breja maca..

feltna · 3161

feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
: 18 April 2008, 13:27:59
hello vsi skupaj, predvsem ljubitelji mačk!!

Pri nas pri fabrki (industrijska cona) že kar lep čas tava zapuščena maca!! Je črno bela, prijazna, ne boji se ljudi (če so tudi oni prijazni do nje), včeraj sem jo po dolgem času spet videla, ko sem šla na svež zrak.. mala je zdaj breja!! Noben je očitno ne more ali pa noče vzet domov. Sama je tudi ne morem, ker je fant alergičen.. Nočem, da ima maca v industrijski mladičke, ker tako ne bodo preživeli (sako izmeno se spusti tuki kup avtomobilov)!!!

Kako mi lahko pomagate?!!?! Prosim vsaj za kak koristen nasvet!!!! :-[

P.S. če jo v ponedeljek kaj vidim jo še slikam!! Če jo je kdo pripravljen posvojit!!  :-\

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #1 : 18 April 2008, 14:19:37
Mačko odpelji na sterilizacijo. Iz kje si? Vsaka občina mora poskrbeti za sterilizacijo prostoživečih mačk. Obrni se na lokalno društvo za zaščito/pomoč živali, pa ti bojo pomagali.

Lp


feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #2 : 18 April 2008, 15:59:30
sem iz cerknice!! No lepo - hvala za pomoč!!!!

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


Love Cat

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 06 Julij 2008, 13:58:27
jst bi mojo mačko pelala na sterelizacijo sm zdej ne vem al je breja al ni. Pa je vseeno če je ali ni??



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #4 : 06 Julij 2008, 14:47:47
Vseeno. Sterilizira se lahko tudi visoko breje mačke. Pelji jo čim prej na sterilizacijo.

Mačji žur! :)


Love Cat

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 08 Julij 2008, 12:15:49
Pa potem mucke poberejo ven...ane???  :(



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #6 : 08 Julij 2008, 12:45:35
Naredijo splav.
Verjamem, da ti je hudo in težko pri taki odločitvi (tudi meni je vsakič, ko peljemo kakšno prostoživečo brejo muco na sterilizacijo), vendar če se sprehodiš po internetu in pogledaš koliko je zavrženih muc, ki iščejo dom, ti bo kaj hitro postalo jasno, da je to edina pravilna odločitev. Takšni količini muc je težko poiskat res odgovorne skrbnike in če razmisliš v tej smeri, je bolje splav, kot da maldički enkrat končajo pod avtomobilskimi gumami, na cesti lačni in sestradani, maltretirani s strani mimoidočih, zunaj jih tako ali tako 90% ne preživi niti enega leta,... Muc je preveč, dobrih domov zanje pa resnično primanjkuje.
Res ni lahko in v idealnem svetu takih odločitev ne bi bilo treba sprejemati. Ker je pa svet daleč od idealnega pa sprejemamo odločitve, ki so manjše zlo od druge možnosti. Še vedno bolje splav, kot pobijanje mladičev (to je itak nesprejemljivo, vendar se dnevno dogaja. Splav in umor kar se mene tiče nista isto) ali počasne mučne smrti na cestah...
Samo pelji jo čimprej, to je tako kot pri ljudeh, prej ko naredijo lažje je in tudi muca ne dojame, da je sploh bila breja... Če si iz Lj. ti priporočam, da jo pelješ na 300 kosmatih, kjer imajo veliko izkušenj s sterilizacijo brejih muc.
Vso srečo, če pa rabiš psihično oporo ob temu koraku, me pa brez zadržkov lahko kontaktiraš na ZS in ti dam svojo telefonsko, če si iz Lj, grem pa tudi z vama, če želiš.
lp
T.

8)


Love Cat

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 08 Julij 2008, 13:20:06
Sem iz okolice Šmarjeških Toplic. To je blizu novega mesta. Se bom še pozanimala kje je veterinarska klinika. Čeprav se bojim iti tja, ker nočem zvedeti kakšne slabe novice.