Pes je zaprt in noče jesti

Anubis22 · 3184

Anubis22

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 11 Februar 2009, 10:36:16
Imam 4 mesečnega psička mešančka, ki je bil v soboto zvečer operiran. Dobil je antibiotike Synolux, ki mu jih dajemo zjutraj in zvečer po eno. Od nedelje zjutraj je jedel, včeraj pa je nehal. Ponujala sem mu hrano, vendar je pojedel zelo malo. Ko ga peljem ven kuža lula, kakat pa noče/ne more. Tako je že od ponedeljka zvečer.
Včeraj zvečer smo klicali veterinarja, ki je rekel, da naj psu ponudimo odvajalni čaj ali jogurt, vendar kuža tega noče, pravzaprav noče ničesar, niti mesa iz konzerve.
Kuža samo leži in drema. Noče se niti igrat.
Je možno, da je vse to posledica operacije in, da se bo stanje izboljšalo? Kako lahko psičku pomagam? Vročino sem mu poskušala izmeriti, vendar ne pusti, vseda se in cvili.
L.P.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1 : 11 Februar 2009, 10:40:13
Jst bi mu probala ponudit še mleko (ne premrzlo)... Mogoče bi to kej pomagalo.
Za vročino pa svetujem, da vam nekdo pomaga in da ga držite, da se ne usede in mirno izmerite. Ne se dret, lepo ga božite, mirite, pogovarjajte se z njim in mirno vstavite termometer. Lahko izmerite tudi če leži.
Kakšno operacijo je pa imel? Glede na to da je sreda, bi moral danes že kar nujno kakat...
Upam, da bo kmalu boljše.



Anubis22

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 11 Februar 2009, 10:44:22
Kuža je bil operiran na učki, ker ga je napadel svakinjin neolikan maček, klub temu, da je bil kuža na vrvici.. Kakšen gospodar takšen maček, oba sta podivjana.
Poskusila sem dat kužku tudi mleko, vendar ga noče.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 11 Februar 2009, 11:14:00
Pes potem verjetno tudi pije ne, zato ti svetujem, da greš čim prej do veterinarja, ker je verjetno že zelo dehidriran in nujno rabi veterinarjevo pomoč.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji