dalmatinec in alergija

andrazme · 6064

andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
: 22 April 2008, 19:02:42
živjo
imam velik problem.Doma imam kužka pasme dalmatinec ki pa ima močno alerigijo po celem spodnjem delu.
je čisto rdeč in ima vse večje kraste in praska se neprestano.bila sem že pri vet.toda do zdaj niso odkrili nič dali so mi hrano eukanubo toda
ni nič bolje.enkrat so mi rekli da je vrjetno alrergičen na ves meso razen ribe potem drugič na testenine(škrob)...
vedno bolj postajam obupana :(
če je imel kdo že podobno izkušnjo s tem in ve kako ravnati bi bila zelo vesela vsakega odgovora.
hvala.lp :)




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 22 April 2008, 20:11:00
Alergološki test!
-ste spremenili mehčalec, material ležišča...
-možna je alergija na travo (leži v travi?)
-od kod prihaja pes 8so linije ki so bolj nagjene k alergijam)
-kontaktiraj uporabnico skogkatt-ona je dala čez alergološki test. Stane veliko-da pa rezultate.
-prenehajte hranit z briketi in mu kuhajte (neslano, nezačinjeno) recimo zelenjavno rižoto za začetek, riž+zelenjava+ribe


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #2 : 22 April 2008, 21:46:28
Živjo najprej se ti zahvaljujem za tvoj odgovor...

v glavnem...
-da imel je blazino pa sem mu jo uzela ker sem nekje zasledila da je lahko alergičen na sintetiko,
-tudi na travo sem pomislila ker je res da veliko časa leži tudi na travi,
-dobila pa sem ga v ajdovščini kjer so imeli 9 malih kepic res pa je da je malo večji kot drugi dalmatinci ima 33 kil ampak ni debel nekak prav pravšnji(prebrala sem da ima odrasli dalmatinec 25kil)
-ja kar pa se tiče tega testa če mu dugače ne bom mogla pomagati se bom lotila tudi tega
-no dobra ideja glede tega kuhanja bom poskusila mogoče bo po božjem čudežu na koncu pa le pomagalo :)

res še enkrat hvala za tvoj odgovor se počutim že malo bolje pa upam da bo mojmu srčku to pomagalo :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 23 April 2008, 18:11:24
Je pes rodovniški?

Za ležanje je najboljši 100% bombaž.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #4 : 23 April 2008, 19:02:47
Evo me  :)

Vidim, da imava kar podobna psa ;) Tudi moj je med večjimi, 62cm , v optimalni formi ima 30kg , čez zimo se nekoliko poredi, tako ima zdaj 31,5kg. Alergija se je začela pokazat malo pred prvim rojstnim dnevom, na prvo pomlad. Praskal se je, imel je spuščaje podobnim mozoljem, iz katerih je odpadala dlaka, postala ranica, krastica in se je na to zacelila. Ker se mi ni dalo do onemoglosti probavat razne kombinacije hrane/ležišč itn sem se odločila za test krvi. Le ta je pokazal nekolikšno občutljvost na žitarice, koruzo, sojo, povišano občutljivost pa na riž in neka drevesa. Rižu v hrani smo se seveda lahko izognili, čeprav ima zdaj na voljo le 2 vrsti briketov in tudi večina priboljškov je tabu, proti drevesom in ostalim smo dobili imunizacijski serum kateri se psu v določeni količini na določen čas vbrizga pod kožo. Cilj tega je, da bi s časoma postal imun na te reči. Moram reči, da se je stanje zelo izboljšalo in se samo občasno še kaj pojavi. V bistvu samo takle čas spomladi, ko cvetijo določena drevesa, in ko se pregrešimo pri priboljških  ;D Na srečo z mesom ni težav, ga lahko poje vseh vrst, mu je pa vseeno najbolj pri srcu riba 8)

andrazme, možnosti na kaj bi lahko bil alergičen je žal toliko, da boš mogoče le s srečo kaj odkrila ali pa nikoli. Lahko gre za vseprisotne pršice, bolhe, pralni prašek, mehčalec, čistilo, hrano, cvetni prah, seveda tudi kombinacijo več teh. Meni se res ni dalo zavlačevati, sploh ko se je praskal in sem mu videla, da mu ni prijetno v lastni koži. Zato nisem odlašala, le na priporočila veta sem počakala na sredino poletja, da se mu je imunski sistem v celoti razvil in bi bili izvidi bolj natančni.

Vzorec krvi se je poslal v Madrid-Španijo in je trajalo ca. 1 mesec da smo dobili izvid skupaj s serumom.

Toliko na kratko, pa vprašaj če te še kaj zanima  ;)


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #5 : 23 April 2008, 19:04:53
Aja, pa vabljena, da nam predstaviš svojega lepotca tukaj: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,117.msg239389.html#msg239389  :)


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #6 : 24 April 2008, 15:32:05
skogkatt zivjo

ja moram ti povedati da so tudi njemu vzeli vzorec krvi pa v bistvu niso nič odkrili razen to da je imel neko bolezen ki jo povzroči klop (trenutno se ne spomnim imena) na to je jedel 2 meseca neke močne tablete in jedel eukanubo sensetive toda kar se tiče samega praskanje in rdeče kože ni pomagalo prav nič.
to se zdaj vleče že skoraj eno leto mogoče je včasih malo bolje pa se po tiho že malo veselim potem pa sva kmalu spet na istem.
dala sem mu advantix in ovratnico proti bolham ker sem posumila da se mogoče praska zaradi bolh samo ni razlog to sigurno.ful je bošček včasih bi se kar zjokala ker je prav nesrečen ker se tako grozno praska  :(

zdaj me pa samo nekaj zanima glede tega vzorca krvi?tvoj vet.je to poslal prav v Španijo?? in potem vam je kar znal povedati na kaj je alergičen vaš kuža ali kako?katerega vet.pa imaš? je vredu?ker se mi zdi da je moj  bolj tako da malo zasluži in to je to.

bi bila zelo vesela za tvoj odgovor rada bi naredila temu mučenju konec ker je res bogi tako da vsaka pomoč bi mi prišla prav ;D
aja pa hvala za povabilo bom poslala kakšno slikco moje ljubezni hehe
lp



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #7 : 24 April 2008, 15:42:57
živjo čara.

pes ni rodovniški.ne vem mislim da to nima toliko veze ker sem se pogovarjala z dvema lastnikoma ki imata rodovniška dalmatinca pa sta imela podobne težave.
vrjetno da je res bombaš super za ležanje samo prej ko slej ukrade kakšno drugo dekico ki ve da ni njegova in uživa gor kot da bi bil na plaži včasih je pa res en smotko. :D



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #8 : 24 April 2008, 18:32:02
Tole temo ti še svetujem prebrati: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,1198.msg61132.html#msg61132
Tam sem tudi pisla nekaj v zvezi s tem. Kri je bila poslana v Španijo, nazaj sem dobil cel seznam, na kaj je bila testirana in rezultat za vsako postavko ;) Meni se je splačalo in mi nikakor ni žal. Veterinar je bil pa Matko/Klinika Toplica :)



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #9 : 24 April 2008, 19:22:31
ok skogkatt... najlepša hvala za vse tvoje informacije zlata so vredne in vrjetno če mu ne bo nič več pomagalo se bom pač res morala odločit za ta test.več kot očitno je da se izplača pa maš mir.

aja sej res sem dala 2 slikci od Oskarja na unmu linku.je prov srčkan ;D :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #10 : 25 April 2008, 08:21:37
Smo že v večih temah pisali o tem,pa vseeno...
Nekaj nas je,namesto teh testov krvi,poslalo blato dr.Nabergoju v Moravske toplice,ki je naredil potem seznam alergenov.Nihče ne ve kako,pa vendar deluje.Poleg tega je zelo poceni in hitro.Odkar se pri nas izogibamo tem alergenom,je z psičko vse ok.Mislim,da jih je kar nekaj iz foruma že poskusilo tam.Po mojih izkušnjah pa gre pri dolgotrajnih alergijah skoraj vedno za napačno prehrano...



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #11 : 25 April 2008, 14:02:56
ja pa sem tudi nekje zasledila da bi bila ena možnost da lahko pošlješ blato ali urin in kri k temu vet.
da je baje v redu...
samo ni mi pa čisto jasno kako lahko pošlješ blato ali drugo v Moravske toplice. :-[
pa če bi se mogoče najprej odločila za to možnost to bi ga mogla vrjetno prej poklicat pa se zment kako pol naprej...ane??
mislm pojma nimam kako to gre pol naprej hehe

bi bila zelo vesela za odgovor in se zahvaljujem že vnaprej :)
lp



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #12 : 25 April 2008, 14:25:32
http://www.nabergoj-vet-inz.si/

To je njihova stran,gor imaš telefonsko in po moje najboljše da pokličeš,pa ti bodo kar oni vse razložili...
Drugače pa kupiš ono posodico plastično za blato v lekarni in 'napolniš',daš v ono oblazinjeno kuverto in pač pošlješ...



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #13 : 25 April 2008, 16:18:21
aha ok bom se pozanimala tam res hvala za te informacije pa lep dan ti želim :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14 : 25 April 2008, 16:21:12
Ni za kaj.Če bo še kaj takega,ti kar vprašaj. ;)