skrivnostni prah

vohlec · 22816

McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 16 September 2008, 12:57:42
Ja, in kaj je s tem narobe?

Narobe s čim? Se opravičujem, mi zgleda nekdo stoji na lajtungi.  :-[



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #31 : 16 September 2008, 13:07:55
Jaz recimo Gaji ne bi pudrala madežev, čeprav brišem solzice,ampak se vseeno poznajo. Pač, tako je...če komu to ni všeč, naj ne gleda mojega psa  :P
Ona ne trpi zaradi tega, jaz ne trpim zaradi tega, je mešanka in se ne razstavlja (mislim, da je pri Baluju isto), zato ne vidim smisla v pudranju psa...

Ok, je neka osnovna in nadstandardna higiena in nega psa, pretiravanje pa je drugo  ::)



lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #32 : 16 September 2008, 13:43:22
ja ampak gdor ne sprejme svojega psa kakršen je...??.......pes sprejme vsakega človeka in ne glede na to kakšen je:debel,grd,presuh,zoprn,tečn.....
kar hočm s tem povedat psi nas sprejmejo kakršni smo ne glede na to ali smo......
ZAKAJ JIH TUDI NEKATERI NE MOREMO SPREJETI TAKŠNIK KAKOR SO?????????
pri tem izbiramo pasme ter kakšn je zakaj,zakaj je vse to potrebno in tisti ki mislite da:
-PRETIRAVAM SE MOTITE!!!!!
-SMRČEK ČE TO:BEREŠ JAZ VRJEMI SE NE BOM ODPISALA,VEDNO SE BOM BORILA ZA ŽIVALSKO STRAN PA ČETUDI BOM ZA TO ZAPRAVILA CELO SVOJE ŽIVLJENJE.TU NA FORUMU PRISEGAM DA BOM VEDNO NA ŽIVALSKI STRANI.
tisti ki mislite da je vaš pes kaj posebnega ker je bil prvi na lepotnem tekmovanju se motite zelo vsi kosmatinci si zaslužijo ne glede na to če so 10000000000000000000000000000 000000000000000000000000000 križani.
JZ IMAM PSA ZATO DA GA IMAM OB SEBI KO MI JE HUDO NE PA DA GA VLAČIM NA RAZSTAVE IN DA TRPI ON.

l.p.                Barbara&Lun


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #33 : 16 September 2008, 13:56:29
lun mislim da pretiravaš.... predvsem pa msilim da si malo temo zgrešila....govorimo o pudranju psa...in ne o tem kako so čistokrvni psi lepši in boljši od mešancev,..ker nihče v tej temi ni omenil tega tako da ne vem koga obtužuješ ???

če si na živalski strani prou...taki ljudje so potrebni samo ne pretiravaj

in zakaj misliš da pes na razstavi trpi ???
jaz ne vidim nobenega vzroka da ne bi prišel na razstavo če moj pes v tem uživa,...spoznava druge pse, se socializira  in me obožuje ko mu dajem priboljške,..hkrati pa tudi sam spoznam veliko novih ljudi in se od njh marsikaj naučim ali je s tem kaj narobe ???

seveda sem pa tudi jaz absolutno proti temu da se psa tako našemi da se za njim prah usuva...vse do neke meje...

p.s. tjaša sori sm msilu da si ti sodila

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 16 September 2008, 14:07:16
Mislim kaj je narobe s tem, če nekdo (doma) napudra ali nakreda psa in mu (doma) to zadevo tudi ščeše ven. Ne vem kaj je narobe s tem, če nekdo sčisti sledi solz na svetli dlaki (naj mi bo oproščeno, ampak meni se zdijo te sledi grozno nemarne in če bi se naredile pri kateri od mojih psic, bi jih ali čistila - raje s tekočino narejeno za ta namen kot s pudrom - še raje pa bi to napako odpravila, če bi le bilo mogoče)
Tisti, ki si želi povsem naravnega psa, ga ne bi smel niti striči, trimati, še s šamponom okopati ne.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #35 : 16 September 2008, 14:10:57
mene sploh ne zanima kaj ti doma počneš...zarad mene kar hočeš..jaz govorimo tem da se dušim poleg ko psa špricajo in da ko stopi v ring se za njim kadi ko za avtom...men to ni normalno...

meni osebno pa tudi ni nemarno če se pozna malo od solzic...pa kaj potem....saj pes živi..in mislim da to ni napaka ali pa da bi bila zaradi tega slabša ocena...od pretiranega pudra kot smo slišali pa si lahko celo diskvalificiran

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #36 : 16 September 2008, 14:15:16
Baluju ne gre v oči-ko mu to "nanašamo" mu očke pokrijemo.
Nyssa ja, pri Baluju je isto kot pri Gaji

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #37 : 16 September 2008, 14:21:39
Če si dobro prebrala sem napisala doma. Na razstavi pa se res ne bi smelo.
kar se pa tiče sledi od solzic so nagnusne. Kažejo pa na to, da je žival bolna ali pa ima preozke solzne kanale ali kakšno drugo nepravilnost. Pravzaprav bi bilo fino, če bi se jih za razstave res ne bi smelo prikrivati in bi bili taki psi že v štartu izločeni. Ne mislim na trakce, dolge mogoće dva milimetra, ki se niti ne opazijo in ne motijo niti mene.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #38 : 16 September 2008, 15:31:02
lun mislim da pretiravaš.... predvsem pa msilim da si malo temo zgrešila....govorimo o pudranju psa...in ne o tem kako so čistokrvni psi lepši in boljši od mešancev


Ne ne pretirava ;) in niti ni zgrešila teme Nihče ne pravi da so čistokrvni lepši od mešancev  Ampak točno to sporočate (ona je to opazila ker je nova na forumu in nikomur ne leze v rit ;) :P)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #39 : 16 September 2008, 15:35:56
nihče v tej temi ne sporoča da so čistokrvni lepši od mešancev...no kdo pa sporoča to po tvoje ???

sicer pa hvala bogu da nobenemu ne leze v rit.....tko da to ji dam pa čist prou..

jao smrček sm se še spomnu da sm ti dolžen eno sporočilo..o spreminjanju pudla čez čas....obljubim da bom hiter hehe....dobiš v vsakem primeru :P :P

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #40 : 16 September 2008, 15:37:53
Tisti, ki si želi povsem naravnega psa, ga ne bi smel niti striči

Nekater pasme so narejen tako! Sem pa absolutno proti striženju raznih zlatkotov tid. kopamo jjih ker živijo z nami v stanovanju ali hiši in odajajo nneprijetenj vonj.Tudi ti se tuširaš ali pač ne ???

Ps: gregecc to ni bilo mišljeno tebi ;) samo tvoje sporočilo se je dalo lepo kopirat ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #41 : 16 September 2008, 15:41:08
Tudi ti se tuširaš ali pač ne ???

haha to je pa dobra povezava :P :P

ok smrček....sicer sm pa danes malo ˝nataknjen˝ :P

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #42 : 16 September 2008, 15:56:07
Jaz tud (pa še čisto prehlajena) tko da je to danes moje zadnje sporočilo v tej temi.

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #43 : 16 September 2008, 16:20:14
hja ne govori ko že cel teden v postli ležim pa robce polnim :-[

upam da bom do razstave uredu..

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #44 : 16 September 2008, 16:39:43
hja ne govori ko že cel teden v postli ležim pa robce polnim :-[

upam da bom do razstave uredu..

lp grega
Veliko off topic ampak pri nas je cel class prehlajen   :o Cela šola pravzaprav...
Lp, Tjaša



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #45 : 16 September 2008, 16:53:04
Nekater pasme so narejen tako! Sem pa absolutno proti striženju raznih zlatkotov tid. kopamo jjih ker živijo z nami v stanovanju ali hiši in odajajo nneprijetenj vonj.Tudi ti se tuširaš ali pač ne ???

Ps: gregecc to ni bilo mišljeno tebi ;) samo tvoje sporočilo se je dalo lepo kopirat ;)

Ok...take it easy :)
 S tem ko svojo psico strižem pa ji popolnoma nič ne škodim ampak kvečemu koristim..dlaka med tačkami je čudovito gnezdo za umazanijo in bakterije, dlaka v ušesih lahko pripelje do lepega unetja, priznam, rep je bolj kot ne "kapric" in je za lepše (če pa kdo pozna pomen tega, lahko obelodani ;)), pod vratom najbrš tudi (ampak je precej praktično ker koža posledično bolj diha in je manjša verjetnost raznih "hot spot" variant). Uporabljam sprej za razčesavanje, češem jo, kopam(sicer s šamponi le pred razstavami), strižem, in ja, tudi puder uporabljam, ampak le kot suhi šampon. In da je mera "trpljenja" polna jo še vlečem po razstavah ja. Ampaak kot je rekel Grega..če bi samo enkrat podvomila v to da je psici tam nelagodno tega ne bi počele. Tako pa so razstave super prilika za socializacijo, spoznavanje pasem, psov,psaren in seveda lastnikov ;)

In dvomim da je kakšna pasma že v štartu bila razvita za striženje ;), ampak smo jo začeli striči ljudje..iz takih in drugačnih razlogov.

p.s.1: tudi jas sem mal bolana..posledica tega da pridemo s primorske v lj na koncert premalo oblečeni ::)

p.s.2:, pa srečno vsem v Mariboru ;)


...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #46 : 16 September 2008, 17:47:32
lepo da deliva isto mnenje sara 8)

p.s. ja hvala upam da se v mariboru vse skupaj srečno izteče   ;)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #47 : 16 September 2008, 20:53:48

Ok, je neka osnovna in nadstandardna higiena in nega psa, pretiravanje pa je drugo  ::)



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 16 September 2008, 21:08:36
No jaz pa mislim da so neki čist zamešali temo ................ko je blo na početku rečeno je veljalo za rastavne pse !!! Nikdo ni spomenul da bi se moral mešanček podrat al kaj drugega  :)   LP


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #49 : 17 September 2008, 06:56:35
Lanabela,zakaj so solzice nagnusne? Pri mojih psih so dokaj pogoste,prav tako krmežljavčki,ki so posledica tega,da ima pasma nekoliko bolj odprto oko.Pač spada v osnovno higieno 20x na dan očistiti oko.Dobro mogoče res pretiravam,ampak krmežljavci me motijo.Je pa res,da zaradi tega psi nimajo temnih srag pod očmi.
Kar se pa pudra tiče,smo ga pri nas uporabili samo enkrat.Posledica menjave hrane je pri pokojnemu Lojzu povzročila rdečkasto obarvanost prednjih nog.Ker mi je to šlo na živce sem ga pred razstavo popudrala po nogah.Efekt ni bil všeč ne njemu in ne meni,zato tega nismo več ponovili.Hvala bogu,da je tista barva kmalu izginila,potem ko smo prešaltali nazaj na prejšnjo hrano.
LP Tjaša



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #50 : 17 September 2008, 10:18:00
Nekater pasme so narejen tako! Sem pa absolutno proti striženju raznih zlatkotov tid. kopamo jjih ker živijo z nami v stanovanju ali hiši in odajajo nneprijetenj vonj.Tudi ti se tuširaš ali pač ne ???

Ps: gregecc to ni bilo mišljeno tebi ;) samo tvoje sporočilo se je dalo lepo kopirat ;)


No takole. Jaz tudi kopam svojo ZP. Zakaj? Ker se ZP zelo radi povaljajo po kakšnemu blatu in so potem srečni. Blatnega psa pa ravno ne morem imeti v hiši. Tako, da mislim, da se pse ne kopa samo zaradi razstav. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #51 : 17 September 2008, 10:42:26
Zakaj pol kopiraš mene ??? ??? ::) ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #52 : 17 September 2008, 10:46:19
Kopiralo naj bi mi oba teksta. Sicer pa ni bilo namenjeno tebi. Tistemu, ki je bilo namenjeno že ve.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #53 : 17 September 2008, 10:51:35
Aha ok sem mislna da samo jaz ne razumem  kaj mi hočeš povedat ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 17 September 2008, 12:57:46
Lojze, verjetno vam tudi niso všeč rdeče dlake okrog oči, če ne ne bi tako lepo čistili krmežljavčkov. Zamislite si kakšnega tipičnega zanemarjenega maltežana, ki ima na obrazu več rdeče kot bele. To pa je nagnusno, a ne.

Tako načeloma mislim, da bi morali imeti psi ne glede na pasmo tako grajene oči, da se ne bi pretirano solzili brez vzroka. Žal so pri nekaterih pasmah deformacije "vgrajene" že v standard. In če takih psov ne čistiš "tudi 20x na dan če je treba", so za videt če že ne nemarni pa vsaj zanemarjeni.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 17 September 2008, 13:26:27
O.k.imaš prav.Pri belih psih obožujem belino,če ne jih mirno lahko kvalificiraš da so harlekini.Na žalost pri naših oči ne morejo biti tako grajene ravno zaradi odvečne kože,ki mora imeti veliko gub in gubic.Če bi pa še to odpravili,pa potem ne bi bilo več Basset Hounda ampak samo Arteško normanski basset.
LP Tjaša



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #56 : 17 September 2008, 15:48:58

No takole. Jaz tudi kopam svojo ZP. Zakaj? Ker se ZP zelo radi povaljajo po kakšnemu blatu in so potem srečni. Blatnega psa pa ravno ne morem imeti v hiši. Tako, da mislim, da se pse ne kopa samo zaradi razstav. ;)

Nibila poanta v kopanju (to se mi zdi tako ali tako osnovno za vse pse, ne glede na to, kakšna pasma ali mešanica so), ampak v striženju ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #57 : 17 September 2008, 16:28:35
Jao kaka debata.  ::)

Meni se zdi čisto normalno kopanje in striženje dlake in krempljev in čiščenje ušes, oči, če je treba je treba.

In raje našega tastarega redno strižem in ima s tem manj svinjarije po dlaki, kot da bi česala 3x na dan.

In kdo je govoru da so mešančki grši od rovoniških? Mislim da samo tisti, ki imajo ta kompleks in svoje mešančke "prodajajo" za pasemske. Bedarija. Mešančki so prav super in luštni.  :)

Govor je bil samo o pudru in zakaj se ga uporablja pol pa eni najdejo vse mogoče... ???

Zakaj pa nebi s pudrom čistil človek izcedek iz oči. Še boljše je, kot pa če se samo obriše, ker vlago nase veže. Po moje mora bit super za med gubice.

Se pa tudi jaz strinjam, da take "lepotne" muhe (standardi) niso ravno v redu. Pes mora biti v prvi vrsti zdrav. Pa magari, če kaka pasma izgine. Zdravje bi moralo biti povsod na prvem mestu. Pol pa parijo celo pse z alergijami, ker so luštni. Bedarija.

No... Še kdo uporablja puder?  ;D

Mene zanima na kak način se ga uporablja kot suh šampon. A je uporaben tudi za barvne pse?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #58 : 17 September 2008, 17:38:31
Posledica menjave hrane je pri pokojnemu Lojzupovzročila rdečkasto obarvanost prednjih nog.

tjaša ??? kaj je Lojz pokojni ??? :'( :'( :'(

s šamponom ni čisto nič narobe....moj se nerad kopa pa če ma šampon ali pa če ga nima hehe :P

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #59 : 18 September 2008, 06:58:28
Ja,gregecc,Lojza od 01.09.2008 ni več z nami.Na žalost smo mislili in upali,da bo ta pravljica trajala dlje kot 9 let.
O,naši se pa prav radi kopajo.V razstavni sezoni najmanj 1x mesečno,razen če se v čem povaljajo.Poleti pa se na morju spremenijo v morske pse.Sem sprobala letos in Berry nisem kopala tri mesece,ker je bila breja in imela mladiče.Katastrofa.Psica se je na koncu tako praskala,da se mi je prav smilila.Še najbolj se pri naših psih nabira umazanija pod pazduhami in če jih ne kopaš redno se znajo do krvi spraskat.
LP TJaša