Nevarnost ob cesti

Gost · 5126

Lanyca

  • Gost
: 15 November 2005, 14:35:10
No to vam pa res moram povedat, kaj se je Lani in meni včeraj skoraj zgodilo. :-X
S sestrično Srečy njenim psom srečkojem in lano smo šli domov z sprehoda že v temi. Nekje ob 16.30 smo šli tja pa smo nazaj šli  ob 17.25. No in s sestrično sva se nekaj pogovarjale o Pesjanar.si seveda. ;D Pa nisem bila pozorna, da mam Lano tik ob glavni cesti vedno hodi pridno čisto poleg noge no in se pripelje mimo en velik tovornjak. Pa me kar naenkrat Lana potegne na cesto pa pred tovornjak skoči in začne lajati najn. :o Tovornjak pa ni zaviral, mogoče je sploh ni videl. ::) >:( Jaz sploh nisem razmišljala samo skočila sem pred tovornjak in lano močno potegnila za sabo. Lahko se zahvalim svojim hitrim refleksom, da je Lana še živa. :) :-[ :-\ :-X
No potem pa so se mi roke tako tresle, da sem komaj Lano malo stepla in skregala.
To me je izučilo, da psu pri cesti ni ravno za zaupat, to mi je Lana naredila prvič in upam, da tudi zadnjič. Nikoli več je ne bom imela čisto pri cesti sploh pa ne pri tako prometni, to me je zdaj izučilo. upam, da tudi vi pazite pri cesti s psom pa čeprav so še tako obugljivi in poslušni. Sploh nočem pomisliti, kaj bi bilo če bi bil tovornjak malo bliže. :o >:(
Lp
Lanyca ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 15 November 2005, 22:15:33
Lanyca, po mojem si jo brezveze "stepla in skregala", saj je bila krivda na tvoji strani, ker nanjo nisi pazila ;) Drugič pa le imej Lano na povodcu in ob zunanji strani ceste.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanyca

  • Gost
Odgovori #2 : 16 November 2005, 15:03:15
Narobe sem se izrazila nisem Lane udarila ampak sem jo malo za vratno gubo stresla. :)
Ja pa Lane pri taki cesti ne bi bila brez povodca, seveda ga je mela gor, samo, ko je onamene potegnila sem verjetno spustila povodec... ne vem točno, kaj je bilo, ker sem v tistem trenutko vse pozabla ;), vem samo, da sem hitro skočila po njo pa jo z vrvico potegnila za sabo. ne nebom je več mela ob cesti, pa naj je cesta brez avtomobila, pa ne!
Sicer pa se lana ne bi smela kar zagnati na cesto, res je ne bi smela meti ob cesti ona pa tudi ne bi smela oditi, ker sva meli vajo poleg. in sem se zaklepetala in potem... je kar skočil predenj. >:(
lp lanyca :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 16 November 2005, 20:25:21
Narobe sem se izrazila nisem Lane udarila ampak sem jo malo za vratno gubo stresla. :)


Kar po pasje pomeni "ubila te bom!"

Lp nina



Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #4 : 16 November 2005, 20:32:34
na pasji jezik moraš biti previdna.tudi na to, da je nimaš na strani ob cesti, katera je zelo prometna.glede na to da je Lanica še mladiček, bi morala take stvari kdaj kar pričakovati. ;)


Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 17 November 2005, 16:09:49
No pa začnimo najprej Ninci:
 To pa res prvič slišim, za to, da ga za to "grivo", kot on pravi streseš. No zdaj vsaj vem, kaj pomeni. Hvala ;)
Equus:
Ja vem, da pes ne bi smel biti ob cesti, pa tudi na cesto se ne bi smel zagnati. Ja ni lanyca ampak Lana ;), pa tudi mladiček več ni, ker je stara že 1 leto, 5 mesecev in 10 dni ;D :D.
Verjetno si sklepala po moji sličici, da je mladiček, ker je bila slikana, kot mladič.
lp
lanyca :D



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 18 November 2005, 22:51:19
jaz vem na začetku, ko sem najdla Rondota in pač po nekaj dneh ko je bil pri nas in ko smo šli na sprehod...mi živimo ob glavni cesti....no in sem šla čist prikraj, da ja nebi kaj bilo....potem je pa mimo prišel avto in res ni bilo možnbnosti ali česarkoli ampak seveda pes je nekaj časa pri tebi in ga čuvaš maksimalno in sem ga povvlekla k sebi in Rondo je očitno mislil, da ga odmikam da mu bo kaj naredil in od takrat naprej se je rondo zapodil v vsak avto..češ kaj pa je jest sem glavni....kot npr. se zapodi v drugega psa če ga povlečem stran. No tega problema nima več...na srečo....ker to je pa res potem postalo nevarno in sem res ob glavni cesti striktno poleg pa še pribolšek v roki, da je hodil za pribolškom.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 19 November 2005, 10:20:43
mene pa vedno bol skrbi za Indija kot pa za mene, zato jaz hodim ob cesti on pa stran, da ga ne bi kdo povozil. Sicer pa Varpolje niso tako prometne ... pa dvomim da bi si Indi kdaj upal skočit pred tovornjak, ponavadi se mu skrije ker mu je grozno poslušat zvok, pa še ta velikost ...  ;D :)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 19 November 2005, 14:02:19
mene pa vedno bol skrbi za Indija kot pa za mene, zato jaz hodim ob cesti on pa stran, da ga ne bi kdo povozil. Sicer pa Varpolje niso tako prometne ... pa dvomim da bi si Indi kdaj upal skočit pred tovornjak, ponavadi se mu skrije ker mu je grozno poslušat zvok, pa še ta velikost ...  ;D :)

Tako je tudi prav, tudi pri nama z Lano je zdaj tako. ;)
lp



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 19 November 2005, 18:25:48
Huh men mami dona: A ni tebe nič strah z rolarji, skolesom pa Neonom ob glavni cesti?? Mene je bilo zanč peš groza.

No imam srečo, da mi ne sili na cesto, teče po bankini, nikamor me ne povleče. Res je zelo zelo zelo priden ob cesti. Trkam na les da tako tudi ostane. Je pa res da je to z mano. Kadar je z mami ali Slavkotom postane pravi hudiček.  ;D ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 19 November 2005, 22:44:33
ja rondo je tudi priden ob cesti lepo caplja, tudi če je na drugi strani pes ga ne šmirgla.....na rolerjih ali pa na kolesu pa sploh nikoli ne potegne :) :)...priden fant :P

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #11 : 19 November 2005, 22:48:29
Pa saj lana je tudi tako, ranvno zato ne morem razumet, kaj se ji je tisti beden tovornjak tak zameru, da se je pred njega spravla pa se drla >:( :o :o :o :o :o :o :o :o :-\ ::)