Bedlingstonski terier

Urša in Balu · 12872

Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
: 29 April 2008, 15:12:09
Oi!

Ime: Bedlingstonski terier
Država porekla: Velika britanija
Splošni videz:po zunanjosti spominja na ovco.Ima hruškasto lavo,dolg gobec,zobovje škarjatega ali kleščastega ugriza,majhne globoko vsajene oči,nizko nasajene,spuščene uhlje,srednje dolg priostren rep,ravne prednje noge in dolge zajčje šape.
Teža:8-11kg
Velikost:38-41 cm
Dlaka:Gosta puhasta in nakodrana
Barva:modra in čreslova, peščena ali barva jeter.
Značaj:čuječ,energičen,pogumen,čemeren,napadalen lovec na podgane,pameten,zvest.
Uporabnost:Za lov na podgane,za lov po jamah in po površju,hišni pes,prilagojen življenju v stanovanju,dober&glasen čuvaj.
Življenska doba:do 15 let
Zdravje:razen zastrupitvez bakrom in bolezni ščitnice,pogostejše bolezni niso znane.


Slika:

slikana na raztavi v Mariboru.

Opis z pomočjo knjige vse o psih(Gino Pugnetti) in pasme psov(Horst Hegewald-Kawich).


LP Urša

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 29 April 2008, 16:19:13
Pa so res cele ovce :D

Mislim, da sem jih videla tudi jaz, na razstavi v Celju, ampak nisem prepričana če je bila ta pasma ...

So mi zanimivi ampak še ne vem, če so mi po izgledu dejansko všeč ::) Glavo mi imajo čudno postriženo :-\

Lp



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #2 : 29 April 2008, 16:31:27
Pa so res cele ovce :D

Mislim, da sem jih videla tudi jaz, na razstavi v Celju, ampak nisem prepričana če je bila ta pasma ...

So mi zanimivi ampak še ne vem, če so mi po izgledu dejansko všeč ::) Glavo mi imajo čudno postriženo :-\

Lp

Sva pa istega mnenja  :P 

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 30 April 2008, 14:10:51
Men so pa malo hecni, ker izgledajo kot ovčke  :D .. Drugače pa tudi meni ni preveč všeč kako imajo postriženo glavo.

Sem jih pa videla na razstavi v Mariboru (2006) in je en majhen fantek svoji mami rekel: "Lej mami ovčke! Zakaj se pa tudi ovčke razstavlja? :o  :D






Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #4 : 30 April 2008, 14:27:53


Sem jih pa videla na razstavi v Mariboru (2006) in je en majhen fantek svoji mami rekel: "Lej mami ovčke! Zakaj se pa tudi ovčke razstavlja? :o  :D





Hahaha  :D

A jih ima kdo sploh v sloveniji?

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5 : 30 April 2008, 14:40:33
Urša ja na temi o SH ima punca pod nickom husky_girl poleg psičke SH tudi bedlingtonskega terierja, slikce pa vidiš v njenem albumu ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 24 September 2008, 17:12:40


Evo enega bendlingtončka iz Maribora. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 29 Januar 2009, 19:12:12
Helooo,
ja tudi jest imam čast živeti z Bedlingtonom.
Kar se mene tiče, je to ena najboljših pasem. Z njimi živim že od rojstva, ni bilo dnava, da v mojem življenju ne bi bilo psa te pasme. So čudoviti psi, je pa seveda ogromno odvisno od lastnika, kako ga vzgoji. Pri njih ni popuščanja, saj lahko z nepravilno vzgojo dobesedno uničiš psa. Če nisi dosleden, kmalu on postane gospodar, če pa si, pa si dosleden, si ne moreš zaželeti bolšega sopotnika. Sama sem sicer nora na Sibirske haskije, vendar pa če mi bodo le finance in čas dopuščale, bom definitivno v prihodnosti imela tudi Bedlingtona, saj so čudoviti. Za vse vas, ki ste jih morda videli 1x, 2x, je podobnost z ovco morda očitna, vendar ko jih enkrat spoznaš ti je čudno, da ga ljudje primerjajo z ovco (jaz te podobnosti nisem nikoli opazila)
Na žalost pa je ta vrsta vse bolj degenerirana, saj ni zanimanja za njih, zato je vedno manj legel, te pa parijo med seboj. Naši psi so bili večinoma vsi iz Poljske,  seveda z rodovnokom, nekateri so na tekmovanjih dosegali odlične rezultate, vendar pa vzreja v Sloveniji za to pasmo kljub našemu prizadevanju ni prišla v poštev, saj ni bilo dovolj zanimanja, ker je to zelo nepoznana in nekomercialna pasma.  Naš zadnji pes je sicer iz legla iz Nemčije, vendar pa ni ravno v najboljšem zdravstvenem stanju. Gospa ki je imela legla Bedlingtonov v Nemčiji, je sicer začela sedaj vzrejo s popolnoma novimi psi,saj so bili psi v prejšnjih leglih preveliki za standarde Bedlingtonov in  so  sedaj boljšega zdravja in vsekakor so bolj podobni Bedlingtonom, ki jih jaz poznam že celo življenje in sem po domače povedano skupaj z njimi gor rasla ;D Psarna Bedlingtobov je tudi v Zagrbu, tako da za vse, ki se zanimate za to pasmo, naj povem, da ni terba daleč da dobite čudovitega Bedlingtončka ;)

Tako da sporočam vsem, ki se odločite za to pasmo, so super, vendar pa se dobro pozanimajte kje jih boste kupili in naj nikakor to ne bodo nerodovniška legla :-\

p.s. So odlični za družine z otroki(govorim iz lastnih izkušenj), ne izpada jim dlaka, čudoviti so za življenje v stanovanju, če le imaš dovolj časa za njih po službi ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 07 April 2009, 23:57:05
Če je kdo resen interesent za mladička Bedlingtona, bodo pri dobrem znancu v kratkem na voljo 4-je samčki iz psarne bla Skugans iz Švedske. Mama mladičev je svetovna prvakinja in ima super karakter, sem imela priložnost kar nekaj časa preživet z njo. Za informacije se lahko kontaktira kar mene. :)



svetlana

  • *
    • Prispevkov: 287
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 09 April 2009, 21:15:14
zelo eleganten kuža :)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 17 September 2011, 09:22:48
Ti psi so meni med najljubšimi in upam da ga bom lahko enkrat imela. So ravno prave velikosti, živahni, dlaka jim ne izpada...



Beddie

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 Februar 2017, 17:27:33
Tema je že kar nekaj let stara ampak vseeno me zanima. Pripeljala sem psičko Bedlington terijer iz UK in me zelo zanima koliko je še takih psov pri nas predvsem za izmenjavo izkušenj. V klubu terijerjev niso imeli nobenega podatka, da je kakšen rodovniški pri nas.
Imate še kakšnega?
Hvala za odgovor.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 10 Februar 2017, 18:53:53
Vprašaj na KZS ali UVHVVR, pri prvi mogoče dobiš kontakt lastnikov, pri drugi najverjetneje ne.