skrivnostni prah

vohlec · 22894

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #60 : 18 September 2008, 11:11:54
Glede solznih madežev in belih psov (rodovniških)... vsaj pri maltežanih je tako, da so ene linije dosti bolj nagnjene k solzenju kot druge, če ti pravilno vzrejaš in izbiraš tudi take pse, potem z solzenjem pri odraslem psu načeloma ne sme biti težav, normalno pa je potrebno redno čiščenje očk. Pretirano solzenje je lahko večje pri mladičkih, ko jim dlake rastejo in jim silijo v oči. Zato je recimo tudi potrebno odrasle dolgodlake pse, ki so strišeni na kratko na obrazu redno stričti, da jim dlake ne silijo v oči in ne povzročajo težav (to bi pomenilo striženje na 1-1,5 meseca in ne letno 2x ;)). Lahko pa so tudi solzni kanali zamašeni in je potreban veterinarska pomoč, da se sčistijo... Pač vsak ki kupi takega psa, mora biti pripravljen na redno čiščenje (kar večina ljud ne dela, redno ne pomeni čiščenje 1x na teden ), in potem vidiš te grozne fleke in obarvanost dlake pod očmi. Meni to tudi ni všeč, ker je večinoma znak da enostavno lastnik ne skrbi dovolj za to (če govorim o zdraven kužku).
Če pa se komu teh zadev ne da pucati vsak dan, pa naj zbere drugo pasmo :)

Tudi ne vidim poante v pudranju tega, ker je prvo in najpomembnejše vsakodnevno čiščenje z ustreznimi pripravki. Malo off topic, ampak spada delno sem, ker vem da ljudje potem hočejo razne čudežne pripravke, da pobelijo to dlako in ne vem kaj še vse, o tem pa ne razmišljajo da bi se dalo temu izogniti oz vsaj zelo pomanjšati obseg tega obarvanja z rednim čiščenjem.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #61 : 18 September 2008, 13:27:50
No meni tistih psic, ki se ne razstavljajo (in trenutno so take vse) ni treba nikoli kopati s šamponom. V naravi se pa zelo rade kopajo in tudi stuširam jih kar precejkrat, če se po čem povaljajo ali pa pozimi, če so svinske od plundre in soli.
če bi lahko peljala na razstavo psico tako kot je, brez kopanja, bi ne bilo treba uporabiti nobenega pudra, utrjevalca ali drugega pripomočka, ker je dlaka sama po sebi povsem v redu. Samo da je dobro skrtačena in ščesana. Žal pa je kopanje pred razstavo nujno - se krepko pozna, če daš tako psico med snežnobele krasno pripravljene tekmice. Ampak po kopanju dlaka ni čisto taka, kot bi morala biti še kakšne tri dni. Ne glede na ceno uporabljenega šampona. Da sveže umita dlaka stoji kakor je treba, se pač uporabi skrivnostne praške ali spreje. Kar se mi zdi še vedno do psa veliko prijazbneje, kot pa kopanje teden pred razsstavo, potem pa lahko kuzla gre ven samo toliko, da se polula.

Andreja, nič ni treba da zaradi slabega zdravja izgine katera koli pasma. Samo standarde bi morali malo popraviti pri nekaterih, tako da bi preprečili pretiravanja.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #62 : 18 September 2008, 14:45:40
...vem...
V bistvu sem mislila: pa če tudi bi s tem izginila...
Sem malo čudno napisala očitno.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #63 : 19 September 2008, 10:20:06
Lanabela Alba je tudi načeloma zelo čista psička, kopam jo s šamponom res samo dvakrat letno. poleti se vsak dan kopa v potoku. Je pa očitna razlika, ko jo okopam s šamponom, ker bela kar sije iz nje.

Drugače sem proti raznim sprejanjem - sploh če je to na rastavi v zaprtem prostoru. Videla sem celo, da je imel husky postrižen rep  >:(.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #64 : 19 September 2008, 11:48:41
A sodnik pa tega ni videl? (postriženega samojeda bi moral tako načeloma poslati ven)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #65 : 19 September 2008, 12:12:24
Joj tega ne vem, ker sem gledala potem whippete v drugem ringu, ampak tista psica je imela obstrižen rep. Res grozno, kot bi imela kvadratnega.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #66 : 26 September 2008, 22:36:19
Ste pa zakomplicirali ???  Sam našo toy pudlico Dolly kar v razredčenem Jupolu (3 deli vode 1 del Jupola) skopam pred razstavo, pa je snežno bela ! :o

Mora pa  biti original Jupol, ker Apno potem dol leti !   :o

Skratka malo šale, so pa res spraji od BioGrooma, Magic White , samo malo sušijo dlako in pa od iste firme puder v kremi za pod oči, samo, ko to uporabim na naši Dolly se mi zdi, kot bi imela pustno masko, nekako ni OK. :-\

No naša bela Dolly toy pudljica ima sedaj dobrih 6 mesecev in i ma še kar zabarvano dlako, tudi iz oči ji še teče, sicer manj, kot je, ampak še vedno, sem imel tudi problem z enim zobom, ki ni hotel ven in je novi zrasel zraven že na 75% višine mlečnega, no veterinar je rekel še čakati sam sem ji pa sedaj vsak teden počasi in počasi majal zadevo (psička se ni pretirano pritoževala) vsak dan kako minuto vsaj 2- 3 X in po tednu je končno popustil in izpadel ! ::)

Skratka ali je res, da dobijo ti psi svoje res pravo odraslo dlako (sedaj ima delno kar puhek) dokončno šele pri letu in pol starosti ? ???



wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #67 : 26 September 2008, 23:32:06
Skratka ali je res, da dobijo ti psi svoje res pravo odraslo dlako (sedaj ima delno kar puhek) dokončno šele pri letu in pol starosti ? ???

Ja, res je. Takrat nekje naj bi sem končala menjava dlake iz mladičkaste v odraslo.
Nekje med 8 in 14 mesecem(odvisno od psa) pa je "obdobje vozlanja"  :-X in vozli nastajajo praktično čez noč >:D. Kako jo pa imate postriženo?



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #68 : 27 September 2008, 12:38:38
Postrižena bo in je na Pupy clip, ker bo hodila po razstavah, do sedaj žal ni mogla, ker je bila v leglu daleč najmanjša in zato igrača bratcev in sestric  >:(, ki so ji po hrbtu populili kar nekaj dlake, tako, da smo jo zato morali kake 3 tedne nazaj precej skrajšati celo, da se malo bolj ujame, potem sem pa še jaz naredil napako in sem ji previsoko pri tačkah postrigel, mi je vzrediteljica iz Hrvaške rekla "pa kao da ima pumperice" in sedaj čakamo verjetno za Vrtojbo še ne bo OK, sicer pa ima tudi po ocenah znanega sodnika iz tujine odlične zasnove.
 ::)



wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #69 : 29 September 2008, 00:09:24
A tako so jo populili :-\ Pri kateri starosti pa ste jo dobili?

Veliko sreče na razstavah in veliko veselja s česanjem :o  ;D



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #70 : 30 September 2008, 23:53:48
Dobil sem jo pri 11 tgednih, ko sem bil pa 14 dni prej na ogledu ji je pa pred menoj bratec odpulil kar konkreten kos dlake  >:(

Bilo je pa tako, da jih je lastnica spustila cca 100 m od nas in vsi so tekli k nama, kakih 5 m pred nami so se pa vsi ustavili razen najmanjše, ki je "prišibala" do novih lastnikov, no sem se že prej nagibal za "najmanjšo" ko je pa še prva "prišibala" do nas je bila pa že naša ! :o



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #71 : 01 Oktober 2008, 10:42:52
To je bilo točno tako kot pri nas :o :o (skoraj)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D