novi mladiček

Gost · 1130

inca orchid

  • Gost
: 02 Januar 2011, 15:59:51
pozdravljeni v novem letu   ;D  ;D  ;D  ;D
torej perujček pride po vsej verjetnosti nekje okoli maja-držte pesti  ;D ;D
sedaj me pa zanima kako je z uvozom psa v slovenijo?
v kolikšnem času ga moram prijaviti na kinološko zvezo?ali to že samodejno naredijo po obisku na veterini?
pa še to-kaj je s pogojnimi rodovniki? mi ni čisto jasno!? Al ma rodovnik al ga pa nima- a ni to tko???  :'(
sem neki brala,pa bolj ko berem manj mi je jasno.če ima pes rodovniške,razstavno uspešne starše zakaj bi potem on dobil pogojni rodovnik?in zakaj samo v nekaterih državah??



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 02 Januar 2011, 18:40:21

pa še to-kaj je s pogojnimi rodovniki? mi ni čisto jasno!? Al ma rodovnik al ga pa nima- a ni to tko???  :'(


ne, ni.
Za polni rodovnik mora imet vsaj 3 generacije po obeh starših v FCI ali pa organizaciji s skatero ima FCI pogodbo.
Če manjka kakšen podatek ima lahko pes pogojni rodovnik- odvisno seveda zakaj manjka. Do tega pride pri psih, ki so začetniki pasme, v matični državi in predniki sploh niso nikjer vpisani, ali pa tudi nepoznani, ali pa pri nekaterih pasmah pri prepisu iz organizacije,ki z FCI nima pogodbe, a sicer imajo vse prednike znane in vpisane v rodovnik te organizacije. U glavnem treba se pozanimat, ker "disidentske organizacije" ne sodijo v take z možnostjo pogojno.
tako poenostavljeno povedano ::)....

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 02 Januar 2011, 18:46:54
v kolikšnem času ga moram prijaviti na kinološko zvezo?ali to že samodejno naredijo po obisku na veterini?

Ni nekega posebnega časovnega roka, razen če ga nameravaš razstavljat ali z njim vzrejat itd. Ne, na veterini ne naredijo prijave na kinološki zvezi. Veterina nima s kinološko blageveze in obratno. Za to, da psa prijaviš pri KZS, potrebuješ izvozni ali export rodovnik, ki ti ga mora priskrbeti vzreditelj mladiča, zato se z njim o tem vnaprej dogovori. Seveda, kot pravi deteljica, pod pogojem, da bo mladič vzrejen v sklopu FCI ali v sklopu kinološke organizacije, ki sodeluje s FCI. V nasprotnem primeru, ga ne moreš vpisati v slovensko rodovno knjigo.

Za vpis v slovensko rodovno knjigo se obrni neposredno na KZS.