teden uspelo naužiti sončka, ko so se Astorju končno pozdravile tačke. Sedaj pa smo spet na "bolniški" (isti razlog kot prej).  :'( Kmalu se bova naročila h dermatologinji, kajti močno sumim alergijo...

Pa še nekaj novejših slikic...

Astor uživa v razgled


"Pa daj mi že to palco!"  ::)


Zagledan v daljave...


Bolnik



Lp,
Mojca



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
8.4.2006 je planirano srečanje bernijev. Rezervirajte si tale datum,nadaljne informacije pa povem(kraj,čas).Kraj je sicer že zbran,pa sem ga pozabila.Vem samo da se zberemo pri OŠ Smlednik torej okoli Kranja oz Vodic.  :)

Urša,super fotke,kr tko naprej  :)

lp,
nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
rINCHY KRAJ JE sMLEDNIŠKI GRAD ;) ;) ;)
Je pa to v Smledniku, sicer pa si vse lahko preberete na Mojpes.Net forumu ;D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Evo,vabilo za srečanje je nastalo:

VABILO
ZEMLJEVID

Upam,da se vidimo! :)

Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Če bo vse po sreči prideva tudi midva. LP. ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Včeraj smo bili na Šmarni gori s Rino,Atosom in Adisom(Čeline žal ni bilo-se je začela gonit). Bili so prava atrakcija,ne vidiš kar vsak dan tri enake velikane  :)

SLIKE


pogled na (njihovo) desno...


pa levo..





pa še sobotne slike TUKAJ

Lp,
Nina




Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Včeraj je bilo res super!!! ;)  Sonček je sijal skoraj ves čas, Atos in Adis pa sta se prav dobro razumela, čeprav je bila Rina zraven. Ju je Rina hitro poštimala in jima je dala vedeti, da je ona starejša in jo morata ubogati :P :D Prov super je bila, glede na to, da sta bila zraven dva zagreta mladca ;D Še en dokaz, da je super psička :-*

Nina se je pa končno na lastne oči prepričala, kakšen lepotec je Adis. Tale slika to zelo nazorno kaže ;)
http://bernirina.moj-album.com/slike/77420/8QEGsCeBU4cMz2tc.jpg

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Kako kaj vaši berniji prestajajo vročino? Mi smo že kar bogi, jezik je ves čas do tal, iščemo senco... :-\ Ne vem, kaj šele bo, ko bo ta pravo poletje. Upam, da se v soboto vidimo v čimvečjem številu! Lunca, Lenny prideta?

Pa še čestitke Atosu in bratcem ter sestricam, saj so včeraj praznovali 11 mesecev ;) Kako čas hitro beži!

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Sama žal ne morem priti. Čeprav se dobite čist blizu mene, je tole nemogoče. Sama z Deepom 1 dan pred razstavo ne hodim nikamor.Tist dan midva preživiva sama in se psihično pripravljava, ubistvu jaz pripravljam Deepa. Tko da se bomo v živo spoznali šele v Vrtojbi, problem bo le to, da Deep ne bo za igro s psmi. On je na razstavah zelo živčen, še posebej če je zraven psica(ki se po možnosti goni). Tako da s srečanjem iz moje strani ne bo nič.Razen če menjavamo.Enkrat jaz pridem h vam na razstavi v Vrtojbi. Enkrat pa vi do mene. Mogoče bo Atos-a še sprejel ker je mlajši.
Drugače pa je nam že zelo vroče. Deep sopiha 100 na uro. Na srečo je okoli nas veliko sence pa še na sprehodih je fino.

Se vidimo v Vrtojbi ;)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
O, kakšne priprave ;)

Lunca, ne tole za slabo vzet, samo zakaj ga pa potem še razstavljate, če je tam tako živčen :-\?

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Pa saj ni v ringu živčen. Tam je sproščen in mu je všeč. Najbolj mu grejo na živce psi ki se motajo okoli njega,pravzaprav ga motijo spi ki so napdalni. Enkrat smo šli mem enih in so se tok zaganjal vanga in pol ni več vedel kam gledat, zarad tega je živčen. Drugače pa je OK ;)
Priprave pa niso ne vem kakšne, čohava se en dan prej in pa malo češeva. Sicer pa se nama gre samo zato na razstavah da se on navadi vsega od ljudi do psa.
A vi se greste pa najprej znoret potem pa umit? Kako boste pa umazanijo stran spravli. Jaz raje ne grem ker enkrat sem šla takole en dan prej se znoret in potem nisem mogla iz beline umazanije stran spravit. In je bil prav čuden. Drugače pa fina srečanja za vaše pse, za mojega je to že kar otročje saj sedaj že "kao" razmišlja kot odrasel bernc (kar še zdaleč ni tako) :P :P



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Ja, prej gremo noret. ;) Kaj pa je problem ven spravit? Tako ali tako ga bom skopala, pa ni vrag, da ne bo šlo ven. Če pa ne, bo pa šola za drugič :)

No, potem pa v redu, če se Deep zabava na razstavah. Jaz vem, da takoj, ko bom opazila, da mu je to muka, bova prenehala.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Ja midva umazanije nisva spravila ven. Saj je bila belina ampak ne pa čista. Šlo je ven šele po nekaj pranjih.
Ma najbolj fino mu je bilo v Hrušici. Sedaj bomo pa probali it še v Maribor in Trbovlje. Zunaj pa mu ugaja vse. Tudi psi izven ringa. Tudi v ringu se lepše obnaša če smo zunaj, upam da bomo bernci v Vrtojbi zunaj, čeprav se ne smem ravno pritoževat(kar bo pa bo ;D)



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Kako kaj vaši berniji prestajajo vročino? Mi smo že kar bogi, jezik je ves čas do tal, iščemo senco... :-\ Ne vem, kaj šele bo, ko bo ta pravo poletje. Upam, da se v soboto vidimo v čimvečjem številu! Lunca, Lenny prideta?

Pa še čestitke Atosu in bratcem ter sestricam, saj so včeraj praznovali 11 mesecev ;) Kako čas hitro beži!

Lp, Urša

Ne  :-\ Mene žal ne bo, pa ne kaj zaradi Lenny, ampak zaradi mojih obveznosti  :'( , pa kdaj drugič...ampak sem 100% prepričana, da boste prav tako uživali... :-* vsakemu, ki pride posebaj, da ne boste pozabli  ;) Pa na slikice tudi računam(o)  :)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Mi 100% pridemo v soboto,v nedeljo pa ne grem(greva). Nevem zakaj nebi šla umazanija ven? Rini gre,pa če je še tako blatna. Ampak je ne kopam,samo počakam da se posuši in po tem počešem. Tako da urša ne skrbi,bova že zrihtale  ;) ;D Napovedan je(zaenkrat) sonček,tako da upam,da bomo uživali!  :)

Urša,mogoče pride Adis?
Lunca,srečanje sigurno ni zadnje,tako da bomo še imeli priložnost spoznat vaju s Deepom  ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
No pri nama je šla umazanija ven,samo rjava barva ubistvu otenek rjave ni šel ven in ni bila čista beilna.
No sicer pa tut sama računam da to ne bo zadnje srečanje, mogoče se še sama kdaj pripeljem v Domžale do ene trgovine za živali. Takrat bi bilo tud mogoče spoznati Rino.
Lep soboten meeting vam želim ;D ;D



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
rožica....sem pozabla pohvalit, da mi je zelo všeč tvoja slika v avatarju  ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Naju v soboto ne bo - ne glede na moj čas, Astor zaenkrat še ne sme kaj pretirano divjati, ker ima na tački zaščito pred vlago (nisem dobila čeveljčkov in kar improviziram z nogavicami in polivinilom).

Smo pa danes bili pri veterinarju. Predvidevajo alergijo - seveda imamo ločevalno dieto in neke tablete. Upam, da se bo stanje popravilo, kajti tole s tacami je več kot mučno (zame in za Astorja - predvsem največ zanj). Stestirali so ga  tudi za zajedalce na tačkah (postrgali so mu del kože) in je bil po pričakovanjih negativen, zatorej še toliko večja verjetnost alergije.

Ga pa moram pohvaliti kako priden je bil pri veterinarju! Običajno dajo za tole strganje kože pomirjevala - pa sem prosila če lahko brez in so mi ugodili glede na to, da je tudi otoskopijo (pregled sluhovoda) prenesel brez ugovarjanja. Pri samemu odvzemu ostružkov kože tudi zacvilil ni in so bili vsi presenečeni nad njegovo pridnostjo in mirnostjo. Res super - sem ful ponosna nanj - dobro se je držal moj veliki mulc.  :-* :-*

Lepo se imejte na srečanju! Se vidimo kdaj drugič.


Lp,
M


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Kdo vse pa potem pride na srečanje? Nina...najbrž veš ;)