Kje je vaš pes?

Gost · 35832

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #90 : 22 November 2010, 16:41:29
Mi smo prejšnega imeli zunaj,vendar sem si zmeraj želela psa imeti v stanovanju...tako da se mi je sedaj uresničila želja in imam novo pošast v stanovanju  :P...moram reči, da je zelo pestro  ;D

Ne vem sicer koliko si ti stara...Ampak dostikrat so potem starši veseli, ker imajo pomagača pri vzgajanju na področju pospravljanja (čevlji, copati, koš, papirji, da ne leži kaj na tleh, na dosegu pasjega gobca...) ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fbShark

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 05 Februar 2013, 17:43:17
Ker živimo v stanovanju je notri.

*Amor Vincit Omnia*


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 10 Marec 2013, 21:49:36
Večinoma je v hiši. Si ne predstavljam več da bi bil zunaj. Bi preveč pogrešala tisti  njegov cap cap cap vsako jutro.  :P Ponoči spi v spodnjem nadstropju, zjutraj pa pride gor k meni se mi vsede pred vrata in maha z repom po njih dokler mu ne odprem.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


eeemmm

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 10 Marec 2013, 22:56:58
Oba sta notri. Ko smo imeli urejeno teraso ( zagrajeno ), sta bila cel dan zunaj, ponoči pa zmeraj notri. Tudi v prihodnje ( ko bo terasa urejena ), bo tako.



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 11 Marec 2013, 08:31:15
Naš je notri. Imamo sicer ograjen vrt, vendar je z nami v stanovanju. Sem pa dobila občutek, da bi mu znalo biti prevroče. Malo preveč se praska. Mogoče je tudi od hrane, ki sva jo zamenjala nedolgo nazaj. Skratka, trenutno skrbim, da je čimveč zunaj. Okna imam umazane do vrha, ker stoji pred oknom in čaka, da ga bom spustila nazaj notri.
Sem si pa vedno želela psa, ki je socializiran. Ker mi čas ne dopušča, da bi bila cele dneve zunaj je torej pes pri nas, v stanovanju.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #95 : 11 Marec 2013, 08:37:31
Praskanja in vročina-niti ne. Prej suha koža (vlažilec v prostor, magari na topel radiator mokro krpo, posodo z vodo), alergija na hrano ali kaj drugega, mogoče samo neustrezna hrana (probaj z ribami ali dodatkom ribjega olje, olje dveletnega svetlina).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 11 Marec 2013, 08:43:00
Naš je kar notri. Ko je zunaj plus ga kdaj tudi pustim zunaj, včasih toliko, da počaka fanta ko pride iz službe. Ampak potem zmeraj sosedje mislijo, da ima kazensko, ker sedi pri vratih in čaka, da ga spustimo noter. Se tudi premakne ne  ;D



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #97 : 11 Marec 2013, 19:13:11
Sky je notri, ko smo mi doma drugače je pa v pesjaku.

Moncy in Sky


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 11 Marec 2013, 19:33:31
Kljub prostemu izhodu na veliko ograjeno posest...notri  8) oz. natančno tam kjer sem jaz.
Danes je starejši, ki je praktično večino življenja preživel zunaj šel vzvratno nazaj v sobo, in se skrit, za mojo postlo, v najmanjši kot na vprašanje ''A greš ven?'' (je kazalo na dež) ::) Ven je prilezel samo na prigovarjanje, da bomo samo na vrtu in vsi skupaj. ::)
Razlogi zakaj nebi nikoli imela svojega psa zunaj -stran od mene:
-ker so radi zraven
-ker je zunanja bivalna oprema primerna stalnemu bivanju psa zunaj dražja od ene solidne postelje za v stanovanje
-ker od žalostnih pogledov (ali od pumpanja ob ograji, lajanja na mačke, dolgočasja) zunaj nimam nič
-ker pometem že zarad sebe je povsem useen, če so umes dlake (količina ni važna :D)
-ker ga ni čez naključne mokre smrčke na mojih nogah, ker ga ni čez tople kožuhe pred TV, ker ga ni čez veselje ki ga oddajajo...
- in, ker čuvaja hiše nimam namena imet zaprtega stran od hiše ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 20 Marec 2013, 11:57:36
Moja Bona je samo zunaj.Enkrat sem želela da bi jo spravila v predsobo pa ji ni bilo všeč.Ji privoščim pravo pasje življenje.Počlovečen pes ni srečen.Pes je za zunaj  ;D

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


Walden

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Finders - keepers!
Odgovori #100 : 20 Marec 2013, 12:31:03
Kljub prostemu izhodu na veliko ograjeno posest...notri  8) oz. natančno tam kjer sem jaz.
Danes je starejši, ki je praktično večino življenja preživel zunaj šel vzvratno nazaj v sobo, in se skrit, za mojo postlo, v najmanjši kot na vprašanje ''A greš ven?'' (je kazalo na dež) ::) Ven je prilezel samo na prigovarjanje, da bomo samo na vrtu in vsi skupaj. ::)
Razlogi zakaj nebi nikoli imela svojega psa zunaj -stran od mene:
-ker so radi zraven
-ker je zunanja bivalna oprema primerna stalnemu bivanju psa zunaj dražja od ene solidne postelje za v stanovanje
-ker od žalostnih pogledov (ali od pumpanja ob ograji, lajanja na mačke, dolgočasja) zunaj nimam nič
-ker pometem že zarad sebe je povsem useen, če so umes dlake (količina ni važna :D)
-ker ga ni čez naključne mokre smrčke na mojih nogah, ker ga ni čez tople kožuhe pred TV, ker ga ni čez veselje ki ga oddajajo...
- in, ker čuvaja hiše nimam namena imet zaprtega stran od hiše ;)

Tokrat pa samo še podpis.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 20 Marec 2013, 18:21:03
Moja Bona je samo zunaj.Enkrat sem želela da bi jo spravila v predsobo pa ji ni bilo všeč.Ji privoščim pravo pasje življenje.Počlovečen pes ni srečen.Pes je za zunaj  ;D
Zanimivo  :) da vse kar ni v sklopu ''pes je za zunaj'' je počlovečenje, kljub temu, da npr. moji Želijo (ja želijo) bit zraven mene. To da si pa pes ne želi bit zraven svojih lastnikov pa ni ravno stvar nepočlovečenega srečnega zunanjega psa  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 20 Marec 2013, 20:47:22
Tk ko pesa navadiš,tk mu paše bit...On se ne odloča,mi odločamo namesto njega...

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #103 : 20 Marec 2013, 21:45:51
Naša mala je večinoma noter zdaj ko pa bo zunaj toplo (pomlad,poletje) pa kakor bo sama želela saj bo "avtocesta" (vhodna vrata) cel dan odprta da bo lahko šla v zagrajen vrt Spi pa vedno v postelji pri starših ;D



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 20 Marec 2013, 22:20:13
Moja Bona je samo zunaj.Enkrat sem želela da bi jo spravila v predsobo pa ji ni bilo všeč.Ji privoščim pravo pasje življenje.Počlovečen pes ni srečen.Pes je za zunaj  ;D

Ziher ja... Prvo kot prvo ji predsoba verjetno ni bila všeč, ker je ni navajena in je notranjost hiše nekaj novega za njo. Predvidevam, da je bila kot mladič kregana, če je želela za vami v hišo, glede na to, da ste jo namensko navajali, da bo zunanji pes. Drugo kot drugo, če je pes navajen bivati v hiši (oziroma mu je dovoljeno normalno gibanje, ne pa tako kot očitno pri vas, ko je pes enkrat lahko videl predsobo), je avtomatsko počlovečen??
A si ziher, da je pravo pasje življenje psa biti zunaj, na samem večino dneva. Dvomim, da ji pozimi ali ko dežuje delate družbo ali se kaj dosti ukvarjate z njo, ste verjetno raje na suhem in toplem. Pes pa sam s sabo.
Ne razumem zakaj bi si nekdo omislil psa in ga imel večino časa stran od sebe. V čem je sploh fora? 
In še potem napišeš, da je pes, tak kot ga človek navadi. Vi ste ga navadili za zunaj in potem, ko je psu čudno, ko se ga enkrat samkrat pelje v predsobo in mu ni všeč, to uporabiš kot potrditev teorije, da je pes za zunaj.  ;D
Eh brezveze. Bogi psi...

Bulldogs... And nothing else...


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 20 Marec 2013, 22:43:29
Ne da mu ni všeč, je pač novo okolje za njega. Se hitro navadijo / razvadijo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 20 Marec 2013, 22:49:27
Ne razumem zakaj bi si nekdo omislil psa in ga imel večino časa stran od sebe. V čem je sploh fora? 
To se tudi jaz že dolgo sprašujem, tako da če zveš, se priporočam za odgovor  :)

Ji privoščim pravo pasje življenje.Počlovečen pes ni srečen.Pes je za zunaj  ;D
In zato, ker ji privoščiš pravo pasje življenje, je zunaj sama. Ker psi so taki, znani samotarji. V pravem nepočlovečenem življenju tam zunaj nekje živijo sami in so pri tem seveda nadvse srečni. Ja res, blagor psom, ki jim njihovi lastniki privoščijo pravo pasje življenje... sami zunaj. Sounds like dog's heaven on earth  ::)

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #107 : 21 Marec 2013, 09:16:23
Danes je starejši, ki je praktično večino življenja preživel zunaj šel vzvratno nazaj v sobo, in se skrit, za mojo postlo, v najmanjši kot na vprašanje ''A greš ven?'' (je kazalo na dež) ::) Ven je prilezel samo na prigovarjanje, da bomo samo na vrtu in vsi skupaj. ::)
Samo govort ne znajo.....................mis lim nekateri :o



katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 21 Marec 2013, 10:01:31
Sej me ni treba tako popljuvati.Vsak ima svoje mnenje...In normalno,večina na tem forumu vas kar predvideva kako nekdo s psom ravna.
Manchy kako lahko sploh veš da ji predsoba ni bila všeč in da smo jo kregali če je želela noter?! Ne poznaš ne mene,niti moje psičke.Poleti ko imamo vrata kar odprta,gre vedno za mano v hišo in nikoli ni kregana če gre notri.Ko kosilamo in če so vrata odprta in nas pride pozdravit je noben ne nažene ven.Tudi kot mladička sem spuščala v hišo,da je spoznala tudi notranje okolje in da ji ni tuje.Tako da prosim ne predvidevaj.Vse pse smo do sedaj imeli zunaj in tako se mi zdi tudi prav (govorim za večje pasme,ki so za zunaj).BOGI PSi?! zakaj? Psi ne razmišljajo kot ljudje,kaj misliš da Bona ko leži zunaj razmišlja : ojoooj,sosedov pes je pa skoz noter,zakaj še jaz nisem? daj prosim te no...Psu je treba omogočit pravo pasje življenje...In za to ko jo imam zunaj ni za nič prikrajšana..Ima svoj kotiček,ki je samo njen in kjer ima svoj mir,tako kot ga tudi ljudje rabimo...

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 21 Marec 2013, 10:16:22
Katkor, še enkrat si preberi kaj si napisala. Jaz lahko predvidevam in komentiram samo to, kar ti napišeš
:
Moja Bona je samo zunaj.Enkrat sem želela da bi jo spravila v predsobo pa ji ni bilo všeč.Ji privoščim pravo pasje življenje.Počlovečen pes ni srečen.Pes je za zunaj  ;D
V zadnjem postu pa pišeš čisto druge stvari, ker si se očitno počutla napadeno in začela branit...
Pa spet govoriš o pravem pasjem življenju? Mislim, da pravo pasje življenje ni samota. Ljudje rabimo mir ja. Tu in tam, drugače pa smo družabna bitja, prav tako psi. Tebi se mogoče zdi, da ni za nič prikrajšana. Pa verjemi, da je.
Moj pes ima tudi svoj kotiček, kjer ima mir. Ampak ta kotiček je v stanovanju. Ima tudi dovolj miru in samote, ko smo mi v službi po 8-10 ur na dan...

Bulldogs... And nothing else...


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 21 Marec 2013, 10:19:36
Saj ne veš zakaj sem jo želela dati v predsobo...
No,če si pa že prava strokovnjakinja ki vse ve,pa povej kaj Boni manjka?

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 21 Marec 2013, 10:23:12
Sobivanje z vami...



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 21 Marec 2013, 10:26:36
Zakaj pa bi sedaj sploh bilo pomembno zakaj si jo želela dati v predsobo?
Iskreno povedano se mi ne da debatirati dalje, ker se bova samo še prepucavali z besedami. Bistvo sem ti že napisala v mojih postih, ti si se v svojem zapletla in izmotavala svoj prvi post. Brezveze.
Zdaj pa še provociraš z nekim strokovnjakom. Bljak.

Bulldogs... And nothing else...


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 21 Marec 2013, 10:34:52
Tole je večna tema,ki ji ne bo konca.Vsak razmišlja po svoje.Boni ne manjka sobivanja z mano,ker je navajena zunaj in če bi jo od danes naprej želela imeti notri,bi ji manjkalo bivanja zunaj,prav tako velja za vas ki imate pse notri,če bi ga naenkrat imeli izključno samo zunaj,bi mu manjkalo sobivanja z vami.Bona ne ve,kako je življenje v hiši in si tega tudi ne more želeti.Vsak si psa podredi kot si želi in jaz želim imeti psa zunaj in se mi ne zdi to nič zmotno.Pes si lahko želi samo tisto kar smo mu že dali in pokazali,kar mu še nismo,si ne more želeti ker tega ne pozna,ne razmišlja tako kot mi.

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 21 Marec 2013, 11:26:47
V katerem pravem pasjem življenju pa psi živijo sami?

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 21 Marec 2013, 12:18:14
Kdo pa je rekel da živi pes sam?

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #116 : 21 Marec 2013, 14:42:57
Sobivanje z vami...

Če ne verjameš, jo pa vprašaj ;D



katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 21 Marec 2013, 14:45:16
Če ne verjameš, jo pa vprašaj ;D
Haha  ;D se strinjam  ;)

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 21 Marec 2013, 21:31:12
Pri nas je kužika v hiši. V bistvu je tako, da če se z psom veliko ukvarjaš, si na sploh veliko z njim, bo srečen zunaj na prostem ali not v hiši/stanovanju.
Je pa res, da so psi družabne živali in so ponavadi VEDNO veseli družbe...NON STOP.  ;D ;D ;D No vsaj naša psička je takšna.  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 21 Marec 2013, 21:41:57
In brez dvoma zanjo prav fino odgovorit...samo ne s praznimi besedami tako kot to znajo ljudje  ;)
Vsekakor psom ne priznavam pogovora v besednem jeziku, kar pa še zdaleč ne pomeni, da psi ne komunicirajo dovolj jasno za sporazumevanje z nami. Pa pustmo detajle, ker je naslov teme povsem drugačen. Za ene pa še vedno višja matematika. :P

Ampak zdajle pa ne grem več pisat niti brat, ker ne bom zamudila cartanja z mojimi psi. Bo kdo danes s svojim psom, ki živi zunaj preživel ob knjigi recimo (lah tud filmu, če vam branje ne gre) tam pozno v noč? Da ne bojo sami (bojda niso, tko pravte). Moji reveži zdajle že prav čakajo na postelji, da se jim pridružim  :-* Ko bom šla pa spat bodo pa na ''gremo ajat'' šli vsak v svojo posteljo spat. Mah reveže počlovečujem, ker jim bom to z besedami sporočila. Ker lol sm jaz  ::) mar bi se potrdila po pasje ''gggrrrrr'' pa zobe zram pokazala. :P
Aja. Psi rabijo svoj mir. Že že. Ampak, da pa želijo mir pred lastnikom...tega pa nism navajena. Moji psi so radi zraven mene tudi takrat, ko imajo možnost bit drugje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.