Kje je vaš pes?

Gost · 35715

Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #60 : 01 November 2008, 23:21:04
Mi itak živimo v stanovanju ampak ko gremo na vikend (velik vrt) je jasno tudi notr ;) jaz ga bi včasih ko me ne uboga kar zunaj pustila (30min max.)  ampak potem pa moji domači rečejo ''nemoraš ga kar zunaj pustit'' tako da pri meni ni bilo nobenega problema :P ;D in isto bi bilo če bi bil večji (no na kavč nebi smel (baje ::)) )

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Biba.Bibich.Teia

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Moia.višauka.Biba. . .
Odgovori #61 : 01 November 2008, 23:32:55
Moja Biba je večinoma v hiši z mano. Včasih je pa tudi zunaj ko me kakšno urico ni doma in če je lepo vremo je pustim zunaj v  ograjenem vrtu ( ima uto in en del je pokrit-streha) da ni zaprta v hiši. Spi pa v svoji košari poleg moje postelje :) <3

lp, teia in biba

Če V NebEsih Ni nobEnega PSA pOtem Pa Že ne grEm tjA!! :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #62 : 02 November 2008, 12:01:55
Ja je ločeno, midva bova (če bova) v mansardi.
Ob prvi priliki ko bom tam, se bo treba usest za mizo ja.  ::)
Ker vse to sem zvedela dons samo preko telefona.  :-X

a se ne bi dalo dogovorit, ker  arhitekturno se da lepo  rešit, da bi si vidva zgradila zunaje stopnišče in imela direkten dostop v zgornje nadstorje?
Priporočam toplo tako rešitev - ne samo zaradi psov amapk, da se življene pod isti streho čim bolj loči. To pripomore k trajanju zveze ;) in zdravemu želodcu  :D
če se le da tudi razčistite kateri delček zunanjega prostra je vajin- tudi če je čisto majhen in potem ostane samo še dojemanje ,da kar je vajino se staršev nič ne tiče- pa če imata slone in kače , dokler so na vajinem  8).
Eni stari se pač težko dpovejo nadzoru otrok- ampak enkrat je treba narest ta korak, tudi če je boleče  :-\.
Če sumita,da se ne bo dalo normalno shajat (da je vajino vajino) raje iščita drugačne stanovanjske rešitve, čeprav so težke.

Drugače pa glede teme- moji psi so zunaj v boksih-  in notri v stanovanju in v postelji odvisno od trenutnih okoliščin in delovnika. Nisem opazila, da bi posebaj preferirali eno ali drugo varianto. Jaz jih imam rada čim več pri sebi,kadar sem doma (torej notri so večinoma čez vikende, praznike, dopust), ker pa nisem skoraj nič doma (večina delovnikov, predvsem obdobja službenih poti) je brez veze ,da so psi sami v stanovanju. V tem primeru se mi zdi, da  so tudi oni raje sami zunaj koot samo doma zaprti notr.
Na splošno je meni najbolj všeč ,če znajo psi vse jest in povsod bivat. Nikol ne veš kako se bo kaj v življenju obrnilo. Zato mladiče navadim na vse vrste hrane- od kuhane , barf do raznih kvalitet briketov in na vsa vrste bivanja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #63 : 02 November 2008, 13:13:22
Majchy en nasvet. Midva sva si uredila v mansardi stanovanje (hiša je sicer last zdaj od moža, sta pa še starša notri). No midva imava Albo velikokrat gor in noben mi ne bo govoril kje naj bo. Ne popuščati. V končni fazi bosta vidva vložila denar v vajino stanovanje, če bo spraskan parket bo to vajin.

Deteljica pri nama ni bilo mogoče narediti svojega vhoda, imamo pa kot nekakšno skupno stopnišče. Ker je iz hrasta jaz Albo lepo nesem gor pa je mir.

Se strinjam z Deteljico, ta korak je nareč težak, jaz sem mogla ornk zaropotati, da so starši od mojega dojeli, da sva midva samo midva in najine živali in nič drugega. Uklonila sem se edino temu, da nimam mačka doma, ker jih tast ne prenese.

Tako da če boš rabila kak nasvet - saj veš kje sem ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nussika

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 08 Februar 2009, 08:20:53
Moj je cel čas notri...
Samo na sprehod gremo, pa lulat gre ven pa še to po hitri poti ;D



Bully

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 10 Marec 2009, 18:20:19
Mi pa živimo v hiši, ki ma ful veliko vrta tko da se sama odloči kje bo.Ponavadi je notri, če pa hoče ven se vzpne na vrata za na vrt :P



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #66 : 10 Marec 2009, 19:02:20
Majchy, kaj si uredila glede Fibike?

Jaz sem doma v stanovanju, zato ni dileme kje je psica.  ;)  Fant je doma v hiši, pri njih imajo režim, da je pes poleti zunaj v pesjaku, pozimi pa notri v hiši. Ampak samo v kuhinji, bog ne daj dnevni.  ::)  Ko sva k hiši prišli medve s Floro, nisem bila navdušena nad pesjakom in sem prosila, če je lahko Flora notri. Fant se je strinjal in ker je hiša njegova (podedoval), ni bilo nekih hudih pripomb s strani njegove mame okoli tega. Tu pa tam kaka opazka okoli dlak, ampak izrecnega ukaza, da mora bit zunaj, ker je tudi fantov pes zunaj, pa ne.  ;D  Načeloma nimam čisto nič prosi pesjaku, sploh, ker se drži hiše in ima eno odprtinico v hišo - kot en brlog, ampak ker ni nobene ograje in nobene zaščite na pesjaku in je bilo toliko primerov kraje psov, ne bi spala mirno, če bi bila psica zunaj.  :-\  Jaz jo enostavno hočem imeti v svoji bližini.   

Kristinca & Florinca


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 10 Marec 2009, 21:04:12
Moja je pozimi notri....Poleti pa večinoma zunaj...kje v kakšni senčki...(ima tudi uto katero bolj malo "uporablja" ::)-res samo v največji vročini)...
Drugače pa kakor se ji "sprdne", če hoče biti med tednom in vikendi kadar smo doma zunaj je zunaj...Samo pa res rada veliko časa prebije zunaj...
Imamo pa poleti kadar nas ni vrata vedno zaklenjena...ker ona bi se pustila vsakomur odpeljat....



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #68 : 10 Marec 2009, 21:08:27
Majchy, kaj si uredila glede Fibike?

Da bo lahko v hiši.  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #69 : 11 Marec 2009, 07:27:09
Tudi midva razmišljava o izdelavi mansardnega stanovanja pri fantovih starših. Ker tam že imajo psa ni glede tega nobenega problema. Njihov pes je večinoma notri  ;D, poleg tega pa je še bolj razvajen, kot najini dve  :D
Kar se tiče ločenega vhoda. Mi smo prišli do rešitve, da se ena soba s spodnjega nadstropja predela v stopnišče, ki bo vodilo do najinega stanovanja. Pač bo treba tudi spodnji del hiše mal predelat, ampak bo vsaj vse ločeno  ;)
Osnutek načrtov imava že doma in mi je zamisel zelo všeč.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #70 : 11 Marec 2009, 08:35:42
Da bo lahko v hiši.  ;D

Waw, super!  ;D

Kristinca & Florinca


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #71 : 11 Marec 2009, 08:39:37
petrca...ful dobro!  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #72 : 11 Marec 2009, 11:02:26
Ja...sama ideja je super. Glede na možno kvadraturo tudi najugodnejša rešitev. Okolica tam je super (travniki, gozd).
Zdej je treba samo "finance" zrihtat. Že zbiram informacije glede kreditov pri nas  ;)


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 11 Marec 2009, 11:09:08
Ko bos zbrala info glede kredita, bi bila zelo vesela, ce bi se meni sugerirala kaj v tej smeri.
Tud jaz mam ze narejene nacrte, dnarja pa od nikoder. ::)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #74 : 11 Marec 2009, 12:45:50
Ko bos zbrala info glede kredita, bi bila zelo vesela, ce bi se meni sugerirala kaj v tej smeri.
Tud jaz mam ze narejene nacrte, dnarja pa od nikoder. ::)

Ne vem če ti bo kaj prav prišlo, ker se zanimam za kadrovski kredit  ;D


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 11 Marec 2009, 13:05:12
Ja, ta mi pa res ne pride v postev. :D



LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #76 : 11 Marec 2009, 14:53:13
moj cookie pa je vedno v stanovanju...ker enostavno nimamo vrta(imamo atrij)tako da...pa itaq so pudlji sobni psi(čeprav ga imaš lahko tudi uzunaj ;) ::))

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #77 : 11 Marec 2009, 21:32:38
Mi stanujemo v stanovanju .Imamo pa pred blokom tak velik travnik zato smo večino zunaj . Je pa zelo naš Chappi  navdušen nad balkonom kajti vedno je hotel gor v korito od balkona . in začne lajati če ga ne vzdignemo .  :D  Ko ga damo gor leži in gleda kaj počnejo otroci zunaj .  :D Ko pa ni nikogar potem pa si prinese kakšno kost .  :D

Tole zgleda pa takole .  :)



Tukaj je pa bil še moker ker smo ga ravno okopali .  :D



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 12 Marec 2009, 07:08:43
Hm..zanimivo :D
Pa a ne more dol past?



Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #79 : 12 Marec 2009, 12:38:19
Kako dol ? Misliš dol čez balkon , da bi skočil ?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #80 : 12 Marec 2009, 14:41:48
Ko sem bila otrok, so imeli v sosednjem bloku mešanca Pikota, ki je imel v vsej soseski nadimek "Piko, cvetlični lonček", kajti večino dni je presedel namesto enega cvetličnega lončka, ki so ga zato umaknili, na zunanji viseči polici balkona- precej ožji in manj zaščiteni kot tale.
Drugače pa - psi obožujejo balkone, terase in francoska okna. Pravzaprav ima razgled za njih pomembnejšo vrednost kot kakršni koli ha vrtov. Če mi je kaj žal je to, da  ravno tega mi v našem stanovanju nimamo.

 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 12 Marec 2009, 15:10:36
Kako dol ? Misliš dol čez balkon , da bi skočil ?

ja...
deteljica vem jaz kako radi imajo psi okna ::), ker naša bi skos čez gledala....



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #82 : 12 Marec 2009, 16:06:34
Mi imamo balkon (odprt) pa noče it....

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #83 : 12 Marec 2009, 20:23:05
Aha.  :) Ma ne ne  ;). Se boji . Tudi če ga primeš , da ga daš dol se začne jeziti , ker se boji , da ga boš pahnil dol .



Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #84 : 12 Marec 2009, 20:23:46
Ko sem bila otrok, so imeli v sosednjem bloku mešanca Pikota, ki je imel v vsej soseski nadimek "Piko, cvetlični lonček", kajti večino dni je presedel namesto enega cvetličnega lončka, ki so ga zato umaknili, na zunanji viseči polici balkona- precej ožji in manj zaščiteni kot tale.
Drugače pa - psi obožujejo balkone, terase in francoska okna. Pravzaprav ima razgled za njih pomembnejšo vrednost kot kakršni koli ha vrtov. Če mi je kaj žal je to, da  ravno tega mi v našem stanovanju nimamo.

 
:D  ;D




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #85 : 21 Oktober 2010, 10:35:18
http://www.delo.si/clanek/125883

Tisti, ki spi sam, ne da bi si to želel, naj se ne sramuje povabiti najboljšega prijatelja. Klötsch in Dittami ocenjujeta, da (v Nemčiji) približno polovica psov in skoraj vse mačke spijo v postelji s svojim gospodarjem ali gospodarico. To poraja nove težave, kajti dobrih 20 odstotkov psov in deset odstotkov mačk smrči.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #86 : 21 Oktober 2010, 10:39:13
To poraja nove težave, kajti dobrih 20 odstotkov psov in deset odstotkov mačk smrči.

Ampak to je res grozno :-X moja2 na sreco ne smrcita, ampak poleti sem 1 teden imela na cuvanju labradorko od starsev, in sem jo morala celo noc rukat, vcasih pa tudi podnevi :D :D ;D

battito animale


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 21 Oktober 2010, 11:14:42
Evo, midva sva začetek leta preselila na svoje. Zara je šla iz hiše v stanovanje (blok), pa ni imela nobenih posebnih težav. Itak je bila že prej notri pri meni in je šla na (ograjen) vrt samo takrat, ko sem bila jaz zunaj.
Ji je pa v stanovanju ful všeč, ker imava v dnevni sobi francosko okno (okno do tak) in pred njim ima svoje ležišče..zdaj ji je cel žur pol dneva opazovat skozi okno ptičke pa mucke pa... :D



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 21 Oktober 2010, 19:44:03
Mi smo prejšnega imeli zunaj,vendar sem si zmeraj želela psa imeti v stanovanju...tako da se mi je sedaj uresničila želja in imam novo pošast v stanovanju  :P...moram reči, da je zelo pestro  ;D



cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 21 Oktober 2010, 19:47:06
naša je pa ponavadi tam ko smo mi ;) živimo v hiši z ograjo in v teoriji ima dostop do cele hiše in terase vendar ni nikoli vec kot 15 min kje brez mene 8) razen ob soncku ponavadi "preganja" sosedove mačke ki se "prešvercajo" k nam na teraso...pri starsih,ko smo na obisku je tudi tam ko ljudje(ampak imajo obojni tudi pse in je enaka situacija :D) .Hodi tudi z mano v sluzbo,na sestanke itd. edino ko je sama doma je v boxu ampak ji je prav vsec njena "soba" in je navajena na njo tako da ni panike...po vsej verjetnosti da pa ce ne bi imela moznosti vzeti jo z mano v sluzbo bi dobila taksen velik,izolirani pesjak kjer bi ob toplem vremenu preživljala mojo odsotnost ;)

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"