Hranjenje mladiča

d3ni005 · 19711

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #30 : 19 Marec 2008, 15:14:36
ja, to zadnje se sliši logična razlaga

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 04 Avgust 2008, 09:38:32
Takole je. Imamo kužiko. Mlado. Staro malo nad 10 tednov. In od vzreditelja sem bila opozorjena, da pa  morebiti ne bo jedla…
Ko pa pridem domov, pogledam na vrečko s hrano in vidim, da mora kuža dobiti 150 g hrane, razdeljeno v 3-4 obroke na dan.
50 g hrane, to je tako malo, da še naš mucek dobi več. Ni mi jasno, da je to res prav; da dobi samo to. In še preden odidem iz pesjaka, kjer mu dam hrano, je posodica prazna. Je to normalno? Nikakor nebi želela prehraniti mladička, še manj da bi bil lačen… Aja, kuža tehna 11,5 kg.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #32 : 04 Avgust 2008, 11:19:22
Meni osebno se zdi to premalo. Če hoče še jesti ji še malo dodaj. Vendar ne preveč, ker je fino če mladiček poje vsaj 3 obroke na dan. Sicer pa jaz pustim mladičku veš čas hrano v skledi. Umaknem samo čez noč.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #33 : 04 Avgust 2008, 11:43:00
Vana: a si prepričana, da si prav gledala razpredelnico? Sem šla čisto slučajno gledat na net za Hill's (kot primer). In mladiček, ki ima manj kot 4 mesece in 9 kg, mora dobiti 295 gr na dan. Tako da tistih 150 sigurno ne more biti res.

Sicer so pa napisane količine na hrani samo okvirne. Če se pes giba več, mora dobiti več. In obratno. Potem je pa še odvisno od letnega časa, od posameznega psa, od tega koliko dobi še dodatkov...



njofra

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
  • Jona Naturelle is a miracle...
Odgovori #34 : 21 Oktober 2008, 08:55:26
Pozdravlejni!

Imam skoraj 4 mesece staro psičko Angleški bulldog pa me zanima glede hranjenja...saj briket ne želi jesti...čeprav jih namočim v mleko... Katere brikete naj ji kupim...

Je moj prvi pes in moram priznati, da sem v veliki zmedi... :-[



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #35 : 21 Oktober 2008, 11:03:23
Kot prvo, če želiš da bo pes jedel brikete...vztrajaj. Pri polni skledi ni še nihče umrl in tudi tvoj ne bo. Seveda, če psu briketi ne odgovarjajo (zaradi zdravstvenih razlogov) in tudi po okusu eksperimentiraj, menjaj okuse, proizvajalce... težko je najti top izbiro, sploh če je pes bolj neješč, pa še ko najdeš nekaj dobrega/kakovostnega/okusnega si pes po možnosti kmalu premisli  ::) Glede na to, da gre za mladiča.. obrni se na vzreditelja. Kaj je pa pesjanko tam jedel?

Lahko pa poskušis z kuhano hrano, če imaš potrpljenje in živce za preračunavanje, da bo res dobil vsega dovolj. Ampak če ga navadiš na kuhano hrano bo na njej do konca. Vsaj moje izkušnje so take. Ker kuhana hrana ne pomeni skuhati 2 kosti in vržti v skledo kos mesa


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #36 : 21 Oktober 2008, 20:47:52
Pozdravlejni!

Imam skoraj 4 mesece staro psičko Angleški bulldog pa me zanima glede hranjenja...saj briket ne želi jesti...čeprav jih namočim v mleko... Katere brikete naj ji kupim...

Je moj prvi pes in moram priznati, da sem v veliki zmedi... :-[

Najprej  čestitke za novo pridobitev. Seveda vama želim čimveč lepih skupnih trenutkov  :P

Kar pa se tiče hrane. Tako je kot je Nelly napisala. Če je enkrat navajen na kuhano hrano potem boš morala biti dosti bolj vztrajna z briketi. Seveda se bo najprej zmrdeval ampak dlje kot boš čakala bolj se bo razvadil in vse skupaj bo težje. Daj mu v posodo in mu pusti dokler ne bo pojedel. Tako pač je :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 21 Oktober 2008, 21:07:10
Sicer se strinjam z zgoraj napisanim, ampak jaz briketov ne bi pustila v skledi. Če v pol ure ne poje, se skledo umakne in se jo spet postavi na tla, ko je čas za naslednji obrok. Če spet noče jest, se po pol ure spet umakne. Pes kmalu sprevidi, v čem je finta in se navadi jest. Seveda pa mu med obroki ne dajajte druge hrane.



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #38 : 21 Oktober 2008, 21:10:57
Sicer je to res. Ampak jaz sem preizkusila pri eni psički, ki je bila pri nas in kmalu ugotovila, da če ji brikete pustim, potem poje celo porcijo do popolneva in naslednjo spet do večera itd. Prej sem pa delala tako, da sem ji vzela stran pa ni pojedla nič. Ko je bila en teden na prvi varianti sem začela z drugo in sedaj ni nobenih težav z njo. Poje ko dobi in to med prvimi  :o

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 21 Oktober 2008, 21:13:39
Seveda je treba najti najboljši način za vsakega psa, ampak se mi vseeno zdi še najbolj učinkovito, če se skledo umakne.



Zarja

  • Gost
Odgovori #40 : 06 November 2008, 12:30:30
Mene pa zanima tole: do kdaj naj bi hranili mladiča s "puppy hrano"? Vem, da so mnenja deljena in da večina proizvajalcev propagira rabo do enega leta, (vemo zakaj  ::)) itd. Obstaja kakšno splošno pravilo?



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #41 : 06 November 2008, 13:04:45
pomoje dokler raste :D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #42 : 06 November 2008, 13:07:07
Jaz najraje hranim z hrano za vsa življenjska obdobja. Če pa že hraniš z hrano za mladičke, jaz nikoli ne priporočam dalj kot do 6 meseca starosti, potem pa hrana za odrasle


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 06 November 2008, 13:15:57
Odvisno od pasme. Pritlikave, ki se hitreje razvijejo, s puppy hrano do šestega meseca, druge, večje, pa dlje, vendar z njimi primerno hrano (giant puppy/junior). Sicer je pa za takšna vprašanja najboljši naslov vzreditelj.



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #44 : 07 November 2008, 12:39:01
Mene pa zanima tole: do kdaj naj bi hranili mladiča s "puppy hrano"? Vem, da so mnenja deljena in da večina proizvajalcev propagira rabo do enega leta, (vemo zakaj  ::)) itd. Obstaja kakšno splošno pravilo?

Zarja vse je odvisno od tega kakšne pasme je kuža in katero hrano imata. Velike pasme je dejansko potrebno hraniti do vsaj enega leta s juniorjem. Pa tudi hrana do enega leta se lahko spreminja. Npr. kuža do menjave zob ima drugačne potrebe po prehrani kot po tem itd. Ampak če določena prehrana pač nima večfaznega programa za mlade pse potem se pač prilagodiš njihovi recepturi.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #45 : 07 November 2008, 14:20:58
Pozdravlejni!

Imam skoraj 4 mesece staro psičko Angleški bulldog pa me zanima glede hranjenja...saj briket ne želi jesti...čeprav jih namočim v mleko... Katere brikete naj ji kupim...

Je moj prvi pes in moram priznati, da sem v veliki zmedi... :-[
glede mleka....a ni tako,da ni priporočljivo,da psu daješ mleko ???moj na srečo ni imel driske ko sem mu ga dala,ampak kakec je bil bolj mehek....

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #46 : 07 November 2008, 14:22:07
mleko res ni priporočljivo sam nekateri ga vseeno dobro prenašajo... ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 07 November 2008, 20:26:28
No ko je ravno na to tema nanesla bom pa še jaz vprašala. Naša je alergična na koruzo, riž in jajce in zato nimam ravno izbire pri briketih (ampak to je druga tema). Stvar je taka, da je stara 5,5 meseca in sem se odločila, da ji nabavim brikete Regal losos, ker nobeno od teh snovi ne vsebujejo. So pa že za odrasle psičke, ker hrane namenjene mladičkom nisem našla brez teh 3 snovi. Dajala bi ji 1 obrok briketov, ostalo bi ji zaenkrat še kuhala.

Zanima pa me. Glede na to, da je še tehnično še mladiček, ji to lahko škodi(briketi)?



LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #48 : 07 November 2008, 20:32:18
a briketi za odrasle pse ???

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 08 November 2008, 16:10:11
Ja. Ker najberž so z razlogom za mladičke in za odrasle in me samo skrbi, da ne delam psički s tem kakšne škode.



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #50 : 08 November 2008, 18:18:55
Heilie kako pa se kaže alergija? Dermatološko ali na prebavi?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 08 November 2008, 21:45:27
Glej čisto logično razmišljanje...kako pa naj bi škodovali briketi? Če itak dobiva večinoma kuhano hrano, je pač potrebno paziti no to, kaj in kako ji kuhate, hrana ne sme bazirati na ogljikovih hidratih recimo, ampak mora imeti dovolj mesa, hrustanca in primernih delov kosti, da pes dobi tudi kalcij za rast in razvoj okostja. mislim da je veliko kvalitetnih knjig na to temo, tako da če je pes alergičen in mu je treba kuhati, bi bila to prva zadeva ki bi jo jaz nabavila, se pravi knjiga o pasji prehrani in o tem kaj pes dejansko potrebuje v prehrani.

Kot sem že omenila, obstaja vedno več znamk briketov, ki imajo tako imenovane ALL LIFE STAGES  brikete, se pravi primerno za vsa življenjska obdobja psa, prilagajaš samo količine briketov glede na starost in aktivnost.

Ta pogruntavščina deljenja na puppy, adult, senior je itak novodoben izum, bolj smiselno se mi zdi to, da daješ dejansko kvalitetne brikete ali prehrano, z dovolj mesa in primerne kosti + seveda dodatki - ogljikovi hidrati v zmernih količinah, zelenjava kot vir vitaminov in mineralov... če je pes mladič, rabi več hrane, posebej paziš da dobi vse kar potrebuje za rast.

Sicer pa je višavc pri skoraj 6 mesecih, glede na to da spada med manjše pasme, zaključil intenzivno rast in tudi če bi lahko jedel normalne brikete, ga več kot do 6 meseca nebi hranila z hrano za mladičke.


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 09 November 2008, 11:23:54
Heilie kako pa se kaže alergija? Dermatološko ali na prebavi?

Kaže se zgolj dermatološko in za enkrat samo na tačkah. Prebavo ima urejeno. Testi pa so pokazali, da je alergična na koruzo, jajce, riž, kar se najde v 95% vrst briketov.