Mučenje živali

Gost · 6169

Lanyca

  • Gost
: 21 Marec 2006, 19:14:28
O tej temi nisem zasledila nič direktno napisanega. Zato sem se odločila, da jo bom odprla.
No ja je precej sem slišala, videla in prebrala na to temo.
Nekaj primerov ko recimo slišim, da šolarji v osnovni šoli z ediksom premalajo hrčke, pa zajčke tako, da crknejo, ko mačkam za zabavo repe stran režejo ali jih kamenjajo, ko streljajo na pse, ko jih na kakšen koli način mučijo... zabavno, ne? ::)
Nekaterim je res in teh nekaterih ni malo. Ne vem kakšen mora biti človek, ki za zabavo muči šibkejše tiste, ki se ne morejo braniti, kako lahko kdo v tem uživa. Slišala sem že veliko takih primerov nekatere ceklo na lastne oči.
Če kaj ne prenesem je to to mučenje tistih, ki ne morejo nič.. živali.
Ne vem kakšno srce mora imti človek, ki kaj takega počne živalim, no saj srca ne more imet. >:(
Taki ljudje se mi dobesedno gnusijo, ko slišim, da to delajo že majhni otroci kaj pa bo ko bodo odrasli verjetno bodo potem mučili in ubijali ljudi.
Meni se zdi to resnično žalostno, da morajo uboge živali trpet za zabavo ljudi.
Ne vem kaj sploh lahko razumen človek vidi v tem zaniivega. :-\ :-X :'(
Skratka taki ljudje sploh niso vredni živet. Če me kaj raz... me to to.

Kaj pa vi mislite o tem? Ste imeli kdaj izkušnje s tem, mislim ste koga že videli?
In zanima me nasploh kaj mislite o tem.

Če bi jaz kdaj to videla ali vedela za to bi jih prijavla brez razmišljanja. :(


LP
Lanyca



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1 : 21 Marec 2006, 19:35:02
Lanyca jaz se popolnoma strinjam s tabo! Tudi jaz ne razumem kako so ljudje lahko tako brezsrčni da mučijo živali :( . Pa ko bi se vsaj lahko kaj naredilo. Seveda obstajajo zakoni, ki prepovedujejo mučenje živali in podobno, samo saj vseh pa ne moremo nadzorovati (mučiteljev), in seveda tako obstajajo tudi taki, ki nimajo srca in mučijo živali, kot da sploh ne bila živa bitja >:( 
 Poznam pa zgodbo, ko so štirje mulci ujeli neko mlado mucko in jo na steno dobesedno križali!! :'( :'( Vse štiri tačke so ji namreč pribili na zid. Jaz bi take na mestu zbrcala, pa še njih bi pribila na zid, da bi videli kako je to  :-\
 Mislim resnično noro!!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 21 Marec 2006, 19:39:21
Taki ljudje se mi dobesedno gnusijo, ko slišim, da to delajo že majhni otroci kaj pa bo ko bodo odrasli verjetno bodo potem mučili in ubijali ljudi.

Samo tole me je malo zmotilo. Otroci se ti nimajo za kaj gnusit. Z njimi je podobno kot s psi- vse je v vzgoji. So kar precej casa nepopisan list, na katerega lahko z lahkoto napises kar ti pade na pamet. Tu se raje obregni ob njihove starse in ljudi, ki jih vzgajajo. Nekateri otroci preprosto ne vedo, da recimo macko boli, ce jo primes za rep in vrzes par metrov dalec, ker jim tega nihce ni razlozil. Me precej bolj motijo malo starejsi otroci, ki ze imajo nekaj pameti pa to delajo iz ljubega veselja in pa odrasli, ki jih preprosto boli k****.

O mucenju imamo pa tako ali tako vsi enako mnenje ;)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 21 Marec 2006, 19:52:43
Samo tole me je malo zmotilo. Otroci se ti nimajo za kaj gnusit. Z njimi je podobno kot s psi- vse je v vzgoji. So kar precej casa nepopisan list, na katerega lahko z lahkoto napises kar ti pade na pamet. Tu se raje obregni ob njihove starse in ljudi, ki jih vzgajajo. Nekateri otroci preprosto ne vedo, da recimo macko boli, ce jo primes za rep in vrzes par metrov dalec, ker jim tega nihce ni razlozil. Me precej bolj motijo malo starejsi otroci, ki ze imajo nekaj pameti pa to delajo iz ljubega veselja in pa odrasli, ki jih preprosto boli k****.

O mucenju imamo pa tako ali tako vsi enako mnenje ;)
Ne jaz sem to za mučitelje živali nasploh misla, da se mi gnusijo nisem zdaj to na otroke vrgla. no otroci, ko ne vejo hmm še nakak ampak odrasli.
Ampak tudi za otroke ni opravičila morali bi vedeti, da to ni prav.
To, da pa so mačko na steno pribili bog pomagaj a nimajo kaj bol pametnega započet naj raje cel dan sedijo za Tv, ali pa za račinalnikom, kot pa da živali gor zabijajo, kot križev pot v cerkvi.
Madona me to jezi.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 21 Marec 2006, 19:57:07
Ampak tudi za otroke ni opravičila morali bi vedeti, da to ni prav.

Ja kako pa naj vedo, ce jim tega nihce ne razlozi?



Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 22 Marec 2006, 19:11:47
Ja kako pa naj vedo, ce jim tega nihce ne razlozi?

No vdam se. ;)
Ne vem kako naj bi to vedli.
No sicer pa ni obvezno, da jim to ni nhče povedal, lahko so taki tudi če vejo, da to ni prav. ::)
Za male že čist male še nekako velja za kake 11, 12, 13 letnike ali pa starejše pa valda ne.
Pri teh letih bi morali vedet, kje so meje in kaj se sme in kaj ne.

Lp ;D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 28 Marec 2006, 20:04:09
Poznam eno ki ima psico stalno na povodcu  >:( če povleče jo namlati s kolom ali šibo (najvvrjetneje še s čim) :'( :-\ :-X >:(

....MUČENJE!!

Nameravam jo prijaviti pa nevem njenega priimka in imena :( :-\  kakšen predlog kako naj poizvem podatke o njej?

Prosim pomagajte mi

najvrjetneje jo bom prijavila že danes ali pa jutri saj je vredna tega

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #7 : 28 Marec 2006, 20:07:00
POglej kje živi in v imeniku poišči ulico tam boš zvedela tudi priimek če ne celo imena.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 28 Marec 2006, 20:19:43
Za male že čist male še nekako velja za kake 11, 12, 13 letnike ali pa starejše pa valda ne.
Pri teh letih bi morali vedet, kje so meje in kaj se sme in kaj ne.

Nekateri smo le zlate izjeme, ko vemo kje so meje in kaj je prav kaj ne...
Sicer pa sem tudi sama še prevelikokrat videla te grozote. Kako so dali recimo skakača v ptičjo kletko in ga gor na palice tišali, psa na pol metrski verigi. Lastnike, ki so bili tako leni, da so pustili, da jim je psa 6 metreov od njihove hiše zbil avto, ker ga niso niti poskušali obdržati na svojem ozemlju - malomarnost, nezavednost, napačnost, krivica s strani ljudi....Saj jim je že prav dati vetra, takšnim, ki se zavedajo kaj ne in kaj da pa obrazložiti celotno stvar. Včasih prav s solzami v očeh lahko gledamo na te stvari, pa se posameznik vpraša, mar smo ljude res na vrhu lestvic...Morda prehranjevalne, gospodarske, ...V humanosti pa se lahko samo sramujemo. Lastni razum in sposobnost presoje nam bi že sama po sebi morala nekaj povedati, pa nam samo škodita. Res v takšnih primerih ni za izgubljati besed. Komentarjev pa tudi ni za deliti, če so jih takšna nehumana bitja sploh vredna.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 28 Marec 2006, 20:56:25
POglej kje živi in v imeniku poišči ulico tam boš zvedela tudi priimek če ne celo imena.

lp

bom šla jutri po šoli pogledat   ;) da jo čim preje prijavim


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 28 Marec 2006, 21:15:39
pri nas v vodicah so, no smo prijavili eno osebo, ki z svojo psičko ravna tako grdo, da sploh ne moreš vrjet. že celo svoje življenje  je v pesjaku, če jo pa slučajno vn spusti more bit skos na strogo prostor in nikamor, če se slučajno premakne jo namlati (ampak dobesedno namplati, kar prvo pride pod roke) itd. in pa da ne govorim, da že ene parkrat sem jo srečala ko je bila zavezana za kozuc sredi polj češ, da bo vedela kako ji je lepo. prijavili so ga sosedje že ogromnokrat in odgovor je bil nekako pričakovan ... ˝s takimi se ne bomo ubadali, ker ne bomo nič dosegli˝. iz same jeze je eden od sosedov prijavil sosedo KAO da muči svojega psa itd. lastnica je o tem vedela in se strinjala da vidijo kaj bodo naredili.....eden od tisitih je rekel, da njene prijave še ni bilo in da se bodo uglasili in potem videli. toliko o teh pritoževanjih iz našega konca.......

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #11 : 28 Marec 2006, 21:19:36
aja drugače pa ti prijavi in držim pesti da ti uspe! probati ni greh! ;)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Karolinchy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • Lana bere knjige.
Odgovori #12 : 28 Marec 2006, 21:28:32
Vsega res ne vem, ampak ne razumem ljudi, ki psa enostavno mučijo in jim je to le v zabavo, kako lahko pse kradejo, tepejo in ubijajo nasploh? >:( ???.
V našem kraju je neki barabin imel psico, psa in 4 mladiče. kerr mladičev ni hotel obdržati jih je na njivi vse z očetom in materjo vred žive pokopal. Tam gremo z sestro in lano velikokrat mimo. Ta barabin je ko so pse odkopali in rešili samo dva mladiča dobil le manjšo kazen, za mene premalo. Ne razumem kako lahko to delajo res ne razumem. :'( :-\ :-X ??? >:( :(
Kako lahko to delajo živalim vsem ne le psom.
Ne vedo kako je to, če k sebi stisneš mehko živalco, ki je tako tvoja in ti zaupa, te ima rada, čeprav je včasih malo tečna in poredna.
RES NE RAZUMEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ??? ??? ??? >:( >:( :'(

Lanyca je tako pametno kot tvojo?'

Živali so najboljše prijateljice.


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 26 Avgust 2006, 18:31:52
Neki moški ,ki je bil sošolec moje mame je pa mačkam vstran trgal repe. >:( :'(
baraba!NE RAZUMEM KAKO LAHKO TAKO MUČIJO UBOGE ŽIVALI!!!  >:( >:( >:( >:( >:(





l.p.




srečy


Lanyca

  • Gost
Odgovori #14 : 26 Avgust 2006, 19:55:51
Karolina jaz se tudi spomnim tega. Je bilo še v časopisih. Z Lano grem velikkrat tam mimo, kjer je ta človek zakopal pse in se vedno spomnim na tega kretena pa na uboge pse. Zdaj seveda tam ni ničesar razen nekaj odpadnih stvari(od unga verjetno).
Srečy to da jim je pa repe stran trgal je pa tudi grozno pravi sadist. >:( >:( >:( :'(



lp



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #15 : 11 Februar 2008, 14:18:33
moji sosedje pa imajo - sami so prepricani, da imajo cistokrvno huskyjevko - mesanko, ki NAJ BI BILA PODOBNA huskyju. cele dneve je zaprta v pesjaku na vrtu, hranijo jo na 2 dni, pozimi ji je voda v skledi zamrznila [sem ji jo sla jaz zamenjat, ker se mi je tako smilila], pesjak ji cistijo enkrat na dva tedna - 3/4 pesjaka so sami drekci, na sprehode pa hodijo samo kadar se jim zljubi... [recimo 1x na masecali pa se to ne]... sem jih nameravala ze 100x prijavit, pa mi je mami rekla, naj se ne vtikam v to, ker je pac njihov pes [da ne bo kdo narobe razumel, tudi mami se smili tale psicka], zdaj sem pa odlocena, da kaj naredim... samo ne vem, kaj? poslikam in posljem slike na drustvo proti mucenju zivali?

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #16 : 11 Februar 2008, 15:28:29
 res ne razumem takih ljudi. >:( >:( :-X
 po naši šoli se je govorilo, da je starš od otroka xxx mačku v gobček potisnil prižgano petardo >:( >:( :-X  in potem je bilo to enim tako smešno :-X. ma jaz bi jim v njihova usta potisnila kakšno petardo. pa tisto ta močno!
samo kaj ko se nobeden ne zmeni za to! če pa podaš prijavo, pa nimajo časa, al je to brezveze.....
včasih si zaželim da bi šla nekam v tujino, kjer bi delala kot živalska policistka, 8) in bi reševala življenje ubugim živalcam. se mi zdi da nekje ukrepi bolj strogi.(še dobro)


Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 13 Februar 2008, 19:07:40
Jaz sem prepričana, da ljudje ki mučijo živali imajo psihične motnje. Navsezadnje se tudi velikokrat
zgodi, da svojo agresijo kasneje usmerijo tudi na ljudi. Veliko morilcev, posiljevalcev, itd. začne s tem
svojo "kariero" da muči živali.


Natuzzi

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 09 Marec 2008, 20:36:56
Hmm prvi post ::)

Kakorkoli z vami bi rad delil svojo izkušnjo; v mojih.......emmm............. .......mlajših letih se je primerilo, da smo s še nekaj fanti iz soseščine odkrili zadevo, ki se ji reče pihalnik uporabljali pa izstrelke z žeblji. In ravno takrat nam nekdo od odraslih namigne naj ciljamo na mačke (ki jih je bilo ogromno in, to je treba povedati, so bile ponoči hudičevo sitne ;) ), ker imajo tako in tako debelo kožo ter praktično ne čutijo bolečine. Ja sram me je povedati, da smo jim za časa verjeli (....ne za dolgo) in jih veselo obstreljevali. Da, mi je žal da ni bilo takrat nikogar, ki bi mi jih naložil, toda je kar je. Skratka na svojem primeru sem želel prikazati en vzrok takšnega dogajanja, ki se lahko kasneje razvije v......arkana&company.


Aja, da ne pozabim, zaenkrat nisem še nikogar ubil,mučil,poškodoval in/ali drugače zlorabljal  8)
(vključujoč živali večje od............recimo......... .......2cm ;) )

"Beauty always comes with dark thougts"


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 09 Marec 2008, 22:07:15
Hm ,to je zame boleča tema. Zakaj? Ker sm občutljiva na to, kaj kdo reče živali, še bolj pa na to, kako se do nje obnaša :(.
Živim na vasi. Skoraj da ni soseda, ki ne bi imel kakšne živali (vsaj mačka). Večkrat sem skozi okna dnevne sobe imela možnost vidt, kako je bil kaznovan sosedov nemški ovčar. Zmerej sm se jokala zravn. Kazen ni bil povzdignjen glas in "ena čez rito", ampak brce, tako močne, da je pes ležal na tleh in samo tulil. Seveda je ubogi kuža postal agresiven: napadal sprehajalce, poštarja, raztrgal in poškodoval par psov (tudi našega prejšnega kuža je ugriznil (za vrat), ko smo se srečali na sprehodu in je seveda ušel iz nadzora. Takrat je naš bernc imel 10 mesecev . Govori se, da tožijo lastnika zarad napada tega NO na enega manjšega psa. Upam, da jim uspe. Pri istih sosedih so imeli mucke, kateri so zelo poredko dobili kakšn obrok, sej itaq "so mački zato, da miši lovijo;če pa tega ne morejo, nej bodo pa lačni". Pri nas imamo tud skoz mucke, odkar se spomnim in hrano imajo čez cel dan v posodi, tko da so sosedovi mačkoni to pogruntal in pristal pri nas (kar jih niso oni postrelil :'(). Pa še tisti, ki so bli ustreljeni, so bili samo obstreljeni, ker potem, ko so jih dali v žakelj, je blo v njem še kako vidno življenje. Žal (al pa na srečo) ne vem, kje je vse to pristalo...
Drugi sosed: ko se psa naveliča, ker je le-ta preveč potepuški, ga "sam pospravi". Z lopato :'(. In to mu ni noben problem povedat. V povprečju ima enega psa po 3 leta. Seveda je to pes čuvaj. Skoz na verigi. Itaq, da ko je spuščen, izkoristi svobodo in gre.Tud ko ima psička mlade, poskrbi za to, da jih v leglu ne ostane preveč. Sm mu omenila sterilizacijo pa se je sam sarkastično nasmejal.
Neki groznga se spomnim tud iz časa, ko sm bila s kolonijo na morju, stara nekje 5-6 let. Fantje so na betonski pomol nanosil morske kumare in se zabaval ob njihovem kamenjanju. Sm jih prosila, naj nehajo, ampak je blo njihovo veselje preveliko, da bi me kej upošteval. Men je blo to tko hudo vidt, da sm se začela "cmerat" in me vodja skupine ni mogla pomirit. Je zvedla tud za dogajanje, ampak da ne boste mislil,da je bil kakšn ukrep. Zato prov nč čudnga, če se svet tko negativno razvija.
Da ne omenjam kako je blo nekaj časa popularno obadom (pri nas se tem krilatim živalim reče tud brencl) v zadek potisnit slamico trave in pol opazovat,kako živalica leti...
Ma sej mi je kr slabo, ko se vsega skupej spominjam.
Ja, vem kaj se sprašujete: če je vidla kaj se dogaja s sosedovim psom (v prvem primeru), zakaj ni ukrepala? Zato, ker se teh sosedov bojimo. Tetini družini so ustrelil psa, nam poškropil čebele z nekim škropivom proti krompirjevi plesni (smo dal mrtve čebelce v analizo), na začetek stopnic so nam vrgli mrtvega mucka, da je teto skoraj kap,ko je šla v zelo zgodnjih jutranjih urah peš do avtobusne postaje...
Karkoli bi probal proti njim ukrepat, bi nam z veliko verjetnostjo še kako vračal. Ni jim treba narest nč "slabga" pa se te s svojo hudobijo vseen spomnijo. In ker nočem, da se mojemu psu ali kateremu od mačkov kaj zgodi, jih pustim na miru in upam,da se mogoče kej obrača na bolš.
Močno upam, da imam sam jz tako smolo, da spremljam tko nizkotna človeška dejanja in si želim, da bi blo takih primerov čim manj. Zaboga, nej se ljudje mal bolj kontrolirajo, spoštujejo življenja živali in privoščijo bogim bitjecem besede vredno življenje.



tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #20 : 11 Marec 2008, 16:56:56
Če česa ne prenesem, so to tisti ljudje, ki mučijo živali (in to skoraj vedno brez razloga)  >:( ker vejo, da je žival šibkejša od njih in se zato znašajo nad njimi. Kako lahko mučitelji živali sploh živijo sami s sabo?! Verjetno ste slišali za Mora, ki mu je neznani mučitelj odsekal zgornjo čeljust, repek in uho.  :'( ampak na srečo je preživel.

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 11 Marec 2008, 17:27:11
Jz sm slišala za tega nesrečnega Mora. V bistvu sm na internetni strani enega od naših zavetišč proti mučenju živali prebrala njegovo žalostno zgodbo in vidla te krute slikce. Si sploh ne znam predstavljat, kaj more bit narobe s človekom, ki poškoduje žival, kaj šele, da se nad njo tako izživlja... :'(