Psa, ki se prosto sprehajata po mestu

rapgirl · 13756

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
: 08 April 2008, 10:26:53
Mene zanima kaj storiti v naslednjem primeru, ki se dogaja v Trbovljah, pa pomojem nismo edini.

Namreč po dolini se prosto sprehajata dva malinoja, mati in sin, ki sta napadalna do psov in sta jih tudi že večkrat napadla, vendar tega (ne vem zakaj) ni noben prijavil. Tako se še vedno sprehajta in sploh ne upam pomisliti, kdaj se bo zgodilo, da bosta napadla kakšnega človeka. Lastnica je znana, vendar ji ni mar in ima dosti denarja.  >:( Psica je bila šolana tudi na obrambi, vendar bolj šlampasto in to me še bolj skrbi. Rada bi nekako dosegla da se psa nebi več prosto sprehajala in napadala druge. Če pokličeš zavetišče ti rečejo, da jih ujameš in priveže, pa bodo prišli po njih.  >:( Da oni jih že ne bodo lovili. Pa razmišljamo, kako bi ta dva psa vlovili, da nebi nobenega ranila. Zakaj pa imamo zavetišča in zakaj moramo sami loviti nevarne pse. Res ne vem kaj storiti, zato vas prosim za pomoč, da bo naše mesto bolj varno in se bomo lahko mirno sprehala po mestu, ne pa da bomo gledali s katerega vogala bosta priletela ta dva psa.

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 08 April 2008, 10:28:45
Pokliči policijo.



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #2 : 08 April 2008, 10:31:16
Se strinjam. Ravno prejšnji teden je bil tako ujet en zlati prinašalec in potem vrnjen lastniku... sicer problem ni enak - pes ni bil popadljiv. Je pa vseeno nadležno za lastnike (gonečih) psičk....


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 08 April 2008, 10:33:32
Policija ne ukrepa, če ni prijavljenega napada. V taki državi žal živimo, da če pes koga ne ugirzne se lahko prosto sprehaja po mestu. Če pa ga ugrizne pa pride v časopis in je oh in sploh kakšni smo kinologi. Pa se trudimo, da bi takšne pse, ki so resnično nevarni spravili dol s ulic. Pa ne vem zakaj takšne popadljive pse ne uspavajo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 08 April 2008, 12:33:25
Pa ne vem zakaj takšne popadljive pse ne uspavajo.
Oprosti samo se s tem ne strinjam, mogoče bi bila pa ta psa v primernih oz. odgovornih rokah prav prijetna.
Pa ne vzeti me sedaj tako kot da se strinjam da morajo taki psi tavati naokoli sami, vendar je definitivno za to kriv gospodar, pes to le izkoristi.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 08 April 2008, 13:43:13
Poglej psica je že kar stara, ne vem koliko točno. Recimo 8 let nekje. Misliš, da lahko ona spremeni agresivno vedenje do psov? Pomojem nikoli. In misliš, da bi jo dali odgovornemu lastniku - ne, dali jo bodo njeni lastnici nazaj in tako se ni naredilo nič. Drugače je za psa, ker kadar se sprehaja brez psice po dolini sploh ni napadalen.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 08 April 2008, 14:00:41
A ne obstajajo nobene kazni za neodgovorne lastnike? Pri nas imamo sicer dokaj podobno situacijo, ko sosede vsak večer spustijo psičko, da se sama šeta okrog. Sicer je prej boječa kot napadalna, ampak vseeno. Ni pa prijetno, če pride h tebi domov in dobesedno pred pesjakom zaj****a tvojega psa - kar dela z velikim veseljem. Da ne govorim, da je to da sama postopa okrog tudi nevarno za njo, saj bi jo že večkrat kmalu zbil avto, pa mislim, da je bila deležna že tudi kakšne brce, ker je hotdila v gostilno nadlegovat goste... Aja, pa tudi mladičke so že imeli, kdo ve od kod, ane ::) ne vem kaj si nekateri predstavljajo, no... :-X

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 08 April 2008, 14:03:37
Ja kazni so, samo ko psov ne moremo vloviti, ker jih ne upamo kar z rokami, saj bi nas lahko pogrizla. Pa tudi lastnica ima veliko denarja in ne vem če bi jo kaz izučilo. Če pa ima kdo kakšno idejo kako psa vloviti pa kar naplan. Ker zavetišče kot sem že napisala psov ne misli loviti.  >:( Pa imajo verjetno bolj primerno opremo kot mi ki je sploh nimamo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 08 April 2008, 14:07:04
A tudi, če poveste policiji točno čigava sta psa, ne morejo nič narediti? Naj grejo po njo, pa naj ju ulovi in odpelje domov - naslednjič, ko se bo ponovilo pa kazen, ane? Pa če jo parkrat dobi menda ni vrag, da je nebi vsaj malo izučilo >:(

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #9 : 08 April 2008, 14:12:05
Poleg tega je tu še vprašanje najti takega človeka ki bi se bil pripravljen poprijeti s tem vedenjem in seveda z zadostnim kinološkim znanjem in izkušnjami. Na žalost takih ni veliko in kot drugo ponavadi že imajo zasedene kapacitete ;) Na žalost življenje ne piše vedno srečnih koncev in vseh pasjih duš ni mogoče rešiti :-\
Poleg bi bilo psa potrebno ločiti, ker psica kvarno vpliva na svojega potomca, že za pse ki niso težavni je težko najti dobre domove, kaj šele za pse ki imajo zabetonirane vedenske vzorce, ki so poleg vsega še težavni ;)

Glede na to da napadov do zdaj nihče ni prijavil se lastnici po domače rečeno je*** in si misli da je nodatakljiva, mogoče pa bi se jo ob prijavi napada njenih psov le kaj prijelo, ponavadi so taki z mnogo denarja zelo škrti. Se zna pa tudi zgoditi da se bo našel kdo ki psom ne bo namenil ravno najlepšega konca, ker mu bo enostavno počil živc.

Kaj mi pomagajo kazni če se jih ne izvaja ::)

Dina policaji se s takimi zadevami ne ukvarjajo dokler ne pride do ugriza, še zakaj drugega jim moraš prej zdiktirat zakonik da pridejo ::)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 08 April 2008, 14:17:39
Zakaj niso prijavili napada ne vem. Jaz bi ga sigurno. In bi potem tako dolgo težila, da psov v dolini ne bi bilo več. Saj pravim, da bi jih jaz zelo radi vlovili, saj nas je kar nekaj takšnih in bi ju potem dali društvu. Samo ne vem na kakšni način, da nas psa nebi napadla. Pa bi potem saj plačala. Čeprav dvomim, da sta psa cepjena in kaj šele da imata čip. To me pa še bolj skrbi.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 08 April 2008, 14:29:14
A sta tako pogumna samo kadar sta skupaj? Praviš, da samec, če je brez mame ni tako agresiven - kaj pa mama brez njega?

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #12 : 08 April 2008, 14:31:37
Če se sam sprehaja se samec. Ker imajo psico včasih privezano. Se pa pomojem uči agresivnosti od nje. In enkrat ko bosta dovolj pogumna bosta pomojem še kakšnega človeka napadla. Zato želim jaz in še nekaj mojih prijateljev to preprečiti. Pa ne vemo kako jih uloviti to je naš največji problem.  :-\

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 08 April 2008, 14:34:24
rapgirl na kerem koncu trb. se pa najvec sprehajata? Namrec ocitno sem imela sreco, da ju do sedaj se nisem srecala, pa ker sva veliko v dolini me pac zanima, da se tistih koncev raje izogibam..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #14 : 08 April 2008, 14:40:42
Bolj v zgornji dolini od občine pa nekje do dežmana sta sedaj bila največkrat videna. Sem ju jaz že pri osnovni šoli videla, pa sem k sreči imela dovolj časa, da sva se z Ajko skrile in naju nista opazila.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 08 April 2008, 14:58:02
Jaz bi najprej opozorila lastnico (lahko tudi pisno, če se nočeš pogovarjat), če ne deluje, sledi veterinarska inšpekcija. Včasih je treba težiti večkrat. In če nič ne zaleže in tudi policaji nočejo narediti nič potem...ali imate tam dol kakšnega bolj krvoločnega jagra?


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 08 April 2008, 15:15:17
Kolikor vem lovci ne smejo več streljati psov. Saj tako sem jaz seznanjena.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 08 April 2008, 15:35:38
Psica (rodovniska malinojka) je stara kaksnih 5 ali 6 let, njen potomec (mesanec z nemcem) je star kaksne 3 ali 4 leta. Njuna "prava" lastnica, mlajsa punca, pa ima zdaj po novem pitbula. ::) Ocitno ta dva nista vec zanimiva. In sta ostala na pukli (menda) stare mame.
 
Ovcka, prej sta se redno potikala Pod Ostrim vrhom in po Kleku, zdaj zivita na drugem naslovu in ju lahko vidis po celi dolini. Sploh samec je veckrat na pohodu. Zal sta oba psa napadla ze kar nekaj psov, vendar nihce noce prijavit oz. mislim, da je ena punca poslala prijavo na inspekcijo. Kot sva ze z rapgirl govorili, resitve ni, razen, da lastnico prijavijo, kadar psa napadeta. Jaz jo definitivno bom, ce samo prideta blizu katerega od mojih psov. Zaenkrat smo imeli srecanje le na dalec ali iz avta. Psa sta napadalna in se sploh ne umakneta...ju tezko prestrasis, kar potrjujeo vsi, ki so ze imeli neprijetno izkusnjo z njima.
Iz Zonzanija po psa ne bodo prisli, ce ju ne privezes oz. zadrzis. Psa bi se se dalo, ker deluje nekoliko mevzasto, ce ni mame zraven, psice pa jaz ne zelim prijemat (pred leti sem jo stlacila v avto in peljala domov, ker sem mislila, da jim je pobegnila, pa ni bila ravno zadovoljna ::)).

Tudi na lovce sva z rapgirl pomislili, saj sta psa zelo pogosto tu v moji okolici po gozdu gonila srne. Zdaj mi je zal, da nisem takrat ukrepala, vendar mi je sele kasneje kapnilo, da sta to ta dva psa (takrat sem prvic videla, da tudi njen sin hodi z njo naokrog).

Bi pa samo nekaj popravila tebe rapgirl, ce dovolis.  :) Psov seveda v nobenem primeru ne mores dati drustvu, temvec kvecjemu bi sla v zavetisce. Tudi, ce bi se lastnica odlocala pse oddajat, zelo dvomim, da bi drustvo zelelo pomagati pri oglasevanju, ker sta psa taksna kakrsna pac sta. Si mogoce vprasala Jozeta, ce bi se pogovoril z vzrediteljem te psice? Menda je v redu clovek. lp



Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 08 April 2008, 15:40:05
Tudi če denar ni problem, jo bo sigurno zabolelelo vsaj malo. Torej prijavi na policijo vsakič ko ju vidiš kako se sprehajata brez nadzora. Psa ogrožata tebe, tvoje pse in vse sovaščane, torej mora policija ukrepati. Kazen sprehaja brez nadzorja je pa tudi kar nekaj evrov. Torej prijavi jo danes, prijavi jutri, pa čez en teden....mislim, da jo bo izučilo. Policaji so dolžni ukrepati in o tem jih lahko tudi podučiš. Ni jim treba lovit pse, morajo pa vsakič izstavili plačilni nalog lastnici - to lahko ob prijavi zahtevaš. Tako govori zakon in oni so zato da ga izvajajo.

Evo še 11 člen iz Zakona o zaščiti živali:

11. člen
Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.
Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.
Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.


LPK

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #19 : 08 April 2008, 15:58:15
kajči saj sem mislila zavetišče, vendar sem se narobe izrazila.  ;) Jaz upam, da bomo ta primer čim prej rešili, ker mi že greta na živce in samo čakam kdaj bosta koga ugriznila. Takšna je današnja država.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."