pomoč pri vzgoji psa

bart · 4790

bart

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 10 April 2008, 11:53:06
 lep pozdrav vsem sem prvič na forumu . dobil sem psa iz zavetisca starega cca 1 leto mesanec  ki je po moje
najbolj podoben belgijskemu ovcarju . z njim sem naredil prvi tecaj vzgoje . imam ga od novembra. pred njim sem imel labradorca in landsserja ki mi je lani preminil  v 12 letu starosti. zato sem se odlocil  da bom poizkusil s psom brez rodovnika pa tudi manjsim moj bart ima 27 kg je zelo prijazen ubogljiv vendar samo za domaco ograjo cca 400m kvadratnih vrt svoboden ko se pa vrata odprejo zbogom ljubezen in pamet ne vidi ne slisi nic vec .zelo je tudi agresiven do drugih psov . kaj mi je storiti. od kar je pri meni ni se nihče ga udaril ali kako drugace grdo ravnal z njim, ko sem ga dobil se je zelo bal metle lopate itd sedaj se tega ne boji več . ko ga kaj polomi dobro ve.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 10 April 2008, 12:19:28
. z njim sem naredil prvi tecaj vzgoje .

Kaj si opravil? Kaj je to tecaj vzgoje? Hočeš reči, da sta bila v pasji šoli? Kako se je obnašal na tečaju vzgoje? Je njegovo obnašanje (agresija, neposlušnost) že od prvega dne enako ali se je spremenil v zadnjem času? Kako se obnaša do domačih? Ali kdaj renči na domače? Je v pesjaku ali hiši? Če v hiši, sme tudi na posteljo in kavč? Kakšne ima pravice? Ima kake omejitve (kaj sme in kaj ne)?

Piši malo bolj razumljivo prosim.

Kristinca & Florinca


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 10 April 2008, 15:01:18
Mogoče bi res lahko malo bolj pojasnil stvari, ker ti tako bolj težko pomagamo in svetujemo.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


bart

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 10 April 2008, 19:35:24
lep pozdrav vsem sem prvič na forumu . dobil sem psa iz zavetisca starega cca 1 leto mesanec  ki je po moje
najbolj podoben belgijskemu ovcarju . z njim sem naredil prvi tecaj vzgoje . imam ga od novembra. pred njim sem imel labradorca in landsserja ki mi je lani preminil  v 12 letu starosti. zato sem se odlocil  da bom poizkusil s psom brez rodovnika pa tudi manjsim moj bart ima 27 kg je zelo prijazen ubogljiv vendar samo za domaco ograjo cca 400m kvadratnih vrt svoboden ko se pa vrata odprejo zbogom ljubezen in pamet ne vidi ne slisi nic vec .zelo je tudi agresiven do drugih psov . kaj mi je storiti. od kar je pri meni ni se nihče ga udaril ali kako drugace grdo ravnal z njim, ko sem ga dobil se je zelo bal metle lopate itd sedaj se tega ne boji več . ko ga kaj polomi dobro ve.
bil sem v pasji soli na zacetnem tecaju za vodnike psov. vaditelj pravi da je zelo živahen .v soli je dokaj ubogal .osnovne stvari sedi prostor,poleg se kar uboga pes je dokaj poslusen ni agresivendo ljudi domače ima zelo rad.posebno hčerko katera je prizadeta. cez dan skace po vrtu se z njim igramo in gremo na sprehod .cez noč je vgarazi. nikoli ni bil pri nas na verigi vsak vecer pride lahko za kako uro v dnevno sobo kjer ima svojo deko. po hisi se ne sme sprehajat . lahko je samo na prostoru kateri je zanj določen.vse se pa spremeni ko gremo z njim na sprehod do ljudi je prijazen ne renci samo drugega psa ne sme videt. zacne se zaletavat proti njemu iin neusmileno lajat .takrat pozabi na vse komande. trikran nam je tudi pobegnil za kako uro .ko je na svobodi pozabi na vse . v glavnem ga s tezavo spravimo spet domov.na svobodi mislim da ni napadalen ne do drugih psov ne do ljudi samo teka od ene do druge strani vasi . doma se nato obnasa kot obicajno.vsekakor je precej boljsi kot je bil moti me predvsem agresija do drugih psov ko je na povodcu lp hvala
..



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 10 April 2008, 19:48:32
To je malo premalo. Lahko bi se potrudil pa odgovoril saj na vprašanja pd Florince.
Kje si sploh opravil tečaj vzgoje. Je drugače, če psa pelješ v tečaj kam v kakšno društvo, kjer se pes socializira in ti lahko tam inštruktor svetuje, saj ti lažje kdo svetuje, ki vidi problem psa. Ker nisi dovolj natančno opisal problem. Če želiš da odgovorimo na tvoja vprašanja je dobro, da ti tudi na naša, saj moramo kaj več vedeti. Kje si šolal psa, kako si ga šolal, si hodil s psom tudi kaj v mesto?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 10 April 2008, 19:58:20
To je malo premalo. Lahko bi se potrudil pa odgovoril saj na vprašanja pd Florince.

se opravičujem ampak,saj je odgovoril na njena vprašanja!!! ;)  ;) ;)

citat:Bart;
. od kar je pri meni ni se nihče ga udaril ali kako drugace grdo ravnal z njim, ko sem ga dobil se je zelo bal metle lopate itd sedaj se tega ne boji več . ko ga kaj polomi dobro ve.
bil sem v pasji soli na zacetnem tecaju za vodnike psov. vaditelj pravi da je zelo živahen .v soli je dokaj ubogal .osnovne stvari sedi prostor,poleg se kar uboga pes je dokaj poslusen ni agresivendo ljudi domače ima zelo rad.posebno hčerko katera je prizadeta. cez dan skace po vrtu se z njim igramo in gremo na sprehod .cez noč je vgarazi. nikoli ni bil pri nas na verigi vsak vecer pride lahko za kako uro v dnevno sobo kjer ima svojo deko. po hisi se ne sme sprehajat . lahko je samo na prostoru kateri je zanj določen.vse se pa spremeni ko gremo z njim na sprehod do ljudi je prijazen ne renci samo drugega psa ne sme videt. zacne se zaletavat proti njemu iin neusmileno lajat .takrat pozabi na vse komande. trikran nam je tudi pobegnil za kako uro .ko je na svobodi pozabi na vse . v glavnem ga s tezavo spravimo spet domov.na svobodi mislim da ni napadalen ne do drugih psov ne do ljudi samo teka od ene do druge strani vasi . doma se nato obnasa kot obicajno.vsekakor je precej boljsi kot je bil moti me predvsem agresija do drugih psov ko je na povodcu lp hvala

..


Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #6 : 10 April 2008, 20:06:17
Joj se opravičujem. Je bilo vse rjavo, pa sem mislila, da je samo dal citat.  :-[

Ali imaš povodec napet, ko zagleda drugega psa. Psi se namreč sporazumevajo z govorico telesa, kar je pri napetem povodcu onemogočeno. Sej je tudi že zgodilo, da sta se dva psa lepo razumela in se igrala na povodcih, ko pa sta se kar vredu zapletla pa sta začela renčati en na drugega, ker se nista mogla sporazumevati. Druga možnost je tudi, da pes spolon odrašča (nisi napisal ali je bil kastriran) in se želi rangirati z drugimi samci, glede na to da je sedaj čas paritev. Če je seveda napadalen do drugih psov in ne do psic.
Kakšne kontake s psi pa je imel v začetnem tečaju ali je že imel kašno slabo izkušnjo s kakšnim psom in je to posledica?
V glavne začni počasi in ga najprej navajaj na bližino drugih psov, tako da sta oba na povodcu in poskušaj pritegniti njegovo pozornost z igračo ali hrano. Potem pa se naj psa postopno pribižujeta, ko bo seveda tvoj pripravljen. Najboljše je, da ko greš mimo psa gaa zamotiš s priboljškom ali hrano. Najboljše privajanje na pse pa je v tečaju. V kateri klub pa si hodil?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tasa

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 Junij 2008, 08:16:33
Bart, upam, da si do sedaj že rešil svoj problem. Lahko ti posredujem nekaj svojih izkušenj.

Na povodcu so psi bolj agresivni kot brez povodca. Povdarjam, to ne velja za vse, mislim pa, da za večino. Menda je vzrok temu, da se privezan pes počuti bolj ogroženega. Jaz bi imela takega psa na frej POTEM ko bi strenirala odpoklic do nule in ne bi ga vodila tja, kjer je veliko ljudi in lahko plačaš kazen, ker pes ni na povodcu. Sam presodi.
Moje načelo je, da mora biti moj pes socializiran z drugimi psmi s katerimi lahko pride v stik. Moj sistem je, da psa najprej navadim na vonj drugega psa, tako, da drugega psa božam in s tem vonjem na rokah in obleki pridem do mojega. To sem testirala tudi pri navajanju na mačka in je bilo kar uspešno.
Potem pride seznanjanje na dolžino povodca, izmenično božanje tvojega psa in druga psa, mirno prigovarjanje itd. Rezultati ne pridejo čez noč. Je vredno poskusit. Meni je še vedno uspelo.

Če besno laja čez ograjo, kadar gredo mimo drugi psi (najbolj priljubljen šport vrtnih psov  ;D), bi poskusila to početje omejiti. Vrt je krasna stvar, mislim pa, da  lahko kar malo podivja.

Toliko ti lahko svetujem. Mogoče ti bo v pomoč.