prilagojeno mleko

Nelly · 3914

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 27 Maj 2008, 09:00:49
Znankini sosedi so imeli psicko, ki je pri kotitvi poginila. Mladice je cakala "macola po glavi", zato jih je vzela in jih doma hrani z prilagojenim mlekom za mladicke. Mladicka sta dva, lepo napredujeta, sedaj sta stara skoraj 3 tedne in tudi nov dom imata ze zagotovljen.

Zdaj pa malo cudno vprasanje pa vendar..

Ker ima par mesecev staro hcerko, ji je ostalo se nekaj neporabljenega prilagojenega mleka za novorojencke... in se sprasuje, ce je kaksna moznost da ga mesa zraven ali ponudi to mleko v celoti, ce lahko to mladicem mocno skodi ali je ravno tako ok?


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 27 Maj 2008, 11:45:09
Jaz se s tem nebi igrala...hrana in mleko za pse sta nekaj popolnoma drugega kot za otroka, saj ima tudi pes drugacne potrebe kot otrok, naj jih počasi raje začne dohranjevat z briketi za mladičke in bo čisto vredu.



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 27 Maj 2008, 12:03:35
Hvala. Ravno zaradi tega razloga, da nebi bilo kaj narobe raje sprasujem, ker tudi jaz pojma nimam glede tega, sama na lastno pest pa ni nic poskusala eksperimentirati.  Pac, ce bi bilo vredu bi se  porabilo ali pa mesalo z mlekom za mladicke, da se nebi metalo stran, ker sta mala prava pozeruscka. Se jih bo pocasi dohranjevalo tudi z drugo hrano, brez skrbi.

Hvala se enkrat.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 27 Maj 2008, 13:02:38
Nelly,kolegu je psica poginila zaradi odpovedi srca par ur po carskem rezu.Za njo je ostalo 7 mladičkov.Vse je spravil gor z nadomestnim mlekom za pse in pa briketi.Danes jim čisto nič ne fali.Tudi moja psica je bila po carskem brez mleka,pa še ,to ko je končno prišlo zgleda da ni bilo prave kvalitete.Tako sem jaz naše začela dohranjevati z briketi že pri 14 dnevih starosti.Vem pa za primer,ko je psica izgubila mleko,ker so predologo čakali z intervencijo pri porodu in so vmes mladičke nahranili z Humano.Od 14 psov so preživeli samo štirje.Tako da naj tisto mleko raje mirno vrže v kanto.Bo več koristi.
LP Tjaša



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #4 : 27 Maj 2008, 13:10:07
Hvala, sem ze prenesla info naprej, mleko je ze v smeteh. Smo pa zdajle bolj podrobno govorile, jim je ze zacela dodajati briketke. Prej jim ni upala dajati, zato je zdaj mislila, da bi to mleko porabila v kombinaciji z briketki. Ampak kot receno je v smeteh. :)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 27 Maj 2008, 13:20:43
Jaz sem našim brikete polila z toplo vodo,počakala da so se napili potem pa kar z paličnim mešalnikom naredila kašo.Je šlo za med.Kasneje so dobivali tudi obrok iz skute in jogurtov.
LP Tjaša



br

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 Junij 2008, 10:05:38
Katero mleko je v SLO trenutno najboljse za pasje mladicke?
Jaz sem do sedaj uporabljala Royal Canin mleko, ali je kateri se boljsi od tega?



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7 : 05 Junij 2008, 10:20:53
Nelly,kolegu je psica poginila zaradi odpovedi srca par ur po carskem rezu.Za njo je ostalo 7 mladičkov.Vse je spravil gor z nadomestnim mlekom za pse in pa briketi.Danes jim čisto nič ne fali.Tudi moja psica je bila po carskem brez mleka,pa še ,to ko je končno prišlo zgleda da ni bilo prave kvalitete.Tako sem jaz naše začela dohranjevati z briketi že pri 14 dnevih starosti.Vem pa za primer,ko je psica izgubila mleko,ker so predologo čakali z intervencijo pri porodu in so vmes mladičke nahranili z Humano.Od 14 psov so preživeli samo štirje.Tako da naj tisto mleko raje mirno vrže v kanto.Bo več koristi.
LP Tjaša

Mladicki po vsej verjetnosti niso poginili zato, ker jih je hranila s humanim mlekom. Verjetno je bilo po sredi kaj drugega, bolj po pasje verjetnega!
Sama sem nase cokoladne princeske od 14 dneva naprej dohranjevala s humanim mlekom, pred tem pa s pasjim. Razlika je bila ocitna in napredek ogromen. Ko sem jih imela na pasjem mleku so dnevno pridobivali med 50 in 80 grami. Ko sem prenehala s pasjim in nadaljevala s humanim, se je prirastek povecal med 100 in 150g, kar je bilo za mojo pasmo optimalno. Moje mastincice so vse zdrave in nimajo zaradi tega nobenih problemov in tezav, razen moje bojazni, da bi namesto lajanja lahko spregovorile! To se sicer ni zgodilo ampak dalec od tega pa tudi nismo.
Tako, da se meni zdi skoda, ker so vrgli  humano mleko v smeti.
Drugic, ce bo se kdo imel tako idejo o vstran metanju humanega mleka, naj ga kar zame prihrani. Ga bom porabila pri mojem naslednjem leglu! Po mojih izkusnjah se za velike, hitrosrastoce pasme krasno obnese.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 05 Junij 2008, 12:12:38
Naš Magi je bil normalno hranjen z materinim mlekom, ko sem ga pripeljala domov, pa sem mu za priboljšek (kot vsem našim živalim) vsak dan dodajala kozje mleko. Ne vidim razloga, da se Humana mleko vrže v smeti, lahko se psičkom dodaja tudi kasneje, če ga dobro prenašajo. Nekateri psi pa smleka sploh ne prenesejo, po njem dobijo drisko, zato se jim ga ne da.  Vse naše mačke in psi dobivajo mleko, ker jim je zelo všeč.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #9 : 05 Junij 2008, 13:03:45
Naš je primer psa ki ne prenese mleka :-\ obužuje pa jogurt sploh LCA (mislm da se tko napiše :-[) pa kakšnih jogurtov z okusom se tud ne bran mešamo tud brikete-jogurt pa grejo v parih minutah 

Ps. upam da nism preveč mim teme udarla :( :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D