Oprema za mačkona

Gost · 5703

Lola

  • Gost
: 13 November 2005, 18:05:33
jjjeeeeej gospa me je klicala nazaj, k ji je prej baterija crkavala me je skenslala. no v glavnem v petek dobimo mucka :) morem nabavt pesek pa neke posodke za njega, hrano pa tak za prvo silo dobimo pol pa bomo naročevali pri puppiki, he he se nam bo to štelo za procente  ;) ;) ;) No v glavnem neko ime mormo izbrat madonca... ajde ponudbe he he.
Boksek sem že pripravila, bo kar boks za pasje mladičke imel da ga bomo pripeljali domov.

čao-anči



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1 : 13 November 2005, 18:26:08
jjjeeeeej gospa me je klicala nazaj, k ji je prej baterija crkavala me je skenslala. no v glavnem v petek dobimo mucka :) morem nabavt pesek pa neke posodke za njega, hrano pa tak za prvo silo dobimo pol pa bomo naročevali pri puppiki, he he se nam bo to štelo za procente  ;) ;) ;) No v glavnem neko ime mormo izbrat madonca... ajde ponudbe he he.
Boksek sem že pripravila, bo kar boks za pasje mladičke imel da ga bomo pripeljali domov.

čao-anči

Jaz bi mu dala ime Sonik - je namreč izrezan dvojnik mačke od mačaka od moje svakinje, ki mu je ime - Sonick.  ;)

Mislim pa, da mi je gospa rekla, da ga kar kličejo Miki. Tudi to je lepo.  ::)

Posodice ti pa lahko jaz dam, ker ima Pika skoraj več posod kot midva s Paulom (in to še neuporabljenih, keramičnih!!!)

Posoda za pesek ni tako draga, pesek pa jaz kupujem od Vitakrafta tisti ta fini v vrečki po 2 kg - imajo jih v Mecatorju za 511 SIT in porabim 2 takšni vrečki na teden do deset dni.

Fajn je, ker se ta pesek grudi, pa samo ven pobereš strnjeno kepo, preostanek peska pa ostane čist...

Pri igračah pa ne rabiš skrbet, ker moja kljub obilici igrač, ki jih kupuje moj ata (!!), se najraje igra s preprosto vrvico... ;)



Lola

  • Gost
Odgovori #2 : 13 November 2005, 18:40:06
Aha no pol pa si lahko od tebe kakšno posodico sposodim :P Igračke sej res .... uno je fajn k plezajo, morm pogledat kok kej to stane, zgleda že fajn. Pesek pomoje ni tak problem samo morem ugotovit sistem pa bo šlo  :D



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #3 : 13 November 2005, 18:44:58
Aha no pol pa si lahko od tebe kakšno posodico sposodim :P Igračke sej res .... uno je fajn k plezajo, morm pogledat kok kej to stane, zgleda že fajn. Pesek pomoje ni tak problem samo morem ugotovit sistem pa bo šlo  :D

Jaz tudi ima tisto zadevico za plezanje in krampanje, pa so ji običajne kartonske škatle skoraj bolj všeč. ;)

Ne, saj tudi to uporablja - niso pa pretirano poceni.... 8)

Jaz imam še nekaj posteljic za obesit na radiator, pa nekaj blazinic za na okno... ::)

NO, to je seveda vse dodatna oprema, ki jo boš potrebovala kasneje. :) ;) ;) :D ;D

Za začetek rabiš posodice & hrano (to oboje dobiš od mene), mačji wc, pesek in pa ležišče.
Sicer si pa muce same izbirajo, kje bodo spale - računaj, da bo to sigurno tvoja psotelja... ;)



Lola

  • Gost
Odgovori #4 : 13 November 2005, 19:31:02
sej he he zato ne rabim ležišča naj pri meni spi, ga bom prav vesela  ;D



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #5 : 13 November 2005, 19:32:31
sej he he zato ne rabim ležišča naj pri meni spi, ga bom prav vesela  ;D

Nekaj te pa moram opozoriti - muce takoooooooooo zrastejo ponoči in so takoooooooooooo težke.... ::)

 :) ;) :D ;D ::) :P



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 13 November 2005, 19:35:03
in tako jim je blazno všeč nos...ker tam prihaja topel zrak ven ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;). pa glej da boš spala čisto na miru.. :D :D...sicer pa sej boš vidla ;) :) :) :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #7 : 13 November 2005, 19:36:47
Moja spi na nogah, zato se sploh ne upam premaknit in se zjutraj zbudim cela polomljena... :D ;D



ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 13 November 2005, 21:16:24
hudirja... sele zdajle sem videla tole temo  ;D ;D :o oziroma debato ...he he he ta je pa dobra...

torej bo imel muc od petka dalje nov domek? saj sploh ne morem verjet! dajte prosim porocat kako in kaj...

happy firbec ostrzka  ::)



Lola

  • Gost
Odgovori #9 : 13 November 2005, 21:35:04
yep tako je, nov domek bo imel, he he ga že čaka topla postelja :D Seveda bomo poročali, bo mogoče še sam kaj napisal ko bo v isti sobi kot je PC  :P



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 13 November 2005, 21:42:26
Super Lola :) Tale mačkon bo sigurno dal v red tvoja dva bulija, saj ima sodeč po slikicah, v sebi tudi nekaj risa :D - čopki na ušesih ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lola

  • Gost
Odgovori #11 : 13 November 2005, 21:44:07
ja ja to pa sem opaziila :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 13 November 2005, 21:56:06
Super Lola :) Tale mačkon bo sigurno dal v red tvoja dva bulija, saj ima sodeč po slikicah, v sebi tudi nekaj risa :D - čopki na ušesih ;D


Tako kot najin Frajer, ti so najbolj pasji,  kar pripravi se ;D ;)

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #13 : 13 November 2005, 22:25:14
yep tako je, nov domek bo imel, he he ga že čaka topla postelja :D Seveda bomo poročali, bo mogoče še sam kaj napisal ko bo v isti sobi kot je PC  :P

Moka skozi s tačkami udarja po tipkovnici... ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #14 : 13 November 2005, 22:29:27
Hehe če bo oboževal tipkovnico je lahko Tip  ;D Sem pa hotla jaz našemu oranžu dat ime Nix, pa je po sili razmer postal Max  :-X (grr) zato to ime z veseljem prepustim če je komu všeč.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 13 November 2005, 22:37:20
Nix je šampon proti ušem ;D za ljudi seveda ;)

Kaj pa Tango? ali pa Mango?

Lp nina




Lola

  • Gost
Odgovori #16 : 13 November 2005, 22:44:05
Mango je že ena bull terrierka tak da to ne, Tango mi tudi ni nekako. Še najbolj mi je Sonic, sicer pa bomo vidli kaj mu bo všeč  8)



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #17 : 13 November 2005, 23:11:39
Moja Pika pa je zopet (dobesedno) na tipkovnici. ;) :D

Sonik je kar dobro ime, ne da?

 ::) :P



Lola

  • Gost
Odgovori #18 : 14 November 2005, 15:57:48
Takole mucek ima že vse na zalogi pa ga še sploh ni *lol* Ima hrano in posodice od puppe, pesek, lopatko za pesek, vrečke za pesek, whiskas vrečke, priboljške...samo še plezalo moremo kupiti da se bo igral he he,,,



ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 November 2005, 09:13:47
Lola vceraj sem imela mackonovo "trenutno sefico" na obisku ... in zdaj vem prav vse o tvojem novem prijateljcku...  :D Kako so mi vsec, ker jih tako skrbi za tega mackona! Zlati so!

Samo za informacijo... menda je mackon se veliko vecji kot moj Belina... mislim, da bo Crta, ki je videl moje posasti zdaj kap...  :D  he he he

Skratka gre za pravega macoooooooooona...
lp happy ostrzka

kdaj bodo selitve narodov?
 



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #20 : 16 November 2005, 09:17:27
Lola vceraj sem imela mackonovo "trenutno sefico" na obisku ... in zdaj vem prav vse o tvojem novem prijateljcku...  :D Kako so mi vsec, ker jih tako skrbi za tega mackona! Zlati so!

Samo za informacijo... menda je mackon se veliko vecji kot moj Belina... mislim, da bo Crta, ki je videl moje posasti zdaj kap...  :D  he he he

Skratka gre za pravega macoooooooooona...
lp happy ostrzka

kdaj bodo selitve narodov?
 

Ja poznamo take - je izrezan dvojnik mačaka od svakinje. Hmm, morda bi jo morala poklicati v Anglijo, ali pogreša svojega?  ;) :D ;D

Kolikor jaz vem, čaka mačkona potovanje v svoj novi domek v petek. :P



Lola

  • Gost
Odgovori #21 : 16 November 2005, 15:17:21
Ja v petek pride, se mi zdi no če ne bo oči mel kaj v planu za domov priti že jutri he he. Maček je dobil še posodico za wc :) za plezalnik mi je zmanjkalo keša. so nekje od 5000-20.000 sit. Ko bo žepnina pa še to dobi da bo mel za plezat. Potem pa še neko košarico rabi, al čem mu kar blazino za mačke kupit... a je mačke treba kar tko redno kopat. jst o mačkah nimam pojma, si bom mogla kakšno knjigo sposodit :) Dejte a še kej rabm??? hočm da bo mucek res v confortu, in da ga bomo razvajali 100/h kot naše kužke.... ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 16 November 2005, 15:45:23
Praskalnik je lahko star pleten predpražnik ;) ti so veliko ceneje, midva pa sva kupila kar en konec tiste umetne trave. Fino je če imaš mačjo meto, ki jo posuješ po delu kjer naj bi mačkon praskal.
Pa wc, pesek, posodice, hrano, lopatko za kakce, kakšno igračko. Kakšne posebne postelje ne rabiš, ker mačkon ni ravno no... pač on je svoj gospodar in leži kjer mu paše ;) Najin je na mikri vmes ko kuhaš, pa na mizi pri tipkovnici ko si za računalnikom, pa na wc-ju ko se tuširaš pa na tvoji glavi ko gledaš televizijo :P Fajn pa se jim zdijo tudi kakšne kartonaste škatlje tiste za čevlje recimo, da se morajo fajn stisnit noter ;D
Kakšen glavniček. Najin je bil skopan v enem letu 1x, pa bo še ker uživa v vodi :o :o Načeloma pa hišnega kratkodlakega mačkona kopat ne rabiš.

Lp nina



Lola

  • Gost
Odgovori #23 : 16 November 2005, 16:32:03
No sej pa pol mam skoraj da vse :D dobro poročamo ko pride mačkon..



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #24 : 16 November 2005, 17:57:37
Lola če bo mačkon notri bi še neki prporočila. Mačja trava ali pa kr navaden oves mu vsej. Naš je vedno bruhal dlako. In rešli smo s travo ali ovsom kaj jaz vem kaj mamo zdej. Trava naj bi vezala tisto dlako in poskrbela da je maček ne zbruha. Ne bi znala točno razložit. Saj verjetno kdo ve kaj mislim...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com