prometna nesreča

Lucija · 4650

Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
: 19 Marec 2008, 21:05:32
Večer!

Spet imam problem (zgleda da jih imam zadnje čase kar nekaj).  ???
Danes smo s psičko doživeli prometno nesrečo (zaleteli so se v nas in nas porinili v sprednje vozilo-tako smo doživeli dva trka). Sicer je ona ostala na zadnjih sedežih tako da jo je (verjetno) samo dobro "ruknilo"!
Sicer je Ula živahna, se igra, z užitkom poje hrano, potrebo normalno opravlja ampak me vseeno skrbi. Itak...

Zanima me ali so kakšni znaki, na katere moram biti pozorna, ki bi se lahko pojavila?

Sej ne vem al jst preveč kompliciram al kako?!?

Hvala za pomoč

Lp,
Lucija


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 19 Marec 2008, 21:43:55
Mislim da bi se znaki že pokazali, če bi kakšni bili.
Je pa velika možnost, da jo boš odsedaj malo težje spravila v avto in da bo v avtu živčna, ni pa rečeno.
Predvsem je odvisno kako si ravnala ob trku in kako boš ravnala v prihodnosti.

Tako kot ljudje, pa so tudi psi lahko še kakšen dan po nesreči malo pretreseni.

Lp, Črt



Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 Marec 2008, 08:53:16
Hvala, sem malo pomirjena.

Ni imela pa nobenih problemov po trku spet sesti v avto, mogoče zaradi tega, ker je prišel k njej pasji prijatelj in sta skupaj opravila to prvo vožnjo  :)

V glavnem, hvala!

Lp,
Lucija


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3 : 20 Marec 2008, 10:38:00
A je bila psička privezana,ko se je nesreča zgodila?
Marsikater udarec ali poškodbo lahko prepreči pas....  :-\



Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Marec 2008, 11:09:08
Ne, ni bila privezana. Sem se pa odločila, da grem po pas in preprečim take zadeve.

Mislim, da sva imela predvsem srečo (da se je za nas dobro izteklo) in da Ula med vožno lepo leži in se ne sprehaja po zadnjih sedežih.

Mi je pa žal, da sem o teh stvareh začela razmišljat po nesreči in ne prej, da bi vsaj omilila posledice.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #5 : 20 Marec 2008, 12:47:07
No,važno,da je zdaj vse v redu-z vsemi vami  ;)
Po pas pa le,da ne bo skrbi  :D
Gaja se je na začetku težko navajala nanj(milo rečeno),zdaj pa se je vdala v usodo in mirno leži,čeprav je privezana  :D



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Marec 2008, 17:04:01
Meni se pa vedno bolj zastavlja vprasanje ... glede na to, da imamo po vecini pse v boksih zadaj v prtljaznikih. Kaj se zgodi, ce te kdo nabase od zadaj?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7 : 20 Marec 2008, 18:24:29
Meni se pa vedno bolj zastavlja vprasanje ... glede na to, da imamo po vecini pse v boksih zadaj v prtljaznikih. Kaj se zgodi, ce te kdo nabase od zadaj?

Če začneš tako razmišljat, je bolje, da ostaneš doma.  :-\ Ker, če ga imaš na sprednijih sedežih, ti pa lahko kdo prileti od strani... Če pa spredaj, pa ti lahko prileti od spredaj... Jaz o tem nočem razmišljati.  :-\


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 20 Marec 2008, 19:19:48
Meni se pa vedno bolj zastavlja vprasanje ... glede na to, da imamo po vecini pse v boksih zadaj v prtljaznikih. Kaj se zgodi, ce te kdo nabase od zadaj?

Mene to tudi ful muci :) Zato Grina vedno vozim na zadnjem sedezu, pripetega (po logiki, da je avto narejen tako, da je najbolj varen za potnike in najmanj za prtljago - torej najbolj nastrada prtljaznik).
Tamale zdaj nikakor ne morem vozit na sedezih, zato racunam, da je plasticni boks, ce je narejen po letalskih standardih, dovolj trden, da bi prezivel tudi trk - in da ce bi bil tako mocen trk, da bi boks ne prezivel, najbrz niti jaz ne bi :-X

battito animale


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 21 Marec 2008, 00:02:41
Mi smo imeli ravno vceraj neljubi dogodek. Psa vozimo na zadnjih sedezih, ker ga v prtljaznik zaradi velikosti ne spravim. In 2 m od doma, v prvem ovinku, ni se lezal, ker sem mu jaz ponujala piskotka  :-X (nisem jaz vozila) en po nasem pasu in seveda po premzah. K sreci smo se trku izognili, psa je pa vseeno vrglo naprej, k sreci je tako sirok da ga je vrglo samo v sprednji sedez, ki ga je zadrzal, se je obdrzal na sedezu z glavo pa vseeno trescil ob mojo. No on ni ravno veliko reagiral, par sekund zmedeno gledal, jaz imam pa kar simpaticno busko :-[

Glede pasov, standardnih ne dobim, ker mu nobena oprsnica ni prav, to bi morali izdelati po narocilu. Ampak v to se nikoli ravno nisem poglabljala.. ce pes lezi cez cel zadnji sedez, je kljub temu lahko pripet z varnostnim pasom? Ker sedeti ne more, ker je prevelik in bo z glavo naredil luknjo v strop :D Boksi pa ze v startu odpadejo, ker ze psa komaj stlacim v cliota, kaj sele tako velik boks.

Kaj pa v primeru prometne nesrece.. ljudje so zavarovani za morebitne poskodbe.. kaj pa pes? Se da psa v avtomobilu kako dodatno zavarovati ali je to zajeto v standardnem pasjem zavarovanju, kjer so krite tudi poskodbe in bolezni?



T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #10 : 21 Marec 2008, 07:04:00
Pozdravljena,

Psa se da zavarovati pri vseh zavarovalnicah v Sloveniji na primer poškodbe, ki se mu zgodi. Zavarovanje psa je cca 150 EUR in ti pri zdravljenju na podlagi računa vrnejo sorazmerni delež (50 - 70%) računa. Da bi dobila odškodnino kot človek v prometni nesreči tega žal ni pri psu.
Če že zavaruješ psa potem je dobro, da ga zraven zavaruješ še za odgovornost do tretje osebe, to zavarovanje stane cca 50 EUR, je pa to dobro, če ti pes koga ugrizne imaš neki font, ki ti lahko krije stroške. Seveda pa pes ne sme biti na listi pri zavarovalnici katerih psov ne zavarujejo.
Če se boš odločila za zavarovanje se dobro prepričaj pri vseh zavarovalnicah kaj ti nudijo ker so tako cene kot pogoji zelo različni.


lp

Toni



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #11 : 21 Marec 2008, 21:34:49
Seveda pa pes ne sme biti na listi pri zavarovalnici katerih psov ne zavarujejo.

O,  a to je pa nekaj novega? Zavarovalnice so sestavile listo pasem, ki jih ne zavarujejo! Se da to listo kje videti ali se je treba konkretno pozanimati pri vsaki zavarovalnici posebaj?

Osebno zagovarjam, da mora biti pes v avtu v boxu. Poznam nesteto primerov, ko je box psu resil zivljenje in vem za veliko primerov, ko je pes nastradal, ker se je prosto prevazal v avtomobilu. V naprednejsih evropskih drzavah imajo to z zakonom urejeno: psi v box ali v prtljazniku z loceno pregradno steno od kabinskega oz. potniske dela. V nasprotnem velike kazni za lastnika oz.voznika!

Ne razumem zakaj nasa prometna zakonodaja menca na tem podrocju?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 22 Marec 2008, 10:52:17
MIŠA, če se ne motim je tudi pri nas tako, zato smo mi morali lani mrežo kupit ko smo šli na morje. Praktično je prtljažni del (vsaj pri karavanih) že itak ločen od ostalega dela s sedeži in če pes leži, je čisto vseeno ali imamo mrežo ali ne



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13 : 22 Marec 2008, 10:59:12
Mislim, da je pri nas tako, da mora biti pes ali ločen (v boksu ali zadaj v prtljažniku) ali pa privezan. Mislim, da kao zaradi tega, da v primeru nesreče pes ne bi oviral pri reševanju ljudi (to sem enkrat slišala, ampak nimam pojma, če je res  :-\ :-\). Pa tudi prtljažnik ni pri vseh karavanih ločen. To, da so vmes sedeži zame ni ločeno.  :-\


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 03 April 2008, 18:02:45

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"