Kako mačka odvadit grizenja roke?

Fitzgerald · 20903

Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
: 17 April 2008, 16:45:20
Mojega mačkona Fickota ne morem odvadit, da se ne bi vsakič, ko se mu približam z roko (v 90%), začel igrat z mojo roko. Misli, da je čas za igro. In on je med igro precej grob (tudi Yodo včasih tako za goltanec zagrabi, da samo zavpije, pa ima precej gosto dlako, sam on ima ostre zobe). In, kadar se tkole igrava, se zna dobesedno obesit za mojo kožo na roki in jo drži kot kak pitbulll ... ponavadi odneham, kadar je tak, samo ne vem, kako to, da se je navadil, da je moja roka igrača. Oz. kako ga ODVADIT tega. Recimo, želim ga pobožat in kadar se njemu tako zdi, me začne s taco (in kremplji) bezat, me odrivat s tačkami, da me bo spet zagrabil ...

Ponavadi so moje roke polne prask in ugrizov. Včasih sem vzela zimsko rokavico in se tako igrala, čeprav imam čedalje izrazitejpi občutek, da se midva sploh ne bi smela takole igrati.  ???



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1 : 19 April 2008, 14:32:15
jaz sem v takem primeru začela cvilit in je maček popustil, sam ne vedno ::),pa tudi rokavičke, ja, so prišle v upoštev,sam vseeno sem bila vedno popraskana, sam zdej ko so starejši, en ima 1 drugi 2 leti, se ne igramo tako grobo, oz. se samo še cerklamo ;D tak da ne skrbet, ga bo minilo :P



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 19 April 2008, 14:44:51
Naš je star dve leti pa se kljub temu še vedno tako igra :-\ Tudi jaz se pridružujem vprašanju, kako tega odvaditi?

Lp



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 April 2008, 16:33:35
Jaz svojega zagrabim za vratno gubo, mu rečem NE in ga odstranim iz roke, nato oddidem ven iz sobe. Moram priznati da se sedaj ko mu rečem ne sploh ne zaganja toliko v roko, raje se loviva po celem stanovanju.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 19 April 2008, 22:38:21
Jaz svojega zagrabim za vratno gubo, mu rečem NE in ga odstranim iz roke, nato oddidem ven iz sobe

Nekje sem prebrala, da je treba takšno nezaželeno vedenje mačka dovadit tako, ad se tisti hip nehamo z njim igrat in ga ignoriramo ... hm, ali pa je to pisalo za pse?  :-\



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #5 : 20 April 2008, 20:09:01
Jaz svojega zagrabim za vratno gubo, mu rečem NE in ga odstranim iz roke,

Jaz ravnam enako ;) Takrat je tudi konec igre oz. cartanja. Saj se potem kar hitro naučijo.  Po 14 dneh tale moj najhujši primer ni nič več grizel, oz. samo nežno grizljal :)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 22 April 2008, 00:06:28
Joj, jaz ga pa potem še malo ... no, bongam pa je čist divji, gobček odprt, krempeljce na pohodu, refleksi hitri ... Bom tud jaz umikala. Sej nekaj časa sem to počela, da sem se umikala oz. prenehala z igro - ker on dejansko misli, da je moja roka isto kot igrača.

Najhuje je, kadar recimo lepo sedim na kavču, komolci mi gledajo ven, on pa nekej iz zasede pridivja, skoči gor in se zasadi vame. Ouch. In jst v luft, on pa pod kavč.

Dvomim, da vpitje kaj pomaga, ker tudi Yoda občasno zajoka, ko jo grdo vgrizne - pomaga edino, če se fizično odstrani.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #7 : 05 Maj 2008, 22:54:28
Ja, če hočeš na silo roko izvlečt še bolj zagrabijo, ker mislijo, da se igraš z njimi. ;) jaz zavpijem av in takoj spusti. :)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 06 Maj 2008, 10:36:57
Ma, av nič ne pomaga.  :-\ Pač, čim me je zače bezat pa se metat na hrbet in na glavo v stilu igre, sem se nehala z njim igrat. Pa še zraven mu strogo rečem NE in pol me kr gleda. Je že večkrat pol čez par sekund začel prest in postal čist macast.  Kdo bi ga razumel?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #9 : 06 Maj 2008, 19:02:17
Oj

Nekateri verjetno ne boste pristaši načina ki sem ga jaz ubral, vendar lahko rečem da učinkuje.
Če se mi je maček že obesil za roko, sem ga enostavni prijel za gubo in postavil dol - konec igre in posvečanja.
Če sem pa uspel ujeti trenutek ko je on že odprl gobček da me bo zagrabil pa sem ga tapknil po njem - opozorilo da se ne greva te igre.

Lp, Črt



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #10 : 07 Maj 2008, 08:22:03
da se še malo uklopim v mačje debate, sicer je trenutno nimam, ker je ostala pri starših doma, bom si pa nabavila svojo čez čas.
Naša mačka doma je prišla iz bogvekje. Jaz sem ji določila, da je mešanica med gozdno in felix muco. In ko je bila čisto majhna, sem jo nosila okoli dobesedno kot mačka mlade, in se je mačka opogumila, je mislila, da lahko z mano dela kar hoče. Tudi ko sva se igrali(z žogico) je dostikrat namesto žogice zapajsala mojo roko. Moj nasvet je takšen...mačke so nastale z udomačitvijo divjih mačk. to pomeni, da nek nagon po lovu je ;D in ko je ona mene, sem jaz njo. Me je popraskala, sem jo nazaj(ne do krvi, ne močno, tolko da je lekcija). Ko me je vgriznila, pa sem ji pokrila obraz z rokami, samo za par sekundic. Skratka, ti meni jaz tebi. Mačka me ima danes, ko je stara že kar precej najraje, nikoli me ne vgrizne, nikoli ne popraska. Tako da, če je vaša mačka vsaj malo podobna moji, je to način ;D
upam da pomagam, mačji pozdrav


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 09 Maj 2008, 11:32:04
Seerland, občasno se tudi jaz tega poslužim.  :-[ Mu pokrijem glavico ali ga na rahlo vgriznem, res narahlo. Ampak to redko, mi je bolje, če v trenutku odneham. Recimo prejle mi je zaprtih oči na trebuhu godel, ko sem prišla do tačk, mu nekaj ni pasalo, pa me je brez opozorila ugriznil (ni nič zajavkal) pa sem mu ostro rekla NE in ga odložila na tepih.

Njegova sestrulja je čisto nasprotje, nikoli ne ugrizne (razen, kadar se igra, pa še takrat nežno prime), vedno ali te s tačko odrine ali zajoka, ne pa kar HAM pa z zobmi šavsat.  >:(

Opazila sem že, da v 3/4 primerih, ko me vidi, da se mu z roko približujem, se že naštima za napad ali pa se dol vrže in začne brcat z zadnjimi tačkami, češ O, lej jo, igrača na 2 nogah je prišla.  :-\



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 09 Maj 2008, 14:38:09
Recimo prejle mi je zaprtih oči na trebuhu godel, ko sem prišla do tačk, mu nekaj ni pasalo, pa me je brez opozorila ugriznil (ni nič zajavkal) ...

Ja!! >:( Ampak takrat ne pomaga pokrivanje oči in podobno, ker mi kremplje zarine v majico, v najhujšem primeru v kožo in grize kot zmešan. Takrat se lahko derem kolikor želim. Največkrat ga kar primem za vratno gubo pa dam čimbolj vstran od mene, če ga dam v svojo bližino, ponavadi spet zagrabi ::)

Ponavadi pa to naredi, ko z roko pridem v bližino njegovega trebuščka, isto pri česanju :-\

So občasno kar čudni tile naši kosmatinci >:D

Lp



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #13 : 09 Maj 2008, 18:45:56
Moj začne tudi z zadnjimi nogami brcat, ko ga pobožam po trbuhu (no, včasih ne), ker je to ranljivi del mačke, očitno jim je še od preteklosti ostalo, da se ga ne sme pipat tam. :D No jaz ga potem samo včasih, če vidim da se mu ne bo dalo ali pa, če mu hočem malo zatežit. >:D



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #14 : 09 Maj 2008, 20:49:34
Nekje sem prebrala, da če imaš čisto mladega mucka, eno tako bibo, ki se komaj začenja igrati, se ne smeš z njim igrati z rokami in prsti. Takrat sicer zelo nežno grizejo in je to prav prijetno, navada pa ostane tudi ko zrastejo in takrat niso več nežni.

Mačji žur! :)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #15 : 10 Maj 2008, 11:59:54
Mene tudi Lilči grize in sem že, ko je bila majhna, dobila polno nasvetov, naj se ji ne pustim. Zlasti, ker sem imela kar malo zdelane roke od njenih zobčkov. ;D Mogoče sem jaz nora, ampak meni se je to zdelo neka vrsta bondanja in igranja. Mogoče pa nimam avtoritete, :P da nisem imela srca, da bi skrila roke oziroma jo odstranila iz svoje okolice. Prijemanje za gubo se mi pa hudo upira, tako da ta prijem res zelooo redko uporabim, samo takrat, ko mala dobi "živčni zlom" ::) in mi začne noret v rokah, jo primem in držim v naročju, da se pomiri. Sem pa tudi ugotovila, da je sčasoma postalo bolje z grizenjem - zdaj pa ne vem, ali je tako kot pri psih, da so mlečni zobčki ostrejši, ali so se pa moje roke navadile že vsega hudega. ;) Sem pa videla, da se pri grizenju moje roke očitno špara (tudi če me še vedno kdaj zaboli) - zadnjič sem namreč (pametno) vtaknila prst ravno med njeno čeljustko in zadrgo, ki jo je grizla. Tisto je pa bolelo. :o ::) ;D


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #16 : 10 Maj 2008, 13:59:57
Kar se tiče zobkov pri pesjanarjih, moja je zdaj zgubila par mlečnih in so tapravi na poti(do polovice že zunaj), mlečni zobki so pač puščice, sploh ker jih mladič ne zna uporabljat, jaz nisem bila nič pogrižena, ker me ni grizla, je dobila svoj kup igrač in grizik in je to to. Včasih, ko pa sva se božali, valjali po tleh, pa je po nesreči znala kak prstek v usta dobit, in fajn pikne ;D ;D

Nekje sem prebrala, da če imaš čisto mladega mucka, eno tako bibo, ki se komaj začenja igrati, se ne smeš z njim igrati z rokami in prsti. Takrat sicer zelo nežno grizejo in je to prav prijetno, navada pa ostane tudi ko zrastejo in takrat niso več nežni.
To so meni vsi govorili, ko sem dobila Gasiko(mačko, ki je zdaj že kar stara), nikoli z rokami, nikoli s prstmi, ker se bo navadla..Ampak kako se pa naj z njo igram????? Ko je mala mrnjavka prišla k nam še ni bila ravno za takšne akcije, vrži mi žogico, pa bom tekla po njo in ti jo prinesla.Torej to odpade. Z igračkami jo zamotit, sej je ok, ampak vseeno, kako se boš igral z mucko kot pa z rokami in prsti? Prvi teden sem jo celo prebožala, prežgečkala, stokrat objela, dvignila,blabla...Vse z rokami. Verjetno je tako res večkrat poskušala vgriznit, ampak je ugotovila, da ni prav. Zdaj ji lahko roko tiščim v gobček, pa ji na pamet ne pride da bi ga odprla. Mačka more vedet,kaj lahko grize in kaj ne sme. Isto pes ali druga domača žival. Da pa bom jaz prvi mesec ko mačko imam skrivala roke, se igrala z njo zgolj z igračami, ali s palčko, to pa ne. Prej ji pokažeš roke, prej si jih želi grist, prej vidi, da to ne sme, posledično se prej nauči...Midva se bova, če bo vse po sreči čet par mesecev selila v hišo, in sva rekla da pač s hišo pride mačka, ker po svojo staro ne morem it domov k mami, ji je kar fajn tam...>Tako da tudi mene potem čaka igra z učenjem ;D


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 12 Maj 2008, 00:19:16
Če jaz mojega zagrabim za kožno gubo, se začne tako izmotavat in delat prevale, da je joj. Je neverjetno izmuzljiv maček. Na njega to ne pali, če ga pridem za kožno, po možnosti še kako prasko več pokasiram.

Sam je recimo smotano, ko spiš in on leži zraven, pa mal pomigaš s prsti, se premakneš, on pa HOP.

Seerland, kaj je palilo pri tvoji mački, da je vedela, da ne sme? Samo besedica NE? Jaz Fickota, če mi leži v naročju na hrbtu, in če me grize, zaustavim s pogledom v oči in ostrik NE, pol me pa gleda, kot da je z Marsa padu. Ampak neha. In včasih pol še učke zapre. Tako mi je zadnjič začel prest (al pa obratno).

Ali pa, če mu preveč blizu njegove glave kaj govorim, sem vedno na preži, da me bo s taco ali da me bo hotu na nos zagrabit (to on rad počne že od malega).

Pri fajtanju včasih položi ušesa nazaj - to kaže na podrejen položaj, kajne?



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #18 : 12 Maj 2008, 16:58:36
Eh, to s kožno gubo, ajde če je mačka/mačak mirna, da ve ko je šla preko meje, ampak mladega mačka za to gubo vlačit pa ga probat kaj naučit. Kot gluhemu dobro jutro, res.. :)
Ker se enostavno ne bo umiril ta tvoj Ficko. Mačko lahko zgrabiš za vrat, pod glavo, oziroma ne rabiš je niti zgrabit, tam jo primeš, moja je bila potem vedno mirna. Ker takrat čuti, da ji dihaš za vrat :) Tako jo umiriš, vsaj po mojih izkušnjah.
Veš kako se je moja mačka naučila kaj ne in kaj ja...Ker sem ji dala "kontra". Ni se mi zdelo, da bom z dretjem na malega mucka kaj dosti dosegla, ker se je skrila že ko je telefon zazvonil in mi ni bilo do tega, da bo zaradi mene cela prestrašena, ker je pač bila občutljiva, ko je bila še majhna, nevem če je s tvojim mačakom isto. In ko me je desetič popraskala ali pogrizla, pa sem jo nazaj, je pač nehala. Ko pa je pridno prišla v naročje se cartat in malo mjavknila, pa je dobila veliiiiiiiko dozo cartanja in se je pač navadila. Imela je izbiro, ali na grdo ali na lepo in na lepo ji je bolj ustrezalo. to je vse ;D


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 12 Maj 2008, 18:26:52
Eh, to s kožno gubo, ajde če je mačka/mačak mirna, da ve ko je šla preko meje, ampak mladega mačka za to gubo vlačit pa ga probat kaj naučit. Kot gluhemu dobro jutro, res.. :)
Tukaj se s teboj ne morem strinjati, vsakega mačjega mladiča (beri:moje izskušnje), ko sem prijela za vratno gubo in ga vzdignila se je ta čisto pomiril in tudi moj sedanji maček ki je star čez eno leto se prav tako čisto umiri ko ga dvignem. Tako da le ni dobro jutro gluhemu,....  ;)



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #20 : 12 Maj 2008, 20:28:13
Saj pravim, jaz imam takšne izkušnje, moja mačka je bla takšna, pa še veliko mačk je takšnih, Fitzgeraldova npr.
tako da kar se mene tiče, dobro jutro, gluhi :P ;)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 14 Maj 2008, 01:10:11
Ficko ima 1 leto (od včeraj  :P ), tako da ni več mali maček. Je pa to slabo, ko vidim, da mu iz učk sije "porednost", ko vem, da je čist napet, mu pol včasih še malo maham okrog glave in pol se on vzpenja na tačke in lovi mojo roko. Ko grem pa stran, pa pridirka za mano in hop se dvigne na zadnje tačke ali pa KAO ugrizne po nogi. Pol pa se jaz obrnem ali pa rečem Fickoooo, pa beži stran - njemu je to samo igra.

Ostrih iger pa mu ne dovolim več. Kadar ga hočem dvignit ali zvečer prestavit v kuhinjo, pa me začne grabit za roke, mu ostro rečem NE in da mir.

Medtem ko se z Yodo lahko tako igram po mili volji, ker je čist nežna in tud, ko ugrizne, ugrizne čisto rahlo. Sam ona se pa erdko igra na ta način. Kaj čmo, samička.



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #22 : 14 Maj 2008, 18:34:09
hehe, hudobija iz oči  ;D vem kak je, ko te žival pogleda pa samo čakaš kaj bo ušpičla :) če je ficko star eno leto, potem pač moreš sprejet, da te malo zafrkava :) je taki mali hecko :)


ona11

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 01 Julij 2008, 07:04:26
Moj nasvet je takšen...mačke so nastale z udomačitvijo divjih mačk. to pomeni, da nek nagon po lovu je ;D in ko je ona mene, sem jaz njo. Me je popraskala, sem jo nazaj(ne do krvi, ne močno, tolko da je lekcija). Ko me je vgriznila, pa sem ji pokrila obraz z rokami, samo za par sekundic. Skratka, ti meni jaz tebi.

kako pa to narediš?če jo "popraskaš" si predstavljem da jo malo uščipneš, ali samo potegneš z rokami kot da bi jo opraskala?

zakaj pa ji pokriješ obraz če te ugrizne? kaj to pomeni za muco?

sem nova lasnica odrasle mačke pa se še učim.

lp