jahanje

Equus · 184788

ELČ

  • Gost
Odgovori #510 : 15 September 2012, 22:43:31
Joj res škoda da vas toliko neha jahat... :( Če bi pri meni zmanjkalo časa absolutno ne bi nehala jahat... Za to živim!!!



SunflowerFoxx

  • Gost
Odgovori #511 : 22 September 2012, 18:34:59
jap, zdej k mam kobilo in mi je to ratal vsakdanjik (nevem kaj bi vsak dan delala brez tega) bi se mi kar zmešal...



ELČ

  • Gost
Odgovori #512 : 07 Oktober 2012, 13:00:08
Danes ob 2h mam ispit jahač 1 :P ;D



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #513 : 09 Oktober 2012, 20:41:34
Na žalost te način življenja prisili v to... Če imaš konja ali ko si mlajši, podporo staršev, je drugače. Seveda je konj ogromna obveznost... Že manjše živali so.

Jaz sem kar naprej odlašala, da ponovno začnem. Ker ko hodiš iz službe ob 17h, 18h ali celo 20h, uh... Je težko. No, ko sem napisala post, nisem imela službe, zdaj jo vsaj imam :) In lahko končno spet začnem. Vikendi že vidim, za kaj bodo... Na žalost se moj partner noče tega lotit, tako da bo moral bit pač sam doma...

Nehala sem pa nekje v srednji šoli, ko ni bilo več časa, ker je bilo več učenja, potem faks itd... Potem služba, pa še vlagaš v ene stvari in oprema je kar draga, če jo hočeš spet kupit... No, je draga, če imaš 500 eur kredita mesečno...  :P Zdaj nimam več kredita, pa še službo imam - uzdaj iščem en klub...
 
Ima kdo kak nasvet - kje kupit opremo po ugodni ceni in kje najt klub v okolici Žalca, kjer imajo šolo jahanja - ker bi rada še mojega vpisala, ker še nikoli ni, jaz bom šla pa zraven za podporo in da se spomnim stvari, ker po mojem ne znam niti osedlat več konja... Ful ne bi rada šla v kak velik klub kot je v Celju ali Velenju... Nekje bližje... A še obstaja kak drug kot Ganymed?




SunflowerFoxx

  • Gost
Odgovori #514 : 12 Oktober 2012, 20:33:58
poceni oprema: naroči iz kramerja http://www.kraemer-pferdesport.de/
zelo kvalitetno pa še poceni. V sloveniji nobena trgovina ni poceni.  Jaz imam iz kremerja eno podsedelnico,deko za kobilo,bandaže pa še velik stvari in se je izkazal za zeloo vredu. za klub pa nimam pooojma. Pobrskaj še malu po netu. sigurno je kakšna kmetija ali pa klub kjer imajo šolo...




ELČ

  • Gost
Odgovori #515 : 09 November 2012, 17:21:52
Ja tu sm js kupla hlače, čevlje itd. kr sem nove nucala pa je res fajn trgovina če hočete pejte tut v gratz tja sem jst šla



animal lover

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #516 : 28 Maj 2013, 18:12:42
Jaz sem tam kupila gamaše,so zloo fajn :)



animal lover

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 28 Maj 2013, 18:13:58
evo slikce koširjevih konj.....ne vseh :-[
Judy, Žolty,Jork <3

Kje pa so slikce konjev? ???



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 29 Maj 2013, 12:25:28
Jaz se bom zapeljala osebno tja, ker moram probat... Žal še ni bilo časa, rabim pa nujno... Ni mi v bistvu prijtno, da sploh še nimam nič od opreme, sam kar si tam izposodim. Noge imam pa cele plave...

Moram pa priznat, da ne vem, zakaj sem tako dolgo čakala, da grem spet jahat... Lahko bi zdaj že vsaj nekaj let, pa sem kar odlašala O dkonjev sem pa po parih urah že čisto zmešana... Pa ne od jahanja, od tega, kaki cukri so to... Pogrešam mal to druženje z njimi. Eden od konjev tam kjer jaham, je pa prava maza... Je sicer od nekoga. Takoj sva se ujela, ful muje pasalo, ko sem ga božala, me je začel kr lizat  :P Na pogled sploh ni, da bi rekel, en lepših konj, je take malo neobičajne barve, ampak njegov karakter mi je bil pa takoj ful všeč... V boksu ima žogo, da se igra... Piko na i je pa dodalo to, da sem slučajno nekaj brskala po netu in ena oddaja, ko se vrti, so nekomu vrnili konja, ki ga ni imel 11 let. Pogledam in ugotovim, da jih ful dobro poznam :) Prav vživela sem se... Sploh ker so to eni zelo v redu ljudje in ko vidiš to srečo na obrazu... Upam,d a bom imela kdaj toliko časa, da bom enkrat imela svojega konjička... Lahko bi bila tam 24 ur na dan... amapk seveda bom to enkrat naredila s premislekom, ko bom res vedela, da imam res toliko časa in da si res lahko brez problemov privoščim.

Me pa ful zanima  - ko kupuješ konja, je možno, da se s kom na tak način ujameš in a to pomeni, da bo tudi pri jahanju v redu, kar ti itak pove nekdo izkušen ali je pa to tako, da je za tebe sicer primeren en drug konj, se pa z njim ne ujameš tako osebnostno na prvi pogled? Upam,d a veste kaj sploh hočem vprašat :)



manca5

  • Gost
Odgovori #519 : 29 Maj 2013, 20:56:19
Odvisno kak trening ima za sabo. Lahko je karakterno super, pa če ima 30 jež za sabo, oziroma je ves čas bil jahan narobe, potem ni nujno da je pravi za tebe. Takrat se pač moreš odločit al iščeš naprej ali si pa pripravljena vložit denar in čas v njegove treninge, s tem da ne veš kakšen bo končen izdelek in da se boš verjetno morala odpovedat jahanju tega konja dokler trener ne da zelene luči. Lahko se karakterno super ujameta, konj ima tudi odličen trening, pa ti ne bo všeč njegovo gibanje.
In ja, konj je lahko popoln za jahat pa se ne ujameš z njim. Lahko je super tudi za delo s tal, pa enostavno ne klikneta. Včasih se stvar zboljša s časom, včasih sploh ne.



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #520 : 30 Maj 2013, 20:47:33
Hm... upam, da najdem kombinacijo - enkrat  :P Tudi ko sem šla po moja dva kunca, sem vzela enega zraven samo za družbo drugemu. Kunčica je na videz taka atraktivna, kosmata in bi jo vsak verjetno vzel, samček je pa navaden, kratkodlaki, niti barve ni nekaj posebnega... Verjetno ga nihče ne bi niti vzel med vsemi tistimi kunci... Sem vesela, da sem ga jaz, ker je pa karakterno taka prisrčna živalca.



Love Horse

  • Gost
Odgovori #521 : 02 Junij 2013, 17:12:57
meni je enkrat ratalo na konju od neke dalne dalne sorodnice naredit to
Prvo sem neki govorila kako dobro znam naredit stoji pa stat na konju sej res znam sam ne lih  najbolši in pol semo jahali brez sedla in uzde tko da sem se držala za grivo in pol se obrnem in zagledam na konju pajka se jih strašni bojim konj pa se je ustavu in jaz sem naredila nakaj od daleč podobnega stoji in skoku z konja pa teku zblaznelih pajkov se pač zlo bojim in pl mi je ta dalna sorodnica rekla " sej je bla še kar v redu stoja sam tisti tek z rokami v zrak pa je bil legendaren."  mi smo se pol režali ko pjani tko da od takrat prej pogledam če je na konju pajek



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 29 Junij 2013, 12:52:36
Jaz imam doma 2 konja oz. kobili. moja bivša trenerka mi je rekla da ko 10x padeš iz konja si taprav jahač. meni manjka samo že 8x. enkrat se je zgodilo, ko se je kobila ustrašila traku (pašnega) in začela galopirati tako da je zlomila manežo. takrat sem sicer bolj skočila iz nje ampak vseeno lahko štejemo. 1x pa je bilo, ko je bil večer in sem šla jahat. v maneži sem delala manjši krog v galopu in ker je bila trava že malce vlažna je kobili spodrsnilo in skupaj sva poleteli na bok. ampak na srečo sva obe preživli oba padca brez poškodb.



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 29 Junij 2013, 12:55:27
Jaz imam doma 2 konja oz. kobili. moja bivša trenerka mi je rekla da ko 10x padeš iz konja si taprav jahač. meni manjka samo že 8x. enkrat se je zgodilo, ko se je kobila ustrašila traku (pašnega) in začela galopirati tako da je zlomila manežo. takrat sem sicer bolj skočila iz nje ampak vseeno lahko štejemo. 1x pa je bilo, ko je bil večer in sem šla jahat. v maneži sem delala manjši krog v galopu in ker je bila trava že malce vlažna je kobili spodrsnilo in skupaj sva poleteli na bok. ampak na srečo sva obe preživli oba padca brez poškodb.



ELČ

  • Gost
Odgovori #524 : 29 Junij 2013, 18:10:36
no meni je trenerka rekla da si pravi jahač ko 7x padeš s konja, sem pa 4x (mogoče 3x?). ampak zadnji dve leti nisem (tisti k me poznate veste da jaham štiri leta...)... sicer se s padci ni za hvalit ampak recimo na to temo;)