Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2439344

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4080 : 10 Avgust 2007, 07:53:59
waaaaaaaaaw, kako sta lepa Tajček in Bakec...  :o :o :o :o :o Prva fotka je najlepša!  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #4081 : 10 Avgust 2007, 08:01:50
Majchy, hvala v imenu obeh!  :-[ :-*



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4082 : 10 Avgust 2007, 09:16:07
Zgleda, da bomo morali počakati na zimo... o, to bo spet veselje!
U to bo norenja spet... jaz tudi komaj čakam ohladitve... tudi jesenske! :)

Majchy - hvala! ;D



silvie

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4083 : 10 Avgust 2007, 20:32:00
En luškan posnetek mladih bernijev....upam, da bo link deloval.

http://www.youtube.com/watch?v=lqXcQr5KXkM

Lp, Silvie



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4084 : 10 Avgust 2007, 20:48:47
Silvie - luškan filmček, luškani mladički, najbolj posrečen mi je tisti mladič, ki nese opanko :D  Prav za popestritev večera.

LP
Helena


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4085 : 10 Avgust 2007, 21:06:55
link deluje in prav luštkan filmček :)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4086 : 10 Avgust 2007, 21:19:56
Silvie - kako luškan filmček! :o Pravi cukerčki so, buhteljčki mali! :-*



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #4087 : 11 Avgust 2007, 09:52:24
 :o ...ja, prav sladki so...



baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4088 : 11 Avgust 2007, 10:51:19
Joj, kolk so luštni. Človeka kar prime, da bi imel še enega.
No, pa da vam povem kakšno 4 nožno znamenitost imamo doma. Gremo prejšnji teden en dan na sladoled. Pa prideta mimo dva Poljaka in se hočeta kar v poljskem jeziku nekaj menit z nami. In končno dojameta da jih ne razumemo popolnoma nič, pa se potrudita malo z angleščino. In povesta da imata doma tudi bernija, pa sprašujeta če je pes, koliko je star,... Povemo jima da je psička in da je stara 1 leto in pol pa sta samo debelo gledala.
Drug dan gremo na sprehod v mesto polno italijanskih turistov pa se spet najdejo trije in začnemo debatirat, pa se debata spet neha pri tem, ko jim poveva  da je psička in ne pes, in da je stara 1 leto in pol. So rekli da to ni mogoče.
Včeraj pa gremo v trgovino, pa moji trije počakaj zunaj, jaz pa skočim hitro po kruh in ko pridem ven, okoli psa in vozička cel kup ljudi s fotoaparati in kamerami pa jih slikajo in snemajo. Madžarski turisti.Ta mal je itak nastopal, ker se mu je fino zdelo, Cher pa ni bilo popolnoma nič jasno. Moj je pa stal dva metra in se samo smejal.
Meni se je res zdelo vse skupaj tako smešno. Ne vem kakšne pse imajo potem drugje. No, naša je itak najlepša ;) :P.




MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4089 : 11 Avgust 2007, 11:40:05
Baloo - tvoja Cher je res ena lepa psička in se nič ne čudim, da povsod zbuja pozornost in občudovanje.

LP
Helena


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4090 : 11 Avgust 2007, 21:43:48
Rezultati s Švice:

Atos-odl
Adis-odl
Cellina- odl.5( od 46 psic)
Šajni- odl., izbrana med ožji izbor 8 psic
Nord- perspektiven
Moncherie- zp.1 (od 16 psic), BIS najmlajši
Adis&Cellina- 3.mesto v parih (od 9ih)


Čestitke vsem!!

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4091 : 11 Avgust 2007, 21:51:22
Čestitke vsem.
Mene tudi zanima kako sta se odrezala Kevin in Qiuntty, pa nisem dobila še nobenega poročila :(.

Mundus hvala. Za nas je tako ali tako najlepša, tako kot za vas verjetno Mond ;).



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4092 : 11 Avgust 2007, 22:00:17
Čestitke vsem.
Mene tudi zanima kako sta se odrezala Kevin in Qiuntty, pa nisem dobila še nobenega poročila :(.
Evo, sem dobila še rezultate od njiju.

Kevin-odl.2
Quintta-odl

Čestitke tudi njima in lastnikom!

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4093 : 11 Avgust 2007, 22:07:32
ČESTITKE vsem bernijem in njihovim lastnikom za osvojene rezultate tudi z moje strani.

LP
Helena


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4094 : 11 Avgust 2007, 22:30:27
O Nina super. Hvala. In čestitke seveda tudi njima ;).



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4095 : 12 Avgust 2007, 20:35:12
Še današnji rezultati:

Atos-pdb.
Adis-pdb.
Cellina- odl.1,CAC (konkurenca 80 psic)  :o :o
Šajni- odl.
Nord- zp.4
Moncherie- zp.1 , BIS najmlajši
Adis&Cellina- 1.mesto pari
Kevin- odl.1,PRM, BOB mladi  :o
Quinta-odl.

Čestitke vsem! Smo lahko ponosni na bernije, ki zastopajo naše barve v Švici!!  8)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #4096 : 12 Avgust 2007, 20:50:37
Oj!
  :o Čestitke  :o ! Konkurenca 80 psic, rečem lahko samo wauuuuuu  :-* :-* :-* :-*
Lp,Tjaša



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4097 : 12 Avgust 2007, 21:20:31
Ma super :o. Čestitke vsem za včerajšnje in današnje rezultate.

Lp


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4098 : 12 Avgust 2007, 21:26:51
Vau :o :o, čestitamo slovenskemu taboru, še posebej Kevinu in Cellini. Super sta :-* :-*!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4099 : 12 Avgust 2007, 22:56:09
Čestitke vsem! Dobri ste! 8)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4100 : 12 Avgust 2007, 23:04:36
Aho!

Bravo, bravo , odlični ste

Lp
Ana


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4101 : 12 Avgust 2007, 23:09:06
Res so super, vsi po vrsti. Baje je tam polno krasnih bernijev in mi je vedno bol žal, da nisem šla  :(

Bo pa Urša napisala kaj več o razstavi in vsem ostalem, ko pride domov  ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #4102 : 13 Avgust 2007, 05:39:16
Mi smo nazaj. Kaj naj rečem- noro je bilo, res  :o ;D  Ni mogoče opisat občutka, ko s psom zmagaš v taaaaaki konkurenci  :) Mi je šlo kar malo na jok  :-[ ;)  Čelina je res blestela, tekla je fenomenalno, poleg tega je trenutno v najboljši formi z dlako - super je bila  :) 

Imamo slikice, ki jih bom nalepila malo kasneje, ker grem sedaj spat. Pa še kaj napišem.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4103 : 13 Avgust 2007, 07:37:48
URŠA - še enkrat iskrene čestitke.

LP
Helena


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #4104 : 13 Avgust 2007, 08:16:53
  :o Čestitke! Bili ste super dobri!



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4105 : 13 Avgust 2007, 08:18:26
Čestitke:o  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #4106 : 13 Avgust 2007, 12:32:51
Čestitke, super ste!  :o


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #4107 : 13 Avgust 2007, 12:46:09
No, pa da napišem malo več.

Na pot smo se odpravili v zgodnjih jutranjih urah v petek. Vozili smo 10 ur s postanki, ker je bila kar precejšnja gneča na cesti. Za malo dalj časa, da so se psi lahko naletali, smo se ustavili na Sant Gothardu. Bilo je lepo, samo mrzlo- samo 7 stopinj. Če ne nam, je vsaj psom pasalo.  ::) :)

 
Od leve proti desni: Kari, Mon Cherie, Šajni, Adis, Čelina in Atos  se pa noro super zastopijo

Okoli petih smo prispeli v hotel in vsi utrujeni smo se najprej malo spočili. Pse smo lahko spustili na sosednjem travniku. Hotel je bil še kar v redu, v primeru hudega poletja bi pa psi fino nasrkali, ker je bil hotel brez klime. Zvečer smo nekaj popili, potem smo se odpravili spat.

V soboto je bila na vrsti prva razstava. Odvijala se je na ogromni zelenici, travca je bila pokošena kot na golf igrišču, ringi ogromni. Sodilo je 7 sodnikov, prijavljenih več kot 400 berncev iz vsega sveta: USA, Španija, Slovenija, Avstrija, Švica, Norveška, Švedska, Nizozemska, Belgija, Nemčija... Pa verjetno še kaj. Te države sem zasledila. Razstavljala sem najprej Adisa, ki je dobil odlično oceno in zelo lep opis, ni pa prišel v ožji izbor. Enako je bilo z Atosom, ki je nastopil v klasi prvakov: enkraten opis, pohvaljeno enkratno gibanje in hendlanje  :-[ :) Čelina je dobila odlično in se uvrstila na 5. mesto. Odprti samci in odprte samice so bile razdeljene v 2 skupini: oba razreda sta ima preko 8o prijavljenih psov, zato je eno polovico sodil en sodnik, drugo pa drugi. Vsak je izbral 4 finaliste, ki so kasneje v Best in Showu tekmovali za naziv CAC. Čelina je v eni izmed teh dveh skupin zasedla 5. mesto.

Kasneje smo nastopili še v parih, Adis in Čelina itak razturata, tečeta tako usklajeno, da ju je užitek gledat. Finska sodnica Maya Anestad jima je prisodila 3. mesto v konkurenci 9. parov.

V soboto smo posneli tudi nekaj slikic:











V nedeljo je bil še en dan, ki je po začetku zgledal, da ne bo najbolj uspešen. Atos in Adis sta tokrat imela isto sodnico, finko Satu iz psarne Riccaron. Obema je dala prav dobro oceno, predvidevam, da zaradi repa. So pa izgubili ocenske liste od te sodnice, tako da na žalost ne vem, kaj je napisala v oceno. Za Adisa je edino rekla, da ima skoraj prekratek gobec. Toliko bolje se je odrezala Čelina. Najprej je dobila odlično oceno in kot 4. izbrana psička prišla v ožji izbor 4 psic ene skupine. Tako je popoldne v defileju nastopila v tekmovanju 8 psic za CAC. Tekli smo ko nori, jaz sem bila že čisto na koncu. Sodnica je izbrala 2 psici, s kotičlkom očesa sem videla, kako skoraj cel krog spremlja Čelinino gibanje in kot 3. je poklicala Čelino. Izbrala je še 4., ostalim 4 je čestitala. Sodnica gleda vse štiri, pokliče mene in še eno psico, da skupaj tečeva. Nisem vedela, ali tečeva za prvo in drugo, ali za tretje in četrto mesto. Obe psici je zeloooo dolgo gledala, še smo tekli, potem nas je postavila v vrsto. S čelino sva bili na koncu, tako da sem rekla: ali sva prvi ali pa 4.  Začela je s četrtim mesto, podelila tretjega, in ko je na drugo mesto poklicala še zadnjo psico, je bilo vse jasno: Čelina je postala zmagovalka odprtega razreda v konkurenci 84 psic  :o ;D  Jaz nisem mogla verjet, srce je razbijalo, Avrelija, Nada in ne vem kdo vse je še bil v tistem kotu so ploskali, vriskali, čestitali- 1A za navijače.  ;D Res super občutek. Odtekli sva še časti krog in se povzpeli na prvo stopničko. Čelina je bila že navajena, saj smo urco pred tem pobrali prvo mesto v parih in prejeli ogromen pokal. Takega vzdušja res ne doživiš vsak dan tako da hvala vsem slovenskim in ostalim navijačem - bilo je res lepo in nepozabno  :)  Čestitk toliko, da sem prejela verjetno največ lubčkov v tako kratkem času do sedaj. Čestitala mi je tudi lastnica Čelininega 2.ženina Rubena in rekla, da sem opravila čudovtio delo.

Pa še slike (slike iz ringa bojo kasneje, ker jih ima Avrelija):








Enkratne rezultate so dosegli tudi ostali udeleženci slovenskega tabora:
Mon Cherie vom Jauntal: oba dneva zp 1 v konkurenci 16 psic in oba dneva BIS najmlajših  :o



Conte Veneto Danaja: odlična oba dneva
Reisenshine degli Antichi Mulini: odlična oba dneva, prvi dan ožji izbor 8 psic

Nord: perspektiven prvi dan, drugi dan zelo perspektiven 4. mesto



Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4108 : 13 Avgust 2007, 12:56:52
Uh, Urša, kako si se potrudila z besedilom in fotkami :o. Prav živo si lahko predstavljam, kako fenomenalno ste se Slovenci počutili s svojimi berniji.

Čestitke še enkrat :-*!

Lp


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #4109 : 13 Avgust 2007, 14:07:56
U, tole je bilo pa tako napisano, da sem se čisto vživela in čutila veselje s tabo. Še enkrat čestitam!