Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2428383

nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5520 : 14 Januar 2008, 13:04:18
Kar naj zraste :) da bo še večji  :o

No bom prilimala slikce od Ajčke

evo našega malega junca
http://www.moj-album.com/slike/10679445/eh2DU9Q8zCav5fsk.jpg

ste se kdaj vprašali, kako izgleda pes, ki se dela neumnega??? No takole:
http://www.moj-album.com/slike/10679445/qnXJm3Fhcri3xwM5.jpg

Ujeli smo ljubljansko žver
http://www.moj-album.com/slike/10679445/qQMUIYdyzSSx90Ln.jpg

Če jo pogledaš skozi okno
http://www.moj-album.com/slike/10679445/DE3iRWaBTsuM2hfM.v.jpg

očke, ki te enostavno ne pustijo hladnega :)
http://www.moj-album.com/slike/10679445/7lQz2aVJGwKkNknE.v.jpg

pa še pozerka...ena lepa
http://www.moj-album.com/slike/10679445/T7igrdLq9If7lpLf.v.jpg


če bom našla pri teti še kake slikice od nje, ko je bila majhna bom pokazala....



ZgaGa


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5521 : 14 Januar 2008, 13:04:58
joooj....a mi lah kdo da link al karkol, da vem kako se prilepi slikce


ZgaGa


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5522 : 14 Januar 2008, 13:08:04
Iiiiiiii cukerček! :o :-*

Ti pošljem ZS glede slik. ;)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5523 : 14 Januar 2008, 13:11:43
Joooooj lepotička! Na prvi sliki se  mi pa res zdi podobna Taju! :o :-* :-* :-* :-*

:)


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5524 : 14 Januar 2008, 13:14:37
ooooo hvala ti Tina...je res že skrajni čas, da se še jaz naučim to :)

ZgaGa


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA

nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5526 : 14 Januar 2008, 13:28:14
Jaz sem antitalent :)  :-[

No, da se vidi, kdo pri nas zares čuva hišo
http://kokoska-moja.moj-album.com/slike/10679445/oQpXFBzR6GLKiz7F.jpg

ZgaGa


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5527 : 14 Januar 2008, 13:31:15
oh, čisti antitalent :D

bom se že naučila....bodite potrpežljivi.... :) :P

vas bom ob drugih priložnostih spet malo mučila s slikicami, za danes jih je pa dovolj, da si malo odpočijete od mene :D

ZgaGa


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5528 : 14 Januar 2008, 13:33:38
Nežka ni za kaj! :)

Ampak sta si res kar podobna: :o

Aja...


Taj...



Pa ne morem si pomagat, da nebi nalepila tele slikce... :D :-[

Kok smo razštelani... :D




Brez komentarja... :D :D  :P






Aja... Neža, prvo moraš slikice pomanjšati na manjšo velikost, recimo jaz imam 650x650...







rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5529 : 14 Januar 2008, 13:38:29
Aja... Neža, prvo moraš slikice pomanjšati na manjšo velikost, recimo jaz imam 650x650...



Mislim, da je tudi to preveč. Slike so lahko velike največ 500x500.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5530 : 14 Januar 2008, 15:12:59
Mislim, da je tudi to preveč. Slike so lahko velike največ 500x500.
Res je.

Tudi Rina je trenutno brez dlake, ampak mislim, da bo kmalu bolje, glede na to, da je zdaj več zunaj, kot pa je bila v decembru.


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #5531 : 14 Januar 2008, 15:52:06
Če rabite kaj dlake, jo ima Cher dovolj za vse :D ;).



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5532 : 14 Januar 2008, 16:32:38
Mislim, da je tudi to preveč. Slike so lahko velike največ 500x500.
No eni imamo večje... ;) :D

Sem pa pogledala in ja naj bi bile 500x500... ampak ok... jaz bom pustila svoje takšne kot so...



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5533 : 14 Januar 2008, 16:59:42
ojla!

jaz mam tri slikice iz rastave pa še to so bolj slabe >:( :-[







Gina ja zdaj za zimo dobila bolj gosto dlako, ampak drugače ja pa nima ravno veliko.



Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #5534 : 16 Januar 2008, 12:53:55
Po opisu na forumu sodeč, smo pokasirali hot spot. Do zdaj je imela vedno čisto mahne rane. Take da sem jih lahko sama sanirala, včeraj sva jo pa morala peljaz k veterinarju, ker je imela rano čez cel desni komolec  :(. Smo jo morali trije držat, da jo je lahko obril. Dobila je dve injekcije, pa en sprej s katerim jo morava špricat 3x na dan. Lahko pa rečem, da je rana danes že veliko lepša kot je bila včeraj in upam, da se stvar čim prej pozdravi. Je pa po veterinarjevem mnenju do tega prišlo zaradi vremena. Dež na dež. Naša ima veliko dlake in se ni dobor presušila pa se je začelo pacat. Se pa revica sama sebi smili. Sem šla prej k njej, jo malo pocrkljala in je kaj jamrala zravn  ::). Kot : ¨Joj, kako sem jaz boga¨  :D



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5535 : 16 Januar 2008, 15:07:57
če je pa res boga :(  :-\

ZgaGa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5536 : 16 Januar 2008, 15:13:59
Anka, kot sem ti že včeraj rekla; upam, da to čimprej pozdravite  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5537 : 16 Januar 2008, 16:11:57
joj upam da bo kmalu bolje!  :-* od nas

jaz sem pa v teh dneh malo slikala:

njam dobro uho :-|~


šibam :D




Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5538 : 16 Januar 2008, 17:19:06
O Anka, boga Cherkica. No pa vsekakor upam in držim pesti, da se rana kar najhitreje pozdravi.

Lp
Helena


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #5539 : 17 Januar 2008, 12:50:29
Hvala vsem za lepe želje. Mene danes boli cela leva roka. Potem veste kako smo jo morali revo držat :(. Če mi uspe prilepit sliko, vam pokažem še kako vse skupaj zgleda.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5540 : 17 Januar 2008, 12:55:08
Ojej... boga Cher... :(

Upam, da se čim prej tole pozdravi...

Za Cherko... :-* :-* :-*



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5541 : 18 Januar 2008, 02:39:30
No, da malo poživim tole temo...hja...ne glede na to, koliko je ura....eni se moramo učiti, ker imamo kmalu izpit, medtem, ko prav zavidam moji kokoški, kako mirno spi na moji nogi (je prav težka-mi bo kmalu noga zaspala). sploh ne vem, kaj ji je (verjetno to, da mora biti non stop v stiku z mano, sploh ko pridem iz kopra-imam občutek, da ji bo srce počilo, tako je vesela) ampak skoz je na mojih nogah-pa se sploh ne zaveda, da je težka. ne morem ji pa reči, da more na dieto oz da more malo shujšati, ker se tega ne spodobi govoriti puncam :P

no, če vas zanima s čim tako mučim tole mojo glavo-z managementom-ah ja....

popolnoma sem zamenjala noč in dan, oh in sploh joj...a se moja kokoš nič ne pritožuje ampak kar skoz spi...rada bi prišla še k meni v naročje, pa ji ne morem dopovedati, da ni čivava...oh le kaj se mota tem psom po glavi....včasih mi pove že z mimiko, včasih si pa res oddahnem, ker ne znajo govorit, ker čudno pogledajo....oh...majo izrazito dobro mimiko tele naše kokoške/petelinčki, že iz obraza jim lahko prebereš kaj si mislijo oz čutijo

oh in sploh sem zafilozofirala...ja to delajo pa ure in ure učenja, bom počasi prešaltala na fotobranje (bo bolj učinkovito se mi zdi), mi je tale management čisto skuril možgane...

lepo spite, pa radi se imejte..smejte :D

en managerski pozdrav

ZgaGa


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5542 : 18 Januar 2008, 09:03:12
 :D :D :D Nežka... tebi sem se pa zdajle fejst nasmejala...  :D

No, da malo poživim tole temo...hja...ne glede na to, koliko je ura....eni se moramo učiti, ker imamo kmalu izpit, medtem, ko prav zavidam moji kokoški, kako mirno spi na moji nogi (je prav težka-mi bo kmalu noga zaspala). sploh ne vem, kaj ji je (verjetno to, da mora biti non stop v stiku z mano, sploh ko pridem iz kopra-imam občutek, da ji bo srce počilo, tako je vesela) ampak skoz je na mojih nogah-pa se sploh ne zaveda, da je težka. ne morem ji pa reči, da more na dieto oz da more malo shujšati, ker se tega ne spodobi govoriti puncam :P

To pa še tako dobro poznam! :D Taj se tudi hoče skoz stiskati in vedno se uleže zraven mene in se vsaj z eno tačko dotika mojih nog, ali pa na sedežni kar leži čez mene, ko sedim in gledam televizijo, če ne drugega mi da pa glavo v naročje... v glavnem skoz  mora bit v stiku... :D :-*

Pa non-stop ga je treba gledat. :P Recimo včasih gledam kaj zanimivega na tv-ju in pač ne gledam njega ampak televizijo.... jah... se frajer prec začne pritoževati z enimi čudnimi zvoki, na način kot da bi malo cvilil in malo brundal... in ko ga pogledam je zadovljen in je tišina, spet se obrnem stran, on pa spet brunda, v glavnem skoz mora bit center pozornosti... joj je smešen. :D

In pri nas so tudi prihodi domov polni veselja, včasih me je še strah, da ga bo kap... ker tok cvili, vrti rep, v glavnem ne ve kaj bi sam s seboj od sreče... aja... pa še to foro imamo, včasih tudi zeloooo zatulimo, kot volkec od sreče, ampak pri nas smo to poimenovali, da Tajček pojčka... :D In največja fora je, da je to vesleje enako, pa če me ni 10min ali pa 3 ure.  :D


Pa še ena od Taja... včeraj na sprehodu srečava eno kolegico in se midve pogovarjava, Taj pa zraven mirno stoji in opazuje okolico... čez nekaj časa, pa se mimo s sireno pripelje rešilec... Tajček pa: "AuuuuuuuuuuuuuuuUuuuuUuu"... :o :D
Spet njegovo pojčkanje... kok je smešen, ko tuli... joj Tajček Tajček... :D
Ga bom probala enkrat posnet... ;) ker to pa morate slišat! :D





nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5543 : 18 Januar 2008, 10:20:48
No, to me pa zanima- tuljenje....mogoče ti pa hoče povedat, da bi on tudi bil reševalec, in vozi tak avto  ::) 
Pri meni moja še ni tulila, sem pa opazila, da ima močnejši glas, kot marsikateri samec (imam mutiranega psa :P)...neke čudne zvoke pa oddaja samo maček, ki se pogovarja sam s sabo- sploh se ne hecam, kar nekaj se oglaša, potem gre pa stran, te pogleda in kar začne zmajevati z gllavo in brunda....Aja ga pa samo gleda, potem še ona malo zacvili in to je to...Kdo je pri nas bolj pogumen: Aja ali Mačk- vrjetno bolj maček, Aja je strahopetnica...za razliko od enega bernija, ki sem ga poznala....

je iz Rakitne in je slišal po imenu Kadmo. No, ta pes je bil pa res pes z velikim p. Enkrat je iz gozda prišel medved, ta norec se je pa stepel z njim in ga pregnal...ja res je bil norec....ampak tako prijazen norec...in ko smo se mi hodili sankati na bližnji hrib (medtem ko je bil oči na masaži pri lastnici), je tudi Kadmo moral imeti svoj krožnik in se je spuščal po hribu navzdol-užitek ej

Hehe...o tem ali te ni 10min ali 3 ure pa poznam zelooo dobro...sem šla v trgovina, brat je pa zunaj držal Ajo in ko sem prišla nazaj iz trgovine, se je Aji čisto zmešal, kot da bi šla na Antarktiko in me ni bilo miljon let nazaj :) norica....ja saj...naša kokoš

Sem pa enkrat nekje brala o teh ovčarskih psih in planšrajih oz. o tistih, ki pomagajo varovati živino, da jih pred učenjem lastnik ugrizne v uho, ker potem baje pes ve kdo je šef. No in sem se jaz brihtna glava odločila, da bom to probala. in rezultat - Aja me je pogledala tako, da sem se počutila največja neumnica in mi je zamerla! Zamera je trajala točno 10min, do prve hrane haha....

Drugače bi bila pa naša kokoš lahko tudi boksar, ker ona prav lrabi občasni spopad z mano...čeprav ga ponavadi jaz začnem, ko jo v igri primem, obrnem na hrbet in vržem igračko daleč daleč stran. in potem jo še malo zadržim in je tako smešno videt, ko se preobrača in še napol leži, ampak ona že v šprintu. Aja, pa še nekaj ima po meni-nogomet....

Čisti smehi so teli psi...ampak resno...večji ko je pes, bolj misli,da je čivava. Jao jao....:D

Tina, ti ga pa le posnami...ampak potem brez glasbe...da ne bom spet kje v diskoteki in potem slišala določen komad in imela Taja pred očmi ves ta čas....:)
Pa malo pocrkljaj tega rešilca :P ne ne...alarmista :)

ZgaGa


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5544 : 18 Januar 2008, 14:57:47
ojla!
sem prebrala zadnje tri poste in v njih prpoznala Gino. ima take fore da samo :o se mi zdi da so berniji res psi ki ne zdržijo 1 min brez svojega gospodarja in da ful veliko čutijo. Gina samo še govorit ne zna(ok no pa še kaj drugega)

ko prideš k njim(gina in ata,mama) to moramo na začetku najprej fajn Gino prečohat, to obuta z repom cel avto :D

je pa tudi Gina bolj ena strahopetnica.... 
ampak včasih se pa igrava Gina se uleže na hrbet.... potem pa jaz zalaufam in jo je prav smešno gledat ko vstaja ker se skoraj prevrne. :D
ja pa tudi ko se baše v traktor je dobra.... v traktorju je pa na sredini kabine en tak kucel gor ampak Gina se uleže ravno tam čes... ;D ljubi avtomobile traktorje... sovraži pa moped ::)

res te nasmejejo tile naši berniji :-[ :)

je pa zanimovo brat (vsaj meni) takele prigode :-[
Tina daj se pozanimaj če rabijo kakšno delo v rešilcu pa bo Taj tulil namesto tiste napravce! (se hecam)

Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


melisa

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #5545 : 18 Januar 2008, 17:35:04
Živjo!

Tudi sama sem ponosna lastnica trenutno kar dveh bernskih planšarskih psičk, skoraj osemletne Melly in njene 3 in pol letne hčerke Ruby. Ruby smo šele pred kratkim dobili nazaj, ker njeni prejšnji lastniki niso bili zmožni več skrbeti zanjo. Zdaj naj bi ji mi poiskali nove dobre lastnike, ampak js upam, da bo kar pri nas ostala. ;D
Drugače pa sta super psički in se zelo dobro razumeta. :)   več na spletni strani www.freewebs.com/bernkamelly

Bernci so zakon! ;)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5546 : 18 Januar 2008, 17:46:48
O, Eva, dobrodošla!  :) A maš kakšno novejšo slikco od Ruby? Pa od Melly?

Ena današnja

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5547 : 18 Januar 2008, 18:40:35
melisa- dobrodošla! :)

:)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5548 : 18 Januar 2008, 18:42:23
Melisa dobrodošla tudi z moje strani.

Super, kot vidim je tudi Rina dobila na forumu svojo sestrico :D  pa ne samo to, še svojo mamo :) Sta prekrasni psički ;)

Lp
Helena


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5549 : 18 Januar 2008, 18:44:09
...in s tem je tudi Lenny na forumu dobila mamico in polsestrico :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si