1. tekma RO, 2008

Rinchy · 32225

piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #60 : 09 Maj 2008, 17:46:57
Vsem jutri veliko sreče in ne prevelike vročine da nebo kužkom vroče in seveda tudi lastnikom :)


**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #61 : 09 Maj 2008, 18:16:25
Navodila kako do vadišča (malo bolj natančno):

Obvoznico zapustiš na izvozu Hotel Grosuplje, cesta se rahlo spusti (pazi tisti z leve imajo prednost), na prvem križišču (na levi je bencinska črpalka) zaviješ desno (pazi levi majo prednost) in se pelješ naravnost po vijugajoči cesti (mimo šole, ki bo na levi, mimo ene majhne črpalke - tudi na levi), dokler ne prideš do T križišča - tam zaviješ levo in se pelješ naravnost cca 100 m do krožnega križišča, krožnega zapustiš na prvem izvozu (desno) in se pelješ cca 300m (mimo gostišča Krpan) do Y križišča (na levi strani križišča je Tuš), na tem križišču greš levo in nato TAKOJ (10 m) spet levo, nato pa naravnost mimo Tuša (ki bo na levi) in mimo grosupeljske pekarne (ki bo na desni), čez 20m pa bo na levi strani gasilski dom in za gasilskim domom je vadišče.

Srečno!

Lp, A

Še ena varianta:
Avtocesto zapustiš na enem izvozu prej: Šmarje-Sap in se voziš samo naravnost do Grosuplja in skozi celo Grosuplje in prideš do krožnega. Potem pa prvi izvoz desno in nadaljuješ kot napisano zgoraj (od krožnega dalje).

 :)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #62 : 09 Maj 2008, 18:17:48
Vsem jutri veliko sreče in ne prevelike vročine da nebo kužkom vroče in seveda tudi lastnikom :)



Hvala za lepe želje... Ko bi bilo vsaj tisto o vročini uslišano... :) Mene je glede na napoved kar groza :-[.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #63 : 09 Maj 2008, 18:54:50
Hvala za lepe želje... Ko bi bilo vsaj tisto o vročini uslišano... :) Mene je glede na napoved kar groza :-[.

Sploh za mojo Kayo bi bilo dobro, da ne bi bilo vroče. sploh, ker so mi jo doma še zredili... Ali pa da bi takoj na začetku delala.  :-\



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #64 : 09 Maj 2008, 20:14:49
Rinchy in piki_ca  hvala za lepe želje :) Enako tudi jaz vsem tekmovalcem želim veliko sreče..Se vidmo :D

Drugače pa tudi jaz upam, da ne bo čimbolj hladno, ker če ne bo mi, ga bo moja madam ga še bolj biksala :-\ :-[ :-[. Upam, da bo čimprej na vrsti.

lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #65 : 09 Maj 2008, 21:06:18
Je res, da oboje zahteva veliko koncentracije, samo je RO dosti težji, ker pri agiju nimamo časa toliko premišljevati vmes. Probaj, potem pa govori ;) :P Da prvič to slišiš nič čudnega, ker tudi jaz v Ajdovščini prvič to slišala, samo ne vprašaj od koga ;) Ja je res, da pes mora biti navajen na motnje. Samo malo uvidevnosti bi pa vseeno lahko bilo, a ne? Hvala...lp

Zakaj misliš da je RO dosti težji?

Saj če so psi ob progi in so tiho je pomoje čist ok.  ::)
Poslušnost psa mora delovati tudi ob motečih dejavnikih.  ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #66 : 09 Maj 2008, 21:23:33
Tudi jaz sem mnenja, da psi niso moteči, če so cca. 1 meter stran od označene proge. Itak so znakci ponavadi postavljena še približno 1 meter stran od tistega traka, ki obdaja progo. Ravno igrat se ni treba s psom zraven proge, ampak če lepo leži/sedi, pa mislim da sploh ni panike  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #67 : 09 Maj 2008, 21:36:05
Zakaj misliš da je RO dosti težji?

Saj če so psi ob progi in so tiho je pomoje čist ok.  ::)
Poslušnost psa mora delovati tudi ob motečih dejavnikih.  ;)
Imaš mogoče že izkušnje od enega in drugega ;) ???  Odgovor je itak, da jih nimaš :P Pri agiju npr nimaš časa razmišljat, pri RO, kjer  so potrebne vaje poslušnosti pa je več in kje ti je kle nelogičnega ???. Ja probaj pa boš videla razliko, samo z Živo in ne z Nio :P


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #68 : 09 Maj 2008, 21:39:29
Imaš mogoče že izkušnje od enega in drugega ;) ???  Odgovor je itak, da jih nimaš :P Pri agiju npr nimaš časa razmišljat, pri RO, kjer  so potrebne vaje poslušnosti pa je več in kje ti je kle nelogičnega ???. Ja probaj pa boš videla razliko, samo z Živo in ne z Nio :P

Ja saj zato te pa sprašujem za razliko, ker ne vem!  ::) ::)
Mogoče je ravno agi težji zato ker nimaš časa sploh razmišljat, RO pa moraš pač biti zelo natančen in pazljiv.  ;)

A maš spet slab dan?  ::)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #69 : 09 Maj 2008, 21:40:19
Kdaj je že treba bit tam? a ob 9 h?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #70 : 09 Maj 2008, 21:46:51
glede motenj- bolj ko se zadeve počasi dogajajo, več ko je statičnih vaj, bolj kopes ve vnaprej kaj čemu sledi, več možnosti je , da začnejo psi opazovati okolico in najdejo kaj (bolj) zanimivega- predvsem, če itak iščejo izgovor za akcijo  ;)
Pa dalj ko vse skupaj traja večja je možnost ,da se pes s slabo koncentracijo naveliča.
In prednost agilitya za "raztresence" pred drugimi programi v tem smislu  je , da se vse dogaja hitro, da je vrstni red psu neznan, da mora vodnik tekati naokoli in je s tem videti dokaj zanimiv in da cel tek traja ene 30 do 40 sekund  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #71 : 09 Maj 2008, 21:51:22
Ja saj zato te pa sprašujem za razliko, ker ne vem!  ::) ::)
Mogoče je ravno agi težji zato ker nimaš časa sploh razmišljat, RO pa moraš pač biti zelo natančen in pazljiv.  ;)

A maš spet slab dan?  ::)
Se krepko motiš, ker ravno pri RO-ju je treba več razmišljati ;) :P Nimam slabega dne :P

deteljica ja ob devetih se začne :)

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #72 : 09 Maj 2008, 21:53:05
glede motenj- bolj ko se zadeve počasi dogajajo, več ko je statičnih vaj, bolj kopes ve vnaprej kaj čemu sledi, več možnosti je , da začnejo psi opazovati okolico in najdejo kaj (bolj) zanimivega- predvsem, če itak iščejo izgovor za akcijo  ;)
Pa dalj ko vse skupaj traja večja je možnost ,da se pes s slabo koncentracijo naveliča.
In prednost agilitya za "raztresence" pred drugimi programi v tem smislu  je , da se vse dogaja hitro, da je vrstni red psu neznan, da mora vodnik tekati naokoli in je s tem videti dokaj zanimiv in da cel tek traja ene 30 do 40 sekund  ;).
Točno tako :)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #73 : 09 Maj 2008, 22:07:55
Kdaj je že treba bit tam? a ob 9 h?
Zbor tekmovalcev je od 8.15-8.30. Tekma pa naj bi se začela ob 9ih.


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #74 : 09 Maj 2008, 22:15:06
Moje mnenje o motečih elementih je naslednje: če gre za tekmo, je prav, da so pogoji za vse pse približno enaki. No čisto enakih ni mogoče doseči, vendar približno pa. Zato pa mislim, da prav preveč blizu (1 meter se mi namreč zdi preveč blizu), ni fer, razen, če bi bila taka motnja pri vseh tekmovalcih.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #75 : 09 Maj 2008, 22:18:01
Moje mnenje o motečih elementih je naslednje: če gre za tekmo, je prav, da so pogoji za vse pse približno enaki. No čisto enakih ni mogoče doseči, vendar približno pa. Zato pa mislim, da prav preveč blizu (1 meter se mi namreč zdi preveč blizu), ni fer, razen, če bi bila taka motnja pri vseh tekmovalcih.
Se podpišem pod tale tvoj post :)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #76 : 09 Maj 2008, 22:45:33
Mene po vsej verjetnosti jutri ne bo :( ...tako da vsi ki tekmujete veliko sreče, dobre rezultate in pa predvsem ne preveč sonca in vročine :)

Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #77 : 10 Maj 2008, 05:48:25
MUNDUS škoda :-\ Hvala za lepe želje :)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #78 : 10 Maj 2008, 14:48:32
Mi smo nazaj. Preživeli smo prijetno dopoldne v dobri družbi. Midve sva se uvrstili na 5.mesto, čeprav sem mnenja, da nama manjka še kar nekaj vaj - sploh skokci ;D

Rezultati:

RO I
1.mesto: Bonač Polona in Mawlch Shay
2.mesto: Žerjal Mitja in Borgia Pržanjska
3.mesto: Gradušar Jože in Zojs Boltvinski
4.mesto: Straus Maja in Nel
5.mesto: Kraiš Teja in Lana
6.mesto: Hude Vesna in Žiža
7.mesto: Bašin Tea in Ajk
8.mesto: Klemenc Blatnik Nada in Gorki MS
9.mesto: Delizaimović Sonja in Ira
10.mesto: Strehovec Tanja in Saja
11.mesto: Burgar Maja in Aska
12.mesto: Veličković Kodra Lijana in Asta
13.mesto: Skulj Katja in Oliver Black Olivela
NEU: Avbelj Tina in Lia
NEU: Lončar Maja in Rea iz Dobrče
NEU: Bašin Tea in Old Lady Kolpariver
NEU: Hudobivnik Ana in Gloria Neli Goldy



RO II
1.mesto: Premlč Jelka in Zala
2.mesto: Toroš Kaja in Hera
3.mesto: Mušič Simona in Bongo
4.mesto: Tedeško Sever Albina in Elena Neli Goldy
5.mesto: Nina Bešter in Rina Podgonjska
NEU: Novak Špela in Beno
NEU: Šetinc Dolar Nataša in Argenta Carso Del Do NM



RO III
1.mesto: Gregorič Tjaša in Fita Nebeška
NEU: Jerkovič Neca in Nera



RO IV
1.mesto: Gregorič Tjaša in Maeglin Day



Čestitke vsem tekmovalcem!

Ostale slike bodo kasneje. Imam tudi posnetke Nube, Fite in Daya. Če ne želita da jih dam na net, povejta ;)

lp,
Nina

p.s.
Se opravičujem, če je v rezultatih kakšna tiskovna napaka...


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #79 : 10 Maj 2008, 15:32:56
Mi smo načeloma zadovoljni.

Pri Ajku nisem zadovoljna sama s sabo pri vaji tunel, kjer sem jo ušpičila, ker ga nisem poslala noter, kot bi ga morala in je šel mimo. Drugače sva pa čez izpit RO I in pristala na 7 mestu, kar je za trikratno udeležbo na treningih res dobro. Midva sva namreč šele začela.  :)

Kar se pa Kaye tiče, bo treba res malo bolj redno delat. Malo sem pa razočarana zaradi preskoka, ker po pravilniku sicer spadava v 2 velikostno grupo, ker so naju zmerili 38 cm. Vendar sem mnenja, da kot kinologi, bi moral biti pravilnik bolj življenjski, sploh, če je namen te panoge spodbuditi čim več ljudi z različnimi pasmami v delo s psom. Razlika je namreč med 38 cm visokim psom pasme, ki dosega npr. 9 kg teže ali pasme, ki jih dosega 25 in je po anatomskih lastnostih pasme kot ena mortadela. Sem bila celo zelo presenečena, da je preskočila. Vendar je palica, ko sva šle naprej padla.  :'(

No kakorkoli, pravilnik je pač tak kot je. Mogoče me bo pa vseeno kdo uslišal in panogo, ki naj bi bila primerna za različne pasme tudi s pomočjo pravilnika naredil res primerno za vse pasme.
Upanje umre zadnje.  :)

Sem pa zelo vesela, ker se je ta moja šunkasta punca res odrezala  :) , glede na vse nezgode: padec z majajoče se gugalnice - ki so jo baje sicer kasneje popravili, pohodila sem jo na enem obratu... Pa še plašna je povrhu vsega.

Čestitke vsem!!!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #80 : 10 Maj 2008, 15:42:05
S današnjo tekmo sem kar zadovoljna, lahko bi bilo tudi bolje ali pa slabše. Danes je Aski navečji problem delal prostor in tam je bilo več povelj in izguba točk, pa še nekje mi ga je zabiksala. Pri odpoklicu me je pa veselilo, da ni pobegnila. V glavnem me je kar prijetno presenetila. Mi je bilo pa super, da ni bilo mize :o

Drugače pa čestitke vsem tudi z moje strani!!

lp


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #81 : 10 Maj 2008, 19:19:40
ČESTITKE vsem  :) 
vidim da ste super uživali  ;)
ima mogoče še kdo kaj slikic?

lp, ursa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #82 : 10 Maj 2008, 20:10:09
Tudi z moje strani čestitke vsem tekmovalcem :)

Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #83 : 10 Maj 2008, 21:43:29
Čestitke vsem, še posebno Ajku za prvo tekmo :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #84 : 10 Maj 2008, 21:59:11
Imam tudi posnetke Nube, Fite in Daya. Če ne želita da jih dam na net, povejta ;)

lp,
Nina



 :o :o seveda je fajn videt posnetke. Saj človek približno ve kje ga biksa, ampak šele na posnetku lahko vidiš vse kozlarije,ki se jih še zavedaš ne  ::)
Hvala za snemanje  :)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #85 : 10 Maj 2008, 22:11:51
Ej Teski- glej jo drugič bolj grdo,da bo nižja na merjenju ;).

pa še to se mi zdi pomembno opozorit vse tekmovalce v RO - in inštruktorje naj opozorijo bodoče tekmovalce- še najbolj pa morebitne agilityaše,ki smo iz agility tekem navajeni mal manj administrativnega pristopa!
Odhod pred podelitvijo je prepovedan !!!
En tekmovalec je danes zapustil tekmo po nastopu in dvignil delovno knjižico.
Pozor  >:D- sodnikom se je čist zmešal od groze  >:D in grozijo z ne vemkakšnimi sankcijami in disciplinskimi postpki :-\ !
Torej- NE ODHAJAJTE PRED ZAKLJUČKOM !

Če pa že pa z zelooo dobrim izgovorom in (pisnim ? ) dovoljenjem sodnika  ::).
i

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #86 : 10 Maj 2008, 22:17:11
Jaz sem šele zdajle doma... Smo šli po tekmi še v Kočevje malo pogledat in navijat za naše :o.

Midve sva z Nubo danes delali zelo slabo... No saj pik niti nisva toliko zgubili (kljub groznemu delu-zanimiv kriterij sojenja :-[), a sva prekoračili čas. Niti nisem bila kaj dosti razočarana, ker sem kaj podobnega pričakovala... V vročini se komaj premika (tudi doma na sprehodih) in ko sem zvedela, da bo prvo odlaganje... :'( Po končanem nastopu mi je kar "skliznila" v senco 50 m proč in se ulegla (še nikoli se ni kar takole-meniničtebinič oddaljila).
Hudič je predvsem odlaganje-ko mora pes ležat na soncu. Moram malo premislit-ali jo začeti nekako navajati na delo v vročini (kar bo zelo težko, ker jo Nuba izredno slabo prenaša-no pa pasma nasploh) ali počakati na septembrske tekme, ko bo (upamda) hladneje...Se spomnim že od lani kakšne probleme smo imeli s tole vročino... >:D.
No pa upam, da bomo imeli vsaj kdaj priložnost tudi tisti z velikimi psi delati kot prvi. Ne da smo avtomatično prvi-a na odlaganju. Ker je to velik handikep!

Ja o administrativnih postopkih danes raje ne bi... Nisem mogla verjet svojim ušesom :-[. Kot bi želeli število tekmovalcev v RO raje zmanjšati kot povečati! Ne morem verjet in samo hvalabogu, da nismo tudi mi odšli pred podelitvijo (ker se nam je malo mudilo v Kočevje)... 8)


Jaz imam tudi posnetke številnih tekmovalcev. Bo pa trajalo kak teden, da jih spravim na net... ::) Čestitke vsem (še posebej Tjaši, ki sem ji nenamerno :-[ pozabila čestitat. Fita je delala super!)!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #87 : 10 Maj 2008, 22:30:47
Ja, tole predčasno odhajanje res ni priporočljivo  :-\

Pa še ostale slike:

Tea in Kaya


Mitja in Borgia


Polona in Shay


Nada in Gorki


Ana in Izza


Maja in Aska


Simona in Bongo


Nataša in Argenta(?)


Ostale slike pa v albumu.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #88 : 10 Maj 2008, 22:49:21
Full lepe fotke... Tudi od našega naraščaja :P. Hvala Nina!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #89 : 10 Maj 2008, 23:19:01
Rinchy hvala za slikce in so prav lepe :)