jahanje

Equus · 185616

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #450 : 03 Julij 2008, 14:53:06
Jah, na žalost je bila moja skeptičnost na to ceno utemeljena. Namreč ima neko težavo z enim koleno, sicer nisem dobro zastopla kaj pomeni. Napisal mi je tole: "I bod him for a good price with his 14 year old brohter sold his brother good.
he is 100% sound but his 1 nie is a litle thiker than his other nie
here some photo's from his nie". Kaj to pomeni?






kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #451 : 03 Julij 2008, 18:17:09
Mislim (če sem prav prevedla), da ima eno koleno debelejše od drugih.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #452 : 03 Julij 2008, 18:45:43
Tako koleno ima tudi en konj v naši štali. Sicer čisto normalno funkcionira, nič ne šepa, ni pa prav lepo za videt :-\
Boljše, da najdeš enega 100% zdravega konjička :)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #453 : 04 Julij 2008, 10:59:42
Res si bom izbrala drugega ;D.
 Včeraj pa sem dobila mnenje inštruktorja dresurnega jahanja, glede nakupa konja. Rekel mi je, da ni panike če kupim 4 ali 5 letnega konja, če je pravilno ujahan, posebno če je to frizijc, saj so to zelo mirni konji. On ga je jahal in je rekel da ni nobenih problemov. Seveda ga moram tudi probat prej in ker je tako mlad se ga še da kaj naučit. Posebno dobro je če kupim enega ki je šolan za vprego in je navajen prometa. Če kupim 15 letnega, ga ne moreš nič priučit, ne veš kaj so  z njim 15 let delali in ko se navadiva en na drugega, ga lahko začnejo sklepi, pa hrbet matrat... takega konja lahko daš sam v pokoj pol in če nimaš denarja za drugega je pol problem. To je bila debata o frizijcu. Z drugimi konji ne vem kako je. To je bilo mnenje strokovnjaka in tako bom lahko izbrala konja ki mi je všeč in imam več razpona v letih. :)

Hočem pa pojasnit, da ne mislim da vi govorite narobe! Vesela sem, da ste mi dali take nasvete, tako bom bolj pozorna in se vam zahvaljujem! ;D

Sporočila bom ko bo konjiček doma in kako nama gre. ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #454 : 04 Julij 2008, 11:42:49
Tara želim ti, da najdeš pravega konjička!  ;)

Pa kake slikice se tudi ne bomo branili  :P :P


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #455 : 04 Julij 2008, 11:59:39
Tara kje ga boš pa imela?Doma ali v kakšni drugi štalci :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #456 : 04 Julij 2008, 13:16:10
Imela ga bom v konjeniškem klubu Medljan, ko bomo nardili hišo (kar bo čez kake 2-3 leta) pa ga bomo imeli doma. :)


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #457 : 04 Julij 2008, 18:26:12
Tara, vedi da tudi frizijci niso vsi enaki in se predstavniki znotraj pasme močno razlikujejo...
To je res, da če kupiš mladega konja, ti je prišparano vse tisto "kdo ve kaj vse so z njim počeli". Ampak, če si začetnik, boš potem potrebovala nekoga, ki ti bo pomagal delati s konjem. To glede vprege...se ne bi ravno strinjala. Je res, da so navajeni prometa, pa raznih motečih dejavnikov, ampak konji, ki vlečejo, so manj jahljivi (razen, če niso bili poleg vožnje vseskozi tudi jahani). V vpregi konj ne posluša ne sedišča in ne dejstev noge, kar je pri jahanju ključno. Na tvojem mestu bi iskala predvsem dobro ujahanega in najahanega konja, kar pa mladenič od 5 let še ne more bit. No, tale od 15 let je bil malce prestar, jaz bi ga iskala tam, okoli 7 let. - moje mnenje.
Sicer pa ti želim, da si najdeš enega fanj konjička, da boš res lahko uživala na njem in z njim ;)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #458 : 04 Julij 2008, 22:52:15
v bistvu tej ki jih jaz gledam so tudi jahani, itak, čeprav se še vedno nekako nagibam na tistega 4 letnika, seveda pa glede na to da bo konj v klubu  bom tam imela vedno pomoč in nekoga ki me bo učil. Sigurno ne bom šla takoj prvi dan z njim na teren, ampak bom kar par mesecev jahala v maneži, tudi da se jaz in konj navadiva en na drugega in si začneva zaupat. Imam pa do nakupa še dooolgo časa da se kaj naučim ;D.  Poiskala sem par velikih vzrejnikov, tako da bom lahko več konjev probala in različnih starosti in bom takoj vedela če se dobro počutim na konju ali ne, ker čim bo naredil kako stvar ki mi ne bo všeč, bo odpadel. Poskusla bom prepričat mojega inštruktorja da gre z nami, tako da bo tudi on videl kako mi gre in ga tudi on probal jahat, da oceni kakšen je konj. :)

Upam da bom izbrala prav:). kakorkoli, takega ko ga bom izbrala, takega bom imela in se naučila z njim delat in on z mano. ;D


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #459 : 07 Julij 2008, 19:10:39
Ta konec tedna bo v Lipici potekalo državno prvenstvo v preskakovanju zaprek.
Več tule: http://www.lipica.org/?vie=cnt&str=evn&id=2008070112342532&lng=slo

Tekmuje mogoče tudi kdo iz foruma?



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #460 : 13 Julij 2008, 19:55:39
No, kdo je bil danes v Lipici? Jest sem bila cel dan in vse tri tekme so mi bile super za pogledat. Sploh tazadnja. Založnik je pa dobro sfinišeral.  :D :D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #461 : 13 Julij 2008, 19:59:07
Kaja je Nussa bila?Z All Tigrom?dvomim,me pa zanima :D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #462 : 13 Julij 2008, 20:53:40
Tjaša nisem prepričana. Mislim, da ne. Pomoje, da bi si all Tiger-a zapomnila.  :-[ ;D


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #463 : 13 Julij 2008, 22:55:09
Jaz sem tudi gledala zadnjo tekmo danes. Tisti zadnji padec pa....brrrrrrrr... :'( Končalo pa se je vse srečno :)



Nusaa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • All tiger
Odgovori #464 : 13 Julij 2008, 23:03:46
Ne, ni naju bilo. Mladinci namreč skačejo 130 in 135cm, kar je zame zaenkrat še previsoko  :). Sem bila med občinstvom in uživala v gledanju zadnjih dveh tekem.
Scarlett, če si imela psa in si bila na betonskih tribunah sem te videla. Sedela sem na tvoji desni  ;D.

Tara tebi pa ... mislim, da bi se morala posvetovati še s kakšnim trenerjem/strokovnjakom. Štiriletnik za nekogam, ki še galopiral ni, ni primeren (oprosti, ampak to je dejstvo). Neglede na to kako je konj priden. Tako kot se učimo mladi jahači, se učijo tudi mladi konji. Z nepravilnimi dejstvi se da ''pokvariti'' tudi dobro ujahanjega in izkušenega konja ... mladega pa sploh. Čeprav bi ga imela samo za na teren. Odločitev je seveda tvoja in upam, da jo boš res dobro pretehtala. Bo bolje tako zate, kot za konja. Menim, da se ti v nakup nikakor ne mudi. Počakaj. Sprobaj različne konje (tako boš videla kakšni so ti všeč). In nenazadnje, nabiraj si znanje, ki ga ni nikoli preveč  ;).
Me je pa zmotilo to, da izbiraš konja glede na njegovo vizuelno podobo. Ko si boš nabrala več izkušenj, boš ugotovila, da to ne pomeni nič. Potrebno je gledati srce, le to pove veliko več  :).

Lep večer še naprej

Nuša


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #465 : 14 Julij 2008, 15:57:10
Scarlett, če si imela psa in si bila na betonskih tribunah sem te videla. Sedela sem na tvoji desni  ;D.
To sem bla jaz, ja ;)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #466 : 14 Julij 2008, 16:20:52
Pkazala sem video konjev ki me zanimajo mojemu inštruktorju in pravi da so to zelo dobro ujahani konji, lepo dvigujejo noge in dobro laufajo. kljub temu, da tista ki jih jaha zelo, zelo slabo jaha, saj jih poganja s peto namesto z listom, v kasu zelo slabo vstaja...itd. Tako da če ga ona lahko jaha normalno in ga obvlada, ga bom tudi jaz, do decembra pa je še dolga in sem bom galopiranja utegnila komot naučit :). Moj inštruktor bo pa šel z nami, da vidi kakšen je konj in če je vse ok z njim. Probala bom pa itak več konjev (frizijcev). Glede izgleda konja, se mi zdi logično da kupim konja ki mi je tudi estetsko všeč. Kaj bom s konjem ki mi ni lep. Meni je recimo veliko psov všeč po karakterju pa ga nebi kupila ker mi ni lep.  :)

V glavnem vam javim ko se odločim ;D.


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #467 : 15 Julij 2008, 18:44:20
Kaj ve kdo, kje si lahko sposodim prikolico za enega konja?


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #468 : 15 Julij 2008, 19:14:34



Nusaa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • All tiger
Odgovori #469 : 16 Julij 2008, 06:24:08
Vprašaj tule: http://www.konji.com/index.php

Na strani lahko v furumu zastavljajo vprašanja le simpatizerji. Imam članstvo in če hočeš mi lahko napišeš tekst pa ga bom poslala.

Lp

Nuša


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #470 : 17 Julij 2008, 13:53:00
A tam kjer jahaš nimajo nobene prikolice?Glede na to,da gre trener s tabo bi se  lahko kaj zmenila...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #471 : 17 Julij 2008, 16:43:55
Imajo prikolico samo za 2 konja, ne  trener  in niti moj fant nimajo pa izpita. :-\


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #472 : 17 Julij 2008, 19:42:24
In kaj če je prikolica za 2 konja ???  Komot pelješ samo enega. Ja, izpit pa rabiš :-\



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #473 : 18 Julij 2008, 15:22:17
Ja v tem je fora, da prikolica za 2 konja, preseže 3,5t in rabiš izpit, ki pa se mi ga ne splača it delat samo za en prevoz. Z prikolico za 1 konja pa greš skozi z B kategorijo. :)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #474 : 27 Julij 2008, 12:41:53
Jaz bi samo vprašala za vse jahače. Ali imate vsi opravljen jahač1 ali jahač2. Hvala.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #476 : 27 Julij 2008, 13:06:23
Kje pa si se naučila jahati?



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #477 : 27 Julij 2008, 17:27:27
Jaz bi samo vprašala za vse jahače. Ali imate vsi opravljen jahač1 ali jahač2. Hvala.

Jap...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #478 : 27 Julij 2008, 18:06:05
Kje pa si se naučila jahati?

Začela sem na islandskih konjih- KK Sindri.


Nusaa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • All tiger
Odgovori #479 : 27 Julij 2008, 18:20:11
Jaz bi samo vprašala za vse jahače. Ali imate vsi opravljen jahač1 ali jahač2. Hvala.

Ja ... in opravljeno tudi tekmovalno licenco (preskakovanje zaprek - kategorija L).

Nuša