Po retrieversko

Avrora · 134311

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #60 : 25 Marec 2008, 20:44:25
http://www.the-dreamworker.com/07/de/

Saj je ta ne? :D  Res imajo krasne pse! :-* :-*

Avrora: prosim reci mi da letos z tamalo prideš tudi na kako agi tekmo v GR. :-[ :D :D  Takrat jo moram obvezno prelupčkat pa premečkat, ti pa ne pozabi fotoaparata. >:D



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #61 : 25 Marec 2008, 20:56:02
Alya ni ta.Ta psica je iz Vermilion Tollers psarne



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #62 : 25 Marec 2008, 21:00:17
Aja, ups :-[

Drugače meni tvoj link na prejšni strani ne dela. ???



Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #63 : 25 Marec 2008, 21:27:33
A boš vzela psičko ali psička  ::) ?? No prov super je ker bo še en lepotec ali lepotica v SLO tak/a kot je Wi  :-* !

Avrora iz kje pa si drugače? Pa še malo off topica: a bo tvoja sestra flatka dobila iz C legla, ki bo zdaj?

Vzela bom psičko, je že rezervirana ;). Če bi bilo malo lepše vreme v nedeljo, bi šla na prvi obisk :(. Ampak bom sigurno šla zdaj v kratkem, tako da bodo sigutno še kakšne fotke iz moje strani :). (če ne bom preveč zaposlena z drugim delom :P)

Jaz sem iz Ljubljane ;) Sestra naj bi dobila flata iz c legla ja. Najprej pa moramo videti, kaj nam bo Pia pripravila :D. Sicer bo pa kar kmalu ;).

Glede na to, da si iz Lj bi se pa tudi jaz enkrat na čohanje Brika povabila :)  :-[
Se bomo zmenili enkrat, ko bo malo manj gužve ;). Trenutno sem polno zaposlena :(.

Kaj vse pa misliš z tamalim/tamnalo počet Avrora? 8)

Za začetek eno fajn malo šolo ;). Delali bova prinašanje tako z dummyji kot tudi z mrtvo divjadjo (jo bom morala pri kakšnem lovcu izbrskat). Za agility se še odločam. Pa do kakšnega B-Bhja bi bilo tudi fino prit. Potem pa še PNZ in kakšne lovske tekme. Če se bom pa še kaj vmes spomnila bova pa tudi tisto delali ;). Kakšen frizbi se bo tudi našel. Trikci so pa itak obvezni :D.

Seveda da sem za :o :o .Končno bom imela kakšne profi fotke od Žive in Dru.

Kako da si se odločila za to pasmo?Od kdaj pa že rezmišljaš o še enem psu?

No fino ;). Kaj več se bomo pa zmenile, ko puhka res dobim ;D. Na profi fotke se pa jaz ne bi preveč zanašala ::). Ker sem jaz res še daaaaaalllleeeeččč od profija :D. To ti lahko še Azu pove ;)

No za novega psa sem se začela odločat ko sem ugotovila, da bi rada še kaj drugega kot samo sprehode in malo učenja s psom. Knjige o psih sem itak vedno rada gledala. Potem se je počasi začelo zbiranje. Poleg knjig, ki sem jih imela doma, mi je prijateljica posodila še eno knjigo v kateri je, za razliko od mojih, bil Toller. Že takrat mi je postal všeč. Po temeljitem brskanju na internetu pa sem vedela da je to pes, ki ga hočem. To je bilo pred kakšnima dvema letoma. Zaenkrat še vse v povojih. Potem pa sem opazila, da Švedi organizirajo vsako leto specialko za Tollerje. In od takrat je bila to moja velika želja. Potem pa je prišel prelomen trenutek... začela sem prebirati forume in opazila, da se še ena punca odloča za Tollerja :o. Seveda sem takoj kontaktirala Azu. Ko sem pa spoznala Wi sem spet videla, da so to res super psi in da nekoč bo eden pri meni ;). Lansko poletje pa se mi je tudi uresničila velika želja.... S starši smo se odpeljali na specialko za Tollerje. To so bili trije dnevi v raju :o. Okoli 300 psov okoli mene in to Tollerjev s tem da so bili vsi res lepo vzgojeni :o. Ko sem se vrnila iz Švedske sem začela bolj resno kontaktirati vzreditelje. Septembra sem imela že rezervirano psičko na Švedskem, vendar jih je bilo v leglu premalo. Potem smo čakali naprej... Okoli decembra se mi je ponudila še ena možnost (pri tej isti vzrediteljici samo druga psica), vendar sem jo zavrnila, saj nisem bila popolnoma prepričana v kombinacijo (zaradi bolezni SRMA). Pa sem še malo čakala in zdaj upam, da bom dočakala ;D.
Tako, da vsem, ki se odločate za Tollerja, čaka vas dolga pot, ker vzreditelji ne dajejo psov kar komurkoli. Ponavadi je celo tako, da jih oddajo samo v delovne domove še najbolje takšnim ljudem, ki se bodo ukvarjali z lovom ali dummytrainingom. Sploh pa če si želite psicko, ki jih vedno zmanjka v leglu. Samci pa ostajajo :-\.

eva tudi meni je lepše, če je malo beline, ampak to je bolj postranskega pomena. No če bi imela dva psa s popolnoma identičnim karakterjem bi izbrala tistega z belino ;).  Znajo pa biti problemi tudi z belino- če jo je preveč to ni več v standardu. V kakšnih linijah se to kar pogosto dogaja. Potem pa pes izgleda kot kakšen rdeč border :D.

Alya tale bo pravi link klik ;)
Na agi tekmah bomo, če ne drugega pa za socializacijo ;)
Sicer pa greva 17 maja že prvič na PNZ :o. Seveda še ne bova delali ampak samo pogledat in poslušat puško :P
Azu in Wi pa upam da bosta delali, da bomo lahko navijali ;)

P.S. Veliko lažje je, če imaš nekoga, ki se tako kot ti zanima za isto pasmo. Brez debat, ki sva jih imeli midve z Azu mislim, da bi bilo veliko težje. Tako da bi se na tem mestu zahvalila Azu za vse informacije in nasvete, ki mi jih je dala :-*. Težko bi bilo brez njih. In upam na še veliko Toller srečanj ;).


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #64 : 25 Marec 2008, 21:33:44
eva, iz te psarne kot je psica, ki si jo prilepila na prejšnji strani ima tudi vzrediteljica od moje Tollerke psa- Nasha :)
Alya če ne dela link poskusi tega:http://www.vermiliontollers.com/Index.html


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #65 : 25 Marec 2008, 22:38:42
Ja to sem mislila.
Nevem zakaj mi ni ratalo  linka prilepit ??? .

Če bosta pa na agility tekme hodila malo špegat se bomo pa še kar dostikrat lahko videli.



Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #66 : 25 Marec 2008, 23:09:23
Pomoje se bomo videli ja ;).  In prečohali kepice :D.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #67 : 26 Marec 2008, 07:36:12
Ne vem če bom šla maja delat PNZ...točno na tisit dan imava z Wi prvo agility tekmo. :-\ Najbrž bova prestavili na jesen ali pa šli v tujino delat.
Bom morala še malo premislit.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #68 : 26 Marec 2008, 14:28:21
Škoda, da se ravno ti datumi prekrivajo :(. Tale PNZ je pa tudi samo dvakrat na leto ::).
Če bosta pa delali v tujini (Avstrija?) pa pridem navijat, če me vzameš s sabo ;).
Opazila sem, da bo državna razstava za lovske pse v Novem mestu, 11.5. Nisem pa prepričana, če mora imeti pes opravljen vsaj PNZ ??? Retrieverje bo ocenjevala Marianne Gyarfas iz Madžarske. Vaju zanima Azu?


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #69 : 26 Marec 2008, 14:37:51
Ja pri nas je res 2x na leto, v tujini (Avstrija, Hrvaška) je pa večkrat. ;)
Seveda greš z nami. No...če narediš izpit greva pa midve s tabo. :P

Na to razstavo ne grem. Se mi zdi da je bolj kot ne samo potrata denarja (ki ga nimam ravno veliko :-\). Saj bo že SKR specialka in Toller specialka čisto dovolj za naju. ;)
Pa na ta datum je svetovno za belgijce in bom mogoče tudi tukaj pomagala (v soboto 100%).

Greš mogoče ta vikend v Nemčijo? Ali mogoče 12.-13.4.?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #70 : 26 Marec 2008, 14:43:44
Ne vem če bom šla maja delat PNZ...točno na tisit dan imava z Wi prvo agility tekmo. :-\ Najbrž bova prestavili na jesen ali pa šli v tujino delat.
Bom morala še malo premislit.

agility tekem je ko listja in trave , PNZ ji pa so redki- torej ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #71 : 26 Marec 2008, 14:47:01
Avrora -odsvetujem poslušanje puške med 5 in 9 mesecem starosti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #72 : 26 Marec 2008, 16:27:43
Opazila sem, da bo državna razstava za lovske pse v Novem mestu, 11.5. Nisem pa prepričana, če mora imeti pes opravljen vsaj PNZ ??? Retrieverje bo ocenjevala Marianne Gyarfas iz Madžarske. Vaju zanima Azu?

Za na razstavo pes ne rabi nobenega preiskusa  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #73 : 26 Marec 2008, 16:46:58
Seveda greš z nami. No...če narediš izpit greva pa midve s tabo. :P

Na to razstavo ne grem. Se mi zdi da je bolj kot ne samo potrata denarja (ki ga nimam ravno veliko :-\).

Greš mogoče ta vikend v Nemčijo? Ali mogoče 12.-13.4.?
Upam, da bo izpit res kmalu, da se bova lahko kam zapeljali s Tollerkama ;) Trenutno pa je inštruktor na bolniški tako da nič ne napredujem :-\.

Glede denarja se pa kar strinjam s tabo :(.
 
Zdaj se menim s Sandro (vzrediteljico) za obisk pa ona mnima časa v nedeljo, jaz pa ne v soboto :'(. Upam pa, da nam bo uspelo iti tja naslednji teden, 4.4. :)

Avrora -odsvetujem poslušanje puške med 5 in 9 mesecem starosti.
Ali je večja možnost za strah pred streli? Kaj pa pred 5 mesecem? Ko sem omenila vzrediteljici, se ji ni zdela slaba ideja, da greva 17. maja na PNZ. (takrat bo stara 12 tednov)

Za na razstavo pes ne rabi nobenega preiskusa  :P
Hvala, nisem bila čisto prepričana, ker se mi zdi, da za delovni razred pa ga potrebuje. Sem avtomatsko pomislila na PNZ, ko sem prebrala lovskih pasem  :-[.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #74 : 26 Marec 2008, 17:20:00
Hvala, nisem bila čisto prepričana, ker se mi zdi, da za delovni razred pa ga potrebuje. Sem avtomatsko pomislila na PNZ, ko sem prebrala lovskih pasem  :-[.

Za delovni razred (v katerem vidve se ne bosta kaj kmalu, kajti to je od 15. meseca dalje) rabis delovni izpit ali CACIT tekmo, PNZ je za delovni razred premalo.. Lahko jo pa za pokusino prijavis v razred mladickov (4-6 mesecev) - ce bo dovolj stara seveda ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #75 : 26 Marec 2008, 17:24:24
Še enkrat hvala za tole. Res se še nisem poglabljala v razstavne zadeve :-[.  Za tole razstavo v maju bo pa še premlada ;). Mislim, da bo njena prva kar klubska :).


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #76 : 26 Marec 2008, 21:27:00
Še enkrat hvala za tole. Res se še nisem poglabljala v razstavne zadeve :-[.  Za tole razstavo v maju bo pa še premlada ;). Mislim, da bo njena prva kar klubska :).

Aha, no, potem se pa verjetno takrat vidimo, pa se priporocamo za kaksno cohanje  ;)

Mimogrede, cestitke za tamalo  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #77 : 27 Marec 2008, 08:49:11
Mogoče samo nasvet za tiste, ki nameravate opravljati razne lovske preizkušnje tekme - če je retriever vpisan v SLR, mora imeti tako preizkušnjo/tekmo opravljeno v SLO, tj za kakršnokoli nadalnje uveljavljanje (vzreja).  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #78 : 27 Marec 2008, 09:02:44
Ali je večja možnost za strah pred streli? Kaj pa pred 5 mesecem? Ko sem omenila vzrediteljici, se ji ni zdela slaba ideja, da greva 17. maja na PNZ. (takrat bo stara 12 tednov)

ja semi zdi ,da je v tem obdobju največja možnost za pridobljeno streloplahost.
Sploh z navajanjem na strel ni za hitet . Je več škode kot koristi .
Pred 5 mesecev je manjša možnost ,da se ustraši, je pa.
Vsekakor mora bit strel dost od daleč in ne premočan. In pomembno, da ni v bližini kakšnega streloplahega psa za vzor.
Itak pa samo ene izkušnje se pes nenavadi na strel, lahko se samo prestraši.
Tako da, na PNZ kar pojdi,da boš videla kako zgleda, prav v bližino streljanja pa nitreba namenoma rint.
Med streljanjem se vedi kot da ni nič, najbolje , da je hrup medtem, ko pes kaj zavzeto počne- kakšna igra npr.
Sicer po mojih izkušnjah, pes, ki doživlja vseh vrst hrupe in zraste normalno, ne rabi nekega navajanja na strel. Ko je v šolanju pač sčasoma dodaš kaken strel, najprej od daleč in to je to.
Lovski psi pa potem itak povežejo strel z nagonom, če se kadaj odstrel pred psom dela.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #79 : 27 Marec 2008, 15:33:05
Aha, no, potem se pa verjetno takrat vidimo, pa se priporocamo za kaksno cohanje  ;)

Mimogrede, cestitke za tamalo  :D

Seveda da bo kakšno čohanje ;).
Ravnokar sem razmišljala, da bo na klubski razstavi vsaj enkrat večja udeležba Tollerjev kot lani. Iz 1 na (vsaj) 2 :o :D.
Hvala za čestitke že vnaprej, čeprav je sploh še ni pri meni  :).

Hvala sirtaki, vsaka informacija prav pride, če ne meni pa komu drugemu ;).

Hvala tudi tebi deteljica. Vzrediteljica mi je  prav tako svetovala, da naj bova malo bolj stran za prvič in ne predolgo. Knjige za trening pa upam, da bom kmalu dobila, da bom še tam lahko kaj več prebrala. Razmišljam o nakupu tehle:
Za Retriever Training Drills For Blind Retrieves se bom pa pri Azu priporočila ;)

Če ima kdo kakšne izkušnje o teh in podobnih knjigah se priporočam za kakršnekoli informacije :)

Če je na PNZ- ju podobno kot je bilo na lovski preizkušnji lansko leto v Polskavi, kjer so streljali samo pri ubogljivosti, potem mislim, da ne bo pretirano veliko streljanja. Kolikor sem prebrala v pravilniku se na PNZ-ju strelja samo enkrat, kar je še manj kot na lovski preizkušnji.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #80 : 29 Marec 2008, 23:00:55
Avrora, čestitke za novo kepico!  :o

Že odštevaš dneve? Kdaj jo greš iskat že kaj veš?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #81 : 29 Marec 2008, 23:10:19
Hvala Majchy in enako tudi tebi :o :D!

Dnevi se pa kar malo vlečejo. Upam, da mi še ta teden uspe iti v Nemčijo na obisk :o :o. Potem bom pa še natančneje vedela, kdaj bom lahko šla po mojo kepo. Sicer še ne vem katera bo moja ampak ena bo :o :D.

Tole je pa meni zelooooo všečna fotka slikana v 4 tednu starosti ene izmed kepic :D.


Pa še ena smejoča  ;D


In še moj črnuh ;D


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #82 : 29 Marec 2008, 23:18:19
Kakšne luštne lisičke  :o  :o  :o  :-*  :-*  :-* .

Bogi Brikec kako ga mučiš...briketek ima dobesedno pred smrčkom pa ga ne sme pojest  :) .Luškan je.
Avrora si že kaj razmišljala kako bo Brik sprejel novega člana?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #83 : 29 Marec 2008, 23:19:06
Haha...kakšne luštne fotke!  ;D

Naj ti dnevi do male kepice čimprej minejo!  :-*
Do takrat pa se fizično in psihično pripravljaj na malega razgrajača.  :D :D :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #84 : 29 Marec 2008, 23:35:27
Res so taki puhki mali :o :D, ki bodo kar kmalu >:D.

Eva briketek ima dobesedno na smrčku :P :D.
Sem kar precej razmišljala, kako bo sprejel novo članico. Pomoje sta možni dve reakciji. Ena, da mi totalno zameri in me sploh ne šmirgla več, druga pa, da se še bolj potrudi in želi biti v centru dogajanja. Ampak pomoje je bolj možna prva, vsaj kolikor ga poznam, ker je čisto nekonflikten in stoiško prenaša vse. Če ga slučajno nadleguje kakšen drugi mladič in se hoče igrat z njim, se ustavi in čaka kdaj bo nehal. Če pa ta taktika ne deluje pa začne bežat stran. Postavi pa se zase šele ko mu ne preostane nič drugega.
Seveda, se bom jaz maksimalno potrudila, da se ne bi počutil preveč izpostavljenega, ampak pomoje bo na začetku kar zelooo užaljen ::).

Majchy lahko rečem samo hvala enako  :P :D. Naj tudi tebi čim hitreje mine čakanje ;)!

Trenutno sem še čisto v transu in se ne zavedam preveč, kaj vse sem si naložila na glavo. V šoli matura in s tem ogromno dela, ampak sem tako dolgo čakala na kepico, da nisem hotela izpustiti priložnosti :)


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #85 : 29 Marec 2008, 23:43:15
Ena, da mi totalno zameri in me sploh ne šmirgla več, druga pa, da se še bolj potrudi in želi biti v centru dogajanja. Ampak pomoje je bolj možna prva, vsaj kolikor ga poznam, ker je čisto nekonflikten in stoiško prenaša vse. Če ga slučajno nadleguje kakšen drugi mladič in se hoče igrat z njim, se ustavi in čaka kdaj bo nehal. Če pa ta taktika ne deluje pa začne bežat stran. Postavi pa se zase šele ko mu ne preostane nič drugega.

Moja ima popolnoma enak odnos do drugih psov kot tvoj Brik.Pa je tamalo prvih nekaj dni ignorirala in se delala da Dru ne obstaja.Jaz sem se tako sekirala kako jo bo Živa sprejela in poglej kako se je vse izteklo.Včeraj sta se prvič igrali,po enem tednu pa sta spali skupaj.


Eva briketek ima dobesedno na smrčku :P :D.

Ups  :-[ .Sem se zatipkala  :-[ .



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #86 : 29 Marec 2008, 23:45:42
Avrora čez koliko časa dobiš lisičko?
Možno da je bilo že prej kje napisano vendar je že toliko ura in meni se res neda gledat nazaj  :-[  :-[ .



Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #87 : 30 Marec 2008, 00:09:58
No upam, da bo tudi pri nas kaj podobnega, čeprav, da bi se pa igrala pa sploh ne morem pričakovat. Povsem razumljivo se Briku že nekaj časa ne ljubi ukvarjat z mlajšimi  ::).

Ne vem še, kdaj jo dobim :-\. Z vzrediteljico se morava še zmenit, kdaj jo bom lahko prišla iskat (bo kar težko organizirat oddaje za 11 mladičkov :o). Oddajala jih bo pa po 8 tednu, saj jih ona cepi čim kasneje (v 8 tednu) potem mora pa še počakati, da vidi, če imajo kakšno reakcijo na cepivo.
Komaj čakam, da bom izvedela, katera bo moja, da bom vedela katero sliko si dati za ozadje na monitorju :o :D.

Tole so vse punce v leglu, pri 4 tednih:

Hera:


Dee:


Tory:


Kat:


Caprica:



Trenutno moje najljubše: Caprica, Hera in Dee


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #88 : 30 Marec 2008, 07:34:18
Krasne so  :o  :o
Moja favoritka je Caprica



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #89 : 30 Marec 2008, 07:48:09
Moje pa Kat, Torry in Hera. :-* :-*

Drugače so pa vse lepe! :-* :-*

:)