'Skupaj' z tačkami na nogah

Alya · 12574

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 27 Februar 2008, 15:53:37
Vem da sem nekje brala in da mi je nekdo na dolgo in široko razlagal o tem pa ne najdem. ::)

Na kak način psa naučiti da da tačke na vodnikove noge in potem skupaj greš naprej/nazaj.
Ker, moj mi nikakor noče dat niti ene tačke gor pa če se na glavo postavim. ::)

Mttarina Tara očitno obvlada  :D  http://aska4.moj-album.com/slike/10844340/UhIeEyZEe0CtH0de.v.jpg 
A bi mi lahko prosim prosim razložila kako si jo to naučila? Hvala  :P ;)

lp, Alja



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1 : 27 Februar 2008, 16:35:23
Joooj kje naju našla. :-[

Midve sva inspiracijo dobili pri agility loving girl in njeni kavalirki Iris v soboto po tekmi v Železnikih. Super lušni sta bili in mi je bil trikec takoj všeč ... pa sem ga prej stokrat videla na kakih filmčkih in mi ni potegnil. Sva prišli domov, sem ji rekla "skrij se ", kar pri naju pomeni, da se skrije med moje noge in sem lepo dala njene tačke na svoje noge in takoj nagradila, potem malo premaknila eno nogo in spet nagradila, pol pa dva koraka nagrada itd. Zdaj že kar lepo dela. Imava le še težavo z levo tačko - ji še včasih pomagam, da jo da na mojo levo nogo (da kar na desno tudi).

To je to. Enostavno in hitro. Upam, da ti bo pomagalo!



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2 : 27 Februar 2008, 16:55:31
Hvala! :-*  Bova kasneje poskusila. :)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3 : 27 Februar 2008, 17:14:45
Sama sem jo tako učila, da ko je bila vmes med mojimi nogami, sem ji rekla naj se dvigne v zrak (na zadnji dve tački), nato obrnila svoja stopala navznoter in ko je padla nazaj dol na vse štiri, je s sprednjimi tačkami padla na moja stopala. potem sem samo še klikala.


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #4 : 28 Avgust 2008, 11:55:42
No, končno, sem se jaz tudi lotila učiti ta trikec.
Tako, da zdaj Flo, ko ji tačke postavim na moje noge, če ji slučajno tačka "pade" dol, že zna sama popraviti. Tako, da zdaj jaz samo klikam, nimam pa nobene ideje kako naj ta trikec poimenujem?
Kmalu bova pa začele, da bova skupaj hodile, zaenkrat samo naprej... :)

LP



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5 : 28 Avgust 2008, 11:57:08
*star* ...Jaz sem trikec imenovala ''Noge''...  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #6 : 28 Avgust 2008, 12:01:06
Jaz imam kar za vse trikce, kjer ona stoji na mojih nogah (z zadnjimi ali sprednjimi tacami) povelje Nogice. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #7 : 28 Avgust 2008, 13:20:32
Ok, hvala obema! :) :-*

Zdaj, pa šibam spet ven malo "trenirati", ker je tak lep sonček! ;D



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #8 : 28 December 2008, 11:28:28
Hihi, malo pozabla na tole temo... :-[
No, moram powedati, da že kar dolgo časa, tale trikec obvladava in zdai, hodi z mano tudi nazai. Sem pa ta trikec poimenovala kar "skupaj"  ;D

Lp



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #9 : 14 November 2012, 23:36:20
Jaz tudi učim tale trikec, je pa problem, ker tace da na moje noge ampak je fora, da sede, nikakor noče stati in takrat tace dat na noge. In ker sedi posledično sledi, da tace drži gor toliko časa, dokler jaz premaknem moje noge za tok, da še sede doseže bit s svojim tacam na mojih nogah, ko pa more tut on vstat in hodit z mano pa da tace dol z mojih nog. Pa klikam za najmanjši premik, ko ima gor tace in gre, ampak ko je pa treba začet hodit pa takoj svoje tace dol z mojih nog... Kakšen nasvet?



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 15 November 2012, 13:20:53
Jaz Jaz sem a trikec naučila tako: najprej sem nagrajevala (takrat še nisem klikala) ko je bil med mojimi nogami a s tacami še na tleh. Potem sem vadila, da je iz takega položaja dal taco meni v roko, potem sem roko dala a stopalo in na koncu je dal samo na stopalo. Najprej z eno taco, potem z drugo in na koncu združila obe in vadila dokler ni šlo to zelo dobro. Še vedno pa se je bal premikanja in je sedel, zato sem ga s priboljškom premamila malo naprej da je ustal... Zato sem najprej na mestu premikala noge in nagrajevala, potem pa naredila samo kak mali korak. Potem sem samo podaljšala dolžino hoje in zdaj je to eden tistih trikcev, ki jih res obvlada! 8) (zdaj hodiva tudi nazaj, delava obrate...)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #11 : 15 November 2012, 13:24:51
Mogoče lahko hkrati učiš posebaj hojo med nogami skupaj s tabo, brez, da ima tačke na tvojih nogah. Torej naj bo med nogami, tačke pa naj ima na tleh. Ko bo pes siguren v tako hojo pa glede na to, da imata že naklikane tačke na nogah, samo skupaj povežeš in bo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 15 November 2012, 13:28:14
Kaj pa da pes da tace na noge ko je pred tabo in gresta vzvratno? Da dobi feling. Pol pa vajo sam obrneta.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #13 : 15 November 2012, 20:45:02
Mogoče...bom še tako probala kot sta napisali sibila in lunette. Samo kako pa naučit, da hodi samo med tvojimi nogami? Ker mojmu ful ni všeč med nogami hodit in noče skupaj z mano, tko da pol k jst hočem začet zabremza al pa zalaufa, da gre pred samo, samo bohnedej da skupaj. :)
Ker tako nekako kokr je airedale10 napisala sem imela v mislih, vsak korak klikam, samo problem je jaz sem isto naredila, ker je sedel sem ga premamila s priboljškom, da je vstal ampak, takoj ko je vstal je dal tace dol z mojih nog in je bilo konec...Tako, da ko na mestu premikam noge gre, ker on lahko še sedi zraven, ko je pa treba, da bi on tudi hodil je pa problem.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 24 November 2012, 10:59:50

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #15 : 24 November 2012, 13:44:21
Nama še kar ne gre, sem probala še na ostale načine pa ostaja isti problem, takoj tace dol ko se začnem kaj bolj premikat... zgleda, da bom mogla še kar klikat na vsak premik pa upat, da bo nekoč dojel, da naj tac ne bi dal dol...
Uno kar si naisala Lunette, da je pred mano je pa ista zgodba, tace da gor, jaz začnem iti vzvratno in jih da dol...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 24 November 2012, 13:54:48
Kaj pa če posebej sestavita vajo? Tako da ga posebej učiš hojo. Ti vzvratno pes pa da ti npr. na tarčo sledi...ali pa tako kot bi psa učila hoje nazaj (da ga daš med npr. kavč pa mizico). In gresta naprej pa nazaj. Potem pa temu dodaš tace na tvoje noge ampak samo v njegovi stoječi poziciji nagrajuješ. Potem začneta samo na mestu tacat (spet samo takrat ko on stoji). In nadaljujeta en pa en premik.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 24 November 2012, 14:50:28
Hja moja je isto delala. Problem rešen z jackpot in nonstop hranjenjem, med tem ko sem z nogo za mm podrsala nazaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #18 : 26 November 2012, 13:29:24
Hvala lepa za vse predloge, vse je dobrodošlo, da poskusim kar največ variant, bova še naprej probavala in upala na uspeh. :)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #19 : 06 Januar 2013, 19:36:49
Po dolgem času se spet oglašam. Potem je kar hitro zalavfalo in je skapiram, malce dlje je pa trajalo, da smo zadevo posneli. :-[
Ampak, da se vam zahvalim za vse predloge prilagam video, da vidite kako sva se naučila. ;D
http://www.youtube.com/watch?v=Z_j74-3b8Ng



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 06 Januar 2013, 20:13:32
Super sta! :o



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #21 : 07 Januar 2013, 22:44:21
Hvala. ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #22 : 07 Januar 2013, 22:46:51
Hudo!  :o

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 09 Januar 2013, 19:00:33
Joj, kako luštno :D Super :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #24 : 27 Avgust 2013, 10:17:37
Ooo ful dobro. :D