A lahko pes jé mačje brikete?

bolha · 9990

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
: 05 Marec 2008, 17:42:11
Mišljeno dolgoročno. Namreč ta mala psička mi noče jesti briketov, še če jih zmešam s konzervico jih bo recimo zjutraj pojedla, zvečer ne več. Z užitkom pa je mačje brikete. Torej, ali lahko dolgoročno jé namesto pasjih briketov, ki ji očitno niso všeč, mačje? Bi ji kakšne sestavine primanjkovale? Lahko zboli zaradi tega?

Kakršenkoli nasvet bi prav prišel, ker mi že zmanjkuje znamk briketov za sprobat. :(

Lp


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1 : 05 Marec 2008, 18:18:31
Hmmm...ne vem,naši psi fsi fašejo hudo drisko,če ukradejo mačje brikete,mislim,da zaradi več beljakovin....
Mačje hrane imajo veliko več beljakovin od pasje(več od 30%),poleg tega pa tudi bolj mastne. No,močnejše so,poleg tega pa so tudi ostale vrednosti različne.

Kaj pa vem,jaz dolgoročno prakicirala tega ne bi,samo to so moji psi  :-\

A druge hrane pa noče jest ali kako?
Kaj pa če poskusiš tisto ''stradajočo dieto'',se pravi,ponudiš hrano,če je ne poje,jo umakneš. Zvečer ponovno daš hrano,če je ne poje,jo umakneš. Itd....dokler ne bo začela jest? Še najcenejše je. Ali pa če kuhaš? Samo jaz ne maram podpirat izbirčnosti,zato....  :-\

Pri nas je uspela ta ''dieta'' 120%  :o
Sicer smo bili malo trmasti in enkrat stradali teden dni,ampak od takrat naprej papcamo vse(še preveč  :-\).

To govorim za Gajo,ki je en velik izbirčnež bila,zdaj pa če kdaj slučajo zaviha nos,ji pač dajem isto skledo briketov,dokler se ne vda in jih poje.





n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Marec 2008, 19:03:52
Pomoje so mačji briketi dobri samo zato, ker so "prepovedani". Če bi jih pa dlje časa dobivala, oziroma da bi bili namenjeni samo njej, bi pa prav tako ratali nezanimivi.

Pri nas je isto... svojih briketov ne, mačje pa. Se je mami enkrat zmotila (ker sem nekaj iz vreč v škatle prestalvljala mačje in pasje brikete) in je zvečer mački nasula pasje brikete. Zjutraj, ko dam ponavadi jaz mački brikete, sem opazila, da ima napačne brikete in jih dala psu... tolk dobri, kot so bili tisti njegovi briketi takrat, se mi zdi, da nikoli več ne bodo :) pa čeprav je imel 10cm stran svojo posodo s svojimi (enakimi) briketi :)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3 : 06 Marec 2008, 05:58:34
Jaz sem enkrat podobno vprašanje postavil našemu veterinarju in je rekel, da mačji briketi dolgoročno niso v redu za psa, saj vsebujejo preveč maščobe in prav zaradi tega so okusnejši od pasjih briketov.
Nekje sem bral, da lahko mačke brez kakršnih koli problemov za njihovo zdravje, jejo hrano, ki vsebuje tudi do 80% maščobe.
Tudi pri ljudeh je enako, bolj nam tekne hrana, ki tako ali drugače vsebuje več maščob, čeprav to ni blagodejno za naše zdravje  8)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #4 : 06 Marec 2008, 15:53:38
Ok, potem ne sme, ker je preveč maščobe. Zdaj sem kupila Belcando finest crop (al neki takega), pa je še nekaj jedla, bomo videli koliko časa jo bo držalo. Sicer sem že probavala umikanje hrane, če noče jesti, ampak je mala bolj trmasta kot jaz. :-[ Potem pa itak mačkom poje brikete, tako da pretirano ni lačna, da bi se zadovoljila s pasjimi. >:D

Lp


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #5 : 06 Marec 2008, 19:42:00
Gaja je pri meni stradala teden dni... Pač je bila trmasta in se ni dala. Malo se mi je sicer smilila,samo nisem mislila podpirat njene razvajenosti,zato sem pazila,da ni kradla briketov drugje;da ni dobivala priboljškov,etc...
Hudega ji ni bilo,malo bolj me je začela spoštovat,nehala je vohat vsak grižljajček in še vsakič,ko se namrdne nad hrano,to traja samo kak izpuščen obrok ali dva,potem pa mlatimo naprej  :D



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 11 Marec 2008, 17:38:34
Kako je pa s konzervami?  ??? :)

Topla je elergična na pščanca in ker je večina pasjih konzerv s piščancem  :-\, me zanima, če lahko občasno poje kakšno mačjo konzervo, ker je pri mačjih velika izbira, ki vsebujejo pretežno ribo (Schesir).  :)


                             Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #7 : 11 Marec 2008, 17:50:21
Jaz bi ti priporočil Nature diet, vse okuse razen piščanca seveda  :D
Imaš tudi opcijo "sensitive", če je kuža občutljiv  ;)
Jaz tudi občasno svoje pse razvajam z temi konzervami, pa lahko rečem, da nimam nikakršnih slabih izkušenj z njimi, pa tut cena se mi zdi dokaj sprejemljiva  8)

Naročiš jih pa lahko pri Pasji.net

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #8 : 11 Marec 2008, 23:55:46
Jaz za Paxxa in Gajo uporabljam tele konzerve,ki se dobijo v Zooticu. Niso drage(okoli 1,5 eur),glede na kvaliteto(100% meso) in oba ju dobro prenašata(Gaja ne bruha in Paxx ne driska  :D)

integra sensitive

in pa

grancarno



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #9 : 12 Marec 2008, 05:29:48
Jaz za Paxxa in Gajo uporabljam tele konzerve,ki se dobijo v Zooticu. Niso drage(okoli 1,5 eur)

kolikšno konzervo pa dobiš za 1,5€  150g, 400g, 800g  ???  Nisem nikjer zasledil cen

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #10 : 12 Marec 2008, 12:25:36
Grancarno je 400g ,tiste Integra pa so manjše(posebej za občutljive pse),mislim,da so 150 g.
Samo me ne za besedo držat ,nazadnje sem jih kupovala skoraj pol leta nazaj,ker vedno vzamem malo več,da mi ni treba hodit tja vsak teden  :-[  :-[
Grancarno 800 g pa mislim,da je okoli 2,5 eur...


Za pocartat pa so fine tudi tele,mislim pa da so malo dražje,imajo pa prave torteline noter  :o
Meat-O-Lini



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #11 : 01 Avgust 2008, 13:12:30
no,pa nimamo samo mi teh problemov ::)4 mesečna pesjanka je samo minimalno količino hrane,pa še to po 3 briketke naenkrat. se sploh ne sekiram več,drugače je živahna,razigrana,samo jest ji ni neko veselje - no,vse drugo je odlično,razen briketov. pa smo sprobali že vse znamke skoraj - od Eagle Packa, Royal Canina,Hills,... mah,če ji tako paše. no,razen na dopustu,ko je toliko jedla,da nam je briketov zmanjkalo :-[ je pa pri nas tako, če bo mačka jedla pasje brikete,in bo psička to videla,bo počakala da poje mačka,potem bo takoj počistila vso skledo do konca. ali če ji dam pasje brikete v mačjo skledico ::)sam ful pazim,da ne je mačjih briketov,včasijh ji uspe še kakšnega ukrast,ampal ful redko.

me pa zanima to. vsi vemo,da so mačji briketi škodljivi za pse,kaj pa obratno? ??? ker naše mačke,tudi če imajo svoje brikete (kvalitetne,ne whiskak in tako sranje),raje ukradejo pasje?


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 01 Avgust 2008, 13:53:16
Ne, obratno ni problema kolko jaz vem. Tudi ko se je k nam cez vikend pritepel maček, smo mu dali kr pasje konzerve, dokoler nismo prisli do prve trgovine in mu cisto nic ni falilo, tudi blato in vse je bilo normalno in smo mu pol k mačjim briketom še kr nekaj časa dodajali pasje konzerve, da smo jih porabili.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 01 Avgust 2008, 22:06:27
Seveda je problem. Ce primerjas sestavo in analizo pasje in macje hrane bos videla, da je velika razlika v vsebnosti beljakovin in mascob. Macke so veliko bolj striktni karnivori kot psi in njihova prebavila res niso prilagojena za vecje kolicine OH. Poleg tega, da je pasja hrana (vecina njih) veliko bolj energetsko siromasna, pasja hrane (razen redkih izjem, ce ne celo samo Innova) ne vsebujejo taurina, ki pa ga macke ne sintetizirajo same. Je pa nujno potreben za pravilno delovanje srca in za vid.

Jasno, v obeh primerih to velja za vecje kolicine hrane, ce pa pes ukrade kaksen macji briket in ce macek ukrade kaksen pasji briket pa ne bo nobene stale. Jaz celo ene od pasjih briketov (semi dry) uporabljam za priboljske, tako za macka kot za dihurcke( ki so se bolj kot macke obcutljivi na prehrano in % proteinov in mascob). Se vedno so veliko kvalitetnejsi in primernejsi kot vsi komercialni priboljski.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --