Trainer

ABBY LABRADOR · 24557

Teja_Luka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
  • Fly
Odgovori #30 : 29 Maj 2011, 00:21:10
Na tabelah je ponavadi navedena teža odraslega psa in ne mladiča ;)

aaaa... tole pa pol mal spremeni zadevo... hvala za odgovore :)


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #31 : 29 Maj 2011, 18:36:23
Mladiček bi moral dobivati cca. 200 g, potem pa sproti vidiš, ali mu je potrebno dajati kakšno deko manj ali več.

A pa tam, kjer ste ga vzeli, vam niso nič glede prehrane povedali? Kaj znamka briketov ni bila pri vzrediteljih ista? 



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 03 Januar 2012, 22:02:07
Tisti, ki kupujete Fitness linijo, kakšni so občutki glede "nove formule"?

Jaz sem zadnjič (v tednu pred božičem) prvič kupila vrečo raca/riž za puppyje in moram reči, da sem bila s starimi bolj zadovoljna. Tanovi so na videz precej bolj mastni (kar svetijo se :-\), pes pa mi od menjave naprej že ves čas mehko serje :( :(. Mogoče je vzrok v mehkem kakcu, ker sem vzela puppy verzijo, ki ima več proteinov in ne junior, ampak so stari puppy imeli ravno toliko proteinov, kot imajo novi in ni bilo težav. Ko porabimo to vrečo, bom vzela eno ali dve 3 kg vreči juniorja za probo, če se bo kakec kaj zboljšal. Pri naši porabi imam 2 mali vreči ravno za dober teden... ::) V Mr. Petu so mi zatrdili, da je to zaradi menjave, vendar se je pri menjavi iz prejšnje hrane na Trainer prebava porihtala v nekaj dneh. Drugače pa jih poje brez težav, dreke na sprehodu še zmeraj ignorira, trava je samo občasno na jedilniku kot že ves čas, odkar smo na Traineru, glede polnjenja analk pa je še prehitro kaj govoriti...
Še to... Je mogoče že kdo kombiniral brikete s konzervami in če ja, kakšen je bil rezultat?



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #33 : 03 Januar 2012, 22:58:59
Midva še nisva poskusila novega Trainer-ja. Zaenkrat imam še zalogo stare formule. Vendar vse bolj razmišljam da bi kar zamenjala znamko...  ??? Sestava mi ni niti najmanj všeč...


Tempera

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 03 Januar 2012, 23:39:54
Mi smo na njem tri dni, kakec je isti, apetit tudi. Me je pa prodajalec opozoril, naj bom pozorna na morebitno postopno hujšanje. Sama sem opazila tudi, da je staro pakiranje napolnilo štirikilogramski hobuk in še v vreči je ostalo za cca 4 obroke. Zdajšnje pakiranje napolni hobuk do 15 cm pod vrhom. Torej so posamezni briketki težji kot prej. Maščoba?



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 04 Januar 2012, 11:13:20
Tempera, veš da mi vse do tvojega posta sploh ni potegnilo, da bi šla tehtat brikete. Danes zjutraj pa sem jih. Ker nimam Trainerovega lončka, sem imela prejšnje brikete stehtane (50, 100 in 200 g) in na enem žnj lončku s flomastrom zarisane merice, ki sem se jih držala, tudi ko smo smo šli iz stare formule na novo. Niti približno mi ni padlo na pamet, da bi lahko bili novi težji - ista linija, ista oblika in velikost briketov... :-[ ::)
In še rezultat: prej 200 g briketov je cca 230 g novih :o, kar pomeni, da je moj pesjan dnevno pojedel cca 100-120 g več, kot je bil navajen (starih je dobival nekje dobrih 800 g, če nismo imeli kuhanega obroka, drugače 600-650 g plus kuhano). Jaz pa sem se čudila, zakaj mi je začel štrajkati pri zajtrku in mi je puščal po 50-100 g po stari merici... ::) Se sploh ne čudim, da je mehko sral... ::)
No, na lončku so že narisane nove stehtane merice, jaz pa upam, da se prebava porihta, bom pa vseeno naslednjič kupila juniorja. Kar malo nerodno mi je... :-[

Tempera, zakaj bi pa hujšal? ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #36 : 04 Januar 2012, 12:30:26
Pa kaj so noter nametali toliko koruznega olja  :o Pomojem je to glavni razlog za premehek iztrebek, mogoče tudi res to da je preveč dobil.

So pa poslabšali zadevo. Prej sem z veseljem vzela kakšen žakelj čez poletje, zdaj pa ne bom več.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 04 Januar 2012, 13:00:05
So pa poslabšali zadevo.

So ja... Saj tudi jaz iščem morebitno alternativo, ampak je zaenkrat še nisem najdla.
Opazila sem, da je pri nas najbrž največja težava v živalskih maščobah, ki so prisotne v hranah in delno tudi v žitaricah. Posledica je bila konstantno polna žleza, ki je v parih dneh prešla v alergijo, smrdeči prdci in nekompaktno blato, dlaka brez leska in prhljaj (pri črnem psu takoj vidiš spremembo), pasenje trave na skoraj vsakem sprehodu in žretje drekov. To vse se je po Fitnessu uredilo.
Brez žitaric je na izbiro veliko hran, a imajo vse, ki sem jih gledala, prisotno živalsko maščobo. Ali sem mogoče katero spregledala, ker sem že čisto nora od tega pregledovanja analiz? ???
Kar se kuhane hrane tiče, drugače nimamo težav in tudi le-ta ni vzrok za mašenje žleze. Riž/makarone in piščanca poje kot za stavo, tudi drek je soliden, driska le po jagnjetini, tako briketih kot kuhanem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 04 Januar 2012, 13:27:46
Mislim da Acana Lamb and Apple nima živalske maščobe. Mogoče tudi Healthy paws ustreza.

Mogoče probaš s tako hrano ki nima kuruze, pšenice itd...ima pa malo živalske maščobe, mogoče je samo nek tolerančni prag, ki se ga ne sme preseči.

Pri nas je recimo pira tak mehčalec dreka in pa razna olja, razen zelo, zelo mala kolčina olja čez brikete.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 04 Januar 2012, 22:49:18
Sama sem opazila tudi, da je staro pakiranje napolnilo štirikilogramski hobuk in še v vreči je ostalo za cca 4 obroke. Zdajšnje pakiranje napolni hobuk do 15 cm pod vrhom.

To bo zato, ker so novi žaklji 3kg, stari so bili pa 4kg ;)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 17 Januar 2012, 15:57:25

Brez žitaric je na izbiro veliko hran, a imajo vse, ki sem jih gledala, prisotno živalsko maščobo. Ali sem mogoče katero spregledala, ker sem že čisto nora od tega pregledovanja analiz? ???
Kar se kuhane hrane tiče, drugače nimamo težav in tudi le-ta ni vzrok za mašenje žleze. Riž/makarone in piščanca poje kot za stavo, tudi drek je soliden, driska le po jagnjetini, tako briketih kot kuhanem.

Makaroni so iz žita torej najbrž tvoj pes nima težav z njimi. Kar se tiče koruznega olja v Trainerju pa tudi ne vidim problema, ker je bilo to olje ravno tako v stari formuli.

Sicer pa olje samo po sebi ni enako sami koruzi. Ker olja načeloma niso tako pogosto alergena kot beljakovine, gluten... Lahko trdim iz lastnih izkušenj, ker moj pes že cca 5 let funkcionira na tej hrani (tako stari kot novi formuli). Pa ima hudo prebavno preobčutljivost. Torej koruze ne sme videti niti za zrno (makarone niti pod razno).

Glede na to, da praviš da ima slab kakec tudi po jagnjetini sklepam, da morda mu tudi raca ne paše (težava z virom beljakovin). Star puppy ni bil z raco ampak z zajcem ali ribo.

Držimo pesti za trde kakce.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #41 : 17 Januar 2012, 22:54:44
Kopiram svoj oglas, mogoče ga bo tule kdo prej videl...  ;)

Prodam še neodprto vrečo hrane Trainer Fitness 3 - ovca & riž, adult, 3kg.

Cena 12€ (v spletni trgovini Mr.Pet je 13,15€). Dostava po dogovoru (sem iz Primorske, lahko pa dostavim do Postojne).


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #42 : 18 Januar 2012, 11:24:09
ma kaj vem tabele  ::)- moji psi vedno pojejo skoraj dvakrat toliko kot bi bilo po tabelah, (border npr ene 800 g - po oceni,ne tehtam) pa še vse kuhinjske ostanke in kup priboljškov- pa so vsi bolj suhi kot ne. Edino terierka poje malo (mapak najbrž zato ker tolk več nakrade  :D).  Količina je vedno približno enaka , ne gelde na znamko.
Tako da- tabele nimajo veze, pač futraš po občutku in gledaš kakšen je pes, če se redi daš manj, če je suh daš več  :P.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 19 Januar 2012, 14:56:55
No, da naredim mali update...
Naš mulc je že naslednji dan po mojem zadnjem pisanju tukaj začel z briketnim bojkotom. Jutranji in opoldanski obrok je prespal, večerjo pa je pojedel bolj na podlagi prepričevanja, prosjačenja in futranja iz roke. Prav videlo se mu je, da mu gre hrana bolj ven, kot noter... :-X :( Naslednji dan ista zgodba. Kljub zelo majhni količini zaužite hrane je bil kakec še zmeraj ful mehak. Opazila pa sem tudi, da se je začel vračati prhljaj.
Ker smo bili ravno na tem, da spraznimo vrečo in gremo po novo, sem za probo kupila vrečo TOTW losos. Pri mešanju obeh hran je pojedel iz posode ves TOTW in nekaj Fitnessa, ostalo smo pofutrali na roko. ::) Ampak vsaj jedel je... Kakec je bil še zmeraj mehak.
Po štirih dneh mešanja smo popolnoma prešli na TOTW in od takrat nestrpno čakamo na novi obrok. 8) Trenutno mu dajem samo brikete, počasi bom pa začela z uvajanjem enega kuhanega obroka. Kakec je od prvega dne, ko smo prešli na 100% TOTW, trd in nesmrdeč, kot je bil po Fitnessovem zajčku, jaz pa sem najbolj srečna "šefica" na svetu. ;D Tako da mi zaenkrat ostajamo na TOTW.
Hvala vsem!



DonnaDog

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 22 Junij 2014, 11:16:00
Zdravo,
naša psička pasme Cavalier King Charles Spaniel je hrano Fitness Trainer in se po njej zelo praska...  :-\ Nima bolh ali kaj podobnega, tudi ne kakšne alergije, zato se mi zdi da njeno nenehno srbenje povzroča ta hrana. Praska se po tem, ko je raco, obožuje pa jagnjetino in lososa, čeprav se včasih praska tudi po tem.  >:( Meni se Fitness Trainer ne zdi primerna hrana, čeprav verjetno vsak pes nanjo reagira drugače.

Zdaj pa bi vprašala, katero hrano naj ji kupimo? Je kakšna hrana poleg Royal Canina, ki je primerna za kavalirčke?  ??? :-\

Hvala in LP.

Keep Calm and LOVE Cavaliers!


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #45 : 22 Junij 2014, 12:08:08
Vsaka kakovostna hrana, ki ji ustreza je primerna zanjo (pa je lahko kavalirček, shih trzu, doga ali..).

Royal canin ima grozno razmerje med kakovostjo in ceno. Daleč predrag za to kar ponuja.
Glede na to, da se vaša psička praska pa ne bi kar takoj izločila možnosti za alergijo.
Na našem tržišču je veliko kakovostnih hran, le malce pokukajte naokoli  ;)

Dogs are best friends ever!