GROZNO!

Ellie · 7274

Ellie

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 02 April 2008, 21:35:59
Kolegica je iskala tibetanskega terierja in naletela na tale oglas:
http://povezava-umaknjena

Napisala je mail in izvedela, da mladički niso niti cepljeni  >:( Moški ji je zatrjeval, da sta starša rodovniška, vrhunska.... bla bla.... Noro ne morem verjeti kaj vse se dogaja. Cepil pa jih ni in sicer je to utemeljil s tem, da je najbolje da vsak mladička cepi na svojem območju, kjer dobi tudi knjižico. Seveda če bi želela, da ga cepi on bi morala zanj doplačati. Poleg tega tudi staršev ni možno videti.  Katastrofa!!!!!!!!!!!!!! Dobila je nekaj mailov češ da naj hitro nakaže aro, ker je veliko zanimanje za mladičke in noče da bi bila razočarana, če bi ostala brez  :D
No in seveda ko se kolegica ni odločila za nakup in mu napisala mail, da se je odločila za rodovniškega, so sledile žaljivke, poniževanja itd... z njegove strani, češ da so papirji popolnoma brezvezni, da je punca zafrustrirana, da je vesel, da ni kupila mladička od njega, ker očitno nima rada živali.... itd..... V glavnem šokantno!

Sedaj pa me zanima ali je možno takega človeka kam prijaviti, mislim kako ima lahko nekdo leglo in mladičkom ne nuditi niti osnovnih stvari kot je npr. cepljenje????  Tipa je potrebno vsekakor zaustaviti ali mu vsaj zagreniti življenje, saj je očitno, da ima legla izključno zaradi zaslužka!!!!!!!!!

Prosim za vaše komentarje in predloge!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 02 April 2008, 21:44:00
Ma ja, kaj vse se ne dogaja!!!!  >:( >:( >:( Da ti grejo groziti ker se ne odločiš za njihovega maldička???!!!!  >:( A je folk normalen ali kaj?

No tudi mene bi zanimalo kaj se da narediti z takimi ljudmi, ki ne cepijo mladičkov. Ali se sploh da kaj narediti?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 02 April 2008, 21:46:35
˝Ker nam veliko pomeni, da kužki pridejo v dobre roke imam polovično ceno.˝

Kakšna izjava je to??? A 400 € je polovična cena za nerodovniškega mladička?????


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #3 : 03 April 2008, 07:24:44
a nismo te teme že obdelovali? nekam podobno se mi zdi  :-\

http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,3534.2100.html

na žalost pri nas zakonodaja še vse dopušča  >:(
v naši mali vasici je zelo napadalna psica (tudi našo rottiko je že napadla),ki ni nikoli cepljena pa se ob vsakem napadu naredi prijava na policiji in se obvesti veterinarsko inšpekcijo pa še vedno ni nič drugače...



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 03 April 2008, 12:36:42
Ma to se dogaja tud pri nas in je nereševalno !!! Res grooooooza. Ljudi ti lažejo in te še napadajo ko da si ti nekaj zkrivila. Nemam več komentarja ker to je brez veze in mi samo pride slabo ko berem tajkšne stvari.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 03 April 2008, 12:43:27
Ampak meni ni jasno zakaj gre potem žaliti človeka, ki se ne odloči za psa.

Itak da ni možno videti staršev, ata je verjetno kar sosedov mešanec, ki je naskočil psičko :)


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 03 April 2008, 12:51:09
V aprilskem Mojem psu je članek o preprodajalcih oz. njihovi razširitvi, da je moč pričakovati še več tistih psov tudi pri nas, ki se jih producira po zapuščenih farmah in hlevih v Romuniji, Bolgariji, Madžarski,... glede na to da je pretok "blaga" iz države v državo brez nadzora...


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 03 April 2008, 13:30:27
Gospod je preko mailov silil v potencialnega kupca, ker si je želel zagarantirati, da bo mladiček čim prej prodan. Njegov bes in napadanje pa sta posledica njegovega razočaranja. Ne branim tega gospoda. Prav nasportno, na bruhanje mi gredo vsi ljudje njegovega kova. Ampak saj kaj pa lahko pričakujemo od preprodajalcev: laži, zavajanje, pritisk k nakupu (govorijo, da je zanimanje za te pse veliko; mladički naj bi bili vrhunske vzreje, blablabla).



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 03 April 2008, 17:39:29
Katastrofa ampak tudi odnos kakršnega ima ta tip do potencialnih kupcev. Pa saj to ne moreš verjeti. Kaj so nekateri povsem omejeni al kaj????


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 03 April 2008, 18:19:26
Katastrofa ampak tudi odnos kakršnega ima ta tip do potencialnih kupcev. Pa saj to ne moreš verjeti. Kaj so nekateri povsem omejeni al kaj????

Ne, niso omejeni. Samo izkoriščajo naivnost in neumnost potencialnih kupcev ter se režijo, ko si polnijo denarnice.
In vsak tak nakup, s takim ali drugačnim opravičilom, jih k temu še bolj napeljuje. In pahne v skoraj gotovo smrt ogromno število živali.
Očitno se kupci tega ne zavedajo.

Ravno danes sem na sosednjem forumu brala cca  1 mesečno razvijajočo se zgodbo kužka, kupljenega kot "čistokrvnega, ampak brez rodovnika". No, ta ubogi revež ima po začetnem navdušenju hude prebavne težave, kužni kašelj, ni bil pravilno razglisten... Nisem hotela niti komentirat, ker se lastnica očitno zelo trudi in ji nisem hotela vzeti vse volje. Upam lahko le, po vsem prebranem, da bo kuža preživel...


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 03 April 2008, 18:22:02
 :( :( :(


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 03 April 2008, 19:00:05
Saj bi lahko šli mimo takih oglasov brez komentiranja, samo se strinjam, da če si zatiskamo oči potem podpiramo takšna dejanja. Zato  tudi jaz ne vidim druge rešitve, kot da se čim več o tem govori in piše in se opozarja na takšne stvari.

Če pa se po vsem prebranem kdo vseeno odloči za takšen nakup, takim pa itak ni pomoči in jim lahko samo zaželim čim več sreče. mogoče jim uspe in bo mladiček zdrav (sploh ne upam izračunati kakšna možnost je zato, ampak je zelo majhna), mogoče bodo celo imeli srečo in bo pes zrasel v približek neke pasme in če bodo rojeni zares pod srečno zvezdo, bo pes celo podoben pasmi ki so jo nameravali kupiti  :P


lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #12 : 07 Marec 2009, 20:45:47
pomojem jih loh prjavš na vetirinarsko inšpekcijo ker ima vsako živo bitje pravico do osnovne nege in cepleni morjo bit vsi psi.

l.p.                Barbara&Lun


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #13 : 07 Marec 2009, 20:49:53
Izgleda, da je to isti človek... http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,7288.0.html
GROZA!
GG