Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2434891

MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5070 : 17 November 2007, 19:21:19
Bomo naslednje leto naredili menjavo  ;)

Nina, poštena odločitev!

LP
Helena


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5071 : 17 November 2007, 19:37:15
Helena in Mond čestitke!!!!  :o ;D  Bravo!



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5072 : 17 November 2007, 19:46:32
Tina hvala :P

LP
Helena


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5073 : 17 November 2007, 19:54:40
Nina tudi meni se to zdi pošteno!! ;D :-*

Darja upam, da bo z Dotino srbečico bolje! :-*
 Sem videla že na razstavi, da se je veliko praskala! :-\

:)


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #5074 : 17 November 2007, 21:14:39
Nina, kaj naj rečem. Koledar je enkraten. Slike sem ti poslala, upam da bo katera izmed njih v redu. Je pa res, da so vse naše najlepše slike v pokončnem formatu :-[. Šola za vnaprej.
Helena čestitke za uspešno opravljen izpit.
Doti, tvoja srbečica pa naj se čim prej pozdravi. Naša se tudi nekaj dni valja po hrbtu. Kot bi jo nekaj srbelo med lopaticama. Ne vem kaj bi bilo.
Smo pa imeli spet tri svojeglavega tekanja. Očitno, ima na vsake toliko časa zamašena uišesa. Ali pa na njo vpliva luna. Tri dni ni slišala nič, danes pa spet kot odrezano, sliši na vse.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5075 : 18 November 2007, 11:53:14
Evo, je popravljen tudi mesec maj. Zdaj samo še poberemo naročila, denar, potem damo pa lahko v tisk  ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5076 : 18 November 2007, 13:05:47
Mi smo se ravno vrnili s sprehoda z bratcem Balom (Baloo Bernieshine). Mali je pravi lepotec, močan, nižji kot Best, z zelo lepo glavo, koti in super dlako  :-* :-* Mislim, da se bo razvil v super psa  ;) Slikc imam natanko 5, ker so crknile batarije  >:( Smo se zmenili, da ga poslikam v lepšem vremenu, ker ni tudi 2 sekundi pri miru.  ::)

So bili pa vsi 3 umazani ko pujsi - mokri in čisto črni po belini od zemlje, po kateri so se valjali.  ::)

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #5077 : 18 November 2007, 18:19:26
Fantastičen koledar - Nina, kako zanimivo - na klubskem koledarju pred leti je bil april ravno tako "naš" mesec, takrat sicer samo Kingov... Res zanimivo!

Super koledar še enkrat!

Pošljem pravočasno naročilo!

Lp!


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5078 : 19 November 2007, 01:24:41
Ja berni sprehod je dobra ideja....mene tudi zanima kako se bo Ajč znašla v taki skupini, ker predvidevam, da bo tam VELIKOOOOO bernijev.

Drugače se pa s tamalo že sedaj psihično in fizično pripravljava na sprehod okol Ljubljane po Pot spomina (saj sva šle tudi lasnko leto, ampak nama je družbo delal samo pol poti en črn pesjan po imenu Sean ali po domače Šunko. Poleg tega pa je čas, da aja mene enkrat odvleče na Golovec, ne da moram jaz njo vsakič gor vlečt-ja tukaj se pač malo šlepam navzgor hehe :) )

Čestitke Mondu...ampak saj veš, miške so le miške ;) :D

Pozdrav od dveh zmrzujočih :) no ja, ene pa res:)

 

ZgaGa


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5079 : 19 November 2007, 08:05:56
Čestitke Mondu...ampak saj veš, miške so le miške ;) :D


Nezkaaa hvala za čestitke.

LP
Helena


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5080 : 19 November 2007, 11:22:33
OJ!

Imam eno vprašanje, in sicer ali se vaši berniji kaj slinijo? Moja je zadnje čase res vreča sline na 4 tacah...ima ddovolj vode na razpolago...saj takrat, o je vzunaj me ne moti ta slina, amak takoj ko pride v stanovanjea ali zraven tebe, si pa cel slinast, kar ni ravno najbolj prijetno.

Če se sliinijo ali so se...me zanima kako ste premagali to, ker mi je to že malo neznosno....ampak  bomo preživeli :)

ZgaGa


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5081 : 19 November 2007, 11:34:41
Oj!

Atos se ful slini že od majhnega - vzreditelj njegovega očeta mi je povedal, da se slini tudi on, tako da je verjetno to malo podedovano. Narest pa pomojem nimaš kaj  :-\ ;) Best se pa skoraj ne slini. Najbolje, da se sprijazniš, da bo pač slina po stanovanju  :P

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #5082 : 19 November 2007, 14:47:24
King se praktično ne slini, Nord pa precej bolj, ker ima tudi bolj odprte spodnje "lape" - za tiste, ki ne govorite po pasje - spodnje ustnice.   ;)

Sta pa ful face zadnje čase, ker Nord ne popusti več takoj in je vlečenje igračk izredno zanimivo zapravljanje časa, ko sta doma. Ful sta face ko oba kao renčita, pol se pa začneta lupčkat pa s tacam objemat... Prava diplomata!

Lp!



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5083 : 19 November 2007, 14:50:08
No potem pa v redu....sem se že spraševala če mi ni so slučajno dali kakega bernardinca :P ... ja saj se lahko sprijaznim s tem, ampak mi gre vseeno pošteno na živce tole slinjenje...ampak kaj čmo....tako to je...bom prebolela, pa tamala tudi se mi zdi, ker njej je to najbolj zabavno, ko se lahko ob mene obriše, še posebej, če imam na sebi nove hlače :)

Icey- najboljše, da damo potem tvoja 2 pesjana namesto naše vlade :P :)

ZgaGa


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5084 : 19 November 2007, 15:07:07
Gina se pa zlo mal slin ;D takrt ka pa se se pa full :-|~. no slin se takrt k vid kej dobrga za pojest.
čestitke Rinchy pa seveda tudi vam k ste slikal vaše bernčke...


Ja berni sprehod je dobra ideja....mene tudi zanima kako se bo Ajč znašla v taki skupini, ker predvidevam, da bo tam VELIKOOOOO bernijev.
 
to pa tudi mene zanima kako bi se naša znašla. pa še bol preplašena je. mogoč bi pa izgubila strahove k bi vidla kakšnega bernija (npr. kako gre v vodo) , pa bi še ona to naredila...

Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5085 : 19 November 2007, 15:24:24
Ginka- potem pa imava poleg iste pasme skupni tudi  karakter, moje namreč psi ne zanimajo ravno dosti,,,jim da ljubčka, potem pa gre naprej. Sva pa fantom ugotovila, kaj naredi, če ji kak pes preveč sledi - Ajč ga enostavno z repom udari po gobčku, pes pa potem zacvili....ma sami smehi...pa še z ritjo tako miga, da se "fantkom" kar trga....:D to imajo pa vse bernke ta čar miganja hehe  :)

ZgaGa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5086 : 19 November 2007, 15:41:50
Rina se slini samo takrat, ko je v igri hrana. Ko imamo kosilo, ji okrog vratu zavežem brisačo, drugače so na koncu kar luže po tleh  ;D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #5087 : 19 November 2007, 15:55:54
Kaj naj rečem glede slinjenja ::)? Po tleh v stanovanju so non stop lužice, ki se mi jih ne da več brisat. Včasih grem tudi v službo v hlačah, ki so malo od sline. Ljudje okrog mene so se enostavno navadili, da imam doma psa, pa me več ne opozarjajo, da imam "flek" na hlačah.

lp


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5088 : 19 November 2007, 15:57:28
Ginka- potem pa imava poleg iste pasme skupni tudi  karakter, moje namreč psi ne zanimajo ravno dosti,,,jim da ljubčka, potem pa gre naprej. Sva pa fantom ugotovila, kaj naredi, če ji kak pes preveč sledi - Ajč ga enostavno z repom udari po gobčku, pes pa potem zacvili....ma sami smehi...pa še z ritjo tako miga, da se "fantkom" kar trga....:D to imajo pa vse bernke ta čar miganja hehe  :)

ja enako je z Gino. ko greva po vasi se psom čist strga, Gina jih pa sam mal pogleda pa gre naprej.pa ful z ritjo miga že od malega, pol pa če jo začneš oponašat npr. ko teče še sama začne tko z ritjo migat.

Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5089 : 19 November 2007, 16:07:00
hahaha brisačo....niti ni slaba ideja...sedaj sem prišla na to, da ji bom kar eno vedro zavezala okoli vratu :)

Ja sej...čiste manekenke so tele bernke....hehehe...ma smehi so pesjani.ampak kaj naj...brez njih bi nam bil pa tak dooooolgčas

ZgaGa


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5090 : 19 November 2007, 18:33:50
Taj se tudi kar dosti slini, ima pa tudi on povešene, kot pravi Icey, spodnje "lape"... :D
Ko je pa v igri hrana - pa sline tečejo v potokih, kot rezultat je pa belina na prsih totalno mokra :o :D in ga moram potem z brisačko brisati in ožemati, da mu vsaj malo osušim dlako. ::) :D
Smo že razmišljali, da bi mu kupili slinček.... :D :D :P

Icey - Norda in Kinga si pa kar predstavljam, kako se igrata... to mora biti pravi užitek gledati! :) 8)


Lp
Tina in Taj



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5091 : 20 November 2007, 13:03:49
kako sem se pa jaz zdajle stopila :D

sem božala enega "majhnega" bernija, starega 5 mesecev....ampak kako je lep...pa ko ma še vedno tisti puhek na sebi, pa še same tace so ga.....joooooooj kok je bil kokolo :D :D

ZgaGa


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #5092 : 20 November 2007, 17:45:26
Vsi lepo pozdravljeni!

Zelo dolgo se nisem oglasila, saj si ne morem vzeti niti toliko časa, da bi vas prebirala, kaj šele, da bi sama kaj napisala.
Zdaj tiste minutke, ki mi slučajno več hodijo posvetim Baku, tako da kljub moji zaposlenosti še vedno hodiva na dolge sprehode.

Jaz bi vzela 1 berni koledar,
kljub temu, da je Bak le na dveh majhnih fotografijah.

LP
Miša




MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5093 : 22 November 2007, 21:07:01
Halooo berni loverji..... kaj počnete te puste dni?

Včeraj smo dopolnili 13. mesecev :D

Midva se zabavava nekako takole


Oprezava za kakimi priboljški


Gledava komisarja Rex-a


Predvsem pa na veliko stikava po stanovanju


Uživajte!!!!

LP


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5094 : 22 November 2007, 21:45:49
Kako lepo rjavo žametno barvo dlake ima tukaj!!! :o :-* :)

Res je vedno lepši in lepši! ;D :-*

Še enkrat ČESTITKE ZA 13. MESECEV! :-* :-* :-*



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5095 : 22 November 2007, 22:15:32
Joj... :-[ :-[ :-[

RUNO ČESTITKE ZA 13. MESECEV! :-* :-* :-*



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5096 : 22 November 2007, 22:16:52
Iiiijoj bratec kako si lušten! :-* :-* (Helena posreduj naprej :P)

Res je nooooooro lep pa veelik tudi!! :o :-* Kako so pa kaj zadnje nogice? (kolki)

Čestitke od našega 13-mesečnika za vašega 13-mesečnika!!!!!! :-* :-* :) ;D

Tina nič hudega...hvala tudi tebi :-* :-*

:)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5097 : 22 November 2007, 22:34:38
Iiiijoj bratec kako si lušten! :-* :-* (Helena posreduj naprej :P)


Špela bom brez skrbi. Jutri zjutraj ob 5.30, danes namreč že spi. Ko nas ni doma in pa ponoči je spodaj v "njegovem" stanovanju, to pomenu v spodnjem nadstropju hiše, ki ga ima popolnoma zase. Spodaj je tudi nekoliko hladneje kar mu zelooo odgovarja, saj je ponavadi pri nas v stanovanju zanj kar nekoliko prevroče in se kar rad umakne malo "na svoje".



 Kako so pa kaj zadnje nogice? (kolki)

S kolki zaenkrat nimamo težav, se mi zdi da bo stanje kljub začetnim težavam kar zadovoljivo :) Se mi pa zdi da so briketi PD j/d od Hillsa, ki jih imava trenutno super. So namenjeni prav za pse s težavami s sklepi.

Špela pa hvala za čestitke. Daj še ti kakšno Runotovo sliko prilimaj, da vidimo še tvojega lepotca :)

LP
Helena





rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5098 : 23 November 2007, 08:32:14
Mondu čestitke za 13. mesecev  ;) Pa upamo, da bo s kolki vse v najlepšem redu  :)

V sredo sva šla z Atosom na KD Krim poskusit agility in bil je FANTASTIČEN  :o Tekel je tako hitro in tako dobro, da sem bila prav presenečena, čeprav sem vedela, da je izredno živahen in hiter. Tako da greva danes spet  ;) Komaj čakam. Se mu pa meša, ko vidi druge tečt, ker bi on tudi, ne pa da mora čakat, da pride na vrsto. Sva dobila same pohvale in začudenje, da takega bernca pa še ne  8)

Ta vikend smo na razstavi v Zagrebu, kjer bomo poskusili zaključit hrvaški šampionat. Držite pesti, da nam uspe. ;)

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5099 : 23 November 2007, 08:39:22
Urša hvala za čestitke.

Super da je Atos tako navdušen nad agilitijem :), ja berncev je v tem "športu" res malo. Želim vama obiloooo užitkov ob tem in pa maksimalno zabavo.... Pa za vikend bomo absolutno držali pesti, tačke in še bi se kaj našlo, samo da vam uspe.....ampak sem prepričana da vam bo z lahkoto ;)  Pa srečno!!!!

LP
Helena