Vnete dlesni

Gost · 35225

all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 24 November 2012, 21:35:57
Če se spomnim kako je mene cela čeljust bolela, ko se mi je dlesn pri modrostnem zobu vnela, si kar vsaj malo predstavljam kako je potem mačkam  :-\

To z žvečkam moram pa probat. Enkrat mi je prodajalka rekla, da ena prav kupuje bikovke, če se prav spomnim,, pa jo da mački in je ful navdušena. Čeprav kakor moje poznam, bi jo žvečla samo tista, ki že zdaj opleta z jezikom za pasto.  :D




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #31 : 24 November 2012, 22:10:02

Upam, da se pozdravite in boste lahko šli na normalno hrano. Te dietne res niso toliko ješče... čeprav je šla moji ledvičarki na koncu RC bolj v slast. Kakšne težave  pa ima?  :-\

Ma saj jo kr jedo, no, ne tako res radi, ampak pač pojedo brez težav pa saj dobijo tudi še kaj drugega, ribice recimo. Ima te kamne in potem spušča kapljice urina oz. ne more lulat, k sreči nismo rabili vstavljati katetra, ampak je šel na tole dieto in je delovalo. Samo zdaj pa ne upava nekaj eksperimentirat, ker sva poskusila vmes iti nazaj na staro hrano/ varianta za težave s sečili in so se spet pojavile kapljice pa sva takoj nazaj Hills začela dajati. Sem že gledala tudi druge hrane, ki bi naj bile ista varianta za urinarni trakt, ampak se delež sestavin, ki so pomembne (zdaj se na pamet ne spomnim več kaj sem morala gledati, saj imam še nekje zapisano) nikjer ne ujema popolnoma pa ne upava menjati spet, ker je zdaj ok, pač dlako ima slabo. Upam, da bomo lahko kdaj zamenjali, vseeno pa je bolje to kot pa poseg.

Drugače pa naš ni problematičen glede dajanja, kak gel mu komot dam v usta, ampak ne prdstavljam pa si, da bi mu s ščetko prala. Mislim, da bom kar tega od Stomadina z razširjenim delovanjem poskusila, ko pa bo zgledalo ok pa prešaltamo na pasto.
"K sreči" ima težave tanajbolj skuliran maček, ne predstavljam si kako bi naši paničarki kaj dajali. :) Če jo slučajno moramo kopat smo opremljeni kot za bitko. ;D



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 25 November 2012, 13:04:57
Drugače imaš tudi različne tipe hrane, glede na to s kakšnimi kristali se maček ubada. Vem pa da tiste, ki imajo muce nagnjene k tem stvarem, potem veliko več mokre hrane dajejo, pa če je treba tudi dieto vsake toliko časa. Res zoprno  :-\

Evo RC opcije, glede na sam problem: http://www.supercombe.si/suha-hrana/1705-rc-veterinary-diet-urinary.html , http://www.supercombe.si/suha-hrana/1706-rc-veterinary-diet-urinary-moderate-calorie-35kg.html , http://www.supercombe.si/suha-hrana/1707-rc-veterinary-diet-urinary-high-dilution-15kg.html

No, saj lahko da si že vidla, da ne boš mislila da kaj tišim  :-[ Samo jaz nisem recimo vedla, da prav ločijo glede na tip kristalov tudi hrano, ker teh problemov še nismo imeli, razen blagega vnetja 1x.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #33 : 25 November 2012, 17:53:17
Ja, naš ima baje oboje, torej obe vrsti kamnov, tako, da dajemo malo eno malo drugo, imajo pa res eno rajši od druge, mislim, da k/d konzervic sploh nočejo, te c/d pa mažejo. Drugače pa se mi RC zdi glih približno isto kot Hills, mogoče čez čas, da malo menjamo, da ni tak dolgcajt. :)

Je pa dosti tega, ker mački premalo pijejo baje, ampak naši imajo tudi fontanico s tekočo, svežo vodo in kr pijejo vodo od tam.
Zato se tudi kr mokre hrane daje, ja.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 25 November 2012, 19:25:08
Glede mokre hrane moram pa rečt, da je moja ledvičarka dolgo Hills jedla, pa sem vidla da ji gre težko dol, ker že tako ni apetita imela. Sem ji dala potem RC, pa ji je bila bolj všeč. V bistvu sta si znamki zelo podobni, ampak so zgleda ravno tiste male razlike potem pretehtale, da ji je RC bolj teknil.

Je pa ravno K/D imela,ki je sicer za ledvične težave. Potem sem ji pa RC renal dala, ki ima več različnih okusov, pomoje je tudi to pomagalo. (Nisem vedla da tudi za kristale renal hrano predlagajo. Se je ravno tej moji potem malo mehur vnel, da sva morale še urinary dajat.) Sem pa kupovala pri dobavitelju vse to hrano, se mi zdi da je bilo ceneje kot pri veterinarju.

Smolo imate kakor berem, upam da se porihtate...



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #35 : 28 November 2012, 10:53:20
Hvala za lepe želje, ja, ko se enkrat začne pol je vse na kupu. No, k sreči ni nič hijšega, tale Hills bomo pa do nadaljnega tudi preživeli. :) Mogoče pa res menjamo za RC, da ne bodo skoz na isti hrani.
Javim kako bo s pasto šlo...



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #36 : 29 November 2012, 13:18:07
Mene pa zanima tisti, ki ste že dali čistit zobni kamen mačkom ali je to res, da se po čiščenju še hitreje nabira? Namreč malo me skrbi, moj muc je star 10 pa še nikoli ni imel čiščenja, tudi zdaj nima nevem koliko, ima samo na zadnjih zobeh in je veterinarka rekla, da  bi bilo dobro razmisliti o čiščenju v roku pol leta. Potem pa je rekla, glede na to, da ni imel problemov do sedaj, da bi potem moglo zadostovati za nekaj let, da ne bi bilo potrebno več čistiti... samo za nekaj let? Mislim jaz bi mu rada čim kasneje čistila, da bo potem res čimdlje držalo, ker jaz potem ne mislim mačka pri npr 15 letih dajat pod anestezijo...



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 29 November 2012, 13:51:51
To sicer prvič slišim, je pa verjetno rekla po logiki, da se mačku zob ne neguje nič in se mu bo potem čez leta spet kamen naredil...

Lahko mu date čistit, potem mu pa sama mažeš zobe z encimsko pasto in tako probaš preprečit ponovno nabiranje kamna. Mogoče se mu niti ne bo toliko delal kamen sploh. Jaz osebno se ne bi zdaj obremenjevala kaj bo čez 5 let, ker je težko vedt. Če je stanje zdaj tako, da je treba nujno čistit, jaz ne bi čakala.

Če pa nisi prepričana, pojdi pa mogoče po drugo mnenje nekam, da vidiš kaj bodo tam rekli.



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 18 Januar 2013, 14:08:01
Moja mačkica ima tud vnete dlesni.  :-\ Smo bili nekaj časa nazaj pri vetu, dobili antibiotike, se en teden mučli, da smo jih spravili v gobček, pa sploh ne vem, če je kaj pomagalo. Danes sem ji uspela pogledat in ma še kar precej vnete.
Torej, če sem prav razbrala iz prejšnjih pogovorov - tale stvar je za zdravljenje vnetih dlesni?

http://www.supercombe.si/zobna-higiena/1022-stomodine-lp-50ml.html

Sicer je dajanje tabletov in podobnih stvari pri naši mački skoraj misija nemogoče, ampak bi rada s čim poskusila, presen jo spet vozim k veterinarju. Konec koncev je zanjo tudi ena ura vožnje po ovinkih nočna mora.  :-\



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 19 Januar 2013, 18:48:56
S tem gelom ji lahko mažeš 2x na dan ja. Pa potem hrano umakneš, da ne gre takoj jest. Upam, da bo pomagalo.

Pri nas je ena, ki ima še vedno vneto precej (je imela grd zobek tam) in ji moram še mazat, čeprav ne gre ful na dobro. Ampak je veterinarka kul in sva zmenjeni, da če ne bo pomagalo, da bova probali z antibiotiki, če pa še to ne bo, se bo pa o puljenju razmišljalo. Sploh ker mačke sicer to po videnem nič ne moti (normalno je in vse).

Drugače je nam ful Stomadhex pomagal, pa ne vem če se ga še da dobit.




niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 20 Januar 2013, 09:50:05
Hvala za odgovor. Bom poskusla.  :)

A se dobi ta gel tud v trgovinah, kot so Mr. Pet, Tukano..? Al samo pri veterinarjih?



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 20 Januar 2013, 17:45:21
Tudi pri nas je imel to starejši maček.Pa smo ga peljali k veterinarju da so mu sčistili zobni kamen,imel je tudi vnete dlesni tako da je dobil nekakšen gel(podoben kot tisti na zgornjem linku).Izgubil je tudi nekaj zobov.Sedaj mu dlesni redno mažemo z gelom čeprav ima še vseeno malo rdeče in je veterinarka rekla da nekateri mački imajo to potem še dolgo ali pa jim sploh v celoti ne izgine.Čez nekaj mesecev ga peljemo na pregled tako da bomo videli kaj bo.Nam je pa tudi veterinarka priporočala umivanje zob tako da mu jih občasno tudi umivamo.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 20 Januar 2013, 21:56:21
Pomoje boš dobila pasto tudi v Mr.petu ali pa drugih takih trgovinah, ja. Mislim da sem v eni izmed teh kupila ščetko enkrat, pa so imeli tudi paketke s pasto vred.




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #43 : 30 Januar 2013, 13:24:38
hej

Razmisljam o nakupu Stomodine gela, samo ne vem, ce je v nasem primeru primeren. In sicer, Tevz ima slabe zobe, sicer brez oblog, ampak zobki so mu pri enem letu zaceli letet ven. Najprej je zgubil enega spodnjega spredaj, potem kar naenkrat se enega tik zraven tistega prejsnjega, ko sva bila septembra na cepljenju je veterinar opazil, da ima enega zgornjega sprednjega tudi precej zunaj, malo je bilo rdece okoli zobka, je rekel da bo sel tisti tudi ven. Ampak ker mu zdaj vsake tok pogledam zobke je tisti zobek se zmeraj notri, je se zmeraj malo rdece okol in zgleda malo bolj ven. Par dni nazaj sem pa opazila da mu tudi spodaj en malo bolj ven strli (zdaj bo to ze tretji v vrsti), in tudi rdece je okoli. Zato sem razmisljala, ce mu grem nabavit Stomodine, samo ne vem, ce bi kaj pomagalo. Sicer pokaze ne, da ga kaj boli, briketke tudi normalno je (mu dodajamo tudi briketke za zobe), skrbi me edino tista rdecina okoli teh dveh zobkov.

Kaj mislite, grem nabavit in zacneva mazat ali pac pocakam, da se ta dva ven padeta (enkrat ko bosta)?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 30 Januar 2013, 16:46:21
O joj Ovcka, zakaj pa čakaš da mu kar ven letijo?  :-\ Tole meni deluje kot da ima paradontozo. Moji pokojni mački se je to naredilo (je bila stara okoli enega leta, se ne spomnim čist točno), pa smo jo takoj ko smo opazili, da je zgubila zobka (ko smo jih vidli na tleh, ker je ona normalno jedla in vse), peljali k vetu, pa še ena zdravila je dobila. Sicer je na koncu imela pol manj zob, še vedno jih je pa nekaj ostalo in potem do smrti ni imela več težav.

Ne vem no, jaz bi šla raje k vetu, ker gel pomoje ne bo nič naredil. Sicer ne vem h komu hodiš, ampak ti niso nič rekli, samo pač da lahko čakaš da vse ven zleti?  :-\ Drugače pa, če si kdaj v skrbeh, lahko komot tudi bivšo skrbnico pokličeš, če ima kakšno tako izkušnjo. Itak bi hotla vedt, če ima mali težave.

Jaz osebno ne bi čakala da vse ven popada.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #45 : 30 Januar 2013, 19:27:13
A pa obstaja kaj za paradontozo? Sem mislila da ne, da pac itak nimajo kaj naredit (ce ima ze genetsko slabe zobe - oz. pac, na pogled so zobje lepi beli, samo ven letijo)..  :-[ Hodim pa h Knezu (oz. ce je kaj bolj taksnega pocakam in grem k Vanji, ker enkrat tedensko ponavadi pomaga pri bratu), samo nazadnje septembra, ko sva bila na cepljenju in mu je tudi zobke pogledal in videl tistega, ki naj bi ven padel (pa potem ni) ni priporocal kaksnega posebnega zdravljenja, jaz pa tudi nisem sprasevala ce je potrebno kaj ukrepat (glede na to kaksen divjak je Tevzek smo doma tudi sklepali da se je kam butnil in se udaril spodaj v celjust in zato izgubil spodnje dva).  :-[

Ga bom vprasala kdaj dela Vanja in sla magar takrat na pregled..

Hvala!

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 30 Januar 2013, 21:33:44
Jaz točno ne vem kako je s paradontozo in zdravljenjem, samo vem da naši potem ni nič več ven letelo. Bi se pa v tvojem primeru vsaj na telefon vsedla, pa poklicala kam za drugo mnenje. Mislim, saj poznam Knezova, nič ne rečem, ampak bi hotla vedt če mi zna kdo drug še kaj svetovat ali pa priporočat. Če bi mi pa vsi enako rekli, bi vsaj vedla pri čem sem. Vseeno mi je čudno, da bi človek kar čakal na to da zobje ven letijo. Sicer mačka brez zob čist normalno funkcionira, ampak če se da preprečit, se splača probat.

Heh, naše tri so sicer tudi precej divje in jih včasih namerno bremzam, ko mi šprintajo po stanovanju, ker se večkrat zaletijo v posteljni okvir, kavč, vrata,... tko direkt z glavo ali telesom. Ampak dvomim da to lahko ven zob zbije... če ni še kakšen razlog zraven.




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #47 : 13 Februar 2013, 11:23:20
hej

Smo sli se na pregled k Vanji.. Isto nama je povedala, genetsko slabo zobovje, brez znakov bolezni, itd, lahko pricakujemo da bojo sprednji tamali vsi odleteli ven prej ali slej, zadnji nekje pri 5ih/6ih letih, z redno higieno bojo mogoce zdrzali dlje. Dobila sva Stomodine gel za mazanje (1x tedensko samo kot ciscenje, ker ni vnetja ali cesarkoli), poskusim naj tudi umivat zobke s pasto (ce nam bo uspelo). Ima drugace lepe bele zobke, na zadnjih je malenkost oblog ampak zaenkrat se nic kriticnega. Moramo pa spremljat, pa ce bo prevec oblog pripeljat na ciscenje kamna..

Me pa zanima se nekaj: kaksno kolicino stomodine gela pa naj uporabim?  :-[ Recimo pol cm na eni, pol cm na drugi strani? Je to prevec/premalo?  :-[ Prvic smo ga nanesli v nedeljo, sem pricakovala vecje borbe ampak mi je kar nekako slo..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 13 Februar 2013, 16:49:47
Hm, jaz dam za eno debelo kapljo na prst pa namažem (za eno stran). Verjetno je tudi odvisno od tega kako velik gobček ima.




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #49 : 31 Oktober 2013, 11:08:33
hej

Se par vprasanj.. Stvar je sicer taka, sprednji tamali zobje so skoraj vsi odleteli ven, ima mislim da samo dva spodaj in ene tri zgoraj, ostali zobje se uredu drzijo, so lepi beli, samo cisto na zadnjih je malo oblog. Sedaj ga je pa zacelo par dni nazaj malo bolet, smo opazili da tako "zastrize" z gobckom ce ga pobozamo pod brado. Pa sem sla gledat in ima okoli zadnjih zob spodaj malenkost rdece dlesni. Bom sedaj Stomodine malo pogosteje uporabljala npr. kot pri vnetju (se pravi 2x dnevno), pa me zanima, koliko casa je potrebno to prakticirat? Dokler vnetje ne gre nazaj, ali je kaksen omejen cas uporabe recimo ne vem, en teden? Pa verjetno encimsko zobno pasto sedaj med vnetjem ni fajn uporabljat, ker lahko kao pospesi vnetje (vsaj tako sem prebrala)?

Je pa menda ugotovil, da mu s tem gelom pomagam, in mi je prej celo ene pol minute pustil, da sem mu lepo nanesla gel in obenem se zmasirala dlesni.. Aja, pa tudi scetkala sva zobe par dni nazaj, prvic z zobno scetko, pa tudi ni bilo ne vem kaksnega upiranja.. :) Priden Tevzek  :-*

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album