Mesancek:)

irenchy · 121416

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #60 : 01 September 2006, 22:49:21
ŽIVJO! doma imam tri leta starega mešančka srečkoja je mešanec med zlatim prinašalcem in labradorcem.je bele barve z rumenimi uhlji.
Kuža je zelo luškan. Po izgledu sodeč pa je mešanec še med kakšno drugo pasmo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #61 : 01 September 2006, 23:01:02
Kuža je zelo luškan. Po izgledu sodeč pa je mešanec še med kakšno drugo pasmo.

Sploh ne mislim o srecyovem sreckotu, ampak vzami nerodovniskega zkatega prinasalca in nerodovniskega labradorja, pa bomo videli kaj bo ven prislo >:D



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #62 : 01 September 2006, 23:38:50
Sploh ne mislim o srecyovem sreckotu, ampak vzami nerodovniskega zkatega prinasalca in nerodovniskega labradorja, pa bomo videli kaj bo ven prislo >:D
Nerodovniški zlati prinašalec ni zlati prinašalec ampak mešanec. Nerodovniški labradorec ni labradorec ampak mešanec.....

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


sabrina

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 02 September 2006, 09:43:36
no tak...mislim, da je čas, da še js predstavim svojga pesjanarja. :)
ime mu je šon, star je nekje 4-5 mescov, mam ga pa...hm...od 16. avgusta, torej lahk zračunate kuk dni. :)
po njega sm šla v zavetišče zonzani in tam so mi rekl, da je mešanc med staffordom in še neki (oz. je tisti veterinar že skor napisu v potni list stafford (a lahk to sploh? če pes nima rodovnika?) pa je reku, da bo raj napisu mešanec, ker ljudje včasih negativno reagirajo na take pasme). .no...ko hodma na sprehode pa mi vsak ta drug reče, če je labradorec...torej bo najbrž tudi neki labradorčka vmes. :)drgač pa vem, da je bil najden v kartonasti škatli nekje v igu s svojimi bratci in sestrcami... >:(

za enkrat še imava neki problemov s sobno (ne)čistočo, sam upam da se bo to kmal uredilo. :) je bil pa tut sprehod veeeeliiiik problem, ker se gospod ni hotu oddaljit od hiše, sam to se počasi izboljšuje. :)
aja, da ga še mal pohvalim, zna že sedi, tačko (zej ga bom počas začela učit drugo tačko...) pa prostor (da ostane na prostoru). delam pa s klikerjem in je ful vredu zadeva! :)

no drgač sm pa tut js mela neki težav z očetom glede psa...kao: pa ka boš s psom? pa še študij? pa to so stroški! itd itd....no zej se pa počas navaja in mislim, da ga ma že prav rad, sam še noče tak čist priznat...hihi  8) :o

aja, neki me zanima...s šonom mam namen it v pasjo šolo. oktobra se selim v mb in bi tam pač šla v eno kd (priporočate kakšno?:) ). no, zej pa ne vem, če je bolš it v pasjo šolo, ko je pes še mlajši pa čeprav zamudiš 1 mesec (šole se začnejo sept.,ane?), al pač počakam do marca pa ga potem vpišem?


evo, še dve fotki...(upam, da se vidta, ker mi jih v predogledu ne pokaže ??? )...pač..sm še več al manj nova tle.  :-[



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #64 : 02 September 2006, 09:56:10
aja, neki me zanima...s šonom mam namen it v pasjo šolo. oktobra se selim v mb in bi tam pač šla v eno kd (priporočate kakšno?:) ). no, zej pa ne vem, če je bolš it v pasjo šolo, ko je pes še mlajši pa čeprav zamudiš 1 mesec (šole se začnejo sept.,ane?), al pač počakam do marca pa ga potem vpišem?
Najbolje je, da kar jeseni pelješ svojega kužata v šolo, kajti je že več kot dovolj star. Nič hudega, če zamudita 1 mesec. Običajno se da v društvu vse dogovoriti. Namreč zelo je potrebna socializacija kužka v tej starosti in seveda tudi izobraževanje lastnika, če je to tvoj prvi kuža.
Za pasje šole v Mariboru pa nimam nobene priporočila, ker nisem iz štajerskega konca.


Anin

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 02 September 2006, 11:10:32
Še ena Luna, mešanka "z rodovnikom", mama je Istrski resasti gonič (z rodovnikom), oče pa Labradorec (z rodovnikom). Zdi se nam zelo posrečena kombinacija. Na začetku je zgledala bolj podobna labradorcu, zdaj pa v mnogih potezah vedno bolj spominja na mamo, barvo dlake pa nosi labradorsko z maminimi nekoliko krajšimi resami. Sama sem v šali večkrat rekla, da bi morali vzgojiti tako pasmo, pa vidim na tem forumu, da nekateri to počnejo s kakimi mnogo bolj nemogočimi kombinacijami, tako da, morda pa bo kdaj ;) , samo ne z našo Luno, nadaljevanje vrste.

Slikana prvi dan, ko je prišla v nov dom:


pa pb. dva tedna pozneje na morju:


LP



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #66 : 02 September 2006, 11:21:57
Oj, Sabrina, škoda, tudi jaz fotk ne vidim  :(. V MB sem slišala edino za KD Maribor, ne vem, če še kakšno drugo obstaja. Drugače pa je baje zelo v redu KD Ptuj, če ti ni predaleč.

Anin, tole je pa res zanimiva kombinacija, hehe!  :o Sploh ne izgleda kot kak mešanec :P.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #67 : 02 September 2006, 12:43:26
ko hodma na sprehode pa mi vsak ta drug reče, če je labradorec...torej bo najbrž tudi neki labradorčka vmes. :)
Na to se glih ne gre zanašat. Mene tudi skoraj vsak vpraša, če je moja psička zlata prinašalka. Se pa najdejo celo takšni poznavalci, ki me vprašajo, če sem jo postrigla, ker ima kratko dlako.  ;) Za večino ljudi je pes s kratko črno dlako in povešenimi ušesi labradorec, če ima rjavo malo daljši dlako in povešena ušesa je takoj zlati prinašalec ...

Prej sem imela mešanca med nemškim ovčarjem, šnavcerjem in verjetno še kom. Pa kako so bili ljudje pametni, kakšne pasme da je: bil je vse od francoskega ovčarja do belgijskega ne vem kaj. ;D

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lanyca

  • Gost
Odgovori #68 : 02 September 2006, 18:08:50
Anin luškana psička. :-*


lp



sabrina

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 19 September 2006, 17:37:46
Oj, Sabrina, škoda, tudi jaz fotk ne vidim  :(. V MB sem slišala edino za KD Maribor, ne vem, če še kakšno drugo obstaja. Drugače pa je baje zelo v redu KD Ptuj, če ti ni predaleč.

Vem, da obstaja še eno društvo poleg KD Maribor, samo ne vem kok se imenuje. :( KD Maribor sem že kontaktirala in se zmenila, da grem pogledat takoj ko bom v mb, in potem se naprej zmenimo. Če se bova lahko vključila na sredi pa je odvisno od tega, koliko pes že zna...no, bom poročala, ko bova s šonom šla pogledat. :)
Sem pa zvedla tut, da tam ne delajo s klikerjem. Zanima me, če ma kdo od vas izkušnje z delom v KD, kjer delajo s klikerjem in kakim, kjer ne...je razlika opazna? oz. se psi hitreje učijo s klikerjem ali je vseeno?



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 12 November 2006, 15:00:19
Jaz imam pa doma mešančka med nemškim in škotskim ovčarjem. Star je že 1 leto pa še ni hodil v pasjo šolo. :-[ Pa me zanima če je zdaj mogoče že prepozno oz. je kje v okolici bohinja kakšna pasja šola, kjer starost ni problem. ??? :-\



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #71 : 12 November 2006, 19:14:25
Ojla

Najbližji KD ki ga poznam, je v Lescah.
Ne šolajo ravno z klikerjem (vsaj kolikor sem informiran), vendar delajo dobro in z pozitivno motivacijo, tako da kar priporočam.

Daj nam pokaži kako slikico tvojega kosmatinca, da vidimo predstavnika te lepe pasme ;) Verjetno vsi mislijo da je čistokrvni nemški ovčar, kajne?

Lp, Črt


P.s.: prepozno ni nikoli (kjer je volja, tam je pot), vendar moraš vedeti da je že veliko časa izgubljenega.



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 13 November 2006, 06:41:52
O hvala :)

Ja res mislijo da je čistokrvni nemški ovčar. Na žalost slikc še nimam  :( Jih pa kmalu pokažem :)



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 28 November 2006, 18:02:18
http://taro-pes.moj-album.com/.com  :) TOprostite če je trajalo predolgo :) Jih je pa šele 16 pa še to niso vse od Tarija, sam toliko da ga vidite. :) Vam pa povem ko jih še naložim :)



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 28 November 2006, 18:08:07



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #75 : 29 November 2006, 13:11:27
kje v okolici bohinja kakšna pasja šola, kjer starost ni problem. ??? :-\

am jaz mislim da ni nobenega problema z starostjo psa za v šolo.mi smo imeli v naši pasji šoli ene 2 psa nad 2ma letoma starosti pa ni bilo nobenega problema edino to je bilo da se je mao dlje časa učil.no saj pri nas je tako.Taroman mislim da tudi tam pri vas neboš težko našel pasje šole  ;)

LP
K.


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 15 Januar 2007, 19:35:19
Vidim da tema zamira.  :-\
Če ima še kdo kašnega mešančka naj nam pa pokaže svojega pesjanarja! ;)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #77 : 15 Januar 2007, 20:16:07
čao!

moj bratranec ima mečančka z zlatim prinašalcem....ga bom nafehtala da mi da kake slikce  ;)


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 17 Januar 2007, 18:07:05
No da malo popestrimo tole temo nekaj slik Tarota ;D

Tari na pripravah za skok:


Tari in njegov mali prijatelj:


Tako pri miru pa je lahko samo če mu ponudiš piškot ;D :


Že drugi piškot ;) :


Premišljuje o pobegu :) :


Več slik pa še na http://taro-pes.moj-album.com/



Corky

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 15 Marec 2007, 22:12:00
Oj!
Bom se jaz nalimala par slikic od moje psicke Corine, ki je mesanka s koker spanjelom :)

moja lepoticka




LP






"freedom is just another word for nothing else to lose!"

http://corina.moj-album.com


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #80 : 15 Marec 2007, 22:13:59
Aho!

Corky ful je lušna tvoja Corina, daj jo še mal opiši ( kolk je stara pa vse to saj veš  :P)

 :-*za Corino od njene bande
Lp
Ana


miro22

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 19 Avgust 2007, 13:03:14
Evo še moj mešanček Žak, smo ga vzeli iz zavetišča v Gmajnicah pred 1 tednom.Star je 10  mesecev, zlo igriv, prijazen, pa full se hitro uči ;D.Zdj pa me zanima, če mi kdo lahk pomaga ugotovit s katerim pasmam je mešan.Pravijo da je nekaj hrt-a vmes, pol jst sumimi kakega lovskega (foxhunde ipd...). Hvala za pomoč








zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 26 November 2007, 19:40:51
Super da sem našla še tole temo, kjer lahko ponosno napišem, da imam mešančka. Moj ima srečo, da je našel mene za lastnika, oziroma, da sem se jaz odločila da bo moj, ko ga je oči pripeljal. Vsi njegovi bratci in sestrice so nesrečno končali.
Je mešanec med kokeršpanjelko in dalmatincem. Z izrednim lovskim nagonom, ki ga težko krotimo. Bila sva že v mali šoli, kjer niso bile vse metode glih pozitivne, tako da bova šla spomladi še enkrat in sicer v Ljubljano.
Lp



Trixie

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 28 November 2007, 19:56:06
No, pa da še jaz opišem svojega mešančka 8)
umm Rin je star 4 leta, je pa mešanček med nemškim in kraškim ovčarjem.
K hiši je prišel, ko je bil star 1 leto in se kar nekaj časa privajal, saj je bil zelo nezaupljiv do ljudi..do nas ter tudi do neznancev..
Zdaj se je že zelo udomačil :D..na sprehode hodiva brez vrvice saj je zelo ubogljiv( no včasih pa tudi ne ;) ).
Najraje leži na svoji dekci in se igra z plastično kuro :D :D
No..to bi bilo zaenkrat vse..
Lp     
Trixie&Rin  8)



Trixie

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 28 November 2007, 20:14:05
no..pa da še prilimam zraven malo slikic..:D
sicer se Gospod Rin ne mara slikat..in se vedno zelo brani in obrača..nevem morda pa je to sam posledica njegovega karakterja   ;D
no..uspel mi je naredit nekaj njegovih slikc..:D



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #85 : 28 November 2007, 20:28:59
No pa dam še jaz par slikic




LP Anja
Naj album


Trixie

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 28 November 2007, 20:31:04
hehe..res luškan kuža..kej veš iz kerih pasem je?..zdi se mi namreč zlo posrečen, heh :D



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 28 November 2007, 20:32:54
Je italjanski špic/pudel

LP Anja
Naj album


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #88 : 28 November 2007, 21:06:19
Pri meni doma tudi kraljuje mešanka, ki sem jo posvojila v zavetišču Horjul.

Topla:


(tukaj je stara 3 mesece, zdaj ej stara 7; ker nimam naloženih novejših slik)

drugače bom pa kmalu odprla njeno tema, tam pa boste lahko izvedeli več o njej


             Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Trixie

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 28 November 2007, 21:07:40
Je italjanski špic/pudel

se mi je zdel da je mešanček z špicom..:D