Skrb za psa ob tej vročini?

katkor · 6648

katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
: 20 Junij 2012, 08:45:06
Lep pozdrav vsem skupaj  ;)
Kako pa vi skrbite za svoje pesjane ob tej vročini ki nas je zajela? Zanima me predvsem za tiste,ki imajo psa vzunaj (v boxu) ? ;D

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 20 Junij 2012, 08:55:17
Jaz ga sicer nimam zunaj, pa vseeno ... na sprehod hodimo samo ob zgodnjih jutranjih urah in pa po 7 uri popoldne. Edino na potrebo gre vmes po 4 uri do bližnjega gozdička.  Večkrat kot sicer gremo na sprehod v gozd, kjer je potoček. Na vrtu pesjanarja zalivamo, da bo še kaj zrastel.  :D Če gremo kam na daljšo pot kjer vode ni, imamo vodo vedno s sabo. Manj je take igre, kjer se bolj zadiha, več vlečenja itd.



katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 Junij 2012, 09:02:06
Lepo lepo...No jaz jo imam večinoma zaprto v boxu,ker je box fajn v senci skoz.Stara pa bo čez en teden 4 mesece.Zjutraj jo okoli sedme ure peljem na sprehod in malo zdivjam zunaj,potem pa jo popoldan imam še malo vzunaj,ampak samo v senci,malo jo polijem z vodo.Potem pa jo imam od 6 popoldan pa do kakšnih devetih skozi vzunaj ko ni več tiste pretirane vročine.Ampak se vseeno sekiram da jo preveč zapiram  :'(

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


LacenS

  • Gost
Odgovori #3 : 20 Junij 2012, 09:28:08
Mi imamo nasega sicer tudi zunaj, zdaj ko je starejsi in se je umiril ni vec nic v boksu(prej je bil ponoci, ker je vcasih pobegnil) je spuscen na dvoriscu, kjer je ogromno sence, vendar mu v tej vrocini dovolimo da je v hisi v kleti(ko je kdo doma) in je rad not(drugace sploh noce it not)...
Lp



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Junij 2012, 14:03:09
Dino gre na sprehod zjutraj, pred sedmo, v pesjaku počiva do približno treh, takrat gre včasih na krajši sprehod, bolj delava trike v pesjaku. Potem zvečer (od sedmih do devetih in pol) pa ga vzamem, greva na sprehod s prijateljicami in njiovimi psi, se igrajo, vadiva home agility (včeraj je končno dobil tunelček! ;D), ga res zmatram. Pa vmes ga večkrat polijem z vodo, včasih greva do potočka, svežo vodo ima ves čas v pesjaku. Je pa njemu res hitro vroče, se ob vročini utrudi veliko hitreje kot drugi psi. :)



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5 : 20 Junij 2012, 15:18:15
Mi gremo zjutraj na sprehod, popoldne ga ven spustimo, da opravi potrebo na hitro... Včasih pa še sam zbeži v blok, pa še po možnosti zbeži v klet, ker je tam najhladneje. In zvečer smo dlje zunaj, po 7 ali 8 uri, odvisno kako delamo. Če je potreba gremo okoli 23 še1x ven, da se vsi skupaj ohladimo.
Sicer ga pa jaz kar zmočim po smrčku, dlako in na trebuščku, ker imamo sonce cel dan in je kar vroče. pa v kopalnici ima naštimano vlažno brisačko da se ohlaja.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Junij 2012, 15:46:37
So tam kjer smo mi. Čist simpl. To je pa ali v kaki res globoki senci ali pa notri, kjer imamo res super temperaturo.
4 mesečnega mladiča jaz nebi imela toliko časa v boksu že zato ne ker je to najboljša starost za predstavitev sveta, komunikacijo s psom. Jaz sem mladiče vedno imela ''privezane'' nase. Tako so se sproti učili stvari za življenje - med drugim tudi izležavanje v senci skupaj z mano  :D

Sicer pa v taki vročini tudi mi nimamo kaj konkretnega početi zunaj na soncu. Sprehodi pa so zjutraj do 9h max. 10h do potoka, kjer se nažurajo v vodi. In pa zvečer na konkreten sprehod po 20h za kako uro ali več. Takrat tudi kaka žogica poletiiiii (imam odvisnike ;)).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #7 : 20 Junij 2012, 21:28:44
Mi smo zjutraj na kratkem sprehodu - okoli parka. Tavečja pride čist hin domov, pa ni dolg sprehod. Pol ju spustil popoldne zadaj na travo na svoje potrebe, zvečer ob pol 10 pa peljem tamalega na dolg sprehod, s tavečjo pa greva tekat, da pokuri vsaj pol tok energije, kot bi jo mogla.

Mimi*


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 21 Junij 2012, 10:30:37
Pri nas ni sile - na vrtu je sence kolikor češ, v bajti pa dovolj hladno. Sprehodi pa so kadar so, če se da ne ob največji vročini, če se ne da pa takrat ko je pač možno. Če lahko psi vmes še malo zaplavajo toliko bolje. Naši psi vročino zelo dobro prenašajo - vsekakor bolje od mene, tako da sprehodov in treningov ne skrajšujemo. Samo poraba vode je večja.


Tajckova

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 21 Junij 2012, 18:10:42
Jaz imam tudi eno vprašanje.. in sicer, ali ima kdo izkušnje s psom ki se boji ''špricanja vode''? Namreč jaz bi zelo rada našega malo ohladila z vodo, magar samo tačke, ampak se ''šlaufa'' in tuša izogiba kot kakšna mačka in se nasploh boji stvari iz katerih prihaja vodo. ??? Poskusila sem že različne načine, tudi z igro, ampak je prov globoko užaljen ko ugotovi da je moj cilj to da ga malo ošpricam :D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 21 Junij 2012, 18:49:53
Lahko mu pa naštimaš en tak bazenček kamor si lahko tačke hodi namakat. Pa vedro z vodo in goba s katero ga omočiš. Pa mokra brisača v katero ga obrišeš (no ga v bistvu omočiš).  ;)
Načinov veliko, če res ne gre navajanje na tekočo vodo. Sicer pa če mu ni mu ni. Globoka senca bo tudi čisto ok za ohladit. Oz čim manj komplicirat. Važno je le da ima pes možnost se umaknat z vročine in seveda dovolj vode za pitje (no te pa seveda ne ledene). Jaz pri mojih res ne vidim nekega problema. Je meni v povprečju hujše prenašat vročino kot njim. Izležavajo izmenično na soncu (betonu ::)) in v senci.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11 : 21 Junij 2012, 22:21:43
Vsak dan gremo nekam plavat.  ;) Aktivni smo zgodaj zjutraj in zvečer, čez dan se skrivamo in počivamo v hiši. Za Oli uporabljam swamp cooler med treningom.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Junij 2012, 22:37:43
Kot je rekla Lunette - z mokro krpo ga obriši. :)

Jaz sem našega poleti vedno tako hladila, ker tuširanja ni ravno oboževal, pa še preveč dela bi si naredila. Je lažje na vsake toliko časa brisačko zagrabit, pa še pes se prečoha malo. :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 23 Junij 2012, 10:28:13
Jaz imam mojo v boksu. Zjutraj, ko še jaz spim, jo da mama nekje ob 7h za ene pol ure do ene ure ven iz boksa. In takrat se sama igra z igračkami, gre na potrebo, tudi leži, ker se mama pač ne ukvarja nekaj z njo. Potem jo dam jaz ob 9h ali 10h ven za ene 15 minut, takrat mogoče parkrat prinese igračko, drugače pa samo leži in se carta, gre pa tudi na potrebo, če je treba. Takrat jo tudi nahranim. Naslednjič gre ven nekje ob 12h ali 1h spet za ene 15 - 30  minut, takrat pa samo leži pri meni, se carta, delava pa tudi kake trikce, ki jih lahko dela ko leži (ne da se ji niti vstat). Če se ji da gre tudi na malo potrebo, ampak je navadno ne spravim dalje kot pa 10 metrov od boksa  ::) . Potem gre ven za ene 15 minut nekje med 3. - 5. uro, takrat pa spet dobi hrano tudi. In takrat jo navadno pokrtačim, ji strižem vozle ven... No, tapravi sprehod je pa od pol 8h do pol 10h. Najprej kako uro in pol hodima, potem pa pol ure tekama. Vmes pa se lahko tudi kopa in pije v potoku. Ko se vračama je tudi že rosa na travi, tako da se fajn ohladi. Razen če nimam časa tako pozno it grem v gozd in že prej, v vročini. V gozdu je itak senca in kaki potočki, potem ko prideva ven pa se gre skopat, tako da ni sile. Po tadolgem sprehodu pa spet dobi hrano. Ima pa skos na voljo mrzlo vodo  :)

Je pa moji ful ful vroče. Je mešanka med zlatim prinašalcem in kraškim ovčarjem, ima še kar gosto dlako in ful slabo prenaša vročino. Res, ko jo daš ven se navadno sploh noče več kot 5-10 metrov iz boska premaknit, uglavnem ne da se ji. Ima pa obenem tudi ful energije, ki jo potem sprošča zvečer. Je pa še hudo, ker ne pusti da bi jo poškropila, niti da bi jo malo polila po tačkah. To bi ji res zelo pomagalo pri vročini, ampak enostavno ne pusti.  :-\



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 23 Junij 2012, 21:50:36
Kaj ve slučajno kdo, če se da to stvar dobiti tudi pri nas? Ali se naroča samo prek interneta? Ker je bolj malo informacij.  ???
http://www.aquacoolkeeper.com/home-page-products/aqua-coolkeeper-cooling-comfy-harness-red-western.html

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30