Mačja viroza

silver · 6673

silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
: 25 Marec 2008, 13:44:08
Naš maček Murči pa včeraj ni hotel ne jesti in ne piti in tudi ni hotel jiti ven. Skoraj ves čas je čepel po mizo ali na stolu. Danes je tudi malo godrnjal, zato smo ga peljali kk veterinarju, ki mu je dal inekcijo in mu zmeril temperaturo, ki je bila 42 stopinj. Potem mu je še lulanje pregledal in rekel naj jutri spet pridemo in če se mu bo temperaturo povišala bo moral tam ostati  :(

Ali so tudi vaši mački kdaj imeli virozo in kako ste jih zdravili?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 25 Marec 2008, 19:09:44
Ne vem, kaj je mačja viroza, moji mački so to zimo vsi (5) imeli mačji nahod in bilo je res težko. Eden za drugim so zbolevali, vsak je bil bolan vsaj 2 tedna. Dva sta bila res uboga. Dobivali so antibiotike, skoraj nič niso jedli, kašljali so, kihali in imeli vnete oči. Žal sem jih zadnjič cepila leta 2005, ker ne morem peljati na cepljenje 5 mačk naenkrat, ene od njih pa sploh ne morem ujeti. Glede na to, kako je bilo hudo, bom vseeno poskušala peljati na cepljenje vsaj 2 naenkrat. Mucu daj mehko hrano, za piti toplo mleko, če ga ima rad in redno dajaj zdravila. Doma naj bo na toplem in v miru. Dobro bi bilo, da dobi tisti antibiotik v injekciji, ki traja 2 tedna. Kljub temu, da je mačji nahod virusno obolenje, brez antibiotikov ne gre, ker se zelo hitro razširi na dihalne poti v obliki infekcije, pa tudi izcedek iz nosa in oči povzroči vnetje. 



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 26 Marec 2008, 16:49:55
Mačja viroza je podobno kot viroza pri ljudeh  ;) Zanjo pa ne obstaja zdravila, saj jo telo samo premaga.

Smo bli danes spet pri veterinarju , ki je bil malo bolj izkušen. Vzel mu je malo krvi da bi ugotovil če ima mogoče ajc, ampak je bil rezultat negativen  ;) Potem mu je še čreva pretipal in takrat je Murči (moj maček) malo zamjavkal in je veterinar rekel da je možno tudi da je kaj takega pojedel. Je pa danes na srečo Murči malo jedel (pest briketov in malo konzervice).
Veliko pa zdej tut spi.



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 28 Marec 2008, 20:52:52
Živjo Silver!

Kako je Murči? Bolje? Upam da.

Kako je pa z njegovim kašljem? Ali še kašlja, ko vstane?



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 28 Marec 2008, 21:08:23
Ja bolje je  :). Je dobil tut antibiotik tko da  :)

No o kašlju smo vprašali veta pa je rekel da je normalno če kašla ko se zbudi. Lahko pa bi blo kej narobe če bi vmes  ;) sam Murči ne kašla vmes tako da ni znjim nič narobe  ;)



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 30 Marec 2008, 14:56:58
Me veseli, da je z Murčijem vse ok!

Lep pozdrav obema!



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 30 Marec 2008, 16:03:06
hvala  :)

Vračamo pozdrav  :-*