Eagle Pack

rožica · 44867

vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 06 Avgust 2008, 18:09:10
V trgovini na veterinarski postaji Slovenj Gradec imajo tako brikete kot tudi konzerve od Eagle Pack, tako da ni potrebno naročati iz Nemčije.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 06 Avgust 2008, 18:36:11
Vem vohec :))) Jaz sem jo naročala iz Nemčije že prej, ko jo pri nas v Sloveniji še ni bilo mogoče dobiti.
Sedaj iščem nekoga, ki je iz našega konca, da bi eventuelno skupaj naročila, kajti ob naročilu nad 40 EUR s spletne strani http://www.eaglepack.si/ je  poštnina brezplačna.

Hvala vseeno :)


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 07 Avgust 2008, 12:39:19
Jaz ga naročam, tako približno na 2 meseca. A imaš mogoče kakšen popust?

Lp, T.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 12 Avgust 2008, 01:15:55
Jaz sem včeraj naročila 15kg dietne hrane. Poročam če bo Abby zgubila kaj kilc. (Bila pa bo na res strogi dieti.)
Me pa samo zanima v kolikšnem času ste jo dobili , da bom "pripravljena". ;D

Lp Monika in Abby



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #34 : 19 Avgust 2008, 23:21:02
Če nisem zmešala testerjev (a jo prodajajo tudi v alerju, bolj na novo in jo blazno hvalijo), sva z Neonko preizskusila tole hrano in jo je nekako z navdušenjem pojedel.

Ampak...rabim nasvet

Doma imam izredno suhega novofundlandca (kost in koža, dobesedno), dokler je jedel royal canin je bilo ok ampak se je odločil da mu ne ustreza več ::)

Iščem nadomestilo in nujno rabim eno "redilno" alias močno hrano.

Bi bilo tole ok: http://www.eaglepack.si/katalog/hrana_za_pse/briketirana_hrana/sp_natural_formula_23_12.html

Neon se veliko giblje, je aktiven kolesar, vleče me na rolarjih, dnevno plava, dela trikce, teče za žogico, torej precej aktiven pes, žal pa moj žep prav drage hrane ne prebavi.

Še kakšen nasvet mogoče?

Pa med drugim me zanima, kaj naj bi pomenile oznale pri hranah ala 23/12...

Registrirala sem se pa v klub ;) Škodi ne

Pa še to...obstaja pri vas breeder club ali je začetni klub in kasnejši eliteclub?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #35 : 20 Avgust 2008, 05:20:16
Meni se zdi malo prešibka hrana (glede na maščobe, beljakovine, ...), če bi ga rada malo poredila...  :-\
Poskusi s kakšno hrano, ki ima vsebnost maščob vsaj okoli 15% ...
Samo moj nasvet...  :-[



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 20 Avgust 2008, 06:35:54
Zara je bila skos suha in se je na tej hrani koncno poredila..

Lahko mu pa vzames tole: http://www.eaglepack.si/katalog/hrana_za_pse/briketirana_hrana/sp_power_formula_30_20.html



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 20 Avgust 2008, 07:04:04
Številke zraven hran 23/12  (23% beljakovin, 12% maščob). S Chibo sva bile na tej hrani z jagnjetino in psica je ostajala na meji "presuho" (pa je vedno dobila cirka 480g hrane na dan), tako da se ti od te formule pes ne bo poredil.
Jaz sicer psu ne bi dajala power formule (20% maščob), ker je to res nabita hrana in moja se zredi po power formulah s tem da jaz nočem zmanjšati količine zaužite hrane. Če že gledaš EP hrano potem raje vzemi Eagle Pack Super Premium Original Adult Formula 25/15. Drugače pa imam jaz za Chibo trenutno Regal Sensi bites (14,4% maščob) in ima lepo postavco. Odgovarjal ji je tudi Pro Plan lamb & rice (16% maščob). Original adult mi nismo sprobali, sta pa prej omenjene hrane edine po katerih je pes imel OK postavo ne da bi se spreminjala količina zaužite hrane.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #38 : 20 Avgust 2008, 12:36:53
Če nisem zmešala testerjev (a jo prodajajo tudi v alerju, bolj na novo in jo blazno hvalijo), sva z Neonko preizskusila tole hrano in jo je nekako z navdušenjem pojedel.

Pomoje si zamešala. V Alerju namesto nutra prodajajo Regal na novo, ki je pa tudi ok hrana. Eagle pack je pa spet druga-malo dražja.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #39 : 20 Avgust 2008, 14:00:38
Če je regal cenejši kot eagle pack definitivno nisem gledala regala. No ja po vsej verjetnosti bom kar eagle pack naročila, mi je bolj simple prek interneta kot pa v lj laufat samo po hrano.

Punce hvala za pomoč, verjetno bom vzela neko holistic varjanto, bom pa poročala kako jo bo Neonček sprejel.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 20 Avgust 2008, 14:09:00
Regal ni cenejši od EP.

Neyka, ko boš kupovala glej vsebnost maščob pa se bo mal poredil tvoj suhec.  ;)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #41 : 20 Avgust 2008, 14:37:24
v osnovi res ne :-[, jaz gledam pa eagle pack holistične verzije(nočem koruze, pšenice pa piščanca), in te pa so dražje od regala. se opravičujem
lp



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #42 : 20 Avgust 2008, 14:49:52
Potem pa možno da je vseeno bil regal.  :-[ No ja recimo da bo prebavil eagle pack ker imam dovolj njegove anoreksičnosti pri Royal Caninu. Mi zna kdo razložit kaj pade psu na pamet po enem letu hranjenja z isto hrano, ki jo je rad jedel da je tudi slučajno, niti iz roke noče več? Trepček  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #43 : 20 Avgust 2008, 15:41:29
Uf se zgodi, lahko je ful dejavnikov. Recimo moja požeruhinja, ki poje vse in res vse vključno z briketi, se je na sredini dopusta odločila da nebo več jedla in je pojedla skoraj nič zadnjih 3-4 dni na morju in še cela 2 tedna doma je jedla zeloo zbirčno, brikete pa skoraj ne. No pol pa z enega dneva na drugega je začela spet normalno jesti...tako da pač verjetno vročina, pa če kakšen dejavnik in nima apetita.
Glede briketov pa je itak tak, da načeloma vsaj okus je fajn vsake tolko zamenjati, jaz menjavam tudi firme, seveda če govorimo o zdravem psu.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #44 : 20 Avgust 2008, 16:13:55
Potem pa možno da je vseeno bil regal.  :-[ No ja recimo da bo prebavil eagle pack ker imam dovolj njegove anoreksičnosti pri Royal Caninu. Mi zna kdo razložit kaj pade psu na pamet po enem letu hranjenja z isto hrano, ki jo je rad jedel da je tudi slučajno, niti iz roke noče več? Trepček  ::)

To se je zgodilo meni (posledično je sedaj tu Orijen, ker sem morala najti alternativo) je bila pa pri prejšnji hrani ena serija drugačna (se je poznalo na prebavi in na dlaki). No, ampak čeprav je sedaj baje OK, mi ostajamo na novi hrani.


wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #45 : 20 Avgust 2008, 18:38:15
Mi zna kdo razložit kaj pade psu na pamet po enem letu hranjenja z isto hrano, ki jo je rad jedel da je tudi slučajno, niti iz roke noče več? Trepček  ::)

Tudi pri nas se je to zgodilo ::)

Sedaj pa smo malo več kot en mesec na EP Lamb& Rice in smo zaenkrat zadovoljni.
Samo briketki so premajhni :-\



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 20 Avgust 2008, 21:06:14
Citiraj
Mi zna kdo razložit kaj pade psu na pamet po enem letu hranjenja z isto hrano, ki jo je rad jedel da je tudi slučajno, niti iz roke noče več? Trepček  Roll Eyes

Evo to ima Tai zdaj nove fore, pa smo menjali brikete in spet je čisto normalno. Tako da, nevem ali se je breobjedel ali pa samo njegova muha  ::)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #47 : 09 September 2008, 09:59:25
Mi smo tudi sedaj nazaj pristali na Eagle Pack z bernardinko...čeprav kot sem že nekje omenila, so briketi rahlo premali, ampak klinc gleda, sestava je glavna, pes jih poje, za grizt pa itak dobiva drzge zadeve :) Tako da imamo osnovno verzijo za velike pasme, sprobali smo tudi holistično verzijo z ribami, tudi super zadeva, sem jo sedaj naročila za ta mali dve, ki dobivata večinoma samo ribje brikete. Spletne prodaje so zakon :) Ne rabiš iti v tečne trgovine, dostavijo na dom, in do sedaj vedno ko sem naročala je bil kakšen popust na katero od hran :)
Sedaj sem prvič naročila tudi konzervo in bomo sprobali še to :) Odkar ni več Natures Variety in so te težave z Canidae, je to moja prva izbira, gledano po sestavi briketov.

Aja še to sem pozabila, sem opazila, da če dam bernardinki samo te brikete, je kakec res zelo kompakten, ponavadi je pa bil vedno bolj mehki kot sedaj. Tako da tudi to je ena pozitivna zadeva.


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 10 September 2008, 09:07:30
Pozdrav!

Tudi mi razmišljamo, da bi Alessi menjali hrano, sedaj imamo Arion, saj ne rečem, prebava in vse ok, samo Alessina dlaka ni taka kot bi morala biti. Ni črno črna. Vprašala bi tiste ki imate črne pse, ali so po Eagle paku psi črni ali ne? Testerje smo probali in so zginili v sekundi, sicer Alessa ni izbirčna je hudo požrešna...  :P  ne vem pa res katera od Eagle paka hrana bi bila najbolj primerna zanjo... mal vaše izkušnje.. kateri okus.. piščanec, jagnje..?? Glede na Alessino aktivnost mi je bila predlagana hrana 24/15 ali 25/15 da pa se lažje odločim bi rabila še kak nasvet tistih ki to hrano že imate nekaj časa.

lp
Tanja


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 10 September 2008, 09:53:26
Kot sem že pred časom zgoraj omenila, je jagnjetina premalo kalorična. Če je psica res aktivna potem glej vsebnosti maščob tam od 14% dalje.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #50 : 10 September 2008, 10:42:26
A psička je aktivna, zelo aktivna ali normalno aktivna?

Jaz bi na tvojem mestu pač probala eno od formul ki si jih omenila, in vidiš kako bo psu odgovarjalo kar se tiče aktivnosti. Če se ti bo zdelo da pes hujša, vzami naslednjič recimo pover formulo.
kar se pa tiče črnih psov pa ne morem pomagati..naša je oranžna in bela...na belo sigurno nima efekta ta hrana.


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 10 September 2008, 11:02:21
Aktivna je lahko rečem zelo. 1x na teden RO1, potem treningi reševanja in vsak dan preteče ali prehodi 7 km. Torej kar dovolj...


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #52 : 10 September 2008, 11:40:33
Crni ostanejo crni ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #53 : 12 September 2008, 22:48:57
Meni pa tamala ze ene 3 tedne bolj tekoce kaka :'( Pa spet ma vetrove :(

Najprej je bilo v redu, sedaj pa ji ocitno hrana ne odgovarja vec :( Je to mozno? Edina druga moznost bi bili priboljski, samo te je ze skos..



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #54 : 13 September 2008, 08:20:18
A mogoče to sovpada z menjavo okusa hrane ali pa odprtjem nove vreče hrane?
Ali pa z novo vrečko priboljškov?
LAhko da je slučajno kaj takega pojedla kje?
Če ima vetrove in mehke kakce potem prebava ne deluje več...jaz bi probala z kakšnim jogurtom da se vzpostavi ravnotežje bakterij v črevesju, in začasno brez priboljškov. Če pa nebo bolje potem pa mogoče probati z katero drugo varianto briketov...
Kak dolgo pa je bila na teh briketih preden je prišlo do težav?


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #55 : 13 September 2008, 08:37:40
Ne, ostajava na istem okusu, stanje je pa isto pri stari in novi vreci :(

Priboljski so isti kot prej. Vmes mi je ene parkrat jedla gnila jabolka in je imela potem drisko, samo to sem vedela od cesa je.
Jogurt, kefir in skuto dobiva redno, pa stanje ni nic boljse :(

Zdaj je ze dobra dva meseca kar imava te brikete, tezave pa so zadnje 3 tedne..

Zgleda bo res treba poskusit z menjavo briketov..pa ravno sem kupila novo 15 kg vreco :-\ Morda koga zanima nakup Holistic Select Large Breed Adult? Cena 45€. Je pa vreca se zapakirana..



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #56 : 13 September 2008, 09:05:41
Jaz mam točno to za našo bernardinko, sedaj je ta drugi žakelj zaporedoma in je vse ok, kakec super. Prej smo pa imeli ribjo verzijo in je bilo tudi ok... mogoče če probaš to ribjo varianto, ki je tudi za občutljiv želodec in prebavila?

A se je tudi to že dogajalo prej, po drugih briketih? Ker včasih so lahko tudi take zadeve sezonske, posebno poleti. In če dodajaš še druge zadeve briketom, lahko da je mogoče tudi kaj od tega? Mogoče probaj dati samo brikete par dni, brez drugih zadev? Jaz ponavadi tako delam, če je karkoli narobe z prebavo potem dajem samo eno vrssto hrane, če se pa tudi ne popravi potem zamenjam zadevo.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #57 : 13 September 2008, 09:36:44
Ja, to se nama je dogajalo tudi pri Canidae.
Najboljse je bilo po Eukanubi Dermatosis, kakci so bili trdi, pa malo jih je bilo.

Bom poskusila zdej par dni samo brikete. Drugace sva zdaj se na Super Premium Large Breed Puppy..

Hvala! :-*



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #58 : 14 September 2008, 21:13:51
Bonie je pa že približno en mesec na Eaglepacku (Large Breed Puppy), in se mi zdi, da ji ne odgovarja. Na začetku, je imela grozno drisko, zjutraj sem našla pesjak pokakan z cca, 12 kupčki... Potem sem ji dajala riž dva dni, in nato počasi malo briketov zraven. Ene tri tedne je bilo potem o.k. zdaj pa ima vetrove. Tako, da bom poskusila še z Nutro Gold :)

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #59 : 15 September 2008, 19:19:11
vsak pes je drugačen...če ji pač ne odgovarja zamenjaj hrano :) drugače ti pa še priporočam da ko enkrat najdeš hrano ki ji odgovarja, da ostaneš na njej ;)