Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2400715

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #60 : 25 December 2005, 12:31:20
Jaz sem pa spoznala Atosa na novoletnem srečanju KD Krima :D. Res je srček :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #61 : 25 December 2005, 14:26:39
Zdaj se nekaj časa nisem oglasila,tako da imam velik slikic za pokazat v to temo.Podrobno o teh dogodkih si pa lahko ogledate v Rinini temi ;)
Atos je res en bernski lepotec,ki ga Rina naravnost obožuje :-* :) Kakšne počneta,ko se podita po travnikih....včeraj se je pridružila še bernka Gaja(na katero je Rina drugače nora),pa se je raje z Atosom igrala,in pustila Gajo... ;D ;) .Še par skupinskih slikic:

Prvič: več slik: Tukaj
Prvo srečanje,pri Mojci v Grosuplju

Drugič: Več slik: Tukaj


Tretjič(pridružil se jima je še Green) Več slik Tukaj


Četrtič(pridružil se jima je še Atosov bratec Astor): Več slik Tukaj


Petič(na KD Krim): Več slik: Tukaj

Fehtanje ;D

Šestič(v Zajčji in v Domžalah):Več slik: Tukaj


Sedmič(Rina,Rondo in Atos).Več slik Tukaj


Osmič(Rina,Atos in obisk konja Kingstona):Več slik Tukaj


Evo slik dovolj,pa prijeten ogled ;D ;)

Lp,Nina


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #62 : 25 December 2005, 15:35:00
kje pa je bilo to v grosuplju? mogoče se vam še jast gdaj pridružim na sprehodu  :(


lp in vesel božič

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #63 : 25 December 2005, 16:27:43
To je bilo v Predolah, pri predsednici kluba

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #64 : 26 December 2005, 15:14:21
Živjo!
Na tem forumu sem nova, sicer pa me nekateri poznate še iz mojpes.net-a. 
Doma imam bernsko planšarko Lenny (rod. Lenny the beauty), ki je stara dobri 2 leti :)
Nekaj malega o njej pa na njeni spletni strani:
www.freewebs.com/lennythebeauty

Bernski pozdrav,
Ema in Lenny  ;D



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #65 : 26 December 2005, 15:16:10
Lenny je sestrica od že žal pokojne Nine bivše bernke Lucy ane?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #66 : 26 December 2005, 15:31:12
Lenny je sestrica od že žal pokojne Nine bivše bernke Lucy ane?

lp
;D ;D No,jaz sem še živa ;) Res pa je,da Lucy ni več in da je Lenny njena sestrica,torej Rinina pol sestrica :) .Drugače pa je Lenny luškana in pridna psička :)

Lenny&Rina

Več slik si lahko pogledate Tukaj (to je tudi album od Lenny) ;)

Lp,Nina


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #67 : 26 December 2005, 15:59:55
Ola!
Ja Irenchy...Lenny je sestrica od Lucy....ker pa je Nina vzela mladičko v naslednjem leglu je Rina Lennyina polsestrica :P, kot je že Nina napisala.
Slikica je iz BTC-ja, ko sta se Rina in Lenny spoznale v živo :)
V mojem albumu je sicer bolj malo novih slikic....moram počas še ostale iz BTC-ja gor dat...sem kar malo pozabila  ::)

Lp



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #68 : 26 December 2005, 16:29:16
Tale slika je pa tako lepa http://bernirina.moj-album.com/album/1649049/?os=1649217 :D :-* :-*

A je Melly slučajno s Koroške ?  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #69 : 26 December 2005, 16:36:12
Tale slika je pa tako lepa http://bernirina.moj-album.com/album/1649049/?os=1649217 :D :-* :-*

A je Melly slučajno s Koroške ?  :)
Jap,a jo poznaš? 8) ;) Če poznaš lastnike,jih pozdravi v mojem in Rininem imenu ;)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #70 : 26 December 2005, 16:39:46
A rees  ;D ;D ;D Sem vidla ob imenu Melly napisano Čepin..pa se spomnem, da se moja sošolka piše Čepin, pa da imajo bernko Melly, pa sem vprašala za vsak slučaj  ;D Bom pozdravila, seveda

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #71 : 26 December 2005, 17:07:01
Lenny...po dolgem tuhtanju sem ugotovila da je Lenny od Deepa ta mala sestrična ;D.Hehe...še dobro da sem videla njen rodovnik,ker drugače tega sploh ne bi vedla ;D.Pozdravi jo v Deepovem imenu.
In pa seveda use osatli pozdravite svoje bernčke ;D :-*



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #72 : 26 December 2005, 17:42:23
Lenny...po dolgem tuhtanju sem ugotovila da je Lenny od Deepa ta mala sestrična ;D.Hehe...še dobro da sem videla njen rodovnik,ker drugače tega sploh ne bi vedla ;D.Pozdravi jo v Deepovem imenu.
In pa seveda use osatli pozdravite svoje bernčke ;D :-*
Po kateri strani pa je sestrična?Po Melly-ni ali Oniksovi?

Butterfly- Hvala,da jo boš pozdravla ;) :)

Lp,Nina



Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #73 : 26 December 2005, 17:49:45
Po Oniksovi...Little Norwayś Gaston je Deepov in Lennyn dedk.Po tem to sklepam, ;D



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #74 : 26 December 2005, 22:17:21
No pa sploh nisem vedla, da je Lenny Deepova mala sestrična :)
Butterfly....pozdravi Čepinove in njihovo Melly...reci, da jo pozdravlja Ema in Lenny...pa se bodo že spomnili :P
Lp



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #75 : 26 December 2005, 22:30:53
Jaz pa skoz gledam Atosove fotke in se slinim ob njih.  :P  ;D  Takšen lepotec se mi zdi. Sploh mi je všeč, ker ma tolk beline in mogoče se mi zato zdi nekaj posebnega med vsemi vašimi berniji. Ampak res, čisto vsakič, ko vidim Atosa na kakšni fotki, se kar prilepim na ekran, dobesedno.  :o  ;D
Zanima pa me, a je toliko beline pri bernijih dovoljeno (jaz se namreč na bernije ne spoznam  ;) ).

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #76 : 26 December 2005, 22:35:58
Jaz pa skoz gledam Atosove fotke in se slinim ob njih.  :P  ;D  Takšen lepotec se mi zdi. Sploh mi je všeč, ker ma tolk beline in mogoče se mi zato zdi nekaj posebnega med vsemi vašimi berniji. Ampak res, čisto vsakič, ko vidim Atosa na kakšni fotki, se kar prilepim na ekran, dobesedno.  :o  ;D
Zanima pa me, a je toliko beline pri bernijih dovoljeno (jaz se namreč na bernije ne spoznam  ;) ).

Lp
Ja,Atos je pravilno obarvan.Mogoče malo prevelik slinček(nekje sem prebrala,da naj bi bila belina spredaj v obliki križa-samo ne me držat za besedo :-[),pa ena tačka mal preveč beline,drugač pa glava in oastalo super obarvano :-* Res je lepotec...in sem prav ponosna na to,da ga poznam ;D :)

lp,Nina

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 26 December 2005, 22:44:39
Aha....pa mislim, da belina na gobcu ne sme biti preširoka, da bi segala čez ožige nad očmi....pa ne tako dolga, da bi bila preko ustnega kota....vsaj pomoje....
glede beline na prsih sem tudi slišala (isto kot Rincy), da naj bi bila v obliki križa...včasih pa se malo preveč podaljša v ovratnik....
za tačke pa ne vem točno....mogoče kdo drug?



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #78 : 26 December 2005, 23:07:59
Meni se tudi Atos zdi ful ful lep, res je pravi posebnež, pa tak lep, čisto poseben pogled ima  :D :-*

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #79 : 27 December 2005, 07:54:10
Ja, hvala za vse pohvale :-[ Atos je kar zrasel od ponosa ;D Je bil najbolj bel v leglu (beli berniji so meni osebno bolj všeč ;)). Obarvan je pravilno, edino desno sprednjo tačko ima previsoko obarvano, pa na temenu ima po mamici bel flekec. Glede slinčka pa nimam pojma :). Tudi tisto, da belina ne sme segati čez kotičke ustnic, velja ;)

Lpp, Urša in ponosni Atos :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #80 : 27 December 2005, 07:59:34
Men je tudi Atos ful všeeeeeeeč  :-* :-*



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #81 : 27 December 2005, 08:25:34
Aha....pa mislim, da belina na gobcu ne sme biti preširoka, da bi segala čez ožige nad očmi....pa ne tako dolga, da bi bila preko ustnega kota....vsaj pomoje....
glede beline na prsih sem tudi slišala (isto kot Rincy), da naj bi bila v obliki križa...včasih pa se malo preveč podaljša v ovratnik....
za tačke pa ne vem točno....mogoče kdo drug?
Ja tačke naj bi bile bele,ampak belina ne sme segat predaleč,da ne nastanejo "škorenjčki".

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #82 : 27 December 2005, 08:36:34
Ma saj to ni nič...Pri tačkah v času odraščasanja malo zgine...Bel flekc...če je samo bel flekec ni nič...Pri nas ima lunco pri strani,tako da se opazi kot bi bila belika od spredaj podaljšana.
Glede beline spredaj(na prsih),je res lepo če je v obliki križa,toda če ima pes dolgo dlako se tega sploh ne vidi,razen ko nima dlake ali pa ga kopaš.Belina na vratu,za vratom naj ne bi smela biti prevelika,gobec naj bi bil someren(pa ga tudi nima vsak)...
Poleg teh krtitičnih napak,je najbolj pomemben značaj.Saj men je najbolj pomembno kako se pes obnaša,ne kako izgleda.Kaj pa vam?
Lp,in  :-* za kužke od mene in Deepa.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #83 : 27 December 2005, 08:40:52
Nika,ja res je značaj pri tem še najbolj pomemben.Res pa je da npr. na vzrejnem ne bodo spustili naprej še tako prijaznega psa,če ime le ta premalo/preveč beline.
Meni je najbol važno,da je Rina pridna in prijazna do drugih ljudi in živali....za obarvanost me pa po pravici povedano ne briga :P ;)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #84 : 27 December 2005, 08:46:42
Ja to je res...vendar samo poglej imajo dobr značaj pa super kolke in naredijo vzrejno dovoljenje z odlično.Ne bom zdaj pokazala slike,saj bi bilo to žaljenje psa in lastnika.Toda tudi te reči se dogajajo...
Meni je obarvanost recimo zelo pomembna..toda ker nimam ravno idealno obarvanega psa...sem se s tem pač spirjaznila in mi je všeč.Sedaj gledam samo njegov značaj in skrbim da je vsaj konstruktorsko podoben berncu...Če prov vsak ko vidi bernca gleda sam barve,potem šele značaj..in jaz sem zelo proti temu :-X :P



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #85 : 27 December 2005, 09:29:40
Meni je najbol važno,da je Rina pridna in prijazna do drugih ljudi in živali....za obarvanost me pa po pravici povedano ne briga :P ;)
P.S. ...če bi bila Rina bolj obarvana po glavi, bi bila po moje prov čudna. ...ona je lih prov...tak naš kekec Rinček :P :-*

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #86 : 27 December 2005, 13:02:01
Malo za šalo...

Evo,da ne bo kdo rekel,da spadajo med prijazne kužke.... ;D ;D ;D

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 27 December 2005, 13:15:47
Hehe, tale Rinina fotka je pa res smešna :D

Dragi pesjanarčki...



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #88 : 27 December 2005, 16:20:13
Upam, da se bo tale slikca pripela. Se namreč še učim ;)



Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #89 : 27 December 2005, 16:55:10
Urša,

Preberi si tole .Če pa po tem ne boš znala,ti pa še enkrat razložim ;)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si